Diskuze o Forge Bowl 2022

Anti Bílý

Psavec
Chtělo by to se konečně zamyslet a povolit udělat všechny úkoly bez časového omezení.
K čemu je dobrý čekat ca 18 dní na konec události a klikat jeden úkol denně? Jakože nucené zpestření? :D
 

Borat

Člen
Úkol najdi 5 příhod... Ve dvou světech jsem příhody chytře nechal a vysbíral až po zadání úkolu. V jednom mi příhody chyběly. A nic. Čekám a čekám. Zpravidla jsem zaplaven příhodami. Teď se tak 1 den nic nedělo. Přijde mi, že shodnou situaci potkám v každé události. Jak dojde na úkol na příhody, přestanou příhody padat. Nezdá se mi, že by šlo o "rovný" generátor náhody. Mám silný pocit, že hra je cinknutá v závislosti na úkolu schválně.

Už se tady řešilo, že příhody padají také do ulic. Jsou špatně vidět. Tady mi příhoda z chodníku úkol zachránila. Padají příhody za domy? Je třeba to řešit? Jako, zda není hra tak chytrá, že dává příhody jen na chodníky, kde jsou příhody vidět?
 

d arvit

Odborník
základem je během eventu příhody nesbírat.
ano příhody mohou být na silnici za budovou kam neni vidět, je to na 2 věci ale je to tak.
 

Borat

Člen
K tomu časovému omezení a jednomu úkolu denně. Jako v každé události, měny události padá v úkolech málo. V události jsou pak míče raz dva pryč. Do toho mi padají nabídky, ať si koupím míče za peníze... Pak najede časové omezení a zdroj měny se téměř zastaví. Událost se nedá hrát. Zbývá jen se modlit, zda se povede budova alespoň dokončit. Pokud je to o fous, řeší to diamanty. A když vidím ty "královské odměny", co padají za snahu pro moje starožitnictví... Docela bych uvítal lepší možnost, jak si dostatek měny události vydělat po celou dobu události.

(Tady je 100 míčů za 200 diamantů. Tak se lze zaměřit na vydělávání "dvoustovek" diamantů. Ehm... Bral bych něco jednoduššího.) :cool:
 

Borat

Člen
základem je během eventu příhody nesbírat
Ono jde i o krčmy a zhodnocování budov, o výběr zásob a mincí. Neustálá snaha hráče napálit a nachytat na švestkách...

Hmm, na fandom wiki jsou úkoly vypsány. Lze si je nastudovat předem. Připadám si jak hlupák, pokud to neudělám. Začínám váhat, zda mi FoE nemůže kompletní vesnici poslat poštou a ušetřit mi měsíc klikání. Řešilo by to i ty časově omezené úkoly... :D
 

traktorista

Odborník
Vy děláte bůhvíjak by to bylo důležité zaseknout se den dva na jednom úkolu. Je to úplně jedno. Jinak samozřejmě sběr skrytých příhod ve městě je ideál řešit na mobilu, pro pc žádná rozumná vychytávka tuším není (tedy krom toho, že mi helper říká kolik jich kde je).
 

Nord of Skyrim

Komentátor
Možná by si InnoGames pro příště mělo rozmyslet zda je event připraven, než ho pošle do světa, druhá "oprava" eventu a to jsem prakticky na startu eventu.
 

Borat

Člen
Ale ne. Hraji to snad potřetí, já to bral jako postup o 1, 2 nebo 3 yardy a odpovídající cenu v míčích. Podle toho počítám efektivní postup. Všechno špatně. Ne, ne, ne. Krutě se okrádám. :oops:

Yard je ve hře čárka na hřišti. Počítat se začíná na hranici mezi zakleknutými hráči. Tři možné kroky postupu pak představují třeba 4, 5 a 7 yardů za uvedený počet míčů. Efektivní - nejlevnější postup pak často představuje nejmenší hodnota. Že jsem na takovou banalitu nenarazil někde v popisu? :cool:

Fandom wiki řeší "úroveň hráčů". Jako že ty tři kroky postupu představují ve skutečnosti sázku na žabaře, břídila a předraženou primadonu. Ehm? To potřebuji k něčemu vědět? :D
 

RTV4

Psavec
Hmm, na fandom wiki jsou úkoly vypsány. Lze si je nastudovat předem. Připadám si jak hlupák, pokud to neudělám.
Zase ten cech, kdyby jsi byl v použitelném cechu, aspoň na jednom světě, tak víš že tam jsou ty úkoly přepsány, dokonce přeloženy do češtiny!
Já to dříve četl, když jsem začal s městem. Teď hraji aktivně asi půl roku a nemá pro mě smysl to číst, protože event je dlouhý a i když se zaseknu pár dní na jednom úkolu, tak to ničemu nevadí...
 

Borat

Člen
Přeloženy do češtiny? Nebyl by odkaz? Nemohu to najít. Jinak si nerozumíme. Události řeším s fandom wiki v ruce. To jsem se naučil tady na fóru. Teď jsem si poprvé všiml, že jsou u toho rozepsané i úkoly. Dalo by se předcházet třeba tomu, že vyberu zásoby a padne úkol na vybrání zásob.
 

Borat

Člen
Ať počítám jak počítám, chybí mi 3 rozšíření. (1 za úkoly, 1 v lize, 1 ze hry, to by mohlo dopadnout.) Míče nepadají. S odřenýma ušima lze komplet vesnici získat ve stříbrné lize. Sem se dostane 6% hráčů. Sečteno podtrženo?

Lze také doplnit či získat Kolos, Olympijskou pokladnici a Terakotovou vinici. Mám z toho pocit, že jsme čím dál tím víc rozmlsaní. Nové speciální budovy jsou šikovnější, než budovy z minulosti. Na kolos a pokladnici je mi líto místa. Patrně platí, brát co nejnovější budovy. ;) (Já si vytěžil aspoň pole.)
 

DeletedUser

Host
Nové speciální budovy jsou šikovnější, než budovy z minulosti.

Pokud to nikdo nemá jinak, tak aktuálními favority jsou Náměstí vítězů lvl. 2 a jako vždy Strážní věž lvl. 2. Komu je líto FB, tak ještě Pokladnice. Na novou eventovku jsou různé názory. Já zatím nejsem toho přesvědčení, že ji budu stavět. Pro nováčky je určitě lepší Kolos nebo Pokladnice.
 

Tommy Angello

Dopisovatel
Pokud to nikdo nemá jinak, tak aktuálními favority jsou Náměstí vítězů lvl. 2 a jako vždy Strážní věž lvl. 2. Komu je líto FB, tak ještě Pokladnice. Na novou eventovku jsou různé názory. Já zatím nejsem toho přesvědčení, že ji budu stavět. Pro nováčky je určitě lepší Kolos nebo Pokladnice.
Nedává body výzkumu, takže ji na 80 % stavět nebudu. Za mě je supr budova soutěžících. Mám jich zatím 8 a napakuju vetešníka
 

RTV4

Psavec
Přeloženy do češtiny? Nebyl by odkaz? Nemohu to najít. Jinak si nerozumíme. Události řeším s fandom wiki v ruce. To jsem se naučil tady na fóru. Teď jsem si poprvé všiml, že jsou u toho rozepsané i úkoly. Dalo by se předcházet třeba tomu, že vyberu zásoby a padne úkol na vybrání zásob.
Odkaz je najít si normální aktivní cech, přeloží/překopíruje( z jiného světa) to tam vždy nějaký člen.
 

Klogg

Komentátor
Odkaz je najít si normální aktivní cech, přeloží/překopíruje( z jiného světa) to tam vždy nějaký člen.
Mě to přijde zbytečné. Nekoukal jsem na to předem, nejsem extra silný hráč a první kolo úkolů jsem zvládnul za 2 dny (padlo pár zrychlení výroby). Každý úkol zvládnu max do odpoledne i bez přípravy. Snad jen příhody jsou chyták, ale ty prostě vybírám vždy večer s tím, že do rána snad padnou další nebo do dalšího večera jistě.

Když jsem se díval jaké úkoly mě čekají další dny a přemýšlel jak se připravím... mě to prostě nebaví, když je to zbytečné. :)
 

Klogg

Komentátor
ty body nově přidali, takže za mě ji postavím ...
to je informace odkud? Na Fandomu o tom ani zmínka. Každopádně tahle budova je zajímavá pro bojovníky. Přepočet na počet polí není vůbec špatný, takže já se na ni těším! Jo, pokud někdo hraje bez boje sběrem FP, tak chápu, že zrovna tohle není to, co si představovali.
 
Nahoru