Diskuze o novém centru zpráv

graywolff

Nováček
Jsem možná starý dědek, co pořád rýpe, ale nějak nemůžu najít možnost poslat v sekci sociální sítě zprávu všem sousedům nebo všem přátelům.
Jinak se mi nové centrum zpráv docela líbí, je to určitě krok správným směrem ;)
 

Tomas 0482

Psavec
To je důchodcovský mód nebo proč je vše tak obrovské? Zbytečně velké jméno hráče a čas zprávy, natož bublina s odkazem na velkolepou budovu nebo obchodní nabídka.
Ano, na první pohled jsem si toho nevšiml, ale po delším používání mi to taky vadí. Je sice hezký, že zprávy na mobilu přečtu na 3 metry, ale vejdou se mi maximálně 3 na display a musím neustále rolovat. Mnohem radši bych uvítal funkci přiblížení, aby si teda hráči s horším zrakem nemuseli brát brýle.
 

PavelKT

Komentátor
To je důchodcovský mód nebo proč je vše tak obrovské? Zbytečně velké jméno hráče a čas zprávy, natož bublina s odkazem na velkolepou budovu nebo obchodní nabídka.
Také jednou budeš starý a pak to oceníš :)
pravdou je,že asi spletly priority
tučně by spíše mělo být to důležité - a to je konkrétní zpráva ( ne nějaké datum ... )
 

Dan 77

Veterán
Podle screenů v oznámení (které ani nebyly moc kompletní) jsem tu novinku chválil. Ale asi jsem to přecenil, teď vidím, jak je to ušité horkou jehlou. Určitě je ten koncept posunem dopředu, o tom žádná, ale došijte to.....

Přes mobil se moc nepřihlašuju, tak vyjmenuju jen to, co vidím jako problém na PC:



1) Názvy vláken jsou nepřehledné. Když hledám nějaké konkrétní, trvá mi to hledání zbytečně dlouho. Proč je datum a čas na stejném řádku jako samotný název a ještě ke všemu taky tučně?? Pak něco hledat... Předtím to bylo lépe rozvržené, datum a čas patří ke jménu hráče a k náhledu poslední zprávy na druhý řádek.

2) Totéž se týká jednotlivých zpráv: datum, čas a jméno stačí dole malým písmem. Ať prostě zpráva začíná rovnou textem...

3) Zprávy od jednoho hráče by měly být "scuknuty" k sobě jako dřív... je pak přehlednější, co vše napsal hned za sebou jeden hráč a kdy už začínají zprávy dalšího hráče. Takhle občas člověk tápe, kde končí série zpráv, které jsou přiřaditelné k jednomu avataru, a kde začíná další.

4) Přehlednosti v jednotlivých postech nepřispívá ani to, že velikost jednobarevných bublinek je závislá na velikosti textu. Ve spojení s bodem 3 někdy velmi nepřehledné...

5) Některé prvky jako přílohy nebo font jsou zbytečně velké. Pokud to chcete mít opravdu takhle veliké, tak zvětšete i avatary a názvy vláken (cca 1,5×), ať je to aspoň sjednoceno anebo patřičně hierarchizováno, prostě ať to má hlavu a patu. Ale raději ne, protože už tak je to moc velké.

6) Proč je přehled zpráv v malém provedení, že člověk musí zaostřit zrak, ale jakmile otevřu konkrétní zprávu/konverzaci, je tam text a většina prvků v úplně jiné velikosti, že na to naopak musím koukat z dálky?? To nemá hlavu a patu. Když si zvyknu na jedno, nemůžu si zvyknout na velikost druhého a naopak.

7) Proč je na každé stránce zpráv první zpráva vždycky orámečkovaná?? To je jako pozůstatek toho, že to připnuté vlákno "cech: XYZ" bylo původně na každé stránce? Ale když už není, dejte ten rámeček pryč, takhle to akorát mate...

8) Když někdo z vedení cechu (neměl by mít tu možnost každý "oznamovač"?) označí nějaké vlákno jako "důležité", mělo by to vlákno být připnuté nahoře hned pod vláknem "cech: XYZ". Zlatý proužek je sice fajn, ale to je nedostačující.

9) Sjednoťte ovládací prvky cechovních vláken do jedné ikony, proč jsou ty funkce vlevo nahoře rozdělené do dvou ikon?

10) V sekci Cech by neměl moci zakládat vlákna každý člen. Nechápu smysl takové změny k horšímu, jako aby měl každý člen více volnosti? Ať využije již dostupná vlákna nebo ať si ho založí v sociální sekci ne??

11) Do cechovních vláken by měli mít možnost zasahovat hráči pouze s oprávněním "OZNAMOVAČ". Teď může kdokoli kdykoli smazat všem v cechu celé vlákno! U nás se to teda zatím nestalo, ale četl jsem, že se to už stalo jinde, a to pouze omylem...

12) Členové cechu s oprávněním "oznamovač" by taky měli mít možnost z cechovním vláken někoho jednotlivě odebrat. Občas to má velký praktický význam. Takhle když někdo bude dělat soustavně v něčem bordel (neúmyslně nebo i cíleně), tak jediný způsob, jak dotyčného dostat z vlákna pryč, bude rovnou jeho vyloučení z cechu.

13) Záložka "Sociální sítě" je špatně přeložená. Buď to přeložte normálně v jednotném čísle jako "Sociální síť", anebo ještě lépe, nechte tam jenom "Sociální" (jsou to zprávy, ne sociální síť), vždyť i v anglickém originále se ta záložka jmenuje "Social".


.... další kdyžtak přidám, jestli mě ještě něco napadne
 
Naposledy upraveno:
Podle screenů v oznámení (které ani nebyly moc kompletní) jsem tu novinku chválil. Ale asi jsem to přecenil, teď vidím, jak je to ušité horkou jehlou. Určitě je ten koncept posunem dopředu, o tom žádná, ale došijte to.....

Přes mobil se moc nepřihlašuju, tak vyjmenuju jen to, co vidím jako problém na PC:



1) Názvy vláken jsou nepřehledné. Když hledám nějaké konkrétní, trvá mi to hledání zbytečně dlouho. Proč je datum a čas na stejném řádku jako samotný název a ještě ke všemu taky tučně?? Pak něco hledat... Předtím to bylo lépe rozvržené, datum a čas patří ke jménu hráče a k náhledu poslední zprávy na druhý řádek.

2) Totéž se týká jednotlivých zpráv: datum, čas a jméno stačí dole malým písmem. Ať prostě zpráva začíná rovnou textem...

3) Zprávy od jednoho hráče by měly být "scuknuty" k sobě jako dřív... je pak přehlednější, co vše napsal hned za sebou jeden hráč a kdy už začínají zprávy dalšího hráče. Takhle občas člověk tápe, kde končí série zpráv, které jsou přiřaditelné k jednomu avataru, a kde začíná další.

4) Přehlednosti v jednotlivých postech nepřispívá ani to, že velikost jednobarevných bublinek je závislá na velikosti textu. Ve spojení s bodem 3 někdy velmi nepřehledné...

5) Některé prvky jako přílohy nebo font jsou zbytečně velké. Pokud to chcete mít opravdu takhle veliké, tak zvětšete i avatary a názvy vláken (cca 1,5×), ať je to aspoň sjednoceno anebo patřičně hierarchizováno, prostě ať to má hlavu a patu. Ale raději ne, protože už tak je to moc velké.

6) Proč je přehled zpráv v malém provedení, že člověk musí zaostřit zrak, ale jakmile otevřu konkrétní zprávu/konverzaci, je tam text a většina prvků v úplně jiné velikosti, že na to naopak musím koukat z dálky?? To nemá hlavu a patu. Když si zvyknu na jedno, nemůžu si zvyknout na velikost druhého a naopak.

7) Proč je na každé stránce zpráv první zpráva vždycky orámečkovaná?? To je jako pozůstatek toho, že to připnuté vlákno "cech: XYZ" bylo původně na každé stránce? Ale když už není, dejte ten rámeček pryč, takhle to akorát mate...

