Diskuze o zimní události

Tak utracených 300 hvězdiček a výměnou za tyto jen mraky smetí a několikeré zamíchání. Já už vlastně ani nemám sílu se rozčilovat, jen rezignovaně konstatuji, tady mé jakékoliv běžné zhnusení mírní vedení cechu, které vyhlásilo povinnost čtyř levelů expedice, plus přišly cechovní bitvy. Člověk by řekl ,,slitujte se, máme rodiny a někteří dokonce i děti". Jakákoliv vánoční atmosféra je dokonale v háji. Nu, řeknu svým blízkým, že sice pro ně nemám dárky, ale ve hře splněno. Je s podivem, že i v rámci první světové války si znepřátelení vojáci našli na chvilku klidu a porozumění, kdežto my ve hře budeme nuceni hrát expedici, co hůře cechovní bitvy. Možná by bylo námětem pro vývojáře, kdyby místo eventů u kterých se člověk akorát naštve, vyhlásili +/- týden okolo svátků příměří. Nevypisovalo se kolo expedice, ba ani cechovních bojů. Tohle bych vážně uvítal víc, než několikeré zamíchání a nějaké to smetí okolo vykoupené úkoly ,,zaplať, kup, vynalož".
 

Anti Bílý

Psavec
MikaRybanenn: proč tu pořád dokola omíláš špatný cech? Že hrajeme blbou hru víme oba a hrajeme ji, ale proč jsi k**** v cechu, který ti nevyhovuje? Dej už pokoj a hlavně blížící se svátek :)
 
MikaRybanenn: proč tu pořád dokola omíláš špatný cech? Že hrajeme blbou hru víme oba a hrajeme ji, ale proč jsi k**** v cechu, který ti nevyhovuje? Dej už pokoj a hlavně blížící se svátek :)
Co se týče kolektivu, výrazně jsem si polepšil. Moje připomínka byla k tomu, že místo vychutnávání nějaké vánoční atmosféry ček trpí úzkostí, jestli splní všechno ,,cechovní", co si vývojáři navymýšleli a co pochopitelně bude vyžadovat vedení každého cechu, protože to vyžadují vedení jiná, takže jakýkoliv cech nemůže zůstat pozadu, že áno. V tomhle tkvěla má zásadní připomínka, že by možná bylo fajn v době okolo svátků tyhle věci třeba na chvilku vypnout a nechat hráče taky trochu dýchat, když se zhusta stává, že vedení nemají soudnost a vyžaduje plnění takových věcí i nyní.
 

d arvit

Odborník
hmm a proč nevystoupíš z cechu a nedáš 14 dní pauzu??
nebo můžeš jít do cechu kde nejsou žádný povinnosti a budeš vysmátý..

stále nevidim žádný extra nároky, expe jde odbouchat komplet do hodiny (když ti neni líto pár medailí) a potom máš týden klid, druhou expe udělám až na konci zase do hodiny a mezitim máš 10-12 dní naprostého klidu
a bitevky - neřikej mi že nemáš možnost někde na mapě poslat 10-15 bojů denně na automat za 5 minut
jestli je na tebe ta hra příliš složitá na to aby jsi po letech hry s městem něco dokázal a cechy jsou příliš náročné na tvojí aktivitu, je možná na čase začít hrát něco jiného..
 
Protože bych přicházel o FB z radnice. Je fakt zarážející, že v zaměstnání není přes Vánoce zostřený režim, ba naopak. A ve hře se tohle děje. Vážně paradoxní situace. Rád bych viděl Tvoje město, když umíš expedici odbouchat do hodiny. Taky bych rád, ale jak vidno mám výrazné rezervy a nerozumím, kde jsou. Já jsem se vykrvil na CB a tedka je každý progres v rámci expedice složitý, jedu na manuál i tehdy je to hrozně těžké a to se u toho snažím přemýšlet. Bitevky, ano to jsem měl, jenže AI je bohužel tak hloupá, že co bych já díky zralé úvaze přestál bez ztráty kytičky se mění v jatka. Jak dokáže automat přijít o jednoho vojáčka v primitivní bitvě kde já nemám víc, než pár škrábnutí je mi záhadou. Je to prostě strašně zdlouhavé a otravné. V jedné hře ryze zaměřené na boj, kde není žádné budování a výzkum, akorát plné sýpky, plná kasárna a potoky krve se o Vánocích neválčí. Nerozumím tomu, proč to nejde i tady, oprostit hráče o povinností, když zcela očividně nemají vedoucí činitelé cechů soudnost.
 
To že si neumíš nastavit priority v životě a ve hře je tvůj problém. Ale aspoň je co číst. Takové výkřiky alá Blesk. A schválně jsem kouknul, na kolika světech hraješ. Aktivně rozehrané jsem našel tři. Pak tady piš, že nemáš čas o_O
 
Naposledy upraveno:

d arvit

Odborník
Rád bych viděl Tvoje město, když umíš expedici odbouchat do hodiny. Taky bych rád, ale jak vidno mám výrazné rezervy a nerozumím, kde jsou.
můžeš se kdykoliv podívat, jsem na B.
já samozřejmě nedělám expe za hodinu, to jsem plácnul jako odhadovaný čas který to může trvat kombinací boje a vyjednávání na 3-4. úrovni.
bojem jí zvládám asi za 20-25 minut komplet když je potřeba ;)

rezervy jsou jednoduchý, neremcat nad vším a hrát, získávat eventové budovy, kupovat u vetešníka, vesničky atd..
 

Tomas 0482

Psavec
V události šlo do dnešního dne získat nějakých 900 hvězd, myslím. Každopádně mám utracené všechny, co šly získat, a mám tři vagonky a jednu renovační (tu renovačku jsem potřeboval). To je od INNO dost velký výsměch, hra se mi doslova tlemí do ksichtu a nemůžu s tím nic udělat. Měl jsem plus mínus 100 POKUSŮ na získání denní speciálky spíš to bude ještě víc, když přičtu i zisk hvězd z města a z otevření nějakých dárků, a nebyl jsem schopen získat ani 4 ty vagonky na který mám místo, to je prostě smutný. Doslova bych zakázal, aby v dárcích bylo promíchat. Promíchání je ve výsledku stejně zdarma, protože dostaneme 10 hvězd zpátky, tak nechápu, proč není někde stranou, at si to hráč zamíchá, kdy on chce. Pravidelně se mi stává, že zbývá třeba 5 dárků a najdu promíchat, ale denní speciálku jsem ještě nenašel, takže doslova vyhodím víc než 10 pokusů jen tak z okna. Jinak jen ve 4 případech jsem našel denní speciálku dřív než promíchat, a když člověk potřebuje promíchat, protože už specialku má, tak zase nemůže najít promíchat, takhle jsem taky vyhodil spoustu hvězd.
Dokonce jsme v cechu s pár lidma zkusili, jestli to nemají všichni aspon podobně zamíchaný. Když někdo našel speciálku, tak napsal, kde ji má. To se taky neosvědčilo, má to každý úplně jiný.

Tenhle event mě nasral snad jako žádný jiný. Ve výsledku není špatný a to sněžení by mohlo být ve hře klidně celou zimu a ne jenom při splnění úkolu a podobně, ale to získávání speciálek, je fakt špatný, díky tomu promíchání. Neměl jsem vysoký cíle na zisk odměn (to ani nejde protože inno), ale já nezískal ani to co jsem chtěl (4 vagony) a to jsem tu renovační sadu našel na třetí pokus. Uplně mi to vzalo chut hrát, v CB díky tomu jedu jen uplný minimum a na ostatních světech jsem už nebyl ani nepamatuju, nemám ani chuť vybírat ty farmy.
 
