Diskuze o PvP Aréně

explorer Pablo

Dopisovatel
Ano Dane to je velký problém i pro mně,že ztratíš body,když ty jednotky na obranu kvůli nečemu odebereš nebo ztratíš jinde v bojích :-((
Kde má bejt ta aréna? Stále jí nevidím.
 
Naposledy upraveno:

Dan 77

Veterán
Pozor: S tuláky je to jako na mapě území, nejde je efektivně používat (pokud teda vaše základní jednotky nejsou před úplně všemi nepřátelskými skryty třeba na planině).
Za mě je to tak dobře, tuláci byli vždycky velkou výhodou na straně útočníka


Že tu nejde použít Virgo, ba dokonce Kraken, to zcela chápu. Ale Oranžerie proč? Jednak ta funguje jen u jednotkek proti jednotkám ze stejné éry a jednak se kritický zásah může často aktivovat dokonce i ve prospěch obránce města, tak proč ne i v PvP obraně. Anebo je tam i malá variabilita nežádoucí?
Kdyby byla variabilita nežádoucí, tak v PvP aréně nefunguje v podstatě tatáž schopnost u všech jednotek od Marsu výše - Bystré oko. ;) Takže nevidím smysl ve vyřazení Oranžerií z PvP arény.


A jak se zohledňují v těchto obtížnostech % na straně obránce (jakože by taky podle mě měla!).
Chybičky se vloudily...
1622207699167.png
1622207785744.png


To mi zní jako problém - bude tam aspoň nějaké potvrzovací okno, jestli jsme si jistí, že chceme uložit prázdnou obrannou armádu (a tím se odhlásit a přijít o postup)?
Ano Dane to je velký problém i pro mně,že ztratíš body,když ty jednotky na obranu kvůli nečemu odebereš nebo ztratíš jinde v bojích :-((
Tak potvrzovací okno tam naštěstí je.
O ty jednotky v bojích přijít nemůžeš si myslím - nastavit obrannou armádu jde jenom v PvP aréně samotné a nejde je použít současně v útoku na rozdíl od jednotek, které ti brání město před sousedy.
 

matesov

Turista
Hoj, asi úplně nechápu tu pvp arénu, mám tam soupeře z mnohem vyšších dob, ani jednoho neporazím, co to je za blbost , Mohl by mi to někdo vysvětlit do SZ ? Dík
P.S. Útočil jsem na soupeře s mnohem nižšími bonusy a stejně prohra ??!! Pokud jsem na jednom ze světů v BUD, jak mohu útočit na hráče z mnohem vyšších dob ??! To je asi jasné, že nemám s jednotkami z BUD šanci proti jednotkám z virtuálu a výše ??!!
 

Dan 77

Veterán
Asi je ta chyba s % v obtížnostech daná tím, že NPC (které se asi používá jako výplň při malém počtu účastníků?) je automaticky řazeno jako nejtěžší, i když to nedává smysl. Další příklady:

1622209063991.png
1622209156581.png
 

Dan 77

Veterán
Hoj, asi úplně nechápu tu pvp arénu, mám tam soupeře z mnohem vyšších dob, ani jednoho neporazím, co to je za blbost , Mohl by mi to někdo vysvětlit do SZ ? Dík
P.S. Útočil jsem na soupeře s mnohem nižšími bonusy a stejně prohra ??!! Pokud jsem na jednom ze světů v BUD, jak mohu útočit na hráče z mnohem vyšších dob ??! To je asi jasné, že nemám s jednotkami z BUD šanci proti jednotkám z virtuálu a výše ??!!
Prostě si přečti oznámení o PvP aréně... tam to máš vysvětleno.
Jinak souhlasím, že pokud nemáš hodně vysoké bonusy na útok, je to těžké pro hráče, který není zdaleka na konci výzkumu. Výhodu budou mít hráči na konci výzkumu nebo s hodně medailemi a času.
A ta prohra mohla být způsobená tím, že jsi dal do útoku tuláky.
 

matesov

Turista
Proboha !! Co to má být = mám o dvě doby vyšší jednotky, bonus 3x vyšší než obránce a boj prohrají = ručně ??§§§ Takže další nesmysl, co budu ignorovat, protože to nemá cenu jet ??!!!
Ach jo !! Kde je zlatý starý hratelný FoE ???!!!
Poslední dobou jen nesmyslné blbosti a hlavně platit a platit a ...............?!!!
 

Tomas 0482

Psavec
Já si na nastavení obtížnosti nemůžu stěžovat. Je to přesně jak psali, nejtěžší boj byl až o tři doby (narazil jsem tedy na venuši), střední boj byl stejně jako já ve virtuálu a lehký v oceánu. Dal jsem vždy střední boj na automat a neztratil ani jednu jednotku, takže v tomhle zatím spoko a uvidím, co bude později.
 

d arvit

Odborník
princip zůstal stejný jako v sousedských bitvách - dokonce i % se přenesla = výsledek je stále stejný
od určitého okamžiku útočník vždy vyhrává (absolutní nepoměr mezi zaměřením na útočné staty a ignorování obrany)

odměny jsou natolik bezvýznamné že nestojí ani za utrácení bezcenných medailí - je to jen pro ty co se chtěji umístit nahoře, za pár kol po tomto novém rozšíření neštěkne ani pes, gratuluji k přidání další zbytečné části hry k ničemu.

doufal jsem že by se to mohlo kvalifikovat jako vysavač na medaile (nechat tam stovky milionů neni problém) bohužel za mě to nestojí ani za ty medaile..
 
