Diskuze o spojování sousedství

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser12973

Host
No teď právě docela aktivní jsem, jen jsem si na týden odskočila na dovolenou a postihla mě takováhle katastrofa :D ale dobrý, děkuji všem za vysvětlení, o těch přesunech jsem neměla ponětí, ale dává to tím pádem smysl. Tak holt ještě týden překlepu a budu doufat, že pak skončim někde, kde mi bude líp :D
 

DeletedUser10899

Host
S tím, že to nejde ovlivnit nesouhlasím. Ovlivnit to lze jedním jednoduchým krokem. Hraním. Za celou dobu, co hraji, jsem ani jednou nebyl vhozen do takovéhoto sousedství. Maximální rozdíl byl vždy asi dvě doby, více ne. Pokud jsi aktivní, tak bys do dvou týdnů měla být v klidu. Pokud aktivní nejsi, tak je vlastně úplně jedno, v jakém sousedství se nacházíš.

To, že to nelze ovlivnit, bylo myšleno tak, že hodně hráčů píše kvůli toho na support, ale tam není možnost to nějak změnit.
Aktivitou to ovlivnit lze, ale to už je na každém jednotlivci - nikoli na supportu.
 

DeletedUser9906

Host
Dovolím si nesouhlasit. Stále se domnívám, že se jedná o chybu ve hře, a to dost závažnou, kterou ovšem členové suportu považují za normální. Mě se to stávalo a stává pravidelně kupodivu pouze na jednom světě, na ostatních jsem v normálním sousedství, a vůbec nezáleželo na nějaké neaktivitě, prostě jsem se ocitl v sousedství na cca 70 posici, ostatních 50 hráčů bylo o několik dob výš, když jsem se propracoval o několik posic výše, došlo ke změně sousedství a já byl zas na konci a tak se dělo pravidelně a několikrát. Ale bylo o tom toho tady napsáno nepřeberně, pořád ale přetrvává názor mezi těmi, kdo mají chyby reportovat vývojářům, že tak to má být a že je to tak v pořádku, takže asi k nějaké opravě jen tak nedojde
 

DeletedUser10899

Host
Někdy mi přijde, že všechno, co není přesně podle představ hráčů je chyba, ale věřte, že to tak není.
Kupodivu i já měla stejný "problém" , kdykoli jsem se dostala o kousek dál a mohla jsem si dovolit útočit na ty co mě pravidelně rabovali, tak mě to sešouplo zase zpátky. Myslím si, že tím stejným "problémem" ať dříve nebo později, si projdou všichni.
A někdy by stálo za to, položit si otázku: "Co proto můžu udělat já ?" ( a nejen ve hře)
 

DeletedUser

Host
Řazení do sousedství není jen o stromu výzkumu (což je jediný oficiálně oznámený parametr) ale také o bojové aktivitě. Prostě pokud nechcete bojovat v sousedství a k radosti by vám bohatě stačilo stavět město, VB, spolupracovat v cechu, bojovat o území a zkoumat tak čekejte dříve nebo později toto úžasné zařazení a pokud nezačnete bojovat (sousedé nebo GvG, dobíjet území na mapě nestačí) tak zůstanete tam kde jste ať jste v jiných aspektech hry aktivnější sebevíc.
Toto samozřejmě neplatí pro ty kteří se v bronzu dostanou do sousedství hráčů v zítřku, to je prostě o nedomyšleném systému řazení. Někdy nevyjdou hráči tak se sousedství doplní nově začínajícími, případně se rozpustí nějaké sousedství někde ve středověku a použije se k doplnění vyšších a to je podle mě špatně a tak by to opravdu fungovat nemělo a to je třeba přenastavit.
 

DeletedUser3139

Host
Když to tady tak čtu, tak se bohužel jedná vždy a pouze o dohady, či názory jednotlivých lidí. A bohužel i supportů a moderátorů. A ani se tomu nedivím. Z pro mně nepochopitelných důvodů INNO tutlá nastavení sousedství. Podle mně by bylo úplně nejjednodušší, zveřejnit jak je systém nastaven a bylo by po snad už věčných dohadech. Ale s tím skoro určitě nic neuděláme, protože alespoň někteří máme letité zkušenosti a tak víme jak to tu funguje, či občas nefunguje. :cool:
 

DeletedUser

Host
Tak se mi jeví, že mě počítač určí koho chci mít za sousedy a koho ne. Chci si hrát pro radost a jak vidím, mě hra nutí k nesmyslům. dejme tomu, že jsme tuto hru začali hrát 3 lidi skoro současně. Všichni tři mají téměř pravidelně stejné suroviny. Potom mě hra určí sousedy, kteří také nemají suroviny, které bych potřeboval. Nehledě na to, že nejsou sousedi vůbec nejsou srovnatelní k danému období.
Pak mi tady nějaký moderátor napíše, že k tomu jsou přátelé, ale já s lidmi nechci moc komunikovat a přátele si vybírám v životě. Ale toto je přece sakra hra!!!!!!!
 

traktorista

Odborník
Tak to sis ale vybral špatnou hru, tohle je totiž onlinovka, ne singleplayer :D. Nedostatek některých surovin atd. je součástí toho, jak donutit hráče spolupracovat a komunikovat. Sám hrát samozřejmě můžeš, postav výrobny bez bonusů a vyráběj pomaleji. A nebo si najít přátele, kteří takové suroviny mají.
 

DeletedUser3139

Host
Tak se mi jeví, že mě počítač určí koho chci mít za sousedy a koho ne. Chci si hrát pro radost a jak vidím, mě hra nutí k nesmyslům. dejme tomu, že jsme tuto hru začali hrát 3 lidi skoro současně. Všichni tři mají téměř pravidelně stejné suroviny. Potom mě hra určí sousedy, kteří také nemají suroviny, které bych potřeboval. Nehledě na to, že nejsou sousedi vůbec nejsou srovnatelní k danému období.
Pak mi tady nějaký moderátor napíše, že k tomu jsou přátelé, ale já s lidmi nechci moc komunikovat a přátele si vybírám v životě. Ale toto je přece sakra hra!!!!!!!

Jeví se ti to správně. Počítač ti určí sousedy bohužel bez možnosti to reálně ovlivnit. Ale už asi dost dobře nejde souhlasit s tvými dalšími názory. Že chceš hrát pouze pro radost? Tak tahle hra tak nastavena není! Takže bohužel se buď musíš přizpůsobit pravidlům, nebo hrát něco jiného. Všichni co tu hrají tak buď jedou podle pravidel, nebo mají problémy o kterých píšeš napořád. Všichni si prošli těžkým začátkem, který trval tak dlouho, jak byli aktivní. Někdo to zmákl za měsíce, někdo se v tom plácá už roky. :cool:
Stěžuješ si na to, že se ti moderátor snažil dobře poradit? Samozřejmě, tohle je hra, ale ta má předem daná pravidla a srovnávat hru s reálem je totální nesmysl! A to, že s lidmi nerad komunikuješ, tak jak to děláš v cechu, pokud tedy v nějakém jseš (nezjistím to, protože hraji pouze na C a ty jinde). V cechu přece komunikovat musíš, protože pokud ne, tak se s tebou dříve nebo později rozloučí. Prostě a dobře, tato hra je o komunikaci a pokud toto odmítáš, tak sis bohužel spletl hru :(
Ano, bylo ti poraděno to jediné, co ti může pomoci. V době, když jsem to potřeboval, tak jsem měl cca 156 přátel a vesele jsme si pomáhali, jak se dalo. Dnes už to nepotřebuji, tak jich mám asi 20 nejvěrnějších a pár nováčků. :cool:
 

trojan1673

Veterán
Přesně jak píše JiPi53, tato hra je založena hlavně na spolupráci a pravidlech.
Sousedství se prostě rozděluje podle nějakého vzorce a s tím mi nic nenaděláme.
Proto máme cech nebo přátelé, které vždy můžeme poprosit o pomoc.
 

DeletedUser

Host
Nestěžoval jsem si, jen suše konstatoval......V tom je podstatný rozdíl. Jen jsem sem v podstatě napsal jedenkrát svůj názor, a víc mě to nezajímá.
Zdravím
 

Henzis

Znalec
Tak se mi jeví, že mě počítač určí koho chci mít za sousedy a koho ne. Chci si hrát pro radost a jak vidím, mě hra nutí k nesmyslům. dejme tomu, že jsme tuto hru začali hrát 3 lidi skoro současně. Všichni tři mají téměř pravidelně stejné suroviny. Potom mě hra určí sousedy, kteří také nemají suroviny, které bych potřeboval. Nehledě na to, že nejsou sousedi vůbec nejsou srovnatelní k danému období.
Pak mi tady nějaký moderátor napíše, že k tomu jsou přátelé, ale já s lidmi nechci moc komunikovat a přátele si vybírám v životě. Ale toto je přece sakra hra!!!!!!!

Nějaký moderátor se ti snažil poradit jak vyměnit suroviny. Pokud chceš volit jinou cestu je to tvoje volba. A jak bylo psáno, stačí postavit výrobny bez bonusu a dané suroviny si prostě vyrobit.

Tato hra je založena mimo jiné na společenství hráčů. Sousedé, cechovníci, přátelé (neplést si s životními přáteli). Ale i tak tě nikdo nenutí do posledních dvou společenství vstupovat.

Pokud budeš mít jiný dotaz rádi ti je konkretní moderátoři zodpoví.
 

DeletedUser11964

Host
Nesmyslné sousedství

zajímalo by mne jak je generováno nasazování hráčů do sousedství?

V tuto chvíli mám například v sousedství hráče s více jak 3 500 000 body, který mne každý den plení s nejvyspělejší armádou a já mám přitom pouze cca 680 000 bodů - logicky proti němu nemohu mít vůbec žádnou šanci a skoro si při obraně ani neškrtnu.

To je ve hře tak málo hráčů, nebo jde o bug?
 

Svatej

Legenda
Nespletl jsi se v těch číslech?
Při 680 000 bodech už bys měl mít se hrou dostatečné zkušenosti abys věděl, že takhle je to prostě nastavené a děje se to celkem běžně. Pokud jde o Bug, tak s ním už dloooouho nikdo nic dělat nechce a hráčů je ve hře dost, toho se neboj.
S tolika body se ti nejspíše stalo že jsi skončil v sousedství s hráči i o několik věků pozadu oproti tobě. Pokud ano, tak si upřímě odpověz, jestli jsi je raboval. (Já to dělám a nebojím se to přiznat)
Taktika obrany je jednoduchá - když to nejde vojensky, tak si nastav výrobu na 24 hodin tak, abys to vybral během několika vteřin, kdy ti to nikdo sebrat nestihne a do obrany dej třeba 1x bubeník. Čili útočník nebude mít ani zisk na bodech do věže, ani tě nevyrabuje a uvidíš, jestli přestane. :)
 

trojan1673

Veterán
Jednotlivé skupiny jsou slučovány tak, aby utvořily nová sousedství, v nichž budou hráči s podobným technologickým postupem.
Je možné, že vaši sousedé začali hrát přibližně ve stejnou dobu a proto jsou ve vašem sousedství. Jediný rozdíl je v tom, že hrají aktivněji a tudíž mají i více bodů.
 

DeletedUser4749

Host
Jednotlivé skupiny jsou slučovány tak, aby utvořily nová sousedství, v nichž budou hráči s podobným technologickým postupem.
Je možné, že vaši sousedé začali hrát přibližně ve stejnou dobu a proto jsou ve vašem sousedství. Jediný rozdíl je v tom, že hrají aktivněji a tudíž mají i více bodů.

