Diskuze o Forge Bowl 2020

Svatej

Legenda
Na to že jsou tam nějací trenéři a že je musím použít na to abych měl odměnu mě nikterak hra neupozornila, takže jsem je nepoužil.
Pokud nechceš či neumíš používat dělení (učivo 2. ročníku Z.Š.), tak nemáš hrát strategickou hru, ale zapni si v TV Teletubbies.
Tato hra ti nikdy nebude vše servírovat na stříbrném podnose. Kdo nemyslí, nevyhrává.
 

dudasek

Znalec
dal jsem si jednou trenéra na lepší zisk speciálek a pak jednou toho na délku..docela mě překvapilo,že jsem s míči ze hry nedošel až nakonec..dostal jsem ze hry nějaké dia,tak jsem si těch 400 míčů musel dokoupit,abych měl těch 9 vylepšení...vždycky ze všech eventů mám 1-2 vylepšení navíc,tady jen s odřenejma ušima základ..asi to chtělo plácnout toho diamantového trenéra..příště budeme chytřejší?
 

DeletedUser12609

Host
Ani to hra nikde neuvádí že pokud chci co nejvíce odměn musím hrát jako největší chudák.

Respektive doteď fungovalo že ty nejdražší kroky stačili na plné vylepšení a většinou i na jeden bonus ve stříbrné lize a najednou je to naopak.
 

Dan 77

Veterán
Mam toho docela dost!!!
Bez diamantů NELZE získat 10. pokladnice

bral sem to tak, abych vždy postoupil na poli co nejdál, za co nejmenší výdaje a tedy získal co největší řetěz odměn.
V lize sem v bronzu
A pokladnice bude po posledním úkolu na levelu 9.
Pokud jsi to bral v poměru cena/výkon, tj. co nejlevnější postup po hřišti, abys za omezený počet míčů dal co nejvíc touchdownů, tak by ti to vyjít mělo. Bylo potřeba 11 touchdownů (uběhnutých hřišť), neboli 880 yardů. A podotýkám, ani pokrokový nebo ultimátní trenér nebyl potřeba, stačil mi celou dobu speciálkový (+5% šance).
Hody jsem vždy bral ty nejdelší
A to byla ta kardinální chyba! To byli ti nejhorší hráči, které volit. Nejhorší poměr cena/výkon jak u postupu na yardy, tak u denní speciálky.
Takže, na všech světech jsem jel event/úkoly naprosto zbytečně !!!
Ale level 9 dává na plochu slušných 7 bodů, a pokud vlastníš Modrou Galaxii, je ideální vybírat Olympijskou pokladnici přes ní ke zdvojení produkce, takže zbytečně jsi event nedělal.
STřední hráč mi ze zkušenosti zajitsí všechna potřebná vylepšení, ale zase má menší šanci na denní speciál.
Ne... Bylo to takhle, na yardy byli nejefektivnější v poměru cena/výkon amatérští hráči se 4 yardy, pak bronzoví s 5 yardy, pak stříbrní s 6 yardy a nakonec nejhorší byli zlatí se 7 yardy (přesně obrácená hierarchie, než by člověk čekal), na % šanci na denní speciálku byli nejlepší bronzoví+stříbrní, pak amatérští a nejhorší byli zase zlatí. Trochu roli v tom výsledném srovnávání poměrů cena/výkon do hierarchie hraje i vliv pokrokového, speciálkového nebo ultimátního trenéra, ale celkově to zůstává podobně seřazeno i s jejich vlivem.
Na to že jsou tam nějací trenéři a že je musím použít na to abych měl odměnu mě nikterak hra neupozornila, takže jsem je nepoužil.
Podotýkám, ani pokrokový nebo ultimátní trenér nebyl potřeba, stačil mi celou dobu speciálkový (+5% šance). Stačilo si udržet průměr 11,7 míčů na yard nebo max. 936 míčů na hřiště. Vycházím z celkového počtu získatelných míčů: ty, které byly na úvod (200), další pak v mailu, v úkolech, za denní přihlašování u úkolů (a ty, co se daly nasbírat v okolí města, jsem bral jenom jako bonus o dopředu nezjistitelné výši).
Ani to hra nikde neuvádí že pokud chci co nejvíce odměn musím hrát jako největší chudák.
Ona uváděla na hlavní přihlašovací obrazovce vlastně přesný opak. Dezinformovala záměrně hráče. Screen jsem nedělal, ale byl to nějaký tip ve smyslu "vybírej hráče, co uběhnou nejdál, abys co nejrychleji dosáhl touchdownu!". Prostě bombastický. že. :) Inno vydělá a ne každý bude tak konkurenceschopný, to kdyby měl každý pokladnici na lvlu 10 zadarmo, tak to nic neznamená a konkurence by byla taky silnější.
Respektive doteď fungovalo že ty nejdražší kroky stačili na plné vylepšení a většinou i na jeden bonus ve stříbrné lize a najednou je to naopak.
Památník hrdinů, Velký most a Kolos byly za poslední dva roky a vůbec celou existenci hry dalšími příklady, kde to bylo s maximální úrovní celkem na hraně, nicméně taky je šlo s trochou štěstí (na vylepšení v denní speciálce před dvěma roky) nebo přemýšlení a kupeckých počtů (později než před dvěma roky) na maximum dostat.
 
Naposledy upraveno:

dudasek

Znalec
já si tedy statistiky nedělám,ale na B jsem měl jen 948 bodů na amatérskou ligu.....a to jsem 400 míčů kupoval,abych to vůbec dokopal.
na wiki psali,že dostanete 10,300 míčů,pokud splníte všechny úkoly a denně se přihlásíte-což jsem 100% učinil..sebral jsem i pár incidentů 100,10...tak fakt nevím,kde jsem to projel...

krom pokladnice mě denní speciálky vůbec nenadchly-bral jsem jen ty nové věže a renovačky...a že jako odměnu do lig dají jen malou renovačku mi také přijde celkem ubohé,ale lidem z marzu holt stačí :))
 

Dan 77

Veterán
948? Stačilo 11 touchdownů, tj. přeběhnutých hřišť, což dělá 880 yardů.
Možná jsi použil pokrokového nebo ultimátního trenéra a udělal jsi více yardů. Ale to pak i kdybys používal pouze špatně vycházející zlaté hráče, tak jsi za daný počet míčů uběhl skoro 12 hřišť, kde byla jako odměna taktikova věž úr. 1, to už bys měl 9 vylepšení (3 za úkoly + 6 za touchdowny).
Já jsem totiž dopadl taky tak, že jsem byl před 12. touchdownem a něco přes 900 yardů. Sice nakonec jen amatérská liga (pokrokového, ligového ani ultimátního trenéra jsem totiž nepoužil), ale 10. vylepšení za stříbrnou ligu potřeba u mě nebylo, tak co.
Nebo jsi použil ligového trenéra? To by vysvětlovalo, kde jsi vzal tolik bodů do tabulky lig, ačkoli jsi neměl těch 880 yardů.

Ohledně denních speciálek souhlasím. Staré eventovky jako Kolos, Památník, Tholos atd. už mám. Renovaček jsem už naštěstí nasbíral minimum, které potřebuju na přestup z Marsu do další kolonizační éry a hodí se mi oba typy renovaček (ale těch velkých renovaček mám o dost víc než těch malých).
Zbývají strážní věže a jejich vylepšení - a ty podle mě stojí za to! Jenom z věží mám totiž 50 % obranného bonusu v útoku.
 

dudasek

Znalec
948 bodů jsem nakopal po nákupu 400 míčů za 700dia...dával jsem trenéra na denní speciálku a jednou na delší vzdálenost,abych se vůbec dostal na to 9té vylepšení...z hráčů jsem jel bronz a stříbro-zlaté jen,když dávali FP.

to by pak nemělo cenu tu pokladnici stavět-raději bych lupnul další zámožnou moštárnu z invu-potřebuju tu deff pro útočnou armádu....a ty věže jsou pro mne krom renovačky jediná slušná odměna: památník je už celkem na odpis,tholos už mi taky přijde na hraně a přemýšlím o sklizení(další nechci)druhej kolos jen tak na max nedám....jj,obrana se do útoku hodí víc,než do obrany:))
 

Dan 77

Veterán
Hm, no volit zlaté hráče bylo právě to nejhorší jak z hlediska efektivního postupu po hřišti, tak z hlediska šance na denní speciálku (v obou případech v poměru cena/výkon - počet míčů omezený). Na konci, když už jsem byl za touchdownem s posledním vylepšením a bylo vše jisté, jsem si párkrát taky vybral hráče na FP. A amatérští hráči naopak nebyli k zahození, leckdy bronzové a stříbrné překonávali.
Jo pokladnice lvl 9 se dá se zámožnou moštárnou fakt dobře srovnávat: 7 FP na ploše 4×5 nebo 3×7, pokladnice ale dává něco navíc, nespotřebuje obyvatele, má praktičtější rozměr, nejde ji vyrabovat (pokud je namotivovaná), spotřebuje ale denně tu 1 motivaci.
památník je už celkem na odpis,tholos už mi taky přijde na hraně a přemýšlím o sklizení(další nechci),druhej kolos jen tak na max nedám
Přijde mi zajímavé, jakým směrem hráči podle intuice uvažují... Já taky nesháněl další, nicméně tyhle budovy bourat hned tak nebudu...
Na Kolosu jediném se shodneme, kromě 0,375 FP na políčko ještě útočný bonus.
Památník hrdinů dává 0,333 FP na políčko (plus nějaký to zboží navíc). Stejně je na tom třeba takový Podzimní mlýn. A nebyl jsi to ty, kdo na halloweenský event preferoval množení temných brán, které dávají vlastně totéž?
Tholos zase vyjde úplně nastejno jako Velký most a oba vyjdou nastejno jako svatyně znalostí, tj 0,25 FP na políčko + někdy nějaký bordel navíc, k tomu svatyně jak jsou malé, potřebují více motivací než jiné budovy. Ale (spoiler) ty svatyně se ještě jednou vyplatí.
 
Naposledy upraveno:

d arvit

Odborník
pokladnice je top budova, stavět místo ní další moštárnu by byla do nebevolající blbost
nevim jak dudasek, ale já jsemtaky psal že temný brány jsou natolik dobré aby se do nich investovalo ve velkém (počkalo se na ně v denní)
a za tim si stále stojim - jsou mnohem lepší než terasy (které má stále většina ,,top?" hráčů) i lepší než svatyně stejně tak souhlasim že tholos i velký most už jsou na téhle úrovni za zenitem, očekávám že je další event stáhnu a nahradim něčim lepšim

a k eventu
celkově ho hodnotim kladně
jediné mínus co bych mu vytknul je cena druhé pokladnice v diamantech které je pomalu dvojnásobná oproti ostatním eventům

+ mám trochu obavy z trendu který tenhle nastolil
ne z trenérů ale z toho že šlo získat vylepšení taktikovy věže z minulého eventu (což byla denní speciální odměna z eventu)
jestli to tak půjde dál v dalšim eventu půjde získat jak strážní věž tak její vylepšení - což povede ke slušné devalvaci těch hodnot
 

Dan 77

Veterán
Tam je právě smazat nemůže, a to ani kdyby byl vlak graficky nasměrovaný doprava nahoru (k vagónkům cesta vést nemusí, ale k branám jo). To chce dát vlak dolů ke Krakenovi na místo bran a sáňkaře (ty se hodí nahoru, výměnou), dole připojit jenom vlak a vagóny jen tak navěsit.

nn-temné brány preferoval d_arvit...já i už terasy sklidil
No pak i ty jsi je preferoval, bylo vás o tom Halloweenském eventu víc.
To je vždycky haló po těch aktuálně nejlepších nabízených budovách, stejně jako v létě po další šanci na lodě a na podzim po zámožných moštárnách, a přitom ti samí lidé uvažují o zbourání Památníků, Podzimních mlýnů apod...
Většinu teras jsem už taky sklidil.
 

d arvit

Odborník
já zatim neuvažuji o zbourání takových budov,
jen průběžně vylepšuji město a nahrazuji zastaralé budovy lepšíma.
dřív byly dobré terasy a svatyně, ted už jsou v této podobě zastaralé a nemá cenu je držet ve městě..
cokoliv co produkuje méně jak 1FB ze 3 polí jde dolu, stejně tak časem se to změní a budu nahrazovat budovy co produkují 1fb ze 3..
to je prostě vývoj

Tam je právě smazat nemůže, a to ani kdyby byl vlak graficky nasměrovaný doprava nahoru (k vagónkům cesta vést nemusí, ale k branám jo). To chce dát vlak dolů ke Krakenovi na místo bran a sáňkaře (ty se hodí nahoru, výměnou), dole připojit jenom vlak a vagóny jen tak navěsit.
to nejde, nemůžu dát vlak mezi temný brány a strašidelný dům, to by trhalo partu :p
 
Nahoru