Diskuze o Forge Bowl 2021

Acodeti

Komentátor
Mj, za ty cca dva měsice, co tu jsem, jsem nezaregistroval nikoho, kdo by, co se týká pořadí v herním světě, postupoval v žebříčku rychleji.

OK, už to vidím. Na světě F jsi v raném středověku, máš 49362 body, Diovku máš na 7. úrovni, delfskou věštírnu na 3. úrovni.
Ve městě máš dvě slévárny z doby železné, dva zpracovatele vápence z doby železné, z raného středověku tři slévárny mědi a tři zlatníky, lukostřelce, těžké jezdce, katapulty a obrněnou pěchotu. Není to špatné, ale teď bys měl zůstat nějakou dobu v raném středověku a investovat do velkolepek. Podle mne bys teď měl postavit Cáchy, Alexandrijský maják (i když někteří nad ním trochu ohrnují nos, ale mně se líbí, protože Ti dává i to zboží, na něž nemáš na mapě zdroje a také zvyšuje každý den výběr kladívek u prvních 40 výběrů), Galatskou věž (je malá, takže výhodná) a Chrám relikvií. A vyhnat je všechny na 10. úroveň. Kromě věštkyně z Delf, do ní už body nevrážej.
A měl bys hrát expedici - co nejvíce střetů, ve třetím a zejména pak ve čtvrtém kole jsou jako odměny i diamanty a docela dost bodů. Jenže na to musíš mít silnou armádu (Diovka, Cáchy) a na vyjednávání zboží (Maják, Galatská věž). Takže si dej za cíl nejprve dvě kola, potom tři kola expedice. A pak Ti to nedá a zkusíš i čtvrté kolo.
 

Monkeyskunk01

Dopisovatel
Já rozladění Markowitze chápu, sám čekám už 2 dny na 3. událost, kterou nejsem schopen nijak ovlivnit. Jsem v železce, starožitníka ještě nemám a od momentu, kdy se nálezy událostí staly úkolem, přestaly se objevovat. Předtím jsem jich měl několik denně, nyní 2 za 2 dny. Na 3. zatím marně čekám.
Je to tak schválně, kvůli eventu. Protože v událostech můžeš narazit i na eventovou měnu - v tomhle případě míče. Já měl štěstí, hned po začátku eventu jsem automaticky vybral událost a bylo v ní 100 míčů :) A ano, v železe prostě ještě tolik možností nemáš, jak postupovat rychlej. Nemáš dostatek místa, zboží, mincí, kladiv, malé levely VB, málo eventovek, nemáš starožitníka a nevím co ještě v železe chybí. Nicméně úkoly splnit můžeš, jen ne tak rychle jako dlouho hrající hráči. Je třeba si ale uvědomit, že tohle je budovatelská hra na roky - není možné hrát pár měsíců a být schopen toho, co hráči hrající třeba 5 let.
 

Monkeyskunk01

Dopisovatel

Nechci být hnusnej, ale měl by sis ty semestry zopakovat, protože jsi očividně statistiku nepochopil. Právěže to je stejné, jako házení kostkou. Při každém pokusu máš 10% na zisk odměny. Stejně jako při každém hodu máš šanci 16,66 % (1:6), že hodíš právě šestku. Ta šance se ti nezvyšuje po neúspěšném pokusu, pořád zůstává stejná. Takhle statistika prostě funguje a jak říkali jiní, potřebuješ hodně pokusů, aby ti to začalo sedět. Nebo taky ne, někdo může mít to štěstí a sedí mu to hned. Stejně tak se ti může stát, že 100x nic nedostaneš, ale pak 10x za sebou ano. Šance pro takovou distribuci je sice malá, ale možná je. Proto potřebuješ hromadu pokusů aby statistika seděla, aby si měl celou gausovku a ne jen její část.

Ano, taky semtam na ty procenta brlblám, ale to spíš protože si chci postěžovat, než že bych nevěděl, že to takhle může být. Já měl u zápalek průměr nějak 1,8 a člen cechu asi 2,4. Když dám jeho a své pokusy dohromady, už máme průměr 2,1. Pokud by si takhle dal dohromady všechny hráče na všech serverech, věřím, že výsledný průměr se bude více a více přibližovat hodnotě 2,0 (za předpokladu, že pro každou možnost byla šance 33,3333333 %).
 

Stanley Tweedle

Komentátor
Přesně tak, je potřeba opravdu hodně pokusů, aby sa dal sebrat relevantní vzorek.
Já tu železku hraju na G pár dní, tam mi to za ty poslední dva dny eventu vycházelo zhruba 12 sirek na jedno kompletní rozsvícení ale na ostatních světech se to už k tomu ideálu 2.0 celkem blížilo.
A někdo měl holt víc štěstí a jel s úspěšností nad 1.5, takže v průměru, za všechny hráče na všech světech to klidně těch 2.0 mohlo přesně trefit.
 

Freeler

Nováček
Přesně tak, nikdo po pár měsících hraní nemůže čekat, že se může rovnat zkušeným hráčům. Navic v budovatelské hře, kde se město staví roky.

Se všemi posty od mého minulého souhlas. Ještě bych dotyčnému poradil určitě lepší cech. Naučí se tam od jiných dost a navíc mu pomůžou i jinak. Nemusí to být cech přímo z Top10, na to ještě nemá, ale trochu zavedenější už ano. A pokud bys potřeboval úkoly kde je nashromazdi zboží, tak stačí udělat tzv. točku nebo "tam zpět", dvě nabídky na trhu za zboží stejné doby ve stejném množství ale opačně (A za B a B za A). A cechovnici ti to vemou, nemusíš tedy čekat na výběr.

Jak už tady padlo že je to lehkej event, princip je víceméně stejnej jako většina. Zatím nejtěžší co jsem zažil (3 roky) byl minulý karnevalový, jak se vyhrávala keltská osada. Jak jsme se museli starat o prosperitu paralelního města. Nebýt toho, že jsem byl týden na nemocenské a mohl se tomu věnovat, tak jsem tu osadu neměl celou.

Ještě k těm zápalkam - dá se u toho trochu fixlovat, Můj dosavadní "rekord" je 5 trojzapalek po sobě. Podobně se dá oklamat i kolo při letním eventu.
 
Naposledy upraveno:

Dan 77

Veterán
Ještě k těm zápalkam - dá se u toho trochu fixlovat, Můj dosavadní "rekord" je 5 trojzapalek po sobě. Podobně se dá oklamat i kolo při letním eventu.
Já slyšel, že to točení kola (kormidla) už nejde oklamat jako původně, to se objevila nová strategie na to? A zápalky v zimním eventu jde nějak ovlivnit? To je pro mě novinka.

- všichni tady v zásadě asi od počátku věků řeší jedinou věc - nedostatek místa. Tj. výpočet toho, co mi dá zabrání jednoho čtverečku. Pros and cons. A najednou mi tvrdíte, že kvůli eventu, který pro hráče, co tady jsou rok a více vlastně nepřínáší nic moc nového, budete všichni bourat to, co máte, abyste měli místo třeba na dílny , které vůbec nepotřebujete?
- na statistiku a pravděpodobnost se nikoho ptát nemusím. Mám z nich několik semestrů a zkoušek na VŠ. Tudíž vím, že to, o čem píšu, není "házení kostkou" nebo "červená a černá" v ruletě. Ne, tady se jedná o naprogramované věci a ne o nějakou náhodu v tom smyslu slova nebo vyšší moc. Takže pokud mi programátor tvrdí, že je 10% šance něco získat, tak to musím získat. Jinak je to lež a v tom smyslu slova pro mne podvod. Těch pokusů ze sirkami bylo dost na to, aby to ten průměr 2 udělalo. A dokonce tady někdo psal, že to mělo být nastaveno tak, aby ten průměr byl 2,05! Ten soubor, kde jsem si jednotlivé pokusy zaznamenával, už jsem vyhodil, ale to číslo 1,61 si pamatuji dobře. A stejně to je s motivací přátel, jak jsem se zmínil.