8) Když někdo z vedení cechu (neměl by mít tu možnost každý "oznamovač"?) označí nějaké vlákno jako "důležité", mělo by to vlákno být připnuté nahoře hned pod vláknem "cech: XYZ". Zlatý proužek je sice fajn, ale to je nedostačující.

9) Sjednoťte ovládací prvky cechovních vláken do jedné ikony, proč jsou ty funkce vlevo nahoře rozdělené do dvou ikon?

10) V sekci Cech by neměl moci zakládat vlákna každý člen. Nechápu smysl takové změny k horšímu, jako aby měl každý člen více volnosti? Ať využije již dostupná vlákna nebo ať si ho založí v sociální sekci ne??

11) Do cechovních vláken by měli mít možnost zasahovat hráči pouze s oprávněním "OZNAMOVAČ". Teď může kdokoli kdykoli smazat všem v cechu celé vlákno! U nás se to teda zatím nestalo, ale četl jsem, že se to už stalo jinde, a to pouze omylem...

12) Členové cechu s oprávněním "oznamovač" by taky měli mít možnost z cechovním vláken někoho jednotlivě odebrat. Občas to má velký praktický význam. Takhle když někdo bude dělat soustavně v něčem bordel (neúmyslně nebo i cíleně), tak jediný způsob, jak dotyčného dostat z vlákna pryč, bude rovnou jeho vyloučení z cechu.

13) Záložka "Sociální sítě" je špatně přeložená. Buď to přeložte normálně v jednotném čísle jako "Sociální síť", anebo ještě lépe, nechte tam jenom "Sociální" (jsou to zprávy, ne sociální síť), vždyť i v anglickém originále se ta záložka jmenuje "Social".


.... další kdyžtak přidám, jestli mě ještě něco napadne
Super napsáno, úplný souhlas.

dnes jsem narazil na omezení: proč může být v "Cechovním" důležitých jen 5?????
Proč by jich mělo být víc? Důležité mají být jenom důležité, přece nemůžeš označit všechny vlákna jako důležité, k čemu by to bylo?
 

dudasek

Znalec
holt jsou pro mě věci pro cech důležité-proč omezení?
v cechovním oddílu to asi stačí..ale proč omezení???kdyby se alespoň ty důležité řadily nahoru,ale to se neděje-jaký má význam,že jsou důležité???
 
Naposledy upraveno:
Proč by jich mělo být víc? Důležité mají být jenom důležité, přece nemůžeš označit všechny vlákna jako důležité, k čemu by to bylo?

Když jsem ještě hrával pravidelně, tak jsme v cechu měli povinná vlákna
  1. Lešení
  2. vzájemná pomoc
  3. expedice/bitvy
  4. omluvenky
  5. pokladna
tedy v našem případě to bylo hraniční.
 
Ahoj nevím jestli to tu už někdo řešil nemam čas to pročítat ale objevil jsem v nových zprávach drobný problém
spočíva v právech pro hlavní cehovou zprávu v hlavní nabídce zpráv určených pro interní záležitosti daného cehu.
Jak je možné že si muže jakýkoliv člen čehu i bez pravomoci tedy čestvě nabraný vytvářet zprávy.
Nemělo by to být správně až po udělení pravomoci (zaškrknutím daného čtverečku na zprávy) ?
 

Solimak

Turista
Mám dotaz, dneska jsem už 3x zakládal vlákna do cechovní záložky a vždy zmizela, nejsou vidět, není někde nějaký problém?
Měli jsme je ve společenských, tam jsem je zrušil a založil v cechovních a byla vidět jen chvíli, pak mi hra ohlásila, že nastala chyba a restartovala se a všechy nově vytvořená vlákna zmizela.
Mám je znova vytvářet a doufat, že nezmizí??
 

Dan 77

Veterán
všichni měli nastaveného "Moderátora" tak mohli mazat cechovní forum, což ve staré verzi bylo jedno.
Oprávnění "Moderátor" s tím ale nesouvisí (pokud v tom nic neměnili v souvislosti s rušením cechovních fór v PC verzi) - toto oprávnění se vztahuje pouze na cechovní fórum (pojmy "cechovní zprávy/konverzace" a "cechovní fórum" neplést).
Ohledně cechovních konverzací by mělo mít vliv oprávnění "Oznamovač". Resp. původně mělo vliv, jenže v současné době nemá a zakládat, editovat nebo mazat vlákna může každý člen podle svého rozmaru.
 
Naposledy upraveno:

Solimak

Turista
Oprávnění "Moderátor" s tím ale nesouvisí (pokud v tom nic neměnili v souvislosti s rušením cechovních fór v PC verzi) - toto oprávnění se vztahuje pouze na cechovní fórum (pojmy "cechovní zprávy/konverzace" a "cechovní fórum" neplést).
Ohledně cechovních konverzací by mělo mít vliv oprávnění "Oznamovač". Resp. původně mělo vliv, jenže v současné době nemá a zakládat, editovat nebo mazat vlákna může každý člen podle svého rozmaru.

To fakt nevím, jak to mají vymyšleno v této nové verzi zpráv, ale ikonu "Oznamovač" měli už dříve všichni hráči v mém cechu zakázanou, povolenou měli právě tu ikonu "Moderátor" a když jsem ji zakázal, tak lidem zmizelo to "ozubené kolečko" ve zprávách, které sem zakládal v cechovní konverzaci a už nemohli zprávu zrušit. Třeba je to jinak, ale mě to pomohlo v cechu takto vyřešit.
Zmatek v tom novém centru zpráv je pořád....
 

Solimak

Turista
Chci v cechu nastavit několik cechovním konverzaci jako důležitá, aby se po 60ti dnech nesmazala (což jsou třeba pravidla pro vlákna, CVC, CB, CE) a ono to dovolí jen 5 vláken, když se mi tato hláška: "Guilds may only have 5 important conversations at once."
Takže musím tedy ostatní si hlídat sám ,aby se mi z cechovní konverzace nesmazala, když jsem jim dal i příznak, že se do nich nesmí dávat žádné příspěvky.
Je to právě ten problém, že se snažím vše důležité, co jsme měli v cechovním foru (přístupné na PC) teď hodit do cechovní konverzace, jenže je to zdlouhavé kvůli řádkování, když to má omezený počet řádků v konverzaci a tak to co jsem měl ve foru napsané musím ted dát do 6ti po sobe jdoucích zpráv :-(
 
Naposledy upraveno:

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
V novém centru zpráv, v záložce cech, mohou zakládat vlákna všichni členové cechu ale mazat a označovat jako důležité mohou pouze zakladatel, vůdce a již zmíněný moderátor (proč zrovna moderátor to netuším ale je to opravdu tak). Právo Oznamovač už/zatím nemá vliv vůbec na nic.
 

Dan 77

Veterán
Asi jak půjde brzy mazat/editovat zvolené jednotlivé zprávy, tak tuto novou funkci dostane oprávnění "Moderátor"? Mazat a editovat šlo totiž původně jenom příspěvky na cechovním fóru, podle Bety to už půjde i ve zprávách. Byla to reakce vývojářů na zpětnou vazbu hráčů na Beta fóru, že by nešly informace dané v tom "(sotva) náhradním fóru" ve zprávách průběžně a normálně aktualizovat.

V novém centru zpráv, v záložce cech, mohou zakládat vlákna všichni členové cechu
ale mazat a označovat jako důležité mohou pouze zakladatel, vůdce a již zmíněný moderátor (proč zrovna moderátor to netuším ale je to opravdu tak). Právo Oznamovač už/zatím nemá vliv vůbec na nic.
To první samozřejmě není ideální, vždyť jde založit vlákno i v sociální sekci. Taky jde využít již cechem nabídnutých vláken nebo požádat vedení cechu o rozšíření nabídky vláken.
O moderátorech není v oznámení ani zmínka. Vývojáři nám zase nedávají potřebné informace kompletní?
 
Naposledy upraveno:
Nahoru