Diskuze o cechovních bitvách

DeletedUser12887

Host
jenže o tom nemáte pojetí

no já bych v cechu o 20ti členech třeba dělal to samé v úplně stejné, lize ale když mě někdo naštve můžu se tedy podívat na CvC a na to stačí hráč jeden

jinak mám dotaz taky mimo mísu (anglicky off topic), když tedy utratím peníze komu jdou ?

mně milejší by bylo je rozdat menším cechům, ale určitě a zajisté se najde odpůrce, který bere pouze pro sebe
 
Naposledy upraveno moderátorem:

d arvit

Odborník
ty kráso, na tvoje posty mi moje mozková kapacita absolutně nestačí, jednotlivým slovům rozumím ale smysl celku mi uniká o_O

ale abych to zkrátil
já chci docílit jednoho, že bude systém spravedlivý

systém spravedlivý neni a nikdy nebude, to v této hře prostě nejde udělat.

pořád chceš oddělit ligy podle počtu členů, ale už neřekneš jak si to představuješ, jenom plácneš nějaké nereálné moudro do větru - představuješ si to jak Hurvínek válku

ale dejme tomu že ti splníme přání a uděláme ligy podle členů (jedno kolik lig po kolika členech)
co přijde dál?? zase zjistíš že je to nespravedlivé protože v jednom cechu bude 20 lidí s průměrem 100M bodů a v druhém 20 lidí s průměrem 1M bodů = ti první budou schopni dlouhodobě dělat 5x tolik bojů co druzí a najednou je to zase nespravedlivé
takže dle tvého modelu uděláme další ligy pro stejně početné cechy dle podobného počtu průměrných bodů
a co se stane?? bude to už konečně spravedlivé?? samozřejmě že ne, protože někdo ty body bude mít za boje a někdo za VB + dokonce někdo bude mít zvednuté ty správné budovy na bitevky a někdo ty špatné a zase tu máme rozdíl a nespravedlivost
a to nemluvim o aktivitě jednotlivých hráčů - můžou být 2 stejní hráči, jeden se přihlásí na 15 minut denně a druhý tu bude v průběhu dne třeba 3h celkem, může bojovat s věžema, díky tomu dát víc bojů a zase je to nespravedlivé
takže budeš omezovat dobu kterou tu hráč může strávit aby jsi to vyrovnal??

dle mě vidíš jen jedno kriterium z mnoha v bitevkách a podle toho chceš překopat celou minihru v honbě za imaginární spravedlností které stejně nikdy nedosáhneš
 

dudasek

Znalec
co si budeme nalhávat:80 málo aktivních může podlehnout 3 pařmenům...v začátcích CB nás bylo v cechu asi 15-měli jsme jedinou povinnost dávat plné 3 kola v cechovních expedicích...jakmile přišly s CB navrhoval jsem 10 střetů/vyjednávání denně...ani jsme to nedali jako povinnost a díky dalším peripetiím nás zbylo v cechu 8..7 z nás dává alespoň nějakou aktivitu v cb,i když povinnosti zrušili.....minule jme byli ve zlaté třetí,teď hlavně díky mé laxnosti hoši s dámou drží 3 místo...samo kdyby se do nás opřelo všech zbylých 7 cechů(odzadu:5,7,71,3,80,8 jsme my-a výš 17 a 8) máme velké problémy...moc nechápu ty 71 a 80,ale asi mají jiné priority...
 