V hrách, jako je tato, musí být ty pravděpodobnosti natavené na nižší desítky případů. Pokud jsou nastaveny na to, že první denní speciálku je možné získat až na 487. pokus nebo dokonce nikdy, tak jsou ta udávaná čísla lež.
Jen k tomu, na co se ještě nereagovalo nebo nebylo řečeno (nebo jen částečně).
- No eventy přináší budovy, drtivé většině hráčů ty budovy něco přinesou. Velkou výrobnu s velkou produkcí by sice šlo bourat, pokud bych neměl rozprodaný inventář a měl v záloze tu samou výrobnu, ale proč, kdy věci z inventáře můžu prodávat u starožitníka, nejlepší je použít předmět "uložení budovy". No a místo toho aspoň dočasně postaví kovárny nebo lovecké chýše. Leckdo to dělá, ale není to potřeba, já to tak třeba nedělám. Zaprvé stačí postavit natrvalo nějaké malé výrobny, jejichž produkci člověk využije dobře i během celého roku, např. magnum opus, potopený poklad, výrobce saní (hlavně magnum opus je super). Zadruhé v první den není snad ani moc kam spěchat, všechny úkoly stihnu do konce eventu stejně, i když se loudám, a denní speciálky, které se objeví hned zkraje eventu, se v průběhu eventu objevují jako denní speciálky opakovaně.
- Možná máš pravdu v tom, že ve Virtuálním světě je to někdy naprogramovaná pseudonáhoda, ne že bych tomu programování rozuměl, to ne. Ale když by sis dělal dlouhodobou statistiku toho, co a jak často dává Hrad Himedži, Vesmírný transportér, Chrám relikvií, expedice v jednotlivých truhlách, co padá za odměny v CB nebo co padá ze studánek přání a fontán mládí (tohle vše se hráčům někdy nepozdávalo, nevěřili uvedeným číslům), tak ti vyjde, že to téměř přesně sedí s oficiálními čísly. Někdo už takové statistiky totiž dělal nebo se dělají automaticky i ve FoE Heperu. Pokud jde o eventy, tak prostě jeden má trošku smůlu, druhý štěstí, proto ani stejně postupující hráči se nedostanou stejně daleko. Jediná výjimka snad jsou plánky na VB, resp. distribuce šancí mezi těch 9 druhů plánků - nikde se nepíše, že je to 11,11 %, asi záměrně, protože to tak ani není, prostě některé plánky padají výrazně častěji než jiné, a to i z dlouhodobého hlediska (lze zjistit např. v situaci, kdy máš od každého plánku 99+ a začneš je všechny rychle utrácet na odemykání úrovní).
nebo musíš udělat dvě výměny u vetešníka. Což jsou minimálně čtyři hodiny, když to budeš na minutu přesně hlídat.
- U starožitníka jde od samého začátku dělat 2 výměny naráz (později až 5) a nejkratší zadatelný čas jsou 2 hodiny, takže abys udělal dvě výměny / vyměnil dva předměty, stačí ti i zkraje hry 2 hodiny (nepočítám pochopitelně utrácení diáků, které je tady zbytečné).
 
Naposledy upraveno:

Joxer

Psavec
Zaprvé stačí postavit natrvalo nějaké malé výrobny, jejichž produkci člověk využije dobře i během celého roku, např. magnum opus, potopený poklad, výrobce saní
Mám to stejně ;)
Ještě k těm zápalkam - dá se u toho trochu fixlovat, Můj dosavadní "rekord" je 5 trojzapalek po sobě. Podobně se dá oklamat i kolo při letním eventu.
U těch zápalek to taky čtu poprví.
 

Freeler

Nováček
Já slyšel, že to točení kola (kormidla) už nejde oklamat jako původně, to se objevila nová strategie na to? A zápalky v zimním eventu jde nějak ovlivnit? To je pro mě novinka.

U těch zápalek to taky čtu poprví.

U těch zápalek jen napíšu, že stačí umět počítat a lépe mi to vycházelo při hraní na PC. Víc neřeknu, zkuste si to za rok, snad to ještě bude stejnej systém. U kola se to ze začátku eventu taky dalo, hlavně na mobilu (tak jsem si nashromáždil vylepšení na druhý Vraní hnízdo), ale pak už se kolo začlo točit rychleji a moje úspěšnost nebyla tak dobrá.

Já třeba kováře mám ve městě pořád, protože když mám v denním úkolu udělat 8 h výrobu, tak jen odkliknu hned. Úkoly se snažim dělat co nejrychleji, protoře hraju hlavně odpoledne a večer, tak abych to stihl. Nesedím u toho pořád. :)
 

Acodeti

Komentátor
S tím kolem se mi to nezdá. Když jsem posledně roztáčel kola, tak se mi vedle informací, kdo ze sousedů co posledně vyhrál, objevovala i má výhra, i když se kolo ještě točilo.
 

Dan 77

Veterán
Feeler napsal/a:
U těch zápalek jen napíšu, že stačí umět počítat a lépe mi to vycházelo při hraní na PC. Víc neřeknu, zkuste si to za rok, snad to ještě bude stejnej systém. U kola se to ze začátku eventu taky dalo, hlavně na mobilu (tak jsem si nashromáždil vylepšení na druhý Vraní hnízdo), ale pak už se kolo začlo točit rychleji a moje úspěšnost nebyla tak dobrá.

Já třeba kováře mám ve městě pořád, protože když mám v denním úkolu udělat 8 h výrobu, tak jen odkliknu hned. Úkoly se snažim dělat co nejrychleji, protoře hraju hlavně odpoledne a večer, tak abych to stihl. Nesedím u toho pořád. :)
To mě nenapadá, co u toho počítat, ale budiž, na to se má asi přijít. Jo i na PC to s Vraním hnízdem šlo, mám taky druhý a ještě něco navíc, někdo získal i třetí nebo víc. U výrob to máme stejný, jenom ty výroby zadávám v jiných výrobnách a dostanu za to aspoň body nebo příp. surky, sice většinou bez možnosti použití předmětu urychlení/dokončení výroby zásob, ale těchto předmětů během roku stejně moc nenalovím (hlavně archeologický event).

Když jsem posledně roztáčel kola, tak se mi vedle informací, kdo ze sousedů co posledně vyhrál, objevovala i má výhra, i když se kolo ještě točilo.
To se mi buď nestávalo, nebo jsem si toho nikdy nevšiml. Podle toho, co píšeš, by bylo dopředu určeno, kde se ti kolo zastaví, což vlastně z velké části je, ale ještě to můžeš ovlivnit tím, kdy klikneš znovu k roztočení/přibrzdění kola a na appce dokonce jak sis ho dopředu natočil.
 
Naposledy upraveno:

Freeler

Nováček
... s Vraním hnízdem šlo, mám taky druhý a ještě něco navíc, někdo získal i třetí nebo víc. U výrob to máme stejný, jenom ty výroby zadávám v jiných výrobnách a dostanu za to aspoň body nebo příp. surky, sice většinou bez možnosti použití předmětu urychlení/dokončení výroby zásob, ale těchto předmětů během roku stejně moc nenalovím (hlavně archeologický event).

Mám dost saní, ale ty dělaj surky, a nechci si narušovat denní přísun surek a čas výběru. Jedna moje kamarádka z FoE má Vraních hnízd 5, ale ona to dost dotuje dia. Zrychlení se dá koupit i u vetešníka a není zas tak drahý.

... kdy klikneš znovu k roztočení/přibrzdění kola a na appce dokonce jak sis ho dopředu natočil.

A tak jsem na to nepřišel sám. :) (y)
 

Monkeyskunk01

Dopisovatel
U kola mi ten fígl fungoval jen na mobilu, na pc ne. A mělo to háček - nesměl jsem nechat roztočit kolo moc, pak už to nešlo kočírovat. Jen trošku natočit, spustit a rychle zabrzdit a většinou jsem trefil, co jsem chtěl. Vytočil jsem tak celé druhé hnízdo a k tomu pak asi 10 strážních věží :)

U zápalek nevím, tam jsem nic nezkoušel. Ale tipl bych, že to bude podobné jako u kompasu. Tam když jsem v určitém intervalu klikal jakoby start a stop, tak mi to povětšinou dávalo posun o 3 pole. Možná jsem v tom ale viděl vzorec, který tam ve skutečnosti není, kdo ví... :-D
 

Markowitz

Turista
Opravdu netuším, proč se ze mne snažíte udělat nesvéprávného debila, ale nejsem nesvéprávný debil.
Proto to zkusím ještě jednou.

Nic jako "náhodná veličina" tady ve hře neexistuje, vše je naprogramované. Jestli má někdo problém s akceptací této věty, je to jeho věc a jeho mezery ve vzdělání, ne moje.
Takže jestli je dána délka událost (což byla) a jestli byl splněn minimální počet pokusů (což byl, splnil jsem všechny úkoly), tak jsem měl dostat dvě zápalky na pokus. Pokud tomu tak nebylo, tak se jedná o naprogramovanou záležitost - viz níže.

Od počátku hraji dva světy a v obou používám téměř shodnou strategii i taktiku. V tom prvním jsem měl +- dvě zápalky, v tom druhém 1,61. V tom prvním dostávám při motivaci cca o polovinu více plánků VB než v tom druhém (řešil jsem v jiném vláknu). V tom prvním se mi doposud v Příhodách objevilo 1145 míčů a v tom druhém 435.