První část odpovědi není pravda a druhá té první přímo odporuje. Před nedávnem se v mém sousedství objevilo cca osm hráčů s technologií na úrovni doby železné až vrcholného středověku. Já mám kompletně dokončený výzkum i mapu a takových nás bylo v sousedství asi dvě třetiny. To mi nepřijde jako podobný technologický postup. Zároveň předpokládám, že těch několik nebožáků, kteří se ocitli mezi městy zítřka asi nehrají podobně dlouho jako já. Od začátku tenhle systém přerozdělování kritizuji, protože je krajně nespravedlivý, neobjektivní a demotivující. Když se totiž někdo moc snaží, je po zásluze potrestán přesunem do nového sousedství, kde bude v poslední desítce a oproti prvnímu o čtyři doby pozadu. Tak to prostě je. Sám jsem to zažil.
 

trojan1673

Veterán
Tak úplně si to neodporuje, protože sousedství se sice rozděluje podle technologického výzkumu, ale je tu ale :)
Při slučování jsou sousedství rozdělena do menších částí nebo skupin. Tyto části nejsou stejně veliké, jejich podoba se odvíjí od současného složení daného sousedství. Např. pokud bude v rámci sousedství několik hráčů v čele s velkým náskokem oproti ostatním, budou tito hráči tvořit jednu ze skupin. Pokud by však skupina byla příliš velká, může být rozdělena i při menších bodových rozdílech.

Dělení provádíme tam, kde je to nezbytné – mohou tak tedy vzniknout i malé skupiny. Pokud je složení sousedství vyvážené, nebude rozděleno vůbec. Sousedství mohou být na počátku rozdělena až do 5 skupin. Přesto se občas může stát, že dojde k násilnému přesunu jediného hráče do vhodnějšího sousedství. Toto se stane cca 5 % hráčů.

Jednotlivé skupiny budou pak slučovány tak, aby utvořily nová sousedství, v nichž budou hráči s podobným technologickým postupem.

Ale máme tu další skupinu neaktivních nebo méně aktivních (přihlašujících se zřídka), ti se nám pak sem tam mohou zařadit do sousedství z vyšším technologickým postupem a to proto aby doplnili mezery v sousedství.
 

DeletedUser13190

Host
přesně jak píše moderátor, mám čas na hru tak maximálně jednou večer a to ne každý den, a tak hraji asi tak rok , jsem na 54 tisících bodech a už cca 3/4 roku jsem zařazován do hry se sousedy, kteří jsou o mnoho dále než já. Můj "nejlepší den" bylo 46 vyrabování od soupeřů, tedy krom jedné všechny budovy. Zcela logicky je pak celá hra o ničem. Přeci nebudu hrát pro někoho jiného.
Ke hře mě přivedl kamarád, hrálo nás 8, zbylých 7 už to dávno vzdalo a už několik měsíců nehrají.
Když dostanu za sousedy notorické rabovače, kterým i ta nejsilnější armáda z mé doby nezpůsobí ani škrábnutí - rytíř proti tanku, to fakt nejde, mám jedno řešení co s tím. Mám hlavní budovu nastavenou tak, že odstraněním jednoho dílku silnice odpojím celé město. Rabovači tak nemají co rabovat a počkám si 14 dní na nové sousedy. No a když to nepůjde, počkám si dalších 14 dní. No není to super přístup ke hře ? Určitě si vývojáři představovali, že takto se to bude hrát že ?
Takže vlastně se připojuji až ve chvíli, kdy jsou nějaké speciální úkoly a mezidím jen sbírám od ostatních dvacku ke dvacce a občas nějaký ten nákres.
Inu běh na hodně dlouhou trať.
A ještě jeden poznatek ze hry mám, rozhodně nehraji mapu. Výrobní budova pak vyrábí 1 za 4 hodiny a to se určitě vyplatí někomu rabovat. Když ten 1 kousek chce, ať si pomůže. Zítra je taky den.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru