Diskuze o cechovních bitvách

DeletedUser12887

Host
narychlo to není 50 dní testování na beta serveru a několik let usilovné práce, losování v tom prvním 14ti denním cyklu by mělo být náhodné, než se vyprofilují cechy podobně silné, potom by už to mělo jet podle toho, nejlepší s nejlepšíma, nejhorší s nejhoršíma a něco mezitím zlatá stříbrná cesta


ale jeden dotaz bych měl, co je lepší tedy, když mám třeba 100k surovin z nejvyšší doby, což je takový slabší průměr a třeba 30k vojáků pro cech, vyjednávat nebo bojovat ?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Dan 77

Veterán
narychlo to není
50 dní testování na beta serveru
a několik let usilovné práce
S vynechaným ohlížením se na nějakou část zpětné vazby.
Několik měsíců usilovné práce myslíš doufám. Dobře, necelých půl roku od prvního zveřejněného konceptu.
ale jeden dotaz bych měl, co je lepší tedy, když mám třeba 100k surovin z nejvyšší doby, což je takový slabší průměr a třeba 30k vojáků pro cech, vyjednávat nebo bojovat ?
Hádej, já ti to radit nebudu. :) :) Aneb proč je za boj jeden postupový bod, když za vyjednávání dva? Má to důvod.
 

Svatej

Legenda
Jenže ony nejsou potřeba zrovna suroviny z nejvyšší doby, že ne? :D Ony jsou potřeba ty z doby předchozí. Asi jsi škudlil špatnou dobu. ;):rolleyes::D
 

Dan 77

Veterán
Aha, takže na vyjednávání v CB nejsou potřeba surky jak z předchozí, tak ze současné éry? No ještě že jsem škudlil z obou. :D A ještě že jsem je neškudlil na CB. :D
 

d arvit

Odborník
bude mít degradace účinku propojený vliv na boj a vyjednávání nebo je to oddělené??
(mohu se provyjednávat nebo probojovat do nemožné fáze zatímco to druhé bude mít počáteční stav vs použití jednoho ztíží oboje??)
ztěžuje další pokus vyhraný nebo absolvovaný boj??

a 2 těžké technické otázky

jak velký vliv na počet bojů bude mít výše útoku
2 hráči ze stejné doby, stejné jednotky, soupeř a automat
první 500/125% druhý 1000/250% - bude a případně o kolik bude mít hráč číslo dvě víc bojů?

bude stejný rozdíl v počtu bojů mezi 0/0% až 500/125% a 500/125 až 1000/250%
vim že to na první pohled vypadá jako zbytečné otázky ale jsou docela klíčové pro pochopení principů fungování degradace účinků a zároveň pro nastavení města
 
Naposledy upraveno:

Dědeq

Znalec
Jen pro jistotu, jestli jsem to správně pochopil: rozhodující je počet pokusů, nikoli způsob, jakým jsem se pokoušel? Tj. první pokus 0 % ztížení, druhý pokus (příkladmo) 10 % ztížení pro boj i vyjednávání, třetí pokus 40 % ztížení pro boj i vyjednávání nezávisle na tom, jestli jsem v předchozích pokusech bojoval nebo vyjednával?

A ještě jestli je možné odpovědět na druhou d arvitovu otázku: ztížení druhého a dalšího pokusu (dejme tomu při útoku, o 10 %) je přičtení 10 % k základnímu útoku obranné armády (analogicky snížení celkového útočného bonusu o 10 % ze základního útoku útočníkovy armády nebo zvýšení obrany obránce), nebo je to, a zde prosím pozor na rozdíl, zvýšení celkového útoku/obrany obranné armády o 10 %?

Příklad:
První boj:
obranná jednotka má útok 100 + 0% bonus = 100
útočná jednotka má útok 100 + 100% bonus = 200
Rozdíl rovná se 100 ve prospěch útočníka.

Druhý boj:
Obranná jednotka má útok 100 + 0% bonus = 100
útočná jednotka má útok 100 + (100 - 10)% bonus = 190
Rozdíl rovná se 90 ve prospěch útočníka.
Útok klesl o 10 procentních bodů.

NEBO:

Druhý boj:
Obranná jednotka má útok 100 + 0% bonus = 100
útočná jednotka má 100 + 100% bonus = 200 MINUS 10 % = 180
Rozdíl rovná se 80 ve prospěch útočníka.
Útok klesl o 10 procent.

Analogicky to může být opačně modifikací obrany, nikoli útoku.

Nebo ještě jinak?
Vycházím z předpokladu, že stále se vyplatí mít vysoký útok, i když v druhé uvedené možnosti bude degradován výrazněji, což je asi podstata dotazu.
 

peepee77

Veterán
Ano, jde o počet ÚSPĚŠNÝCH pokusů.
Když bojujš první armáda má bonus 0% útok a 0% obrana. Druhý boj má armáda 2% útok a 2% obrana, třetí boj 4% útok a 4% obrana...
Pokud budeš vyjednávat tak se budou zvyšovat i bonusy armády.
 

Dědeq

Znalec
Když bojujš první armáda má bonus 0% útok a 0% obrana. Druhý boj má armáda 2% útok a 2% obrana, třetí boj 4% útok a 4% obrana.
To znamená, že všem se zvyšuje obtížnost o stejné absolutní číslo, nezávisle na tom, jaký je jejich útočný bonus. Pro hráče s bonusem k útoku 0 % úplně stejně jako pro hráče s bonusem k útoku 700 %, tj. hráč s vyšším bonusem k útoku udělá více bojů, než ten s nižším.
To mi stačí, díky :)
 

d arvit

Odborník
Ano, jde o počet ÚSPĚŠNÝCH pokusů.
Když bojujš první armáda má bonus 0% útok a 0% obrana. Druhý boj má armáda 2% útok a 2% obrana, třetí boj 4% útok a 4% obrana...
Pokud budeš vyjednávat tak se budou zvyšovat i bonusy armády.

to jsou přesná čísla (navyšování o 2% za boj)??
pokud ano je to pořád o 2% nebo to třeba po deseti pokusech jsou 4%, po dalších 10 už o 6% atd?
 

Y u m a n

Komentátor
Zdar mně by zajímalo a co CVC bude zrušené ? nebo zůstane ? a co ty surky na vyjednávání to budeme dávat a co surky v cechovní pokladnici ??
 

Dědeq

Znalec
to jsou přesná čísla (navyšování o 2% za boj)??
Je to tady: https://forgeofempires.fandom.com/wiki/Guild_Battlegrounds
Attrition Level Attack Penalty Negotiation Multiplier
0 0% 1
1 2% 1
2 4% 1
3 6% 1
4 8% 1
5 10% 1
6 15% 2
7 20% 2
8 25% 2
9 30% 2
10 35% 2
11 40% 2
12 45% 2
13 50% 2
14 60% 3
15 70% 3
16 80% 3
17 90% 3
18 100% 3
19 120% 4
20 140% 4
uf, už jsem se lekl, že by šlo udělat 100-200 bojů denně
Půjde... Ale na 100. boji bude mít obránce bonus 1750 % a vyjednávání bude 20x dražší.
 
Nahoru