Diskuze o letní události 2020

Dan 77

Veterán
Odkaz z hlavní stránky hry nefunguje - potřeba opravit odkaz.

K eventu: Nelíbí se mi, že komodita "útočný bonus" s tak silnými eventovkami devalvuje. Vždyť v érách od Virtuálky dál dává i víc % do útoku než Yggdrasil, pro který musíme udělat 15 vikinských osad... Na druhou stranu se trochu ztěžuje expedice, vymýšlí PvP aréna atd. Jaký je vlastně cíl, ke kterému se hra chce ubírat? A nemusí to být jenom řečnická otázka, mě by to fakt zajímalo. :)
 

d arvit

Odborník
Odkaz z hlavní stránky hry nefunguje - potřeba opravit odkaz.

K eventu: Nelíbí se mi, že komodita "útočný bonus" s tak silnými eventovkami devalvuje. Vždyť v érách od Virtuálky dál dává i víc % do útoku než Yggdrasil, pro který musíme udělat 15 vikinských osad... Na druhou stranu se trochu ztěžuje expedice, vymýšlí PvP aréna atd. Jaký je vlastně cíl, ke kterému se hra chce ubírat? A nemusí to být jenom řečnická otázka, mě by to fakt zajímalo. :)

jj jak jsem psal už kdypak, ve hře jsou jen 2 nedostatkové komodity, rozšíření města a FB
všechno ostatní jde sehnat poměrně snadno a ve velkém, bohužel už se to týká i diamantů, útoku i obrany v útoku
dokonce i speciální suroviny jsou nedostatkové zboží jen pár týdnů po nové době..

zajímalo kdy se dočkáme eventovky která dá víc útoku než rozumně vylevlená VB, když vidim 33% za to sídlo tak to neni zas tak nereálný :confused:

vždyt nejsou tak dávno doby kdy jsem snil o 400-500% útoku a ted je 800-1000% pomalu norma pro bojovníky (a těch původních hodnot dnes už hravě dosahuje obrana v útoku)
 
Z eventovky jsem nadšený, bonus pro armádu je něco pro mě, žádná spokojenost či lidé, tak to má být :). Co se týče hratelnosti, tak po fotbalu, kde byl mechanismus diskutabilní je snad tohle lepší, než rohovým praporkem přes hřbet. Ačkoliv bezkonkurenční zábavou zůstává archeologický event.
 

Tomas 0482

Psavec
Já jen doufám, že budu mít u farem více štěstí než loni, protože to jsem získal 2 studánky za celý event a to ta jedna z nich byla za hlavní odměnu mapy. Koncepce kola štěstí mi příjde tudíž hodně nešťastná volba ( slušně řečeno), pokud člověk chce cokoliv jiného, než je hlavní odměna eventu, tak nemá cenu hrát, protože to prakticky nejde získat. V ostatních eventech dávám běžně přes 10 studní, poslední event s úpravenými procenty na zisk to zhoršil na 7 studní, ale i tak je to mnohem lepší než 2.
 
Naposledy upraveno:

hrafhra

Turista
Odkaz z hlavní stránky hry nefunguje - potřeba opravit odkaz.

K eventu: Nelíbí se mi, že komodita "útočný bonus" s tak silnými eventovkami devalvuje. Vždyť v érách od Virtuálky dál dává i víc % do útoku než Yggdrasil, pro který musíme udělat 15 vikinských osad... Na druhou stranu se trochu ztěžuje expedice, vymýšlí PvP aréna atd. Jaký je vlastně cíl, ke kterému se hra chce ubírat? A nemusí to být jenom řečnická otázka, mě by to fakt zajímalo. :)

K odkazu - není to poprvé a týká se to i mobilní app.

K eventu - bude to další poklidný nudný event kdy si to prostě projedu a možná na konci postavím tu budovu. Opět se objevuje kolo štěstí, kde mohu mít klikáním pocit že něco ovlivňuji. U fotbalu i s převahou procent na vítězství to byla spíš ruská ruleta. A ta se nám přeleje do úžasného rozšíření PvP. Kdyby raději využili potenciál krčmy, třeba k CB by to byl zajímavý pomocník (jak bychom si všichni přáli 4 kola vyjednávání, že?).
 

explorer Pablo

Dopisovatel
jj jak jsem psal už kdypak, ve hře jsou jen 2 nedostatkové komodity, rozšíření města a FB
všechno ostatní jde sehnat poměrně snadno a ve velkém, bohužel už se to týká i diamantů, útoku i obrany v útoku
dokonce i speciální suroviny jsou nedostatkové zboží jen pár týdnů po nové době..

zajímalo kdy se dočkáme eventovky která dá víc útoku než rozumně vylevlená VB, když vidim 33% za to sídlo tak to neni zas tak nereálný :confused:

vždyt nejsou tak dávno doby kdy jsem snil o 400-500% útoku a ted je 800-1000% pomalu norma pro bojovníky (a těch původních hodnot dnes už hravě dosahuje obrana v útoku)
Je to pro nové hráče, my jsme vděční! Jediná rada pro věčné bručouny české? Vymažte město, začněte znova, budete si vážit každého daru, každého procenta útoku a obrany navíc :-DDD
 

Dan 77

Veterán
Pablo, je to tak, eventy myslí hlavně na nové hráče... Akorát ty eventovky jsou během posledních eventů hodně silné, což znamená, že se hra posouvá někam úplně jinam...

Ale Yggdrasil má přece 1/3 velikost, to musíš brát taky v potaz. Jasné, 33 % je dost, ale ta budova je taky poměrně veliká.
No je pravda, že předchozí eventovky dávaly 20-28 % na menší ploše, což je taky dost... Velikost beru taky v potaz, Guvernérova vila dává navíc ještě jednotky, které zase nedává Yggdrasil. Je to taková zvětšená kombinace Yggdrasilu a egyptských Královských lázní.
 

Tomas 0482

Psavec
Je to pro nové hráče, my jsme vděční! Jediná rada pro věčné bručouny české? Vymažte město, začněte znova, budete si vážit každého daru, každého procenta útoku a obrany navíc
Ano, chápu, že jsou eventy myšleny pro nové a malé hráče, ale posledních několik eventů bych to viděl spíš naopak. Eventy jsou udělaný tak, aby hlavní cenu na max získal hráč jen pokud už ví jak hrát, takže má zkušenosti a pak taky musí mít štěstí, zdroje, suroviny a hlavně čas na zjištění, co je vlastně nejvýhodnější a za co utrácet eventovskou měnu, protože bez tohoto na hlavní odměnu na max nelze dosáhnout. Z toho mi vychází, že event je spíš pro větší hráče, protože těm se právě povede získat hlavní odměnu na max snadněji, případně pro hráče jako ty, kteří už o hře vědí dost věcí a začínají znovu.

Pro zisk eventovky je poslední dobou potřeba opravdu hodně specifická strategie a štěstí. Kdyby chtěli udělat event pro malé hráče, tak to nastaví tak, aby stačilo odjet všechny úkoly, získanou měnu utratit za cokoliv bez ohledu na poměr cena/výkon a i tak by hráč dosáhl na hlavní odměnu na max celkem pohodlně. Zkrátka do toho nemíchat štěstí, zkušenosti a další. Ano, znamenalo by to, že velký hráč bude mít klidně 3 vylepšení navíc, ale upřímně to není zas takový problém, dvě hlavní ceny na max by šly získat pořád jen za dia.

Souhlasím s danem, že se eventy posouvají někam jinam a za mě to rozhodně není vstříc malým hráčům. Jinak mě hlavní cena příjde skvělá, jen pokud jdeš po starší hlavní ceně nebo studánkách, tak je tenhle event totálně nezajímavý, protože ten koncept toho kola štěstí je v tomhle případě na hlavu, ale samozřejmě jsem větší hráč, takže mě ten odpad typu zelené a stříbrné odměny na kole opravdu nepotěší, vlastně jediná dílčí odměna, která trochu potěší jsou body výzkumu u kterých už se ale pozastavuji nad množstvím.