V události šlo do dnešního dne získat nějakých 900 hvězd, myslím. Každopádně mám utracené všechny, co šly získat, a mám tři vagonky a jednu renovační (tu renovačku jsem potřeboval). To je od INNO dost velký výsměch, hra se mi doslova tlemí do ksichtu a nemůžu s tím nic udělat. Měl jsem plus mínus 100 POKUSŮ na získání denní speciálky spíš to bude ještě víc, když přičtu i zisk hvězd z města a z otevření nějakých dárků, a nebyl jsem schopen získat ani 4 ty vagonky na který mám místo, to je prostě smutný. Doslova bych zakázal, aby v dárcích bylo promíchat. Promíchání je ve výsledku stejně zdarma, protože dostaneme 10 hvězd zpátky, tak nechápu, proč není někde stranou, at si to hráč zamíchá, kdy on chce. Pravidelně se mi stává, že zbývá třeba 5 dárků a najdu promíchat, ale denní speciálku jsem ještě nenašel, takže doslova vyhodím víc než 10 pokusů jen tak z okna. Jinak jen ve 4 případech jsem našel denní speciálku dřív než promíchat, a když člověk potřebuje promíchat, protože už specialku má, tak zase nemůže najít promíchat, takhle jsem taky vyhodil spoustu hvězd.
Dokonce jsme v cechu s pár lidma zkusili, jestli to nemají všichni aspon podobně zamíchaný. Když někdo našel speciálku, tak napsal, kde ji má. To se taky neosvědčilo, má to každý úplně jiný.
No a já mám 5 vagónů, 2 výrobce saní a k tomu skrýš tuláků ;) . Stačí mít trochu štěstí.;)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Hyso

Dopisovatel
Já se zeptám na otázku k vlaku,protože ho budu stavět až na plný level? Zkoušel někdo vagóny za vlakem připojovat šikmo dolů nebo šikmo nahoru,aby se dotýkali jen jedním čtvercem? Jestli bude bonus funkční u vagonu?
 

DeletedUser8622

Host
ahojá,je možné že vlak na lvl8 s jedním vagńem na body v Oceánu může dávat více fb než vlak celý hotový se čtyřmi vagóny na fb?
 

dudasek

Znalec
je to pruda a o štěstí,těch promíchání jsem měl taky spoustu,ale utěšuji se tím,že mám komplet vlak pár vagonků na útok,takže jsem splnil minimum další už bude navíc,,,
 
můžeš se kdykoliv podívat, jsem na B.
já samozřejmě nedělám expe za hodinu, to jsem plácnul jako odhadovaný čas který to může trvat kombinací boje a vyjednávání na 3-4. úrovni.
bojem jí zvládám asi za 20-25 minut komplet když je potřeba ;)

rezervy jsou jednoduchý, neremcat nad vším a hrát, získávat eventové budovy, kupovat u vetešníka, vesničky atd..
Tak tam nehraji, škoda, rád bych se juknul. Jinak podíval jsem se na forum oné hry obilím a krví vojáků oplývající a fakt tam mají vánoční, považme dokonce i novoroční mír i letos. Jestli by tohle nebyla inspirace pro vývojáře, kteří by členy cechu ušetřili úzkostných stavů tím, že cokoliv ,,cechovního" mezi svátky vypnou. Aby hráč nemusel nikam odcházet. Vždyť i v zaměstnání má volno. Zcela absurdní, byť pravdivý příběh z I. světové války jsem zmínil nahoře, vojáci spolu popíjeli, zpívali koledy a družili se. Možná by to byl hezčí dáreček, než event při kterém panují pocity shrnuté Tomasem 0482. Kde člověk něco čeká, ale když už vysbírá ty nejmenší odměny, vše se zamíchá. Ano, jsou i šťastní lidé. Kteří vyhráli bžilion fajn odměn. Na ně připadají zástupy nešťastných, kteří byli ,,takhle" blízko kousku svého štěstí, ovšem míchalo se.
 

peepee77

Veterán
@MikaRybanenn a teď si představ, že jsou hráči kteří už od začátku eventu vědí, že nezískají hlavní odměnu protože úkoly prostě neplní a nemají stres. Povedlo se mi získat nějaký výrbce saní za hvězdy který dostávám denně. A kdybych je nezískal tak by se vlastně vůbec nic nestalo. Naprosto nechápu tvoji frustraci, pokud jak říkáš nemáš na hru čas a potřebuješ se víc věnovat ostaním věcem v reálném životě tak omez hraní na jeden svět...co ti v tom brání? Nebo prostě jako já některý eventy vynechávej, Dřív byly 4 eventy za celej rok tak se každej těšil, ale teď když je týden bez eventu je to svátek. Toto je hra a člověk se u ní má bavit tak nechápu proč se u ní místo zábavy stresuješ.
 

dudasek

Znalec
Jinak podíval jsem se na forum oné hry obilím a krví vojáků oplývající a fakt tam mají vánoční, považme dokonce i novoroční mír i letos. Jestli by tohle nebyla inspirace pro vývojáře, kteří by členy cechu ušetřili úzkostných stavů tím, že cokoliv ,,cechovního" mezi svátky vypnou. Aby hráč nemusel nikam odcházet. Vždyť i v zaměstnání má volno.
Jo tak tu hru s obilím a strachu z katapultů,které vám město dokáží smazat na 0 populace jsem hrál taky,,,,opravdu tam byl "vánoční" a "novoroční" mír..v tomhle by se mohlo INNO učit..ale holt jiná hra-já bych jim to odpustil...když nepošleš ve Foe obilí,či máš nespokojené obyvatele nic se vlastně nestane,katapulty jsou vůči obraně většinou bezzubé a žádnou škodu neudělají...
hra by tě měl bavit ne abys sem chodil kvůli povinnostem,....přemýšlel jsem nad dia farmamy,ale kvůli času na to kašlu...
 
@MikaRybanenn a teď si představ, že jsou hráči kteří už od začátku eventu vědí, že nezískají hlavní odměnu protože úkoly prostě neplní a nemají stres. Povedlo se mi získat nějaký výrbce saní za hvězdy který dostávám denně. A kdybych je nezískal tak by se vlastně vůbec nic nestalo. Naprosto nechápu tvoji frustraci, pokud jak říkáš nemáš na hru čas a potřebuješ se víc věnovat ostaním věcem v reálném životě tak omez hraní na jeden svět...co ti v tom brání? Nebo prostě jako já některý eventy vynechávej, Dřív byly 4 eventy za celej rok tak se každej těšil, ale teď když je týden bez eventu je to svátek. Toto je hra a člověk se u ní má bavit tak nechápu proč se u ní místo zábavy stresuješ.
Možná mě tohle také čeká. Že prostě rezignuji na možnost cokoliv získat a uznám,, že nemá smysl hnát se za sebeatraktivnější odměnou, protože při velikostí klád házených hráčům pod nohy to nemá smysl. Snad, pro nervy to bude asi lepší, nic nečekat, v nic nedoufat, jenom prostě tak existovat aniž bych se hnal za úspěchem. Hraju na jednom světě ,,na výkon". I tak je náročnost enormní. Fakt se zkus zamyslet nad příkladem, který jsem tu někde dával a který bude poměrně výstižný. Děláš někde ve firmě či v nějakém odvětví a za stejné peníze dostáváš na bedra víc a víc povinností. A já o CB smýšlím nyní výhradně již jako o povinnosti. Je to věc, která mi hrozně pije krev a opačný přístup zaujmu snad v případě, kdy vývojáři třeba uznají, že expedice není natolik populární, čili ji zaříznou a o jednu povinnost bude méně. Ano a eventů je přespříliš. Chválím, že snad nebylo jediné ,,historické okénko". On člověk eventy povinně dělat nemusí, ale pak si říká, že kdyby ho udělal, má nějakou dobrou budovu.
 
Nahoru