Diskuze o Mughalské říši

Dan 77

Veterán
tak nevím ta osada Mughal je pěkně naprd..rupií strašně málo-druhej den a mám furt málo,i když mám 2 výzkumy a 20!!! baráků dal jsem jen 2*4hodiny,pak smazání 1ks dílny:1*8h výroba a stavba dalších baráků---po 8-mi hodinách jsem měl zase rupie jen na1!!!*4h výrobu(1000+):děláte si z lidí srandu?v této fázi jsem jel 3 dílny a měly co dělat!!!!
...alespoň 8+8+4..takhle jede jen 1!......fujky...jsem aktivní,diamanty vyvažuji aktivitou(jo když chci jít spát nečekám 1h na stavbu skladu/kasáren(egypt) a 50 dia klidně hodím...ale takto to plýtvat nebudu....na co máte Beta servr,když ty názory hráčů neberete v potaz?!
pak máme na živých servrech oprávněně "blbou" náladu...jestli přijde navýšení,tak dobře,ale co dát chudákům,co se do té výzvy pustili nějakou odměnu?pár dublonů/dia by potěšilo a zaplatit to mohou ti chytráci,co neumí naslouchat konstruktivním připomínkám a testerům z INNO,kteří mají růžové brýle.......
Mám to stejně, ale dílnu mazat nemusím. :D Mince z domků a z ambasády na základní rozloze města stačí k uživení aspoň té jedné výrobny v pohodě. To je ale asi zkraje každé osady, že 2 výrobny jsou už moc na to, aby se daly delší dobu udržet v chodu (snad kromě lehké egyptské osady, kde stačí umět vyhrávat bitvy).
Problém je v tom, že v této osadě je to celkem natěsno, aby se daly jet 4hodinovky a 1× denně 8hodinovka i v té jediné výrobně, takže ani tak časem nenašetříš moc mincí a našetřit zboží trvá dlouho hlavně proto, že přístup ke slušné diplomatické budově vyrábějící mince je až dost pozdě (ve 4. místo ve 1. výzkumu v ambasádě). A předtím ty domky vyrábí málo mincí. Takže tady v indické osadě ta fáze, kdy člověk jede s 1 výrobou, trvá nějak dlouho.
 

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Zase tak zlé to není, je tedy pravda co tvrdí mnozí hráči od vydání osady, i na beta fóru, že prvních pár dní je rozjezd vcelku pomalý (oproti původní verzi později přidali do odměn za první úkoly pár rupií, což trochu usnadňuje postup), na jednu stranu to není žádné strhující vzrušení do doby kdy se zpřístupní první domek vyrábějící mince, od toho momentu se to hraje jako kterákoli jiná osada, na druhou zase stačí zprvu nahlédnout jednou za 4h na to se posouvat vpřed a navíc odpadá starost o přestavbu á la škatulata hejbejte se kterého je v pozdějších fázích osady dostatek. Při troše štěstí se podaří ten x4 násobek který se také vztahuje na radnici - ano je to tak, po připojení kulturních budov k radnici je tak možné získat dostatek zboží, i toho ke kterému není třeba prozatím přístup podobně jako z miniher u Japonců nebo Aztéků, na několik rozšíření po čemž celá osada nabere na rychlosti. Jinak tam kromě řetězových dílků na diplomacii není nic nového nebo překvapujícího, tedy pokud se nad tím člověk trochu zamyslí tak to není žádná věda a dá se to vcelku lehce zvládnout s dostatečnou časovou rezervou.
Q4wMsW2.png
IMG_20210826_075640.jpg
 
Naposledy upraveno:

dudasek

Znalec
o 4*násobku výběru(radnice,rupie) jsem se dozvěděl až od podpory....zatím mi zřejmě nepadl ani jeden..nepostřehl jsem

začal jsem později,jeden výzkum omylem!!!! klepl za diamanty(loyalita chyběla/zboží jsem měl-alespoň jsem ušetřil čas za přestavbu),ale stejně se pachtím....
...mám čhatrí(4 výzkum) připojenou k ambasádě,takže za 24h dostanu 805 rupií a +5 zboží....ve městě rýžoviště+sárí,baráky na pop(25) a maximum čhatrí,abych maximalizoval zisk rupií...sotva ty 2 sklady uživím,abych cvakal 8h výroby,,..zbývá mi necelých 14 dnů na zlatou cenu....no nevím nevím,zda to zvládnu...
 

dudasek

Znalec
tak první osada v pátek dohrána-párkrát jsem tam dal dia:při výzkumu omylem za diplomacii asi 350 a pak pár dílen na zboží,abych nečekal 1h...ve finále jsem to nestihl o pár hodin,ale přiznám se,že jsem po perných dnech při střádání mincí usnul a místo 4/8h výroby měl pětiminutovou...asi 3-5*
začátek je děsně pomalý,ale zase se dá jet po 4h a až když získáte Čhatrí(4 výzkum) musíte maximalizovat výrobu mincí/rupií....je jich celou dobu mírný nedostatek....

2kolo: oželel jsem první den *2 rýže a postavil jen jednu,abych ji uživil...po vyzkoumání tkalcovny rýži smazal a živím jen jednu továrnu(sárí)...4/8/4/8h....je to dost těsné-moc rupií mi nezbývá...budu editovat tento příspěvek,pokud nebude moc příspěvků...
 

Y u m a n

Komentátor
Tak to se zase INNU povedlo zase nad tím přemýšleli až to pořádně zkur..... , jestli chtěli abychom byli jako chudí Indové a měli málo Rupií tak to se jim povedlo nejdřív jsem měl obavu že jsem na chybě já ale když to tu čtu tak jsem v klidu. Ale je potřeba počkat až zase nějací mladoši začnou na FB brečet že jim to nejde a oni to navýší :cool::eek:
 

dudasek

Znalec
končím druhou Indii:tentokrát se mi to povedlo mnohem lépe:utratil jsem jednou 50 dia(musel jsem stejně jít do práce,kde nehraji)....a 25dia za 5 zboží,o které jsem si zrychlil výzkum.
na poslední úkol mi zbylo +6 dnů a to se dá ta padesátka od každého nasmažit a rupie tentokráte plynuly parádně..no a 1500 diplomacie se vešlo i s dílnami ...tak jsem se v klidu vyspal a nehlídal tolik rupie(přesto jsem nabral +50k)..za půl hoďky mi dojede poslední dvacka zboží,kterou jsem včera nechal nakliknutou na 24h výrobu:časomíra ukazuje 3dny,16:57 na zlatou odměnu...
 

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Po prvotním skeptickém názory na osadu díky jednotným negativním ohlasům zastávám teď po kompletním dokončení toho názoru že zase až tak zlá není, jakmile se přijde na to jak se dá začátek - právem nejvíce kritizovaná část této osady během které to mnozí vzdají, překonat bez větší frustrace z pocitu že se neposouváme vpřed nebo nás brzdí produkce se zbytek osady hraje (se správným plánováním dopředu spolu s produkcí ambasády) vcelku plynule jako kterákoli jiná, snad až na nutné přestavby při každém odemykání nové technologie které se časem můžou dost znechutit, ale cvik dělá mistra a po pár takových přestavbách se dá osvojit vhodný způsob jak je vyřešit. Nicméně jako kompletista jsem rád že ji mám za sebou, hlavní budovu určitě ve městě prozatím nechám, vedlejší budovy poletí expresně do směnárny, a dále, alespoň na hlavním světě, se k této osadě nevrátím.

Celkový čas: 107 dní (11.8.2021 - 26.11.2021)
Průměr na osadu: 10,7 dní od počátku, postupně s rostoucí %šancí na x4 produkci kratší interval (pro představu - na podobné úrovni jako Aztékové)
Vynaložené diamanty: V řádu jednotek, maximálně desítek, na osadu (většinou za koupi pár zbývajících kusů zboží pro odemčení technologie nebo odstranění překážky jelikož jsem lenivej) a nikdy ne více než kolik za daný týden nasypala expedice
Počet zlatých časových odměn: 100% s několikadenními rezervami
kxvTBSY.png

ws2jelz.png
ezgif.com-gif-maker (17).gif
mnYWOqd.png
cLJMxjN.png
Pro zájemce je zde na fóru přehledný výpis s postupem a názornými ukázkami jak si s touto osadou poradit.
 

d arvit

Odborník
gratulka:)
a já dělám už asi 6 týdnů jednu osadu a ještě nejsem ani v půlce dokončení osady :p
ale pozitivní na tom je, že jsem zjistil že člověk ty osady vůbec dělat nemusí, nemusí řešit přihlašování 10x denně na čas, a obecně celý herní život je najednou jednodušší, takže sbohem osadyo_O
 

dudasek

Znalec
já jedu začátek 6/10..je to otrava a kolikrát se na to taky vybodnu a jdu dělat něco jiného....minule jsem potřeboval diplomacii a vůbec mi to nevycházelo:nechtěl jsem bourat a tak jsem to nechal a šel do práce...při návratu si říkám:"zlatá v řiti,ale dodělám to"...poskládal jsem to lépe,něco zboural a pak zas šetřil korunky...nakonec jsem zase to zlato stihl a nějaký čas zbyl...ten začátek je fakt deprimující,ale kdo to překoná dá se s aktivitou 4/8/8 uspět řekl bych skoro vždy..

a ten minaret:3fp+5zboží,(mince,kladiva)..na 2*2 je podle mně fajn=vylepšená svatyně :))
 

Borat

Člen
Ahoj, takový dotaz. Alej lze připojit jen k čelu paláce - ambasády. Vodní kanál lze připojit zleva i zprava. U vodního kanálu se zvýšení diplomacie pak počítá samostatně pro levou a pravou stranu nebo se to vše sčítá? Tedy, je vhodné ambasádu posunout co nejvíc vpravo a nahoru, aby alej a vodní kanál daly co nejvíce diplomacie nebo stačí mít ambasádu co nejvíce nahoře, kvůli dlouhé aleji, ale vodní kanál se sečte zprava i zleva a není třeba posouvat ambasádu někam do stran?
(Stačí stavět "T" nebo je výhodnější "L"?) ;)
 

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Počítá se každý řetěz zvlášť, takže je výhodnější na diplomacii pro ty vodní kanály udělat jeden delší než dva poloviční. Tedy nejlepší varianta je ambasáda do rohu a L tvar pro ty řetězové dílky k ní připojené.
 

dudasek

Znalec
vodní kanál se řetězí jen na 3 kusy:24+10+20+30..dál už je to na nic,ne?..jen +24 za samotnou stavbu.????..
alej je do boku:24+5+10+15+20+25...dál už jen +24....

stavím ambu doprostřed nalevo:nahoru a dolu 3*kanál a napravo jedu alej co to dá...zbytek naháži kolem,když mám baldachýny nechám jich maximum postavených(co mi populace dovolí),s *3-4charbaghy už mívám diplomacie dostatek...
 

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
vodní kanál se řetězí stejným principem jako alej (jen na "plný počet" diplomacie stačí 3 kanály, u alejí musí být 5)
První kanál dá 24+10, druhý v řadě 24+20 a od třetího dál každý 24+30, takže čím víc kanálů v řadě tím líp, jelikož dává každý 54 diplomacie...
 

Borat

Člen
Z návodu jsem nepochopil, jak je to se zvýhodněním výroby ambasády? (Ve hře jsou jen sudy... Je to až v posledním tipu na závěr osady.) Doufal jsem, že dojde na zvýšení výroby všech továren, či něco podobného. Ne, ne. K ambasádě je třeba pro plné navýšení připojit 3 různé diplomatické budovy (Čhatrí, Baldachýn a Charbagh). Jejich vyšší počet jednoho typu ambasádu nenavyšuje. Musí jít o tři různé budovy. Pak lze dosáhnout produkce zboží ambasádou 5, 10 nebo 25 ks za den. Doufal jsem, že za každou stojící továrnu, vyrobí ambasáda třeba 5 ks zboží. Tak to také ne. Prostě si náhodně vybere, které zboží bude tento den vyrábět. (Přitom asi dojde na továrny. Druh zboží se nejspíš volí podle stojících továren. Nebo snad podle odemčených továren? Musí továrna stát aby ambasáda zboží vyrobila?)

Jde o překlenutí zdlouhavého začátku. Mě drtí nedostatek rupií. Můj tip. Je třeba odemknout současně Shanti Ghar a Čhatrí a produkci rupií přehodit na diplomatickou budovu Čhatrí, co jich vyrobí 2,5 - 3 x víc, než Bhavan a na stejné ploše. K tomu je třeba zajistit populaci Mughalů na menší ploše. K tomu slouží Shanti Ghar. Porovnání pak vychází:

Bhavan - 16 Mughalů, 4 Mughalové na čtverec
Shanti Ghar - 59 Mughalů, 6,6 Mughalů na čtverec

Návod uvažuje, že Bhavan se vyplatí na produkci rupií víc než Shanti Ghar. Trochu mě to zmátlo. Za mě je třeba zvládnout Čhatrí a Bhavany rychle nahradit. Pak teprve začne být produkce rupií dostatečná. (Uvidím, co budu říkat, až budu muset likvidovat budovy, co se staví 1 hod.) :)

Osady zpravidla plním tak, že produkuji zboží co největším počtem továren, pak bourám továrny, vše přehodím na diplomacii a odemykám několik budov současně. Jde to i zde, či spíš, přímo je to začleněno v principu osady. Přidal bych to k obecným radám.

