Diskuze o zimní události

peepee77

Veterán
@MikaRybanenn Hraju na 4 světech a jako bonus mám betu....z toho 3 poměrně aktivně, na jednom světě jsme už nějakou chvíli jako cech 1 v žebříčku. Expedice dokončuji na 64 s příslovečným prstem v zádi na všech světech, aktivně se účastním CB protože cechu to pomáhá a odměny pro jednotlivce rozhodně nejsou zanedbatelné - nebo aspoň ne pro mě. Eventy bych byl schopen plnit všechny, ale mám nějaký svůj herní styl a ne každou budovu nutně potřebuji, třeba takový vlak by se mi i celkem hodil na útok, ale jeho rozměry mě prostě a jednoduše odradily, nemám o něj zájem. Zato když byl ve hře opuštěný blázinec nebo vraní hnízdo tak jsem neváhal a získal je, jejich umístění do města mi zvedlo celkovou produkci a ještě ušetřilo místo protože jsem jimi nahradil terasovky. Je to jen o tom jak si člověk utřídí priority. Každý má možnost si najít něco.
Píšeš, že kdybys odešel z cechu tak bys přišel o body z radnice....to ve mě vyvolává pocit, že v cechu jsi jen kvůli výhodám které poskytuje, já jsem v cechu proto abych ho pomáhal rozvíjet a mám radost když vidím že SPOLEČNĚ dosahujeme úspěchů. Nicméně pokud bych v něm začal být nespokojený tak bych ho opustil a to i přes to, že jsem aktuálně asi jeho nejstarším členem s právy zakladatele....ostatně na jiném světě už jsem to udělal. Kdybys místo popisování svojí frustrace radši zapřemýšlel nad prioritami svojí hry a vlastními možnostmi hrálo by se ti určitě líp a bez stresu. Na základě toho by ses třeba přidal do cechu který bude mít priority podobné byť třeba s menšími výhodami.
 

Hyso

Dopisovatel
Peepee v tomhle s Tebou souhlasím,člověk si musí najít priority. Nehonit se,protože pak člověk umře unavený. :)
 

Dan 77

Veterán
Jenže v předchozích zimních eventech žádní takoví sobi navrch k denním speciálkám nebyli. I bez zaplacení oněch 3000 diamantů mám už vlak na maximu, a ještě mi 1-2 vylepšení zbudou navíc. Možná jde jen o nabídku pro hráče, kteří do toho stejně už diamanty a potažmo prachy vrážejí, ale půjde zřejmě i o lákadlo pro ty, kterým bude jedno vylepšení chybět.
 
Je to o prioritách. Nemyslím, že bych u hry trávil příliš času, jsou dny, kdy si sotva najdu čas na denní výběr, ale naopak některé dny se přihlásím i desetkrát. Přesto se mi mockrát nestalo, že bych event nedokončil, i když přiznávám, že jsem do toho občas investoval pár desítek diamantů (např. na průzkum provincie).
Ale na druhou stranu jsem přestal hrát na betě a na F a na B seberu jednou za měsíc úrodu; a vikinskou osadu jsem v limitu na kousky runového kamene dokončil naposledy na jaře.
O odměnách v eventech si myslím své, ale je mi to celkem fuk. A až mne to bude štvát opravdu hodně, přijde čas na odchod ze hry. Pár dnů budu mít možná divný pocit, a pak už si jen občas vzpomenu, že jsem něco hrál. (a pak najdu jinou hru, u které zkejsnu na pár dalších let).
Někteří hráči si dají třeba na pár měsíců pauzu - a pak se buď zkusí vrátit nebo si ji natáhnou. A pokud byli v dobrém kolektivu, jistě je vezmou rádi zpět.
@MikaRybanenn - nechci být vulgární, ale zkus se na to dívat tak, že ti vlastně nějaké odměny můžou být ukradené. Uleví se ti.
 

dudasek

Znalec
získat sobí odměnu buď jako vánoční dárek(místo perníkového domu/cukrovinek-už nevím,co jsem to dostal),nebo za přiměřenou částku diamantů-by bylo fajn..i kdybych měl 100k diamantů,tak bych za tu sbírku 2995 dia nemohl nikdy dát...osobně tam mám vlak lvl 1,jeden UP,jídelní vůz,studánku,renovačku,strážní oheň,50zboží a 50fp..což není špatné,ale 3k diamantů za to nedám...
 

DeletedUser14058

Host
Asi nejdůležitější je uvědomit si, že je to jen a pouze hra. A hry mají přinášet zábavu a relaxaci. Jestliže ti způsobují psychickou újmu, chce to buď změnit přístup, nebo jí přestat hrát. A nebo eventy ignorovat, já jich většinu vypouštím. Tenhle vánoční se mi tak nějak plnil skoro sám, bez diamantů a nějakého stresu. Chce to být zkrátka nad věcí a ten - checht - "bonus" za 3000 dia radši ani nekomentovat...
 

Dědeq

Znalec
I bez zaplacení oněch 3000 diamantů mám už vlak na maximu, a ještě mi 1-2 vylepšení zbudou navíc
Je to tak, na obou svých světech jsem dosáhl "jízdou vlakem" na výrobce saní, přičemž na dvojce to hraju tak, že jsem dnes málem zapomněl vyházet poslední hvězdy, protože zítra se tam možná ani nedostanu... A na obou světech jsem dostal celkem 10 vylepšení vlaku, rovněž bez jediného diamantu.
A subjektivně jsem měl pocit, že jsem si neustále tahal "zamíchat", ale útočných vagonů mám 10 a víc bych ani nechtěl, zase tak dobré nejsou, pokud za ně mám náhradu. Ostatně pokud se nepletu, zamíchání rovnou připíše 10 hvězd navíc.
Zkrátka houby zle.
Btw uhelný vlak s rozměry pirátské lodi je na útok mazec, kdyby mi nebylo líto cca 9 k dia, chtěl bych dva a omezil bych vagóny. Ovšem co jsem slyšel, někdo s větším štěstím na koleje získal dva plné vlaky za "pouhých" 3 k dia.
 

Dan 77

Veterán
No ale kolik diamantů by stálo další jedno vylepšení pro ty, kteří do těch eventů diamanty vráží běžně? Asi víc než 3k dia a tohle pro ně bonus opravdu je, v přepočtu získají vylepšení levněji než nákupem hvězd + něco navíc (většinou už balast a nějaký vagón). A ostatní si sobů prostě nemusí všímat.
Podle mě to vývojáři v oznámení nevhodně (až tajnůskářsky) a nedostatečně pojmenovali, aby lidi věděli, jak to s těmi soby je. Pak vznikají konspirační teorie a obecně nelibost hráčů.
 

Thesseus

Znalec
Mám dotaz - k čemu jsou dobré motivace bodových vagonků (Lůžkový vagon) v setu Zimního vlaku? :)
A nebo - co vyrabuji když:
1) bude namotivováno nádraží a polovina lůžkových vagónů?
2) NEbude namotivováno nádraží a bude namotivována polovina lůžkových vagónů?
 

Thesseus

Znalec
Tenhle dotaz byl jen pro dokreslení, spíš mě zajímají ty ostatní dva ;)

- k čemu jsou dobré motivace bodových vagonků (Lůžkový vagon) v setu Zimního vlaku?
- co vyrabuji když nebude namotivováno nádraží a bude namotivována polovina z lůžkových vagónů?
 

dudasek

Znalec
1a)motivace jakýchkoli vagonků zvyšuje majiteli spokojenost...motivujícímu zlaťáky a díky dynamické věži i zboží dané doby...
2)vyrabovat nádraží s připojenými vagony by ti měla dát 4-8fp(dle vlaku a teď nevím jistě,ale +2 za připojený vagon?
ve vysvětlivkách se píše,že připojením k vlaku získá Zimní vlak následující bonus: +2fp.
nemám zapojené vagony,takže jen odvozuji od wiki
 
takže jsem utrácel dia za hvězdy abych nasbíral všechny soby zbytečně?
myslel jsem že pak aspoň jednu z tech odměn dostaneme. není to trochu nefér?
 

peepee77

Veterán
Nefér to určitě není. V oznámení události bylo jasně napsáno, že sobi jsou za diamanty a později to bylo řečeno i zde v diskusi a to opakovaně pokud je mi známo.
 
Nahoru