Diskuze o Forge Bowl 2022

RTV4

Psavec
Mě to přijde zbytečné. Nekoukal jsem na to předem, nejsem extra silný hráč a první kolo úkolů jsem zvládnul za 2 dny (padlo pár zrychlení výroby). Každý úkol zvládnu max do odpoledne i bez přípravy. Snad jen příhody jsou chyták, ale ty prostě vybírám vždy večer s tím, že do rána snad padnou další nebo do dalšího večera jistě.

Když jsem se díval jaké úkoly mě čekají další dny a přemýšlel jak se připravím... mě to prostě nebaví, když je to zbytečné. :)
On se ptal na odkaz, ale souhlasím s tím, že je to zbytečné celkem, ale pro začátečníky se to může hodit.
 

d arvit

Odborník
páteční oznámení: mírná změna navýšení surek je tak nepodstatné že jsem ho ani nezaregistroval, navýšení medailí - je mi úplně u prde.e (dámy prominou :eek: ) jestli vesnice přidává 2k, 20k nebo 200k medailí nebo ubírá 2k, 20k/200k medailí. ale chápu že je lepší mít v oznámení 2 zbytečné vylepšení než 1.

včerejší oznámení: konečně něco co má smysl, stejně zastávám názor že fb tam měli být rovnou, zkoušet udělat takovou eventovku bez fb je úplně zbytečná snaha, stačilo se zeptat a mohl jsem říct jak to dopadne.

každopádně pro mě díky tomu náměstí povýšilo z budovy vhodné na vyhození na budovu postavitelnou v 1 kuse do města, do druhé investovat dia přesto nebudu.

díky tomuto vylepšení je vesnička lehce lepší než pokladnice, jediný problém je že pokladnice je rok stará
 
Naposledy upraveno:

Klogg

Komentátor
Já si jen říkám, že když teďka bývají tyhle změny v průběhu eventu celkem tradicí, od čeho je Beta?
taky mám server (ne herní) a taky mám testovací verzi. V ní se odchytají nejhorší chyby, ale zdaleka na něm není tolik uživatelů a tolik zpětné vazby, abych předešel tomu, že dám do ostré verze něco co tam být nemá. :) Jen můj pohled, Jak to má Inno nevím. ;)
 

Klogg

Komentátor
Inno na názory beta hráčů poměrně kašle, obvykle si tam hráči na něco stěžují, ale nic se nezmění.
ono je to těžký, když to znáš z druhé strany. Nikdy není možné zavděčit se všem a navíc musí hru celkově balancovat, aby stále byla +/- ke stejné strategii a nevychýlila se někam pryč. Velice snadno se dá udělat, aby se herní mechanismus celý sesypal a rovnat to je těžký až nemožný resp hodně bolestný pro všechny. :) Ne, nejsem zaměstnancem Inno :-D
 

RTV4

Psavec
Nikdy není možné zavděčit se všem a navíc musí hru celkově balancovat, aby stále byla +/- ke stejné strategii
Nikdy bych úplně nepsal, protože někdy ano... například když přidali tlačítko na vyléčení všech jednotek, nebo i teďka, když ta eventovka byla nic moc, a už to psali i lidi na betě...
Velice snadno se dá udělat, aby se herní mechanismus celý sesypal a rovnat to je těžký až nemožný resp hodně bolestný pro všechny.
Podle mě innu moc nevadí, když herní mechanismus změní trošku.
Protože myslím, že například jednotky z vyšších dob, nebo dia farmy nejsou úmyslné, ale vzniklo to z jejich strany omylem.
 
Na PC pokud mate Chrome,tak si nainstalujte ten FOE helper, ten krasne ukazuje,co jsou za prihody na mape, clovek je musi najit za budovou,ale aspon vi,ze tam jsou a jaky typ prihody.
 

Borat

Člen
Sada vesnice je zamčená. Jak se takových budov zbavit? V popisu je "nelze smazat a nelze dát do starožitnictví". Mám v inventáři zamčené budovy a nevím jak se jich zbavit? (Zkusil jsem teď smazat zamčenou Montgolfiéru. Musí se postavit a prodat na ploše. Nic nevrátí. Co pak ale znamená informace, že "nelze smazat"?)

K čemu to zamykání budov je? Některé eventovky jdou házet do starožitnictví, jiné ne. Je nějaký klíč, čím je možnost obchodování určena? Řekl bych, že se zamčené budovy pak nemohou obchodovat ve starožitnictví, když tam nejdou poslat. Ale to neplatí. Běžně ve starožitnictví uzamčené budovy nakupuji.

A další, u starožitníka se některé sady občas ukáží, jiné absolutně ne. (Chtěl bych pole ke Stodole a Vinici a přístavy k Pirátům... Bez šance. Takové sady ve hře k doplnění neexistují. Jednou za rok se mihnou v eventovce jako denní úkol.) Má to nějaký klíč? Co ze sad se občas obchoduje a co vůbec ne?

A jsme u konce s vesnicí, mám 1 sadu vesnice z překvapení a ze hry 1 vesnici lvl. 1 a 8 vylepšení. Dík za to. Vyšlo to. (Patrně se to dalo zvládnout bez ohledu na ligu.) A teď mi padne vylepšení z ligy... Na dvě vesnice zdroje nemám. Co s vylepšením navíc? Položka v inventáři na věčné časy? Aneb, je třeba řešit postup vyčištění? Všechny vylepšení dát do vesnice a ze sady postavit vesnici lvl. 1, tu prodat a bude inventář čistý? (A smysl takových komplikací?)

(Opět jsem raboval sousedy. Přehlídka eventovek lvl. 1 a lvl. 2... Jako ne. Eventovky mají smysl na maximálním lvl. Událost je třeba odehrát a koukat získat 100% budovy. Případné dostavění později je na hodně dlouhé lokte - nebo to vůbec nejde, (jako u polí Stodoly). S jedinou výjimkou, pokud mi jde jen o populaci, tak se dá i nízký lvl.)
 

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Sada vesnice je zamčená. Jak se takových budov zbavit?
Vpravo nahoře v inventáři zaklikni tlačítko s ikonou zámku a odškrtni takové předměty co jsou zamknuté a chceš prodat ve starožitnictví. Některé předměty se automaticky zamykají, jmenovitě budovy událostí či z kulturních osad, aby se tak předešlo jejich nechtěnému prodeji z nedbalosti.
IMG_20220207_095042.jpg

Ohledně sad k pořízení u starožitníka tak aktuální výpis všech položek momentálně dostupných máme i zde na fóru, pokud jde o ty novější tak jsou zařazeny zhruba po roce od svého debutu, dalších nových předmětů bychom se měli dočkat někdy v dohledné době.
 

Tommy Angello

Dopisovatel
Sada vesnice je zamčená. Jak se takových budov zbavit? V popisu je "nelze smazat a nelze dát do starožitnictví". Mám v inventáři zamčené budovy a nevím jak se jich zbavit? (Zkusil jsem teď smazat zamčenou Montgolfiéru. Musí se postavit a prodat na ploše. Nic nevrátí. Co pak ale znamená informace, že "nelze smazat"?)

K čemu to zamykání budov je? Některé eventovky jdou házet do starožitnictví, jiné ne. Je nějaký klíč, čím je možnost obchodování určena? Řekl bych, že se zamčené budovy pak nemohou obchodovat ve starožitnictví, když tam nejdou poslat. Ale to neplatí. Běžně ve starožitnictví uzamčené budovy nakupuji.

A další, u starožitníka se některé sady občas ukáží, jiné absolutně ne. (Chtěl bych pole ke Stodole a Vinici a přístavy k Pirátům... Bez šance. Takové sady ve hře k doplnění neexistují. Jednou za rok se mihnou v eventovce jako denní úkol.) Má to nějaký klíč? Co ze sad se občas obchoduje a co vůbec ne?
Ty si tu furt stěžuješ na něco co není problém, to je už po několikáté. Vzhledem k tomu, že jsi tady na fóru ohodnocen jako "dopisovatel", tak bych tipoval, že ani ve hře nebudeš žádný začátečník, který by nevěděl, jak se odemykají věci v inventáři. I vzhledem k tomu, jak často píšeš na fórum bys měl víc sledovat aktualizace hry, kde se dozvíš potřebné info.

Jinak NoVa vysvětlil:

Vpravo nahoře v inventáři zaklikni tlačítko s ikonou zámku a odškrtni takové předměty co jsou zamknuté a chceš prodat ve starožitnictví. Některé předměty se automaticky zamykají, jmenovitě budovy událostí či z kulturních osad, aby se tak předešlo jejich nechtěnému prodeji z nedbalosti.

tady máš odpověď na tvůj opět super dotaz....
 

Borat

Člen
Vpravo nahoře v inventáři zaklikni tlačítko s ikonou zámku
Bože, NE! Ona je to funkce inventáře, aby si trubky mohly zajistit svoji drahocennost proti smazání. Samozřejmě to hledám všude možně, hlavně na Wiki. A už po několikáté. A nic. Tak tohle mě nenapadlo. Díky za nakopnutí. Je to sice moje hloupost, ale s ohledem na eventovky lvl. 1, opět a opět, FoE svými nejasnostmi a chybějícími popisy nepřestává překvapovat. A jde o takové prkotiny... a jak nad tím bádám pro nic. K vzteku. :)

Odškrtávací volba je jen na oušku "Všechny", kde ji vlastně nepotřebuji. Řeším to u budov a tam chytře není, tak to ani jednoho nenapadne, že má jít někam za roh a tam něco zaškrtnout. Jdu si poladit inventář... Sláva!

(Ehm, on někdo maže v inventáři? Proč? Je tam místo zámku ikonka buď "smazat" nebo "vyměnit". Zpravidla u všeho "vyměnit". Aha, starožitníka lze nakrmit přímo z inventáře. Dělám to spíš ve starožitnictví a těmi zámečky teď mohu viditelný seznam pro výměnu pročistit a zmenšit. To je dobré. To se hodí. Ale pojistka proti smazání? Zrovna u starožitníka, co se pětkrát potvrzuje a lze kdykoliv přerušit? To asi nebude ten hlavní důvod.) ;)

Ty si tu furt stěžuješ na něco co není problém, to je už po několikáté.
Cílem příspěvku byla osvěta. To se zdařilo. Dávat sem "zmatky hráčů" je také dobrá zpětná vazba. Jak mám výše, FoE mě na něčem zmate pravidelně a pročítat si aktualizace několik let zpětně fakt asi nehrozí. Rada o ničem. Počítám, že shodně na to "vejrá" plno dalších hráčů, co sem přijdou a také sem nejdou číst aktualizace. Tak pardon, ale příště zase přijdu s další takovou prkotinou. :D

A jasně, jsem za hlupáka, tak díky za Tvoji péči. Není zač. :)
 
Naposledy upraveno:
Stejne ty nove veci u starozitnika jsou palka. Me vadi spise,ze je tolik veci dle seznamu, a porad toci nekolik veci stale dokola. A napr. Guvernerova vila je jednou za tyden a mozna ani to ne. Ale most, lod atd. ur1. stale dokola. A nemusel by drazit zbozi a FB, to neni nic, co by se uz nedalo sehnat.

Asi uz neco pridali, videl jsem ted dvakrat vyberovku Vraniho hnizda.
 
Nahoru