U farmy pak jdu po jediném a to jsou studně, tam hodnotím event jen podle toho kolik jich mám na konci v invu, proto hodnotím letní event tak špatně.
 

explorer Pablo

Dopisovatel
Tak já jsem v koloniálu a počítám se stále za začínajícího, hraju přes sto dní. A Eventy zvládám levou zadní, samozřejmě náhoda v poháru fotbalovém nelze ovlivnit,ale trénink mně vyloženě pozitivně naladil a byl jsem s ním maximálně spokojen a levloval jsem Hipodrom každej třetí den, hraju ale aktivně po celej den i v práci a to je znát. Jiné město nemám a ani nechci. jedno stačí a eventy zažívám od března, zatim v pohodě, někdy líp někdy hůř,tak to má být :)))
 

explorer Pablo

Dopisovatel
Pablo, je to tak, eventy myslí hlavně na nové hráče... Akorát ty eventovky jsou během posledních eventů hodně silné, což znamená, že se hra posouvá někam úplně jinam...


No je pravda, že předchozí eventovky dávaly 20-28 % na menší ploše, což je taky dost... Velikost beru taky v potaz, Guvernérova vila dává navíc ještě jednotky, které zase nedává Yggdrasil. Je to taková zvětšená kombinace Yggdrasilu a egyptských Královských lázní.
Jestli tim myslíš Dane náročnější,tak to nevím, hraju od dubna od žabek a ty mi přišly nejnáročnější, to jsem byl opravdu vykulenej pulec, co to všechno obnáší,abych něco získal, ted už je to brnkačka a vždy dokončím 55 úkolů nebo kolik jich je :)
 

Dan 77

Veterán
Tomas:
To je pravda, v tom případě bych své tvrzení poupravil: Je to dělané pro nové hráče tak, aby nejlépe chtěli utratit diáky a ještě líp si je koupit. Už jsem viděl i cca 8 Mikoto/Mikawa jezírek v jediném městě, kde ještě žádné eventovky prakticky nebyly, šlo zřejmě o nový účet.

Pablo:
O náročnosti eventů jsem tu předtím vůbec nic nepsal, jne že hlavní budovy z nich (eventovky) jsou zhruba od loňského podzimu zase ještě o kus silnější (nejen hodně bodů, ale už i hodně % navrch k tomu). A pokud jde teda o náročnost eventů, nejnáročnější byl teď Sv. Patrik, ale začal jsi hrát až po něm.
 
Sečteno podtrženo:

Pokud to dovedu, první den eventu udělám tutoriál na tento event. Byl by v sekci tutoriály, spíš až večer, nevím zda nebudu na výletě toho dne.

Mimochodem, tahle budova je sice 5x6 ale při zboží co dává, a těch výzkumácích jako bonus k tomu útoku, je slušný.

Ano, je pravda, je to tak aby hráči utratili diamanty... Já jsem stále na vážkách zda jít do jedné nebo do druhé dát dia...

Každopádně tento event je velmi dobrý a za ta léta co jsem hrál na Ačku, než sem přešel na G mám vypracovanou ideální taktiku na kolo... možná vám jí někde během tutoriálu sdělím, neřeknu kde a kdy ... :D Ty views minuty se musí nasbírat...
 

explorer Pablo

Dopisovatel
Pablo:
O náročnosti eventů jsem tu předtím vůbec nic nepsal, jne že hlavní budovy z nich (eventovky) jsou zhruba od loňského podzimu zase ještě o kus silnější (nejen hodně bodů, ale už i hodně % navrch k tomu). A pokud jde teda o náročnost eventů, nejnáročnější byl teď Sv. Patrik, ale začal jsi hrát až po něm.
[/QUOTE]
tak to jo,já pochopil slovo silné,jako náročné .-) dík
 

DeletedUser

Host
Těžce se mi nelíbí, jak se v eventovém okně při pohybu myší to kolo (kormidlo) pohybuje doleva, nebo doprava.
 
Nahoru