Diskuze o letní události 2020

Dan 77

Veterán
Ahoj, nevidím, že ti někdo odpověděl. Od jistého úkolu dostáváte za mise 2 dublony, to znamená, že dovedete nasbírat dost na to získat vilu na max.

Lehce si analyzujeme:

(...)

7) Na kompase jsou pole 1 2 3 2 1 to je průměrně 1,8 kroku na minci (Tento bod se nedá brát doslovně).

8) Spoj si nyní hodnoty 1,8 a 111 vyjde ti sice 199,8 tedy 200 ale je jasné, že ti nebudou padat hodnoty takto nízké, pokud by ti za každý dublon padla hodnota 2 poté máš 222 kroků na mapě.

9) Přestože ti příjde, že nepadají trojky, možná je to jen dočasné, občas mne padnou za sebou 4 hodnoty III, jindy zas třeba 6 hodnot I pak zas pár hodnot II.
Střídá se to, ale vyjít by ti to mělo. Snaž se sbírat incidenty, protože i ten jeden dublon z incidentů ti může pomoct, pokud by jsi potřeboval udělat poslendí krok, i když po větší matematické analýze by jsi jej potřebovat neměl.
Na základě jedné a té samé analýzy jednou píšeš, že to bez dia jde, podruhé, že to bez nich nejde... :) Hodnota 111 už ty 2× dublony za úkol zahrnuje. Samozřejmě že průměr nemusí vyjít přesně 1,8 skonů na 1 dublon, může vyjít méně. ;) Ale čím víc pokusů bere člověk v potaz, měly by se ty odchylky srovnat a vyjít mu zhruba těch 1,8.
Teď jsem si teda žádnou statistiku nedělal, ani to nějak v úmyslu nemám, však poznám na konci, jestli to vyjde (a podle toho se pak můžu i nějak rozhodnout), ale loni mi to vyšlo jen tak tak: 101 dublonů = 182 skoků vs. 9 map k přeskákání po 20 skocích = 180 skoků (na lvl 8, tj. bylo potřeba o 1 vylepšení méně, tj. o 2 mapy méně), ale když by byl průměr 2 skoky za 1 dublon, bylo by to průměrně 202 skoků a měl bych od té doby v invu nejspíš 1 vylepšení navíc, což nemám.
No anebo jsem měl prostě smůlu jak na dublony v příhodách, tak na velikost skoků po mapě. :) A jak jsem psal, další dublony máte taky v mailu.
 
Na základě jedné a té samé analýzy jednou píšeš, že to bez dia jde, podruhé, že to bez nich nejde... :)

U bodu 7 píši, že to nejde brát doslovně, protože nestačí vzít jen těch pět cfer z kompasu a podělit je číslem 5. Je také ptořeba do toho zahrnouti faktory další... jako je třeba to, že ze 111 pokusů se statistika dělá opravdu špatně. O průkazných údajích se u tak málo tahů == 111, nedá mluvit.

Aby jsi mohl brát 1,8 jako skálopevný neprůstřelný argument, potřeboval by jsi několika řádově vyšší počet pokusů... a u širokého spektra hráčů.

Zde umístím měnší disclaimer, neb nevím jistě, zda mám právo se odvolávat na beta server, každopádně poznatek z bety:

116 dublonů a splnění i následné velké ceny za kýženým vylepšením vily - balíčku medailí. Pokud tedy vezmeme v potaz 116 - 111 tedy rozdíl pěti dublonů, poté stále máme dost dublonů na zisk vily na maximum.

Chce to být jen aktivní...
 

Dan 77

Veterán
No a proto jsem psal toto:
Samozřejmě že průměr nemusí vyjít přesně 1,8 skonů na 1 dublon, může vyjít méně. ;) Ale čím víc pokusů bere člověk v potaz, měly by se ty odchylky srovnat a vyjít mu zhruba těch 1,8.


A k tomuto:
116 dublonů a splnění i následné velké ceny za kýženým vylepšením vily - balíčku medailí. Pokud tedy vezmeme v potaz 116 - 111 tedy rozdíl pěti dublonů, poté stále máme dost dublonů na zisk vily na maximum.

Chce to být jen aktivní...
Vidíš, tak já naopak budu končit minimálně o 1 velkou cenu před maximální úrovní. Buď mám já smůlu, nebo má dotyčný velké štěstí. ;) Věc se má tak, že buď dám dia, nebo že nebude vila na max. To už ale nijak neovlivním, počet skoků aspoň ne, můžu maximálně sbírat všechny příhody a doufat, že z nich vypadne někdy i dublon. :)
 
Naposledy upraveno:

Svatej

Legenda
Jsem na tom úplně stejně jako Dan 77. Těch cca 24 dublonů co ještě dostanu ani náhodou nestačí na 65 políček na mapě co potřebuju ke kompletní vile.
 

DeletedUser8622

Host
no,jestli po takt. věži bude vylepšení,tak mi zbyde 23 skoků a to už snad dám.)
 

dudasek

Znalec
taky doufám..z příhod ve městě mám zatím třetí DUBLON...v mailu byli 2...jsem docela napjatej-chci full,takže dia,co si pracně střádám na jediném světě,který hraji..musím se pochválit,že jsem vytočil vylepšení na vraní hnízdo,takže s tím,co mi zbylo z minulého roku se mi (pokud dobře počítám) povede složit další dokonalej maják.
 

d arvit

Odborník
mě to vyjde úplně v pohodě bez kupování na max
mám 5 vylepšení (= na 6 úroveň =potřebuji ještě 3 na devátou)
1 získám na konci eventu
dostanu ještě 18 dublonů, 21 jich mám, 1 určitě padne z příhod = 40 dublonů = 4 ceny a jsem těsně před získáním svatyně znalostí (+-10 na vylepšení dalších 10 na taktikovu věž a 10 na vylepšení) potřeba +- 30 dublonů

2 získám a zbyde mi 10 dublonů

zkuste si to přepočítat, ale za mě je tam dost velká rezerva
 

DeletedUser

Host
Už teď mám vilu na lvl. 8 a to jsem koupil za dia jen 10 dublonů. Takže i bez nich můžu za sebe potvrdit, že tam ta rezerva je.
 

explorer Pablo

Dopisovatel
Jsem smutnej že vila na devítce je mrtvá, žádná animace,jako u Vraního hnízda nebo Hippodromu , škoda, to odflákli :confused::eek:
Těšil jsem se na černovlásku mávající z balkonu nebo dítě běhající po schodech
 

DeletedUser

Host
Mimochodem, ony jsou asi všechny animace budov načasovány stejně, ale všiml jsem si, že, když mám Vraní hnízdo hned vedle Krakena (Kraken je jakoby vlevo dole od hnízda), ti dva sedící piráti z hnízda jsou u mě perfektně synchronizováni s pohybem Krakenova chapadla. Ve výsledku to vypadá celkem zajímavě :D
 

dudasek

Znalec
mě to medaile nestačilo(3 políčka chybí)....vilu mám komplet a krom denní aktivity a splnění všech úkolů jsem našel jen 2 dublony a mailu a 4 ve městě v událostech...potěšující je pro mě zisk 11-ti výběrových sad na Vraní hnízdo-jiné odměny mě nezajímaly,ale padaly též...
 

DeletedUser12887

Host
nebaví mě to event nejhorší za spoustu let

hnus konec s touto hrou
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru