Diskuze o Forge Bowl 2021

Markowitz

Turista
Zasekl jsem se na 11. úkolu, kdy mám buď získat dvě oblasti, nebo 11x vyrobit 24hodinovou výrobu.

Ale podle anglické wiki to je úkol č 17, ne 11.
Dost mne překvapuje, že za čtyři hodiny od začátku akce je možné se dostat tak daleko, když já jsem třeba zaseklý u úkolu č. 7, protože od včerejšího večera se mi neobjevila ani jediná (!) Příhoda...
 

Svatej

Legenda
nevíte někdo co je v té truhle s překvapením po splnění základních úkolů
Víme a dokonce, kdybys radši místo položení dotazu a čekání na to až dostaneš informaci na stříbrném talíři přimo pod nos, raději přečetl tohle konkrétní vlákno, tak by jsi se to dozvěděl, protože už se to tu zodpovídalo.

Sorry jako, ale tenhle přístup "nebudu to hledat, zeptám se a budu očekávat že mi to teď hned někdo řekne" kterej se tu poslední dobou šíří jako mor mě už začíná řádně dosírat.
 

Freeler

Nováček
Dost mne překvapuje, že za čtyři hodiny od začátku akce je možné se dostat tak daleko, když já jsem třeba zaseklý u úkolu č. 7, protože od včerejšího večera se mi neobjevila ani jediná (!) Příhoda...

Zkušení, silní hráči úkoly jedou skutečně rychle. Dost často jim k tomu stačí jen změnit postup výběru budov z města tak aby splnili postupně cca polovinu úkolů, který se můžou jet rychle, aby se v dalších dnech mohli věnovat něčemu jinýmu. Já třeba čekám na 25. úkol a začal jsem v 16 hodin a myslím si že nejdu extra rychle.

Příhody se zobrazují tak cca po 4 h podle mého pozorování.
 

SedaVrana

Turista
Víme a dokonce, kdybys radši místo položení dotazu a čekání na to až dostaneš informaci na stříbrném talíři přimo pod nos, raději přečetl tohle konkrétní vlákno, tak by jsi se to dozvěděl, protože už se to tu zodpovídalo.

Sorry jako, ale tenhle přístup "nebudu to hledat, zeptám se a budu očekávat že mi to teď hned někdo řekne" kterej se tu poslední dobou šíří jako mor mě už začíná řádně dosírat.
Pardon omlouvám se , přehledl jsem to.
 

Markowitz

Turista
Zkušení, silní hráči úkoly jedou skutečně rychle. Dost často jim k tomu stačí jen změnit postup výběru budov z města tak aby splnili postupně cca polovinu úkolů, který se můžou jet rychle, aby se v dalších dnech mohli věnovat něčemu jinýmu. Já třeba čekám na 25. úkol a začal jsem v 16 hodin a myslím si že nejdu extra rychle.
Příhody se zobrazují tak cca po 4 h podle mého pozorování.

Tohle chápu. Obecně. Nechápu to ale konkrétně.

1. Mnou zmíněný úkol č. 7. Buď máš "štěstí" na ty příhody, nebo musíš udělat dvě výměny u vetešníka. Což jsou minimálně čtyři hodiny, když to budeš na minutu přesně hlídat.
2, Číslo 9. X-krát dokončit 4 hodiinovou výrobu. Můžeš to zkrátit urychlením výroby, ale o kolik? A kolik těch dílen máš?
3. Číslo 15. Jak dlou trvá postavit budovy, abys měl to potřebné navýšení populace?
4, Číslo 19. Pět příhod (odkud jako podruhé během, podle tebe, pár minut????????) nebo dokonči 10 výrob v dílnách z minulé éry. To jako fakt? To jsi "náhodou" stihnul během uvaření kávy? Kolik těch dílen máš a jak dliuho jsi ten timing připravoval, že jsi věděl, že s tím máš být hotový přesně potom, co dokončíš úkoly 1-18? Tomu mám věřit?

A že jsi měl úplně stejně "náhodou" přesně ve správný čas k dispozici všechny potřebné mince a zásoby pro úkoly 1, 8, 12, 20, 23....?

Ne, já netvrdím, že to není možné. Já jen tvrdím, že něco takového není možné dosáhnout náhodou nebo připraveností.

Nevím jak, v principu je mi to jedno, ale ta hra samotná podvádí. Někomu to ulehčuje, někomu ztěžuje způsobem naprosto nepochopitelným.

- jak je možné, že se mi první Příhoda objeví po cca 20 hodinách od poslední? A to zrovna "náhodou" v den, kdy startuje event, kde ty příhody potřebuji?
- už jsem psal jinde https://forum.cz.forgeofempires.com/index.php?threads/odměna-za-pomoc-motivaci.13463/ o tom, jak mne ta hra podvádí při odměnách za motivaci.
- dnes jsem měl v FB 20 přihrávek. Devět s 5% šancí na denní speciálku, devět s 8% šancí a dvě s 10 % šancí. Což dělá 6,85% šanci. Tj, po max. 15 pokusech bych měl mít jistotu výhry. Já těch pokusů měl 20 a nemám nic!
- v Zimní hře, když se rozsvěcoval stromek těmi zápalkami, měl být dlouhodobý průměr rovné 2 zápalky na jeden pokus, tj. dva rozsvícené domy. Já měl 1,61! Napíšu to ještě jednou, jedna celá, šedesát jedna. Ta hra mne "okradla" o minimálně tři další výhry v řadě.
- atd, atd....
 

Acodeti

Komentátor
Ad 1) to smetí v době událostí nevybírej (dokud nedojedeš do denních úkolů), protože je jisté, že tam jeden či dva úkoly se sbíráním smetí bude.
Ad 2) postav si na dobu událostí kováře - jsou to stavby 2x2, můžeš si jich tedy nasekat docela dost a staví se jen 20 minut.
Ad 3) nemusíš stavět žádné obytné budovy. Začneš stavět nějakou dílnu, čímž se ti odečtou lidí. A hned tu dílnu zbouráš, čímž se ti přičtou lidi, a to je přesně to, co potřebuješ.
Ad 4) viz bod 1.
Mincí a zásob máme habaděj. Těch se nedostává jen začínajícím hráčům, kteří pádí hlava nehlava do stále novějších dob. Jako třeba já během prvního půl roku, kdy jsem se takovýmto úprkem dostal do kolonialismu. Pak jsem se v něm zastavil, teď mám 1 G peněz a 100 M zásob. Podívej se do sekce s návody, v prosinci jsem tam zveřejnil návod pro začínající, jak k této hře přistupovat.
 

Svatej

Legenda
Tohle chápu. Obecně. Nechápu to ale konkrétně.

1. Mnou zmíněný úkol č. 7. Buď máš "štěstí" na ty příhody, nebo musíš udělat dvě výměny u vetešníka. Což jsou minimálně čtyři hodiny, když to budeš na minutu přesně hlídat.
24 hodin před začátkem eventu nesbírej příhody. Pak jich budeš mít v začátku dost.
2, Číslo 9. X-krát dokončit 4 hodiinovou výrobu. Můžeš to zkrátit urychlením výroby, ale o kolik? A kolik těch dílen máš?
Seznam úkolů je s velkým předstihem dostupný na fandom wiki, pokud tedy chceš, můžeš si předem připravit výrobu a v okamžiku kdy ti naskočí tento úkol, máš instantně k dispozici hotový sběr.
3. Číslo 15. Jak dlou trvá postavit budovy, abys měl to potřebné navýšení populace?
Vtip je v tom že nestavíš baráky na výrobu populace, ale bouráš kasárny/dílny/továrny. U nich se populace odečte v okamžiku kdy zadáš stavbu. No a v okamžiku kdy (ještě nedokončenou) stavbu prodáš se ti PŘIPOČTE POPULACE. ;)
4, Číslo 19. Pět příhod (odkud jako podruhé během, podle tebe, pár minut????????) nebo dokonči 10 výrob v dílnách z minulé éry. To jako fakt? To jsi "náhodou" stihnul během uvaření kávy? Kolik těch dílen máš a jak dliuho jsi ten timing připravoval, že jsi věděl, že s tím máš být hotový přesně potom, co dokončíš úkoly 1-18? Tomu mám věřit?
viz odpověď číslo 1, prostě ty příhody sbíráš jen takové množství aby ti to vyšlo a ani jednu navíc. ;)
A že jsi měl úplně stejně "náhodou" přesně ve správný čas k dispozici všechny potřebné mince a zásoby pro úkoly 1, 8, 12, 20, 23....?
Hele, já to takhle hodně dopředu nejedu, ale jo, jsou lidi co maj připravený všechny 24h, 8h a 4h výroby v malých výrobnách (třeba kovář)
- jak je možné, že se mi první Příhoda objeví po cca 20 hodinách od poslední? A to zrovna "náhodou" v den, kdy startuje event, kde ty příhody potřebuji?
Vlastně se to obnovuje po 24 hodinách od vybrání mám pocit. ;) Připočti k tomu že spousta z nich se může objevit na mcestách kde jsou zastíněné jinejma budovama a teda je nemůžeš najít.
- dnes jsem měl v FB 20 přihrávek. Devět s 5% šancí na denní speciálku, devět s 8% šancí a dvě s 10 % šancí. Což dělá 6,85% šanci. Tj, po max. 15 pokusech bych měl mít jistotu výhry. Já těch pokusů měl 20 a nemám nic!
Obvyklá stížnost. Pokud ještě chodíš do školy, tak se při nějaký příležitosti zeptej svýho matikáře/řky přesně na tohle. Jde o to že po 15ti pokusech nemáš 100% šanci, ale stále stejnou.
Musel by jsi mít statistiku na desetitisíce aby ti to začalo vycházet, ve statistice kusovejch pokusů to prostě neuvidíš.
- v Zimní hře, když se rozsvěcoval stromek těmi zápalkami, měl být dlouhodobý průměr rovné 2 zápalky na jeden pokus, tj. dva rozsvícené domy. Já měl 1,61! Napíšu to ještě jednou, jedna celá, šedesát jedna. Ta hra mne "okradla" o minimálně tři další výhry v řadě.
- atd, atd....
Opět, ty se snažíš aplikovat principy statistiky velkých čísel na statistiku v řádu desítek až nízkých stovek. To prostě nefunguje. Zeptej se toho matykáře jak to funguje. ;)