Tak jsem vyzkousel tu novinku pvp vez a divam se ze ta pvp vez je dost nefer Vypada to tak ze to jsou v 1 hodnoceni vsichni hraci serveru takze hlavni ceny dostanou jen ti topovi hraci
V ramci zkousky jsem sel dotoho dokad me bod nestal 100 000 medaili.
Ale ma to neco sebe ohledne medaili konecne pridali neco na cem pujdou utracet :)
 

matesov

Turista
Nevím, ale na světech A a E totální KO, prostě nemohu porazit jednotky z dob 2x,3x - 4x výše a to přesto, že jsem měl mnohem vyšší bonus a na D, kde jsem ve Venuši, 1x výhra, 4x totál prohra bez tuláků a to jsem měl 3x - 4x vyšší útok/obranu, než obranné jednotky ?!

PROČ SE PROSTĚ NEBOJUJE VE STEJNÉ DOBĚ ???!!!
Jinak je to na nic !!


Je naprosto jasné, že s jednotkami z BUD nemohu porazit jednotky z oceánu, nedej bože virtuálu a to mám bonusy, jaké mám !!

No nic tak si hrajte, kdo to dá a já na to zatím kašlu !

Třeba se to snad nějak časem zlepší = aby to mohli jet všichni a ne jen někdo ?!
 

explorer Pablo

Dopisovatel
Tak to nechápu,ale já porazím v pohodě s jednotkami současnosti jednotky budoucnosti, pokud tam nemají neviditelné tanky a tuláky okolo,pak musím nasadit i artilerii která toto ignoruje. Zatim žádné chyby v tomto mi to nepředhodilo.Už jsem dostal ocenění za 15 vítězství.
 

matesov

Turista
Jo a jinak = jednou výhrou získám 10 a 3x ztratím 300/400 ??!! Tak na to opravdu kašlu ! Protože vyhrát nezleze a ubránit už vůbec ne ??!!
No nic, za mě prostě fraška.
 

d arvit

Odborník
Nevím, ale na světech A a E totální KO, prostě nemohu porazit jednotky z dob 2x,3x - 4x výše a to přesto, že jsem měl mnohem vyšší bonus a na D, kde jsem ve Venuši, 1x výhra, 4x totál prohra bez tuláků a to jsem měl 3x - 4x vyšší útok/obranu, než obranné jednotky ?!

PROČ SE PROSTĚ NEBOJUJE VE STEJNÉ DOBĚ ???!!!
Jinak je to na nic !!


Je naprosto jasné, že s jednotkami z BUD nemohu porazit jednotky z oceánu, nedej bože virtuálu a to mám bonusy, jaké mám !!

No nic tak si hrajte, kdo to dá a já na to zatím kašlu !

Třeba se to snad nějak časem zlepší = aby to mohli jet všichni a ne jen někdo ?!

jde to, jednotky (hlavně jedna) z budky jsou natolik op že dokáží porážet v pohodě jednotky o 1-2 doby..

proč ti to nefunguje mě napadá jen pár možností
1, používáš tuláky
2, používáš špatné jednotky z budky
3, tvůj útočný bonus neni tak skvělý jak si myslíš..

škoda že nejde prohlídnout záznam z boje
 

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
Já bych doporučila matesovi aby tady přestal vykřikovat do tmy a přímo uvedl s jakýma jednotkama bojuje a jaký má bonusy a co proti němu stojí s jakými bonusy. Jestli jel ručně nebo automat, popřípadě i stručně popsat jak bojoval. Jsem si jistá že potom se bude mnohem lépe zjišťovat kde je chyba a můžeme poradit.

Co se mě týče tak na G jsem čerstvě v moderně, bonusy mám celkem nízké. Protihráči byli správně nastavení (nejtěžší o 2-3 doby výš, střední v mé době a lehký o dobu níž, obranné bonusy systém ale evidentně ignoruje). První boj jsem zkusila proti lehkému soupeři klasicky automat (2 jednotky a tuláci) - prohra. Podruhé jsem jela ručně abych zjistila kde byla chyba a ejhle... nejdou po tulácích :) Popravdě jsem za to byla ráda ikdyž na G s tím budu mít problémy. Poté jsem už dávala 6 jednotek a 2 tuláky a proti lehkému soupeři výhry. Zkusila jsem jít i proti střednímu ale ručně jelikož ještě nemám jednotky z moderny ale byla to taky výhra ikdyž se ztrátama. Na těžkého soupeře ještě nemám, to vím a proto nebudu ani zkoušet :)
Na C jsem na konci výzkumu, bonusy řekla bych průměrné. Tam jim to rozřazování jaksi moc nefunguje... lehký soupeř je ok o dobu níž ale těžký a střední vyjdou nastejno. Dala jsem ipět 6 jednotek a 2 tuláky, jela jen proti těžkým soupeřům. Většinou výhra jen když jsem narazila na soupeře co měl 700+ v útoku tak tam byl na automat už pro mne problém :)
Myslím si že to není zas nijak špatná věc... kdo chce bojovat si zabojuje kdo nechce tak si toho nebude všímat :)
 

OffTheWall

Psavec
Je naprosto jasné, že s jednotkami z BUD nemohu porazit jednotky z oceánu, nedej bože virtuálu a to mám bonusy, jaké mám !!
Dá se to úplně v pohodě, jsem taky v budce a zatím jsem prošla všechny boje (oceán, virtuál), není problém s dobrými bonusy porazit vznášedlem i některé jednotky Venuše (vyzkoušeno v CvC), jaký máš bonus a čím bojuješ?
 
Nahoru