Diskuze o zimní události

Tomas 0482

Psavec
Když už tedy oddře nějakých 40 questů, aby se mu dostalo nějaké odměny, tak má na tu hlavní 5.56%. Jako vážně, jde o nejhorší číslo v dějinách eventů, jestli jsem někdy brblal nad sedmi procenty,
Já už se ani nedivím a ani nesnažím, jakmile se v eventu sbírá něco, za co je po nasbírání odměna, tak jsou automaticky procenta na zisk uplně mizivá. V posledním eventu jsem ani jednou nenasbíral všechny knihy, abych měl ten portrét druida. