Diskuze o cechovních bitvách

povinnosti narůstaji, nazveme li to tak, ale zas tak hrozně bych to neviděl

motivovat je tu od začátku, je to opruz, ale na jednom světě se to dá zkousnout
expedici bych jako povinnost třeba ani nedával, každý kdo jí nedělá na 64/64 je sám proti sobě a právoplatně si nezaslouží být v cechu který jí vyžaduje - kdo jí nezvládne by se měl hlavně zaměřit na to aby jí zvládnul.
CvC většina ignoruje a ani se to moc nepožaduje
vesničky - když nechceš nemusíš dělat - nevim že by do toho někoho nutili,
kolonie na marsu - můžeš jí ignorovat
CB - udělat denně 20 bojů na automat je otázka minut, když před tim přečteš konec bitevního vlákna tak víš kam jít a máš vystaráno

to že tě vyhodili den před koncem nevypovídá o hře ale o cechu a tobě

jak jsem psal, pokud má cech větší nároky než jaké chceš/můžeš poskytnout tak si můžeš vybrat - snažit se je splnit nebo jít o dům dál a hrát si napohodu jinde
když chceš být v top cechu je normální že po tobě budou chtít top výkony - na tom nevidim nic divného

vývojáři to domysleli až moc dobře, cílem je tady udržet hráče co nejvíc, co nejdýl a ideálně utratit reálnou měnu za virtuální - to je celý koncept na kterém to funguje od začátku - jen postupně přitvrzují, protože jim je jasný že kdyby to tak zavedli od začátku bude hráčská základna mnohem menší.
Takže bychom se shodli na tom, že povinnosti narůstají. To je totiž to klíčové, narůstají. Za stejné benefity chce cech odvést více práce. Motivace je otrava a hráče mám dle priorit seřazené cechovníci/přátelé/sousedé. Takže mnohdy pod tíhou cechovních povinností přátelé prostě ostrouhají, sousedy motivuji fakt jen když jsem v dobrém rozpoložení a nudím se. Expedici vnímám jednak jako zábavu, druhak jako možnost si přijít na zajímavé odměny. Truhlami počínaje a občasnou tou relikvií konče. To je zásadní rozdíl mezi expedicí a CB, kde jednotky krvácejí takřka zadarmo, sem tam možná, snad i něco dostanu. Ne vždy. Tohle je zásadní faktor, proč mi CB přijde tak neatraktivní. Prostě odměna občasná, to je špatně. A navíc jak jsem si zažil hned v prvním soutěžním kole mě může den před výplatou částí sochy vykopnout nepoctivé vedení cechu, ačkoliv i já jsem se podílel na jeho výsledku svým dílem. CvC taktéž ignoruji, když jsem hledal cechy tak primárně ty, které to neměly zakotveno v pravidlech natvrdo. Už jsem to tady psal xkrát, mechaniku toho jsem nepochopil a nějak študovat se mi to ani nechce, budu hrát raději to, co odsýpá a baví mě. Takže expedice. Vesničky jsem dělal toliko dvakrát. Odvádí to od ,,plnohodnotného" hraní a třeba nebýt vyjednávání u japonců, tak to ani nedokončím v poměrně příjemném objemu odměn. Vikingy jsem jednou udělal takřka s křížkem po funuse. Ohledně CB s Tebou nesouhlasím. Vystaráno máš možná v expedici, kdy dojedeš určitý týdenní počet a hotovo. Jenže tady nás dráb s bičem nutil jet CB pořád, pořád, pořád a pořád. Naprosto do zemdlení. Klid máš možná až skončí herní kolo, ale pokud nejsi v cechu vedeném trochu soudným člověkem (slovo člověk bych zde obzvláště zdůraznil) tak je to strašidelná otročina. To, že mě vyhodil před koncem nevypovídá o mě. Vypovídá to o jeho neskutečné sprostotě. Ale o karmě jsem už psal, snad cosi takového funguje. Pokud ne, budu členy jeho cechu přednostně sekat a rabovat, až je dostanu nalosované do sousedů. Sice škaredá kolektivní vina, ale co...holt člověk člověku vlkem. A o hře to také trochu vypovídá, že není promyšlena úplně do naprostých důsledků, že na takovou sprostotu nepamatuje a neumožňuje, aby hráč byl odměněn třeba dle nějakého poměrného vzorce, aby neodcházel jako zneužitá odvrhnutá onuce, která jako pracovní jednotka posloužila velmi dobře, ale když měla dostat zaplaceno, ať zmizí. Ohledně výběru cechu jsme už toho napsali mnohé. A i jsem na to pamatoval zde zmínkou o CvC, prostě pokud někdy vybírám cech, snažím se realisticky zvážit, nakolik jsem schopen plnit pravidla. Ale štve mě trend, kdy za stejnou odměnu dostává hráč na hrb víc a víc povinností. Chválabohu teď jsem v cechu, který má soudné vedení a vypadá to, že snad nárůst jedněch povinností vykompenzuje rozvolněním jiných. Holt jej řídí lidé kteří si jaksi ráčili povšimnout, že robota byla jaksi již dávno zrušena. Ohledně onoho domyšlení...tady je to malinko ošidné. Nevím zda znáš rčení o tom, že houpání je snesitelné, ale mlácení o zem už ne. Asi tak to může dopadnout, pokud se snaha ,,udržet" hráče moc přežene. Že to někteří vezmou jako mlácení o zem.
 