Himlhergotdonrvetr! Acodeti mě předběhl :)
 

Markowitz

Turista
Ano, chápu, že to myslíte dobře, že jsem tady v porovnání s jinými začátečník, ale nejsem debil :). Takže třeba vím, kde všude se ty Příhody mohou ukrývat.
Taky chápu, že ty eventy nejsou nic jiného, než další způsob, jak z hráčů dostat peníze za dia, které potom změní za míče, hvězdy nebo kdoví za co.
Mj, za ty cca dva měsice, co tu jsem, jsem nezaregistroval nikoho, kdo by, co se týká pořadí v herním světě, postupoval v žebříčku rychleji. Možná někdo, kdo sype tisíce Kč do dia a dělal fakt velké skoky, ale s takovými "hráči" se nesrovnávám.

Takže:
- ty příhody se prostě neobjevují. Tečka
- rámcově chápu, že se na to dá připravit, Taky jsem dopoledne nic nevybíral a začal plnit úkoly, ale prostě v žádném případě neuvěřím, že je někdo schopný si dopředu naplánovat plnění 24 úkolů.
- všichni tady v zásadě asi od počátku věků řeší jedinou věc - nedostatek místa. Tj. výpočet toho, co mi dá zabrání jednoho čtverečku. Pros and cons. A najednou mi tvrdíte, že kvůli eventu, který pro hráče, co tady jsou rok a více vlastně nepřínáší nic moc nového, budete všichni bourat to, co máte, abyste měli místo třeba na dílny , které vůbec nepotřebujete?
- na statistiku a pravděpodobnost se nikoho ptát nemusím. Mám z nich několik semestrů a zkoušek na VŠ. Tudíž vím, že to, o čem píšu, není "házení kostkou" nebo "červená a černá" v ruletě. Ne, tady se jedná o naprogramované věci a ne o nějakou náhodu v tom smyslu slova nebo vyšší moc. Takže pokud mi programátor tvrdí, že je 10% šance něco získat, tak to musím získat. Jinak je to lež a v tom smyslu slova pro mne podvod. Těch pokusů ze sirkami bylo dost na to, aby to ten průměr 2 udělalo. A dokonce tady někdo psal, že to mělo být nastaveno tak, aby ten průměr byl 2,05! Ten soubor, kde jsem si jednotlivé pokusy zaznamenával, už jsem vyhodil, ale to číslo 1,61 si pamatuji dobře. A stejně to je s motivací přátel, jak jsem se zmínil.

