Diskuze o spojování sousedství

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

trojan1673

Veterán
Zde můžete diskutovat na téma spojování sousedství.
Co se Vám na něm líbí nebo nelíbí, a co by se na něm ještě mohlo zlepšit.
 

DeletedUser

Host
Dovolím si položit otázku kvůli které bylo vlastně toto téma na tomto místě vytvořeno. Bohužel přestávám věřit tomu, že bych se na ni dočkala odpovědi stejného vyznění jako poprvé. (reaguji na příspěvky 19 a 20 z tématu Diskuze k letní události 2015)

Dovolím si poznamenat, že útok a rabování hráče z koloniální, nebo nižší doby hráčem z zítřka, není bug a dokonce to není ani proti pravidlům. Co ovšem bug je, je pokud se hráč z koloniální nebo ještě hůř z nějaké nižší doby dostane do sousedství kde je většina hráčů z doby zítra, protože hráči mají být do sousedství přidělováni na základě podobnosti stromů výzkumu (podobné úrovně rozvoje)* což takový případ nesplňuje. Nebo jsou si stromy výzkumů v uvedeném případě podobné?

*“Tyto části budou spojeny s dalšími částmi z jiných sousedství na podobné úrovni rozvoje dle stromu výzkumu.“ https://forum.cz.forgeofempires.com/...ousedství

Pro informaci cituji z tématu Diskuze k letní události 2015 #19:" Mě by spíš zajímalo kdy bude opraven bug, že hráči z doby "zítra" mohou útočit a rabovat hráče např. z koloniální doby. Pokud je to úmysl tak je to hodně divné."
a #20: "Toto žádný "bug" není. "
 

DeletedUser2298

Host
Ani to bug nebude.. hráčů a nezaplněných sousedství v nižších dobách - bavme se okolo koloniálu - bude méně jak hráčů v dobách zásadněji rozvinutějších. Je to logické.. aktivní hráč během relativně krátké doby projede a uhraje více dob.. a netrčí tedy na místě jak neaktivové či občasně hrající.. Proto se asi stává, že není "vhodný kus" sousedství kam ten další připojit a proto se to plácne k něčemu co je aspoň náznakem podobné.. Můžeme se bavit, jaké jsou to parametry určující připojování a zda jsou v kódu a systému nastaveny správně.. ale bez přístupu do databáze ( kterou nemají ani modi zde, ani support) nemáme šanci ověřit naše spekulace.. Takže pokud je tvrzení "žádný bug není, spojování funguje korektně", tak nám nezbyde než tomu věřit.. Samozřejmě se to někomu nemusí líbit ale to je celkem irelevantní :)
 

trojan1673

Veterán
Dovolím si to sem dát znovu :) Snad za to nebudu zbičována.
Rozdělení má být samosebou podle stromu výzkumu, ale stane se, že se do sousedství dostanou i slabší hráči.
Pokud se dostane hráč z jiné ''starší'' doby do vyspělejšího sousedství, je to proto, že se při přesouvání zařadil k tomu nejbližšímu dostupnému sousedství nebo se při rozdělování doplní mezery v sousedství právě těmito hráči.
Pokud je sousedství ''v pořádku'' nerozděluje se vůbec. Je-li sousedství ''v nerovnováze'' rozděluje se každé dva týdny.
Na vychytání much při spojování sousedství se stále pracuje.
 

DeletedUser

Host
Opravdu kladně hodnotím, že jsem obdržela odpověď stejného vyznění jako poprvé a velmi se přimlouvám za beztrestnost pro trojan1673 :).

Dále si dovolím reagovat, že opravdu oceňuji že je někdo schopen alespoň připustit, že v systému řídícím přidělování hráčů do sousedství není vše v naprostém pořádku. Je to první a doufám že ne poslední krok k opravdu spravedlivému systému přidělování hráčů do sousedství.
 

Arthoris

Odborník
Ale samozřejmě juda to napsal naprosto přesně a když, tak od pravdy daleko není. To rozdělování probíhá podle nějakého parametru a je tu celkem dost dob a asi těžko ten systém to může namíchat tak aby byl každý spokojený to nejde na to není dost požadovaných hráčů. Prostě se to snaží spojit hráče nejideálněji a asi tam bude i tolerance +1,2 doby že tě to může hodit o 1-2 doby výše. Ale je tu háček vždycky bude někdo přebývat, že třeba hráče z moderny to už nemá kam hodit,tak ho to přiřadí k nejbližší době a to třeba k sousedům do součastnosti ale ti už mají další sousedy v zítřku, takže prostě to líp namíchat nejde. A někdy prostě už je všude plno, že někoho ze součastnosti to hodí do středověku(jednom mi to taky namíchalo takové sousedství) ale pak se to snaží co nejdříve hodit jinam cca po 7 dnech. Ale teďkom mám v sousedství celkem 75 sousedů z toho 40 ze součastnosti a 35 ze zítřka což už je spravedlivé, takže je to bug i není to bug.
 
Naposledy upraveno:

trojan1673

Veterán
Ano, a pravě proto se pak někteří ať chtějí nebo ne ocitnou tam kde nechtějí.
Bohužel, tento problém bude asi složitější odstranit. Jedná se tu spíše o malé hráče, kteří jsou nespokojeni a nikdo se jim nemůže divit, když jsou třeba ve vrcholném středověku a přesunou je někam kde je 75 hráčů z doby ''Zítra'' :(
Tam už je potřeba doopravdy zapracovat na přesouvání hráčů při výměně sousedství.
 

DeletedUser2059

Host
Ale hlavně sousedství je stavěno na to, aby se v něm nacházeli jak slabší hráči tak i ti silnější. Důležitá je tato regulace zvlášť od koloniální doby, kdy hráči v koloniální době vyrábějí koloniální suroviny a při přestupu do vyšší doby mají snadnější a rychlejší obchodování díky poptávce po těchto surovinách hráči z vyšších dob a tak to jde dál. Hráč potřebující postmoderní suroviny nabídne moderní a ty potřebují hráči ze zítra, takže to je nejlogičtější důvod.
 

trojan1673

Veterán
Ono záleží na úhlu pohledu. Suroviny mohu vyměnit i u přátel, ale rabování od silnějších hráčů se těm z nižších dob pak vysvětluje hůře.
 

Arthoris

Odborník
Ti novější hráči asi moc přátel nemají a celkově někdo přátelé ve hře nemusí mít, takže mu zbývá měnit u sousedů a tu je ten kámen úrazů. A další věc i kdyby někdo měl pár přátel, tak není zaručeno, že to co potřebuje, tak od nich sežene. Nebo ještě se zajímat na chatu a pak si je přidat do přátel. Ale tam moc lidí nechodí, řekl bych pořad jedni a ti sami.
 

DeletedUser2059

Host
Pak by ale trojan záleželo jen na počtu přátel, já jsem jich dříve míval tak 10, někdo si mezi své přátele dává jen skutečné přátele nebo přátele, se kterými něco ve hře prožil, sousedství nelze ničím nahradit :)
 

trojan1673

Veterán
To je sice pravda, ale hráči co jsou neustále rabováni to tak asi nevidí :)
Na svoje začátky už raději nevzpomínám, hrůza. Sousedství se mi dříve líbilo více.
 

Arthoris

Odborník
Jasně, co se týče toho rabování o dost slabších hráčů, tak to je pravda, že právem zuří ale každý si tím prošel. Každý začínal, i když možná ti co začínali hned v začátcích, tak to měli jednodušší.
 

DeletedUser3139

Host
Už jednou INNO šáhlo do přidělování sousedů a byla z toho málem revoluce. Ale zkuste se na to podívat takhle:
1. Hráč je přidělen do nějakého sousedství, bohužel podle neznámého klíče a s tím se skoro určitě nic dělat nebude, protože INNO nebude riskovat další vzpouru a další důvod je, že se to asi ani nevyplatí, protože už se blíží konec hry. Tedy pokud se nebudou otevírat nové světy a o tom zatím nepadla ani zmínka.
Takže stav se nejspíš měnit nebude a tak je nutno se tomu přizpůsobit. To znamená, že musím:
a.) - postavit co nejsilnější obrannou armádu (i když dostanu výprask, tak nadělám útočníkovi co největší ztráty) a moje ztráty (jako obránce) mně celkem nezajímají, protože obranná army je nesmrtelná
b.) - musím si nastavit město tak, abych byl schopen sedět u bedny, když končí výroba a obratem jí vybrat
c.) - musím být aktivní co můžu v bojích, podle sousedů co ,,navštěvuji" já tak mohu směle tvrdit, že i někteří ,,milionáři" mají v obraně dvě kopí, nebo jeden prak a není problém si u nich něco vyrabovat.
2. Co se týká přátel, tak nějak nechápu, proč by jich měl mít někdo jen pár. To záleží na každém hráči. Pokud se pamatuji, tak by mělo jít nabrat 80 přátel a pokud se dohodnete s dalšími 80ti a oni si přidají vás, tak jich máte 160. Když jsem já byl ve středověku, tak to tak fungovalo. Ano, naMaZat 160 lidí je porce, ale dříve to trvalo podstatně déle a šlo to! Samozřejmě, že to byli lidi, u kterých jsem předpokládal, že pokud budu MaZat je, tak oni to vrátí a nestalo se mi skoro nikdy, že bych musel psát, že potřebuji MaZ. Samozřejmě, všude se najdou chytrolíni, kteří MaZ brali, ale neopláceli. Proto jsem (a dělám to do dneška) občas udělám kontrolu a pokud v přátelích mám takového chytrolína, vykopnu ho.
3. Důležitý je i výběr cechu. Občas se mi ozve někdo, kdo je třeba ve středověku a chce k nám do cechu. A některým z nich je problém vysvětlit, že jediné, k čemu mu bude, že je u nás je, že může machrovat, že je v cechu v TOP 5. Jinak cech mu nemůže pomoci, protože už dávno nevyrábí co on potřebuje a on nemá taky čím pomoci.
Takže pokud si hru správně nastavím a snažím se být aktivní, tak ztráty jsou buď nulové, či minimální. Asi jsem jeden z posledních, kdo by chtěl chválit INNO za tuto hru, ale v tomto případě to zas až tak špatné nevidím. :cool:
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Host
Tak k bodu a. Fajn jsem v koloniálu a mám sousedy ze zítřka co mě pravidelně napadají a rabují tak se zkusím zachovat dle rady co z maximálně koloniální armády dokáže udělat největší škodu armádě z zítřka? Dle mích zkušeností nic, většina jednotek se ani nedostane k akci, takže pokud bude má armáda mít opravdu obrovské štěstí tak útočníkovi sebere jednu kostičku. To ho bude opravdu velmi bolet a příště si útok rozmyslí :).

Bod b. Vzhledem k tomu jak je tohle náročné na plánování a i na čas a v tomto sousedství jsem již opravdu dlouho tak mě to už dávno nebaví (kdo by se těšil na seznam kolikrát byl poražen). Jistě rada dobrá ale pro krátkodobí problém, když je to dlouhodobé po nějaké době se na to každý vykašle (pokud někdo ne má můj obrovský obdiv).

c. Jistě mohu hledat (postavit kopiníky a útočit s jedním, abych za toto "hledání" nezaplatila celou armádou) ale pokud i budu mít to štěstí že někoho najdu a dokonce se mi podaří i rabovat hádej co bude následovat. Že by adekvátní odezva.

Jediná možnost je cech na podobné úrovni (alespoň obchod budu mít zadarmo a ušetřím FP).

Takže jak to vidím já skončit v takovém sousedství je opravdu trest.
a. Nikdo mě nemotivuje, protože proč by to dělali když můžou útočit a rabovat (ti aktivní). Když je namotivuji já, většinou to vrátí útokem.
b. Obchod je téměř vyloučen, co mají oni nechci já a co mám já v sousedství nikdo nechce.
c. Nemám žádné medaile z turnajů. Nemám nikoho na koho bych mohla útočit zato jsem výborným zdrojem bojových bodů pro všechny ostatní (těch pár desítek tisíc bodů z mapy nestačí ani na poslední místo s odměnou).
d. Mám všechny plánky na VB z pokročilých dob, jenže je stejně nemůžu postavit protože na ně nemám zboží, VB z vlastní doby bych sice mohla postavit (mám zboží) jenže na ty zase nemám plánky (v mém okolí je jen velmi málo budov z koloniální a nižší doby). Jo mohla bych je koupit za dia, ale přeci nebudu rvát prachy do hry která mě trestá.
e. Občas se v okolí vyskytne "dobrák" co mi nabídne neútočení za nějakou pravidelnou protislužbu. (M/Z, FB do VB)
 

DeletedUser12973

Host
Úroveň okolních hráčů

Dotaz - proč jsem se najednou ocitla ve společnosti hráčů, kteří jsou na úplně jiné vývojové úrovni než já? Ještě před pár dny, když jsem chtěla obchodovat, měla jsem v tržišti logické nabídky na zboží, které vycházelo ze stejné nebo přibližně podobné vývojové éry. Teď mám mraky výběru na bionický materiál, který mi je ale ve vrcholném středověku dost na houby. Nemluvě o tom, že na mě útočí lidé, jejichž armáda se skládá z tanků a kdoví čeho, zatímco já tam šaším na koních s luky.
Změna nastala během mé týdenní nepřítomnosti, takže netuším kdy přesně, ale je docela nepříjemná a nechápu logiku proč se tak stalo.
 

DeletedUser3139

Host
Ahoj,
ve hře dochází tuším vždy v pondělí po 14ti dnech k přesunu v sousedech a bohužel tě postihl přesun mezi silnější hráče. Takže s rabováním nic moc neuděláš, můžeš sice zkusit posílit obrannou army, ale asi ti to moc nepomůže. Další věcí, kterou můžeš udělat je, že postavíš nebo posílíš obranné VS. Jediné co ti pomůže je, že si pečlivěji začneš hlídat výběry surovin a mincí z města. Pokud to uhlídáš, tak ztráty budou minimální, nebo žádné, protože tvoje obranná armáda je vlastně nesmrtelná a pokud nebude co vyrabovat, tak neztratíš nic ani z produkce města.
A pak už můžeš jen doufat, že po 14ti dnech budeš zase přesunuta do výhodnějšího sousedství. :cool:
 

DeletedUser10899

Host
Ahoj,

je to přesně tak, jak píše JiPi53. Je to systémová záležitost a nelze ji nijak ovlivnit.
 

DeletedUser11297

Host
S tím, že to nejde ovlivnit nesouhlasím. Ovlivnit to lze jedním jednoduchým krokem. Hraním. Za celou dobu, co hraji, jsem ani jednou nebyl vhozen do takovéhoto sousedství. Maximální rozdíl byl vždy asi dvě doby, více ne. Pokud jsi aktivní, tak bys do dvou týdnů měla být v klidu. Pokud aktivní nejsi, tak je vlastně úplně jedno, v jakém sousedství se nacházíš.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru