Diskuze o zimní události

KaseO

Administrátor

Člen týmu
Community Manager
Venku přituhuje, což pro asi většinu z nás moc příjemné není, ale ve Forge of Empires si to vynahradíme zimní událostí. Ta přináší oproti minulým letům několik novinek a samozřejmě i zcela nové budovy, které určitě obohatí vaše města. Těšíte se? Máte nějaké otázky?
 

Dědeq

Znalec
  1. moc se mi nelíbí systém losování, a nikdy se mi nelíbil. Nehodlám utrácet diamanty (potažmo peníze) za los v naději, že budu mít vlak dříve či dvakrát: nejsem gambler, jsem hráč.
  2. doufám, že to počítadlo diamantů u "sobí výhry" se se zaplněním všech sobích slotů vynuluje. Bylo by megatrapné, kdyby ne; btw pokud je tam 3k dia za 2 chybějící losy, tak těch pravděpodobně výsledných cca 14 k při prázdných slotech ani nebudu počítat, to ať si platí, kdo chce - já to určitě nebudu.
  3. Myslel jsem, že vagonky půjdou zapojit pouze za vlak, což bude dost náročné na prostor, ale v oznámení stojí "Zde jde spíše o bonus řetězový, když budova sousedí s jakoukoli jinou, bez ohledu na umístění, vlak získává řetězový bonus, když připojíte vagóny k zadní části Zimního vlaku." Což je myslím nedokvedlaný mix dvou vět s opačným významem, z nichž jedna měla být ve finále odstraněna. Která? Pokud je však věta správně a skutečně má znít ve smyslu "pokud vagonky připojíte k zadní části vlaku, tak je úplně jedno, kam je připojíte, bonus obdržíte", pak se předem omlouvám.
  4. nebylo mým cílem být negativní, takže přidám i to, kvůli čemu jsem se na event původně těšil: vlak bude mít pěkný útok.
EDIT: Bylo by milé, kdyby pracovník odpovědný za nastavení interního mailserveru FOE po letech přeci jen zadal do whitelistu adresy začínající "https://forum.cz.forgeofempires.com/". Mohli bychom si pak s cechovníky navzájem poslat odkaz na oznámení očekávaného eventu bez vynuceného harakiri s przněním adresy, aby se místo ní neposlaly hvězdičky a varovné upozornění na ten nenáviděný SPAM, kterého je celé fórum zřejmě úplně plné.
 
Naposledy upraveno:

Tomas 0482

Psavec
Myslel jsem, že vagonky půjdou zapojit pouze za vlak, což bude dost náročné na prostor, ale v oznámení stojí "Zde jde spíše o bonus řetězový, když budova sousedí s jakoukoli jinou, bez ohledu na umístění, vlak získává řetězový bonus, když připojíte vagóny k zadní části Zimního vlaku." Což je myslím nedokvedlaný mix dvou vět s opačným významem, z nichž jedna měla být ve finále odstraněna. Která? Pokud je však věta správně a skutečně má znít ve smyslu "pokud vagonky připojíte k zadní části vlaku, tak je úplně jedno, kam je připojíte, bonus obdržíte", pak se předem omlouvám.
Když jsem to četl, tak jsem si říkal, jestli budu jediný komu tahle věta nedává smysl a ono nejsem. :) At nad tím přemýšlím jak chci, tak to prostě nedává smysl, buď tam něco chybí nebo přebývá.
Prosím o vysvětlení autora článku :)
Zatím to chápu tak, že vlak získá řetězový bonus vždy, když se budou další vagonky dotýkat jakékoliv budovy setu... Případně to jde pochopit i tak, že vlak získá řetězový bonus, když vagony sousedí s jakoukoliv jinou budovou setu (nemusí se dotýkat přímo vlaku), ALE ZÁROVEŇ je musím připojit za zadní část vlaku (nikde jinde řetězový bonus nefunguje).
Pokud jde o druhý případ, tak v původním znění jsou dvě věty, které se vylučují.
Mohu tedy poprosit o vysvětlení, abych si podle toho ve městě vyšetřil místo. :)
 

Dan 77

Veterán
Dobře vymyšlené budovy.
A na tu sbírku sobů jsem se chtěl zeptat (podobně jako Fmash), jestli se platí výběr odměny vždycky jenom diamanty. Ale z toho, že bude cena neměnná (skoro 3 000 dia) a že ji bude možné zkompletovat podezřele často, usuzuju, že to možná půjde odemknout jen za diamanty - což by byla škoda, kdyby se hra měla nenápadně posouvat tímto směrem.
 
Naposledy upraveno:
Něco je špatně. Oznámení z úvodní stránky vede na 404-stránka nenalezena, oznámení nevidím ani v sekci oznámení. Prosím o opravu, ať vím, na co se mám vlastně těšit ;-)
 

Haspro.TR

Turista
Také nikde nevidím oznámení - odkaz z úvodní stránky píše, že nemám oprávnění, v sekci oznámení žárné oznámení o zimním eventu nevidím.
 

lenadam

Moderátor

Člen týmu
  1. moc se mi nelíbí systém losování, a nikdy se mi nelíbil. Nehodlám utrácet diamanty (potažmo peníze) za los v naději, že budu mít vlak dříve či dvakrát: nejsem gambler, jsem hráč.
  2. doufám, že to počítadlo diamantů u "sobí výhry" se se zaplněním všech sobích slotů vynuluje. Bylo by megatrapné, kdyby ne; btw pokud je tam 3k dia za 2 chybějící losy, tak těch pravděpodobně výsledných cca 14 k při prázdných slotech ani nebudu počítat, to ať si platí, kdo chce - já to určitě nebudu.
  3. Myslel jsem, že vagonky půjdou zapojit pouze za vlak, což bude dost náročné na prostor, ale v oznámení stojí "Zde jde spíše o bonus řetězový, když budova sousedí s jakoukoli jinou, bez ohledu na umístění, vlak získává řetězový bonus, když připojíte vagóny k zadní části Zimního vlaku." Což je myslím nedokvedlaný mix dvou vět s opačným významem, z nichž jedna měla být ve finále odstraněna. Která? Pokud je však věta správně a skutečně má znít ve smyslu "pokud vagonky připojíte k zadní části vlaku, tak je úplně jedno, kam je připojíte, bonus obdržíte", pak se předem omlouvám.
  4. nebylo mým cílem být negativní, takže přidám i to, kvůli čemu jsem se na event původně těšil: vlak bude mít pěkný útok.
EDIT: Bylo by milé, kdyby pracovník odpovědný za nastavení interního mailserveru FOE po letech přeci jen zadal do whitelistu adresy začínající "https://forum.cz.forgeofempires.com/". Mohli bychom si pak s cechovníky navzájem poslat odkaz na oznámení očekávaného eventu bez vynuceného harakiri s przněním adresy, aby se místo ní neposlaly hvězdičky a varovné upozornění na ten nenáviděný SPAM, kterého je celé fórum zřejmě úplně plné.
Díky za upozornění, opraveno. Opravdu se jedná o řetěz, kdy se dané bonusy sčítají při napojení k zadní části vlaku.
 

traktorista

Odborník
Dobře vymyšlené budovy.
A na tu sbírku sobů jsem se chtěl zeptat (podobně jako Fmash), jestli se platí výběr odměny vždycky jenom diamanty. Ale z toho, že bude cena neměnná (skoro 3 000 dia) a že ji bude možné zkompletovat podezřele často, usuzuju, že to možná půjde odemknout jen za diamanty - což by byla škoda, kdyby se hra měla nenápadně posouvat tímto směrem.

Cena za sbírku sobů je 2995 diamantů. Můžete ji získat po nalezení prvního soba, ale pokud chcete lepší nabídku, najděte za pomoci denních speciálů všech 9 sobů. Odměny ve sbírce nejsou pevně dané, liší se pro každého hráče i pro každou další sbírku.

Takže ano, podle oznámení půjde tu sbírku vybrat jen za dia (to bych tam musel mít hodně sad na zimní kostelík abych o tom uvažoval, jinak je to na nic).
 

DeletedUser18234

Host
Zdravím :) prosím pěkně, může mi někdo vysvětlit úkol č. 3 .... tedy porazit velmi malou armádu nebo vyřešit vyjednávání a nashromáždit zásoby ... armádu jsem porazil a hvězdy nedostal ... stejně to po mě chce dodělat i další dva úkoly pod NEBO .. tedy vyřešit vyjednávání a nashromáždit zásoby ....

Jak je to možné ? Tak snad buď porazit armádu NEBO vyřešit vyjednávání a nashromáždit zásoby .... měl to taky tak někdo ? Stalo se mě to jak na světě A tak na G ...

Díky za odpověď
jakto.jpg
 

DeletedUser18234

Host
Jo takhle .. pardón .. to mi nedošlo, omlouvám se :) a děkuji za odpověď
 

DeletedUser8622

Host
tak jsem dostal -soba a mám ho v těch devíti,ale i v invu,takže si odměnu mohu vybrat z inventáře a nebo jak to vlastně vůbec s tím zvířetem je??
a chybí mi tam kolik už vlak odjel,nebo jsem se přehlédl?
 

DeletedUser18234

Host
taky mám soba ... ale odměnu jsem za něj nedostal ... mělo by to být útočiště šampióna ale nevím jak si ho vybrat ... v inventáři není
 

Mrtvejmagor

Veterán
tak jsem dostal -soba a mám ho v těch devíti,ale i v invu,takže si odměnu mohu vybrat z inventáře a nebo jak to vlastně vůbec s tím zvířetem je??
a chybí mi tam kolik už vlak odjel,nebo jsem se přehlédl?
taky mám soba ... ale odměnu jsem za něj nedostal ... mělo by to být útočiště šampióna ale nevím jak si ho vybrat ... v inventáři není
Když už jsme zmínili speciální denní cenu, máme pro vás všechny v letošní události překvapení. Vždy, když získáte speciální denní cenu a s ní jízdenku, získáte i jednoho ze ztracených sobů! Jakmile získáte svého prvního soba, můžete za diamanty odemknout sáně a získat tak své odměny! Pomozte vrátit všechny soby do sání. Najděte všech 9 sobů, abyste odemkli více odměn a získali lepší nabídku:
Jakmile získáte svou sbírku sobů a vyberete odměny, můžete začít sbírat další a získat novou sadu odměn.
Takže to je tak když najdete jednoho soba, objeví se vám první odměna, tu si můžete vybrat za 2995dia a nebo počkat až nasbíráte všechny soby a odkryjí se vám všechny odměny můžete si je vybrat a pokračovat se sbíráním sobů dál ;)
 
Jestliže jsem někdy napsal cosi o nejhorším eventu, tak to byla jen čistá voda oproti tomuto několikrát vylouhovanému čaji. Opravdu frustrace hráče jde do závatných výšin. Když už tedy oddře nějakých 40 questů, aby se mu dostalo nějaké odměny, tak má na tu hlavní 5.56%. Jako vážně, jde o nejhorší číslo v dějinách eventů, jestli jsem někdy brblal nad sedmi procenty, beru zpět. A když už vyhází oknem těžce našetřené a draze vykoupené hvězdy za zcela bezcenný plevel v podobě cen hodných prvního kola expedice a blíží se naděje, že by mohl získat hlavní cenu, přijde ta neobyčejně hnusná kudla do zad ze strany vývojářů v podobě ,,promíchat vše". Opravdu jsem znechucen a zhnusen. Jestli bylo záměrem zkazit den, týden, Vánoce, ba i kus života než se člověk vrátí zpět do něčeho alespoň podobného psychické pohodě, povedlo se. Asi hra fakt není od zábavy, ale testování, co člověk vydrží, aniž by si hodil mašli.
 
Naposledy upraveno:
Nahoru