V hrách, jako je tato, musí být ty pravděpodobnosti natavené na nižší desítky případů. Pokud jsou nastaveny na to, že první denní speciálku je možné získat až na 487. pokus nebo dokonce nikdy, tak jsou ta udávaná čísla lež.
A taky nechápu, proč je na aglické wiki uvedeno, že za úkol je odměna 110 míčů, když je jen 100, ale to už je o něčem jiném....
 

dudasek

Znalec
vysokoškolák,co nepochopil kombinatoriku,či jak se ta "náhoda" počítá...
máš 10 pokusů/10% šanci:můžeš se 10*trefit,nebo ani jednou!(navíc se ta % počítají s každým pokusem-prostě uspět nemusíš NIKDY)

úkoly jsou známy díky Beta servru hooodně dopředu-připravit se lze:uložíme terasovky,big moštárny a nasekáme kováře a spustíme si výrobu(zkušení vědí,že díky pár kovářům se dají točit opakovací úkoly a přilepšit si zbožím,mincemi,kladivy,medailemi..atd).takže opravdu můžeš dvacku úkolů,či víc dát při troše plánování a výběrům velmi rychle...
 

dudasek

Znalec
Podle mne bych měl mít tento úkol splněný, protože prostě žádné oblasti nemám přístupné.
pokud nejsi na konci kolonizace planetek,tak jsi opravdu neprozkoumal vše-tudíž splněno nemáš....sám jsem v SOU a zkoumám mapu ledovky..u souseda v SOU jsem potkal v obraně Oceán,takže jistě lze zasáhnout i dál..pokud nevybojuješ silou vyměň s někým zboží a tradá!tyhle úkoly mívají alternativní splnění...dřív úkoly končily dobuď území a to bývalo docela problematické...
 

Acodeti

Komentátor
Mj, za ty cca dva měsice, co tu jsem, jsem nezaregistroval nikoho, kdo by, co se týká pořadí v herním světě, postupoval v žebříčku rychleji.

Ve které jsi teď době? A jaké máš postavené velkolepky (a na jaké úrovni)?

- všichni tady v zásadě asi od počátku věků řeší jedinou věc - nedostatek místa. Tj. výpočet toho, co mi dá zabrání jednoho čtverečku. Pros and cons. A najednou mi tvrdíte, že kvůli eventu, který pro hráče, co tady jsou rok a více vlastně nepřínáší nic moc nového, budete všichni bourat to, co máte, abyste měli místo třeba na dílny , které vůbec nepotřebujete?

Přepočítávání přínosu peněz a kladívek na čtverečky je vhodné pro začínající hráče, kteří mají těchto komodit málo. Kdo už má peněz a zásob dost, tak si postaví ty nejmenší dílny (výrobny zásob) ze své doby. A ušetřené místo věnuje velkolepkám a speciálním budovám z událostí, které poskytují zejména útočný nebo obranný bonus útočné armádě, případně výrobě bodů.
 

Joxer

Psavec
,
Markowitz dost věcí jsi tam domotal. Nejdřív tu hru více studuj. Odpovím ti trochu volnějš: U vetešníka máš první sklizeň po 2 hodinách a ne po 4. Pokud potřebuješ mince, tak si udělej pár opakovaček (náhozama si splníš ty, co chtěj po tobě body) nebo můžeš prodat budovu (zisk z prodeje ti jde do těhle úkolů) atd. Populaci ti tu dobře popsal LFD. Na výrobu z minulé doby ti stačí jedna výrobna z minulé doby. U těhle úkolů výroba znamená i 5 minutovka. Jen sklidíš x požadovaných pětiminutovek. Když to chce army, tak tu získáváš v cb za bitky i v expe atd. a nebo prostě stačí sklidit Alíka, pokud máš v městě kasárna. Osobně nepoužívám wiki na zjištění úkolů do předu. Na betě ty hráči tenhle seznam prvních denních úkolů taky získaj třeba během jednoho nebo dvou dnů. Tenhle event neni složitej na úkoly. Jen nesmíš mávat rukama a najít si v první řadě už zaběhlej cech, kde ti někdo okamžitě poradí. Ta nemohoucnost splnění některej úkolů pramení právě z postoje toho hráče. Zašikuje se v cechu, kterej si sám vytvoří a pak jedinej rádce je tam on sám, proto to tak ve výsledku dopadá;) Fakt je tenhle event jednoduchej.
 

SedaVrana

Turista
Já dokonce 11, ale dal jsem diamantového trenéra a udělal všechny úkoly. Tentokrát tam nebyly žádné 8 hodinové výroby, jediné co bylo dlouhé, byly 4 hodinovky.
 

Stanley Tweedle

Komentátor
Já rozladění Markowitze chápu, sám čekám už 2 dny na 3. událost, kterou nejsem schopen nijak ovlivnit. Jsem v železce, starožitníka ještě nemám a od momentu, kdy se nálezy událostí staly úkolem, přestaly se objevovat. Předtím jsem jich měl několik denně, nyní 2 za 2 dny. Na 3. zatím marně čekám.
 
Nahoru