Diskuze o cechovních bitvách

d arvit

Odborník
cb nám pomalu končí, tak si dovolim napsat svůj skromný názor na věc:

4h zámek v kombinaci s nemožností se účinně bránit je vražedná kombinace žeroucí mraky času a surek.

jsem asi jeden z mála který z toho vytáhnul víc surek než kolik jich propálil ve vyjednávání
diamantů tam pár zahučelo, ale část se jich vrátila zpět, takže finální ztráta neni nijak bolestná oproti tomu co mi jejich výdej přinesl
zato vojáků tam pár legií zařvalo, ta 1/10 nebo 1/20 příjmu z odměn v porovnání se ztrátami je zanedbatelná
výše odměn i častost jejich padání mi přijde adekvátní - kdo má tu možnost, může si tam skvěle nahrabat

ale co bych rozhodně upravil:
do budoucna se možná stane likvidačním cena budov v surkách před budoucnostmi: každý aktivní cech v CvC jich v pokladně mnoho (rozuměj - pár set tisíc) neměl - bral bych aby se ze zrušení rozestavěné budovy vrátilo 3/4 částky zpět a z postavené 1/2

cena budov pro menší cechy je obrovská - vůbec nevyužijí nejstrategičtější prvek v bitevkách - ale netušim jak to rozumně ošetřit

je pěkné vidět kdo kolik vyřešil střetů bojem/vyjednávánim
ale doplnil bych to pár drobnostmi
přidat zámek na provincii ovládaný důvěryhodným členem (na zamčenou provincii nepůjde útočit případně stavět budovy, pokud bude naše)
pokud se někde bojuje vidět kdo tam bojuje a kolik vyřešil střetů
v přehledu by bylo vidět kdo zahájil útok na provincii a kdo jí dobil (dal poslední boj) stejně jako je vidět kdo dal stavět nebo zrušit budovu
 

De Giorgi

Komentátor
Ahojky, mne by spíše zajímalo, jak se počítají body za bitvu. Při mém stejném, složení a podobném složení nepřítele v cechovní válce i souseda, dostanu rozdílný počet bodů, a to celkem o dost. Se sousedem je to např. 49000 a v cechovní bitvě třeba jen 25000. Jak je to možné? Když se podívám třeba na expedici, tak tam ten počet bodů za boj celkem odpovídá.
 

Dědeq

Znalec
do budoucna se možná stane likvidačním cena budov v surkách před budoucnostmi:
To asi ano. Ale já to považuju za vyvažovací prvek. Když tam vlítne bohatý cech a začne utrácet hlava nehlava, tak citelně zchudne. A chudší cech z nižších dob, který si toho stejně nebude moci dovolit tolik postavit, toho sice i tak postaví méně, než ten bohatý, ale ty nůžky se nemusí o to víc rozevírat. Časem se to dle mého srovná, až všichni zjistí, jak jim běží má dáti-dal.

přidat zámek na provincii ovládaný důvěryhodným členem (na zamčenou provincii nepůjde útočit případně stavět budovy, pokud bude naše)
pokud se někde bojuje vidět kdo tam bojuje a kolik vyřešil střetů
v přehledu by bylo vidět kdo zahájil útok na provincii a kdo jí dobil (dal poslední boj) stejně jako je vidět kdo dal stavět nebo zrušit budovu
Všechny tři body podepisuju.
 

Dědeq

Znalec
Se sousedem je to např. 49000 a v cechovní bitvě třeba jen 25000.
Nepočítal jsem to zatím, ale taky mě zarazilo, že v dvoukolové bitvě v ledu s nepřítelem 1300 % dostanu, aniž bych přišel o celou armádu, dejme tomu 83 k bodů. Čekal bych o dost víc. Pokud si to někdo počítal a porovnával, taky by mě zajímal výsledek.
 

Svatej

Legenda
Jsem tu rozepisoval krásnej traktát o tom proč informace od De Giorgi jsou nedostatečné a nelze z nich nic zpětně vypočítat, ale pak mě napadlo zkontrolovat si ten vzoreček co mám v hlavě na výpočet bodů za boj a.... já to nemůžu najít ani tady v návodech, ani na mezinárodní Wikia. :eek::oops: nemáte ho někdo k dispozici?
 
navíc je tohle první kolo, neaktivní nebo neúspěšné cechy se budou propadat tak dlouho dokud nenarazí na sobě rovné a jejich ,,odměna" ligy tomu bude odpovídat

chápu že tobě s tvými možnostmi a přístupem to přijde kompletně šíleně náročný a na dlouho.
ale bohužel to tak neni
k soše, první lvl sochy se ukáže po tomhle kole a první lvl 5 za 2,5 měsíce (10 týdnů) - což je sranda v porovnání s ygrassilem a ne tak strašný v porovnání s 3 týdenními eventy. (samozřejmě možná i dřív...)
jak s oblibou řikám pokud chceš být v top cechu a užívat si jeho bonusy, tak musíš podávat top výkony, když nestíháš tak si najdi cech který má požadavky jaké zvládneš. Top cech se nestane z průměrné aktivity členů..
odměny jsou adekvátní, čim víc bojů dokážeš vyřešit, tim více odměn získáš, čim vyšší liga, tim lepší odměny - odměna za snahu celého cechu
je jasné že jinak se na odměny dívá někdo kdo udělá 10 bojů v bronzový lize a jinak někdo se 100 boji v platině..
bitvy nejsou o tom se každý den přepínat ale odbouchat si tam tolik akcí kolik zvládneš na pohodu, když to vezmeš automatem tak práce na 5-10 min denně, expe to samé..
Přístup mám, jaký mám. Chci se hrou bavit, hrát si. Což je účelem hry, předpokládám, že tohle není nějaký sociologický experiment mající za cíl zjistit, jaké penzum povinností člověk dobrovolně vykoná v rámci volnočasové aktivity. Zmínil ses o benefitech plynoucích z členství v cechu. Napíšu slovní spojení ,,náplň práce". Pakliže budeš v zaměstnání a za stejnou výplatu Ti šéf salámovou metodou naloží další činnost nad rámec oné náplně práce, můžeš buď podat výpověď, anebo makat dál a se skřípěním zubů pomalu chápat, proč je v Japonsku taková míra sebevražd. Snad tohle srovnání stačilo. Vývojáři sice sami mají splněno, pokud jsou placeni od hodiny tak v zaměstnání neseděli zbytečně a vykázali činnost, ovšem dopad na hráče je fatální. Prostě se mu hra pomalu začíná protivit a i kdyby rád hrál na top úrovni a soustavně na to má, dostavuje se syndrom vyhoření. Zejména tehdy, pakliže je ve vedení absolutně nesoudný jedinec, který má pocit, že životy všech se točí jen okolo hry. Benefity zůstávají na stejné míře, povinnosti narůstají. Na tohle jsem poukázal a mám maličko podezření, že Ty jsi ten můj bývalý šéf, protože argumenty máte takřka podobné, ačkoliv Ty máš sloh vytříbenější.
 

Dědeq

Znalec
Zejména tehdy, pakliže je ve vedení absolutně nesoudný jedinec, který má pocit, že životy všech se točí jen okolo hry. Benefity zůstávají na stejné míře, povinnosti narůstají.
Hra se stává náročnější, je hodně eventů, expedice, cvc, CB, denní úkoly... Pokud hráč všechno chce, tak za to musí hodně (času) dát. Pokud nehamouní, naloží si jen tolik, kolik se mu vejde do úst, aby se tím soustem neudusil.
Hraj na pohodu a zbav se pocitu, že musíš stihnout všechno, to jediné ti můžu poradit.
d arvit ti píše, že když nezvládneš být v top cechu, nic ti nebrání v tom, aby sis našel takový cech, který jede tobě vyhovujícím tempem. Výběr je myslím docela široký a (z principu věci) ne každý cech je top s top požadavky. Kde v té úvaze vidíš problém?
 

d arvit

Odborník
To asi ano. Ale já to považuju za vyvažovací prvek. Když tam vlítne bohatý cech a začne utrácet hlava nehlava, tak citelně zchudne. A chudší cech z nižších dob, který si toho stejně nebude moci dovolit tolik postavit, toho sice i tak postaví méně, než ten bohatý, ale ty nůžky se nemusí o to víc rozevírat. Časem se to dle mého srovná, až všichni zjistí, jak jim běží má dáti-dal.

to ale potom bohužel zase nesplní očekávání které jsem v ně skládal - vyprázdnění cechovní pokladny od surek z budoucností, ostatní žerou CvC

Jsem tu rozepisoval krásnej traktát o tom proč informace od De Giorgi jsou nedostatečné a nelze z nich nic zpětně vypočítat, ale pak mě napadlo zkontrolovat si ten vzoreček co mám v hlavě na výpočet bodů za boj a.... já to nemůžu najít ani tady v návodech, ani na mezinárodní Wikia. :eek::oops: nemáte ho někdo k dispozici?

měl jsem úplně to samý - potom jsem si zkusil pár kol a zjistil že 1 kolá a 2 kolá bitva dávaji skoro to samý..:D
 

peepee77

Veterán
Jsem tu rozepisoval krásnej traktát o tom proč informace od De Giorgi jsou nedostatečné a nelze z nich nic zpětně vypočítat, ale pak mě napadlo zkontrolovat si ten vzoreček co mám v hlavě na výpočet bodů za boj a.... já to nemůžu najít ani tady v návodech, ani na mezinárodní Wikia. :eek::oops: nemáte ho někdo k dispozici?
Pokud mas na mysli body do zebricku tak je to pocet bodu za bitvu/50

Pokud myslis vypocet bodu za bitvu tak tam je to soucet porazenych jednotek minus utrzena zraneni vlastnich jednotek. Aspon myslim, ale ruku do ohne za to ted nedam.

A u dvouvlnovych bitev se pocita druha vlna krat dve.
 

Dědeq

Znalec
Pokud mas na mysli body do zebricku tak je to pocet bodu za bitvu/50

Pokud myslis vypocet bodu za bitvu tak tam je to soucet porazenych jednotek minus utrzena zraneni vlastnich jednotek.
Ano v prvním případě; v druhém případě je tu právě ta pochybnost, jestli výpočet bodů za bitvu v CB není jiný, než obvykle - zdá se, že to bodů za bitvu dává v CB o něco méně.
 

d arvit

Odborník
tam je to soucet porazenych jednotek minus utrzena zraneni vlastnich jednotek.
tohle jsem měl přesně na mysli, ale zarazilo mě když jsem za 1kolku dostal 136k bodů a za 2kolovou 144k, ale tam to bylo asi způsobený slabou druhou vlnou a nějakýma ztrátama, když jsem to zkusil po přečtení tvého postu tak za první kolo 136k a součet za obě byl 180k (8+5 jednotek, moje ztráty 1 jednotka + 0 dílků zdraví) tak to možná bude sedět
Edit: i když tam bude ještě něco hrát roli, protože body až tak přesně nesedí

% na to vliv nemaji - bylo jedno jestli je oslabení 0 nebo 500
 
Naposledy upraveno:

d arvit

Odborník
Ještě k těm odměnám, mám za sebou dost bojů, tak si troufám tvrdit že moje číslo bude poměrně přesné.

Šance na vypadnutí dílku sochy za boj (vyjednávání nevim) je zhruba 1 dílek na 3,8 boje
Jinými slovy potřebujete 3800 bojů na jednu kompletní sochu bez odměn za ligu. To je skoro zadarmo, tak hodně štěstí
 
Hra se stává náročnější, je hodně eventů, expedice, cvc, CB, denní úkoly... Pokud hráč všechno chce, tak za to musí hodně (času) dát. Pokud nehamouní, naloží si jen tolik, kolik se mu vejde do úst, aby se tím soustem neudusil.
Hraj na pohodu a zbav se pocitu, že musíš stihnout všechno, to jediné ti můžu poradit.
d arvit ti píše, že když nezvládneš být v top cechu, nic ti nebrání v tom, aby sis našel takový cech, který jede tobě vyhovujícím tempem. Výběr je myslím docela široký a (z principu věci) ne každý cech je top s top požadavky. Kde v té úvaze vidíš problém?
Tím narůstáním povinností se pohoda vytrácí. Až se vytratila zcela když jsem zjistil, že když jsem den před koncem CB dostal padáka z cechu, tak ačkoliv jsem se zapojil, nedostal jsem nic. To se pohoda mění v regulérní nenávist vůči tomu, komu jsem byl dobrý jako otrok v rámci bojů, ale na podílu nedostanu ani ň. Takže tady se zase povedlo zavést mechanismus, který hráči spolehlivě zničí den a vnese mu do života pouze a jen prudce negativní pocity. A tuším, že kdybych mu napsal, co si o něm myslím a co mu v rámci té notoricky známé karmy přeju, dostal bych zajisté banána doživotně plus na několik dalších reinkarnací navíc. Takže pohoda? Jen ztěží. V zhledem k tomu, že CB si prostě člověk nemůže ,,odbouchat" čímž má splněno, ale nad hřbetem mu soustavně celé kolo stojí dráb a práská bičem, tak právě tady vidím problém. Ano...přesně tady. To je ten zásadní problém. Ačkoliv nutně nemusí být, když i v čele top cechu stojí soudní lidé a ne diktátoři jako ten, se kterým jsem měl ,,čest". Tohle však tak trochu vývojáři myslím nedomysleli a nedošlo jim, že čím více takových věcí vnesou do hry, tím více budou trpět hráči, kteří by běžně podmínky splnili, teď ale budou mít problém.
 

d arvit

Odborník
Tím narůstáním povinností se pohoda vytrácí. Až se vytratila zcela když jsem zjistil, že když jsem den před koncem CB dostal padáka z cechu, tak ačkoliv jsem se zapojil, nedostal jsem nic. To se pohoda mění v regulérní nenávist vůči tomu, komu jsem byl dobrý jako otrok v rámci bojů, ale na podílu nedostanu ani ň.

povinnosti narůstaji, nazveme li to tak, ale zas tak hrozně bych to neviděl

motivovat je tu od začátku, je to opruz, ale na jednom světě se to dá zkousnout
expedici bych jako povinnost třeba ani nedával, každý kdo jí nedělá na 64/64 je sám proti sobě a právoplatně si nezaslouží být v cechu který jí vyžaduje - kdo jí nezvládne by se měl hlavně zaměřit na to aby jí zvládnul.
CvC většina ignoruje a ani se to moc nepožaduje
vesničky - když nechceš nemusíš dělat - nevim že by do toho někoho nutili,
kolonie na marsu - můžeš jí ignorovat
CB - udělat denně 20 bojů na automat je otázka minut, když před tim přečteš konec bitevního vlákna tak víš kam jít a máš vystaráno

to že tě vyhodili den před koncem nevypovídá o hře ale o cechu a tobě

jak jsem psal, pokud má cech větší nároky než jaké chceš/můžeš poskytnout tak si můžeš vybrat - snažit se je splnit nebo jít o dům dál a hrát si napohodu jinde
když chceš být v top cechu je normální že po tobě budou chtít top výkony - na tom nevidim nic divného

vývojáři to domysleli až moc dobře, cílem je tady udržet hráče co nejvíc, co nejdýl a ideálně utratit reálnou měnu za virtuální - to je celý koncept na kterém to funguje od začátku - jen postupně přitvrzují, protože jim je jasný že kdyby to tak zavedli od začátku bude hráčská základna mnohem menší.
 

Dědeq

Znalec
Jinými slovy potřebujete 3800 bojů na jednu kompletní sochu bez odměn za ligu.
Neni mi jasne, jak jsi dospel k cislu 3800.
Bohuzel mam mix boju a vyjednavani, ale kompletni socha mi padla pri 560 boju a 222 vyjednavani, coz jest v prepoctu po 1004 postupech, a to ve zlate lize.
Pravdepodobnost ziskani fragmentu pri postupu (jedno vyjednavani = 2 postupy) je tedy v tomto pripade cca 20 %.
(Vychazim z vypoctu 200 fragmentu na 1000 postupu je jeden fragment na kazdych 5 postupu, cili v jedne petine pripadu padne fragment, coz je 20 %.)
 

d arvit

Odborník
jednoduše, vzal jsem svoje boje, vydělil počtem dílků a protože jsem vyjednával jen v opravdu zanedbatelném počtu z celkových akcí tak bylo číslo na světě..
vyjednávání je ta neznámá ve vzorečku
ale pokud myslíš kompletní sochou lvl 1 (a ne lvl 5) a budeme počítat 1 vyjednávání jako jednu akci, tak to bude vypadat asi takhle

560+222= 782
782:200=3,9..
200x3,8=760
tak jsme na skoro stejném výsledku +- 0,1

edit:
ted jsem se poptal u kolegy co je na tom s boji jako já a u něj to vychází na 4,1
tak reálná hodnota (za boje??) bude někde okolo 4 bojů na dílek
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser13285

Host
Ja mel cca 600 boju vyjednavani 3 :) a padlo mi asi 150 casti a je jich potreba 200 na prvni uroven a na komplet myslim 1000.nepocitam odmenu za dosazene misto.ale ciste bojem to u me vychazi kolem 4000 boju na komplet.Takze souhlas
 
Nahoru