A teď mi bude všichni tvrdit, že to rozhodně nemá nic společného s faktem, že diamanty utrácím jen a pouze v tom prvním světě....?
 

Pikolo

Komentátor
Opravdu netuším, proč se ze mne snažíte udělat nesvéprávného debila, ale nejsem nesvéprávný debil.
Proto to zkusím ještě jednou.
Podle mě je to naopak, všichni se ti tady snaží pomoct, ale i tak ti nikdo nemůže dát takovou odpověď jakou chceš slyšet, když možná ani neexistuje, možná by sis měl stěžovat přímo, těm, co právě tyto pravděpodobnosti programují. Jak to chápu já, ty procenta se nezapočítávají na jednoho hráče, ale na všechny pokusy (všech hráčů v daném světě)
 

Svatej

Legenda
ty procenta se nezapočítávají na jednoho hráče, ale na všechny pokusy (všech hráčů v daném světě)
jo a ne. :D
Jde o to že procenta se vypočítávají zvlášť pro každý pokus na základě nějakého generátoru náhodných čísel. O tom že to je vidět až "u všech hráčů" používám proto že obvykle nedostane jednotlivý hráč tolik pokusů, aby to sám vypozoroval, pro to je třeba spolupracující skupina.
Nevíme ale o jaký generátor jde, jen že k výpočtu dochází (NEJSPÍŠ!!) na straně uživatele a že jde o něco co rozjedeš i na bramboře. Zároveň z pozorování vidíme, že aby ti procenta začali sedět s oficiálně udanejma, potřebuješ řádově nízké desetitisíce pokusů. Například u studánek jsem se dostal pod odchylku 0,01 u všech odměn až na 18 000+ pokusech. (a i to samo o sobě může bejt statistická náhoda)
Takže jen tak z hlavy to může bejt třeba generátor založenej na hodinách ve tvym zařízení (milisekundový generátor), nebo nějaký aritmetický generátor, nebo něco jiného (taky neznám všechno).

Co se týče informace, že některé losy lze ovlivnit, tipicky v kole štěstí v letním eventu, tak na to někdo přísahá a jinému se to v životě nepodaří. Takže těžko říct no. Ale teoreticky, pokud to jde, tak je to důvod k tomu že k celému procesu dochází na straně uživatele, viz to "nejspíš" výše. ;)

Co se týče opakování vzorce, tak na to nikdo pokud vím zatím pozorování nedělal. ;)
 
Naposledy upraveno:

Chimichurri

Psavec
Opravdu netuším, proč se ze mne snažíte udělat nesvéprávného debila, ale nejsem nesvéprávný debil.

promiň ale nikdo ho z tebe nedělá....daří se ti to samotnému

Nic jako "náhodná veličina" tady ve hře neexistuje, vše je naprogramované
existuje a světe div se dá se naprogramovat, asi máš ty mezery nejspíše ty


Takže jestli je dána délka událost (což byla) a jestli byl splněn minimální počet pokusů (což byl, splnil jsem všechny úkoly), tak jsem měl dostat dvě zápalky na pokus
zajímalo by mě kde je psáno, že při splnění těchto podmínek které uvádíš je ti zaručen zisk průměru 2 zápalky

Od počátku hraji dva světy a v obou používám téměř shodnou strategii i taktiku. V tom prvním jsem měl +- dvě zápalky, v tom druhém 1,61. V tom prvním dostávám při motivaci cca o polovinu více plánků VB než v tom druhém (řešil jsem v jiném vláknu). V tom prvním se mi doposud v Příhodách objevilo 1145 míčů a v tom druhém 435
tohle ti už vysvětloval celý zástup hráčů....ta procentuální šance na získání čehokoliv není za X pokusů, ale vztahuje se na každý jednotlivý pokus. Takže nemůžeš logicky mít na obou světech ty výsledky stejné. Je to opravdu stejné jako s házením kostkou....jeden den hodíš 100x a z toho ti padne šestka 8x. Druhý den budeš házet zase 100x a padne ti ta šestka 20x.
 
Každý den jsem vybrala těch 100 míčů zadarmo a splnila jsem všechny úkoly. A přesto my chybí cca 500 míčů abych získala poslední vylepšení vinice. jak je tohle možné?
 
Nahoru