A stále se zdráhám odstraňovat překážky za diamanty. Ale popravdě, 50 diamantů za odstranění překážky není moc. :cool:
 

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Druh zboží se nejspíš volí podle stojících továren. Nebo snad podle odemčených továren? Musí továrna stát aby ambasáda zboží vyrobila?
To jaké zboží vyrobí ambasáda je zcela náhodné, je to na podobném principu jako funguje minihra Aztéků nebo obchodník v osadě Japonců kde je možné získat klidně hned na začátku i takové zboží ke kterému nemá hráč ještě přístup. Stejně je tomu i tady, a nezáleží na tom které zboží je odemčené nebo na které zboží stojí továrna. Poté co se k ambasádě připojí jedna z těch diplomatických budov se po najetí kurzorem na ni zobrazí které zboží při sběru spolu s 800 rupii vyrobí (na mobilech tato možnost není).
Pak lze dosáhnout produkce zboží ambasádou 5, 10 nebo 25 ks za den.
To není úplně přesné, ty hodnoty nejsou pevně dané, ale kumulativní, tedy při připojené jedné unikátní budovy ambasáda vyrobí 5 kusů, při dvou to je 15 (původních 5 navýšených o 10) a při třech pak 40 (předchozích kombinovaných 15 navýšených o 25), a na tyto se také vztahuje stejná procentní šance na x4 násobek výroby jako pro továrny, což už bylo zmíněno v tomto vlákně o pár příspěvků výš.
Q4wMsW2.png
Můj tip. Je třeba odemknout současně Shanti Ghar a Čhatrí a produkci rupií přehodit na diplomatickou budovu Čhatrí
Tip dobrý, stejně jako je také popsaný přímo v odkázaném návodě i se 3 minutovým videem jako názorný příklad spolu se vzorem. :)
Návod uvažuje, že Bhavan se vyplatí na produkci rupií víc než Shanti Ghar.
Ano, do doby než hráč odemkne Čhatrí tak se jednoznačně vyplatí více, poté je efektivnější stavit lepší domky a na produkci rupií využívat hlavně Čhatrí.
 

Borat

Člen
Mughalská říše dokončena 3x (3 světy) na první úrovni v termínu 4 dny do konce. Celou dobu rvačka o rupie. Produkci rupií jsem dával po 4 hodinách i méně. V zadání bylo vyrobit cca 1000 ks zboží. Produkci jsem dával po 8 hodinách, či méně. K tomu jsem jel většinou 4 továrny. Boj o rupie, boj o místo. Překážky jsem běžně odstraňoval za diamanty. Padlo na to nějakých 1000 diamantů. Za 50 diamantů lze dokončit stavbu továrny. I to jsem párkrát použil, abych si ukrátil čekání.

Dostatek místa a dostatek rupií nastal v okamžiku odemčení všech budov a s postavením Haveli a Charbaghů. Kapku výsměch. Produkce je v kondici, když se osada ukončuje. Tak snad tip. Poslední úkol je 1500 jednotek diplomacie. Dá se snadno splnit se 7-8 Charbaghy. Aby se vešly, chce to na populaci 4-5 Haveli. Obojí se staví 4 hodiny. Tak je dobré sladit finální likvidaci továren, Shanti Gharů, Čhatri a Baldachýnů a výstavbu nových budov s předstihem. Fakticky je třeba zachovat 1x Čhatri a 1x Baldachýn nalepený na ambasádě, aby ambasáda jela produkci 40 zboží.

Těch 40 ks zboží z ambasády ve finále pomůže. Jsou zde úkoly jen na "získání zboží". Je škoda nechat zboží ležet. Po dokončení odemykání budov, lze za zboží kupovat i hodně drahá rozšíření osady. A místo se hodí na závěrečné přestavění osady pro dosažení 1500 diplomacie.

Párkrát mi pro odemčení budovy chyběl další prostor pro připojení kanálu či aleje. Staví se přitom 5 vteřin. Vyplatilo se mi uvolnit místo a nasázet kanály a aleje bez ohledu na řetězení s ambasádou a dosáhnout potřebné diplomacie takto.

Co mě překvapilo, z Egypta jsem naučený, že zvýhodnění "4x" padá dost často. Tady 3 osady a za celou dobu jsem zvýhodnění "4x" viděl snad jen jednou. Nevím, zda je to dáno první úrovní osady? Tady byla šance 3 procenta. Že by četnost zvýhodnění stoupala s úrovní osady? (Co vidím v popisu, tak ano. S každým ukončením osady se zvedá šance na častější padaní "4x" v další úrovni.)

Podle mě, nudná zdlouhavá osada. Vyrobit 1000 ks zboží je nadlidský úkol. Pokud tomu věnujete čas jen ráno a večer, nedá se osada stihnout. Já to zvládl jen za cenu zadávání produkce po 4 hodinách. To aby u osady jeden seděl soustavně celou dobu. Je to hodně těžká osada náročná na čas.
 
Naposledy upraveno:
Nahoru