d arvit

Odborník
k CB - je otázka jak myslíš nutit k CB, u nás pořád v k tomu určeném oběžníku byla žádost o boje v nějakém území, což bych jako nucení nepočítal - pokud ti vedení cechu psalo PM aby jsi se zapojil, tak jsi měl dle nich asi málo akcí (kolik jsi měl akcí na konci bitevek).
k žádné odměně po vyhození z cechu před koncem, tady se asi zastanu vývojářů a vedení cechu - ale přemýšlet a ošetřovat takovou blbost je už fakt trochu blbost, navíc to bude asi záměr - stejně jako další věci týkající se cechu (expe, vybírání budov..)
od vedení bych to viděl jako záměr s snahu tě potrestat, nejspíš za malý výkon..
odměny: zopakuji se
čim víc akcí a vyšší liga - tim více a lepších odměn = odměna za dosavadní snahu hráče i cechu a naopak
někomu kdo dá za bitevky 100 akcí v nižší lize to opravdu přijde ubohé, kdo dá 1000 akcí ve vyšší, ten už něco dostane
(tady zdůraznim ten počet 1000 akcí - to je číslo na které se sebelepší a aktivnější hráč nedostane bez kvalitní podpory cechu a spolupráce s ostatními cechovníky, což se mi na bitevkách právě hodně líbí, je to o spolupráci a komunikaci mezi členy)
mě osobně to takhle nastavené přijde docela v pořádku, kdyby bylo méně nebo horší odměny, tak ani aktivní člověk skoro nic nezíská.
kdyby bylo více a lepších odměn natolik aby mi méně aktivní účastník spodních lig získal zajímavé odměny tak pro aktivní z vyšších by se z bitevek stala brutální farma
Edit: ale to jsou pořád jen 2 názory ze dvou opačných konců, bylo by
zajímavé slyšet i jiné názory...
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser14116

Host
Je trochu zvlastni, ze se to tu zatim neobjevilo, takze co me nejvic stve na CB je, ze na rozdil od CE nezohlednuje pocet lidi v cechu. To povede z myho pohledu k rozpadu mensich (50 a min clenu) cechu. Chapu, ze je smyslem spoluprace a koordinovanost, ale stejne dobre fungujici a aktivni cech o 40 lidech je proti 70 clenemu naprosto bezbranny. Dusledkem je uz po dvou tydnech vyhoreni mnohych hracu, gratuluju.
 

Svatej

Legenda
... co me nejvic stve na CB je, ze na rozdil od CE nezohlednuje pocet lidi v cechu.
A o to právě jde ne? K čemu by byla druhá CE? Jednu už máme. Proto taky nová CB zohledňuje jiné faktory než předchozí CE. ;)

To povede z myho pohledu k rozpadu mensich (50 a min clenu) cechu.
Vlastně si to nemyslím. Podle mě to dopadne tak že cechy s 60-30 členy budou ve zlaté lize. 80-70 lidí skončí v platině, 30 a méně ve stříbře a bronzu
80 členné cechy s vysokou koordinovaností skončí v diamantové lize. Ale na našich servrech to vidím tak na 3 cechy max. Tedy otázka zda bude diamantová liga pro takto malý vzorek dostupná... ;)

Ale to samozřejmě neznemožňuje situaci kdy 50členný cech nezvládá koordinaci útoků ani strategii času dobývání či staveb a díky tomu skončí v bronzové lize. Ale upřímě, to není chyba systému, to je chyba toho cechu.
 

De Giorgi

Komentátor
Mám dotaz:
Když jsem přerušila návaznost na základnu cizího cechu a nemá tím pádem 2 provincie spojené se základnou a třetí, kterou bojoval má spojenou jen s vybojovanými, přijde o ně?
 

d arvit

Odborník
o provincii přijde pouze v případě že jí někdo zabere - osamocenou někde mimo obklopenou jinými cechy mu stejně musí někdo dobít a obsadit - jinak je jeho
 

d arvit

Odborník
zohlední se to tak, že časem padnou mezi sobě rovné a když budou chtít nahoru, jediná cesta povede přes nabrání aktivních lidí - což jak zjistí, neni zas tak jednoduché a potom pochopí současný systém a zjistí že je něco pravdy na moudru .. v množství je síla..
 
Naposledy upraveno:
k CB - je otázka jak myslíš nutit k CB, u nás pořád v k tomu určeném oběžníku byla žádost o boje v nějakém území, což bych jako nucení nepočítal - pokud ti vedení cechu psalo PM aby jsi se zapojil, tak jsi měl dle nich asi málo akcí (kolik jsi měl akcí na konci bitevek).
k žádné odměně po vyhození z cechu před koncem, tady se asi zastanu vývojářů a vedení cechu - ale přemýšlet a ošetřovat takovou blbost je už fakt trochu blbost, navíc to bude asi záměr - stejně jako další věci týkající se cechu (expe, vybírání budov..)
od vedení bych to viděl jako záměr s snahu tě potrestat, nejspíš za malý výkon..
odměny: zopakuji se
čim víc akcí a vyšší liga - tim více a lepších odměn = odměna za dosavadní snahu hráče i cechu a naopak
někomu kdo dá za bitevky 100 akcí v nižší lize to opravdu přijde ubohé, kdo dá 1000 akcí ve vyšší, ten už něco dostane
(tady zdůraznim ten počet 1000 akcí - to je číslo na které se sebelepší a aktivnější hráč nedostane bez kvalitní podpory cechu a spolupráce s ostatními cechovníky, což se mi na bitevkách právě hodně líbí, je to o spolupráci a komunikaci mezi členy)
Nucení myslím tím, že šéf bývalého cechu nastolil svými statěmi bez hlavy a paty psanými nad žejdlíkem piva určitý pocit strachu. Který tam prostě fungoval. Já jsem vůdce, vy máte dělat to a to a když nebudete, bude špatně. Bu bu bu. Dokola. Mám okolo sebe suitu svých věrných, tak dělejte, co rozkážu. Vlastně ani není v daném ovzduší hypoteticky vzato důležité, jestli člověk objektivně pravidla plní, či neplní, pokud šéf řekne, že neplní tak prostě neplní a basta. Ohledně PM, vlastně jsem nedostal cokoliv, co bych přirovnal k ,,vytýkacímu dopisu" abych se nad sebou mohl zamyslet a případné nedostatky odstranit, pokud snad byly. Letěl jsem, byť jsem si nebyl vědom důvodu, ten mi ani nebyl ex post sdělen ačkoliv jsem se dotázal, kupodivu jsem se obešel i bez obvyklého sarkasmu. A co se týče odměny, tak bych to přirovnal k brigádě, zkus si představit, že jsi odvedl určitý kus práce, pak jsi byl ale sprostě vyražen na dlažbu a nedostal jsi ani ťuk. Je to hnusné, je to amorální a je to žalovatelné. Jak bys s tím mohl jít v reálu k soudu, byť by se ti takový vykuk vysmíval a vesele chodil po světě, jak již to nějak bývá, tady ve hře prostě není opravný prostředek. Proto by místo victim blamingu bylo fajn uvažovat o tom, že když už někomu padne x vojáků, ať to není zbůhdarma a dostane odměnu poměrnou částí. Je to skutečně spravedlivé, logické a dává to smysl.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Dědeq

Znalec
..určitý pocit strachu. Který tam prostě fungoval. Já jsem vůdce, vy máte dělat to a to a když nebudete, bude špatně. Bu bu bu. Dokola. Mám okolo sebe suitu svých věrných, tak dělejte, co rozkážu... ...zkus si představit, že jsi odvedl určitý kus práce, pak jsi byl ale sprostě vyražen na dlažbu a nedostal jsi ani ťuk. Je to hnusné, je to amorální a je to žalovatelné. Jak bys s tím mohl jít v reálu k soudu, byť by se ti takový vykuk vysmíval a vesele chodil po světě, jak již to nějak bývá, tady ve hře prostě není opravný prostředek.
Asi na to nečekáš odpověď. Ale stejně mi to nedá. Jestli tam máte ostnaté dráty a pohraničníky s ostrými, tak bych tě rád uklidnil, že to není doopravdy. Jako si tvůj (bývalý) šéf může hrát na diktátora, ty si můžeš hrát na rebela. Je to, a to bych rád zdůraznil, jenom hra. Ty nepošleš k soudu nikoho za to, že tě vyhodil bez odměn, nikdo nepošle k soudu tebe, že jsi mu pobil vojáky v obraně města (nebo nedejbože vyraboval dílnu). Nikdo tu ve hře dá li pámbu nepošle k soudu nikoho. A dokud nikdo s takovými nápady nebude ani koketovat, tak budeme všichni spokojení. (Teda my... tím myslím ty, co si tu hrají, ne pěstují frustraci.)
 
Tady se tedy nabízí otázka proč jsi v cechu tak vedeném stále byl. Jsi ho mohl přece kdykoliv opustit sám.
Protože v tom cechu byl jinak skvělý servis. Odemykaly se expedice, fungovala tam výměna zboží, bylo hodně FB z radnice. Jinak hráči hráli spíš vedle sebe, než spolu takže nulová sounáležitost či cokoliv jen vzdáleně podobného, všichni hrající vedle sebe pod bičem pána s dredatým avatarem. Co do servisu jeden z nejlepších cechů, kde jsem byl, co do atmosféry zcela a naprosto bezkonkurenčně nejhorší, díky jednomu dotyčnému.

Asi na to nečekáš odpověď. Ale stejně mi to nedá. Jestli tam máte ostnaté dráty a pohraničníky s ostrými, tak bych tě rád uklidnil, že to není doopravdy. Jako si tvůj (bývalý) šéf může hrát na diktátora, ty si můžeš hrát na rebela. Je to, a to bych rád zdůraznil, jenom hra. Ty nepošleš k soudu nikoho za to, že tě vyhodil bez odměn, nikdo nepošle k soudu tebe, že jsi mu pobil vojáky v obraně města (nebo nedejbože vyraboval dílnu). Nikdo tu ve hře dá li pámbu nepošle k soudu nikoho. A dokud nikdo s takovými nápady nebude ani koketovat, tak budeme všichni spokojení. (Teda my... tím myslím ty, co si tu hrají, ne pěstují frustraci.)
Pokud jsem v diskusi, jakože tohle je diskuse, nikoliv dieselová lokomotiva, tak odpověď očekávat můžu a očekávám. Poměry jsem vylíčil výše traktoristovi. Kdybych měl potřebu hrát si na rebela, tak oslovuji průběžně hráče, kteří vykazují určitou nespokojenost a třeba to vyústí v odchod většího množství hráčů a určité oslabení cechu. Kdo mě zná z bývalých her tak si jistě pamatuje, že jsem tohle párkrát udělal a když to nevyústilo přímo v rozpad cechu, tak alespoň v solidní mrzení pro šéfy. Nic na co bych měl být hrdý, jen na okraj ;). Z toho jsem nějak vyrostl, stačí mi jen fungovat v cechu, který také funguje. S tím soudem jsem to myslel pochopitelně obrazně, aby to bylo o něco více zřejmé. Že princip použité odkopnuté onuce, která za desítky padlých vojáčků nedostane ani ťuk, např. dle určitého poměrného systému není fér. Současně však říkám, že slova ,,fér, slušnost, morálka, pravda, láska" jsou v dnešní době absolutně směšná (na co si pak tedy při vědomí tohoto stěžuji těžko říci :rolleyes:). Každopádně by to určitě nebylo problematické, vyčíslit reálný podíl daného hráče na herním kole a přiznat mu adekvátní odměnu.
 
Naposledy upraveno:

trojan1673

Veterán
Taky mi přijde, že CB dělá z hráčů fanatiky.
Uvidíme, jak dlouho to vydrží všichni hrát tak aktivně, že tu jsou každé 4 hodiny, přesně na čas nahodí obleh a jedou.
Společně s jiným cechem, se kterým jsou domluvený, že si předávají hexy a blokují jiné, menší :)
 

d arvit

Odborník
Pokud se ona socha skládá z bžilionu součástí, které složím kdo ví kdy, tak je motivace přibližně stejná. Nejhorší je však ten ohled, že jde o další cechovní ,,něco".
k soše, první lvl sochy se ukáže po tomhle kole a první lvl 5 za 2,5 měsíce (10 týdnů)
no vida, tak to nakonec netrvalo ani tak dlouho :p
socha cti.png

jen mě překvapil?? nárůst nutných akcí na plánek
zatímco v prvnim kole to bylo zhruba 3,8 až 4,2, tak v tomhle kole už jsem se dostal téměř na 4,5, uvidíme jestli to je náhoda nebo to v dalšim kole ještě stoupne..
 
Nahoru