Dan 77

Veterán
Na to jsem se ptal už v úterý odpoledne a včera ještě jednou... No ani v jednom případě jsme se nic nedozvěděli.
Ale vím o dalších hráčích, ať už tady na fóru v jiných tématech nebo přímo ve hře, kteří to, že CB není v tomhle jako expedice (kde taky spravedlnost není mimochodem, pouze to její zdání v počtu členů, ale to rozdělení je z úplně jiných důvodů, jak jsem uvedl), by chtěli nějak měnit, ale už zřejmě nevědí jak. Anebo jiná možnost, že prostě nepřiznají, že chtějí být v nejvyšší lize, aniž by se jich cech musel výrazně změnit. Asi aby měli za tytéž boje nebo vyjednávání více odměn pro sebe i pro cech, což bych jako motivaci taky celkem chápal, ale v tomhle nikdo barvu nepřizná.
Mně osobně přijde diamantová liga jako něco, co by mělo být a zůstat exkluzivní. Dříve, když existovalo pouze CvC, tou exkluzivitou byly hlavně cechovní bonusy (body z radnice, rychlejší rekrutování atd.) podle úrovně daného cechu, spolu s tím možnost rychlé směny zboží bez placení bodu nebo možnost rychle shozeného lešení, ale to už kvůli různým eventovkám ztratilo výrazně na hodnotě a o nic až tak exkluzivního už dávno nejde, taky pak přišly Arcy, expedice a nakonec CB, které kartami opět výrazně zamíchaly. Díky CB se dostavil u cechů opět nějaký ten exkluzivní prvek, což je dobře.

Každopádně dostal jsi Petře dva protipříklady ze zlaté ligy a jeden od Darvita z diamantové, jak to tam různě chodí. Já si taky myslím, že takhle je to normální a v pořádku. Podle screenu od Peepee zlatá liga není moc dynamická, když máločlenné cechy válcují početnější členstva, po 8 dnech tam jsou stále nedotčené a nikým nikdy nedobyté provincie a nikde žádný zámek je fakt svědčící o tom, že tam ani provincie moc rychle nemění vlastníka a necirkulují mezi cechy... S tímhle se ve vyšší lize těžko dá uspět. A jak by asi vypadala diamantová liga pidi cechů, když by každá provincie vyžadovala k dobytí 160 postupových bodů místo 100 jako ve zlaté? Zhruba stejně, jako soupeři by byly většinou pouze aktivní pidi cechy a projevení změny na mapě by taky nějaký čas trvalo.
A co si budeme povídat, každý 10členný cech dude mít jinak silné členy, ne? Darvit to píše pěkně, proto:
Do CB vstupují všechny jím uvedené faktory a výsledný výkon se projeví na umístění.
A přesně o to vývojářům jde, psali to v diskuzích na Beta fóru... Vývojáři to nehodlají komplikovat a boje mezi cechy nechají pouze na přirozeném výběru. A je jedno, ve kterém faktoru bude ten který cech lepší. V diamantové lize se už musí zkombinovat většina možných faktorů, aby byl ten cech úspěšný i tam. Chce váš cech být ve vyšší lize, tj. vyhrávat zlatou ligu? Jste aktivní, ale proti velkým cechům, kterým stačí mnohem menší úsilí, aby vás porazili, nemáte šanci? Tak udělejte nábor, jednoduché.
A stejně, diskuzí tady vůbec nic nezměníme, možná kdyby byla vedena na Beta fóru, a ani to by nebyla záruka. Vývojáři nebudou měnit tuto jednoduchou, geniální a funkční myšlenku/vizi, která stojí za CB, jenom proto, že přijde něčí návrh, že to někomu přijde hrozně nespravedlivé, že přece chudák nemá tak početné členstvo v cechu. To se nestane, ani když bys měl podporu stovek hráčů, aby se k tvému návrhu vývojáři vůbec dostali a přečetli si ho. Už jsme viděli desítky dobrých a dobře odůvodněných a detailně promyšlených návrhů, které stejně z nějakého důvodu neprošly, možná ani nebyly v Německu čteny.
 
Naposledy upraveno:

Dan 77

Veterán
Boží mlýny melou pomalu, ale jistě. :)
Ale mám dojem, že o dosažitelnosti této úrovně spravedlnosti nebyla řeč.
Asi všechny si můžeme všechny svoje vlastní komentáře smazat, protože byly zbytečné.
 
Naposledy upraveno:
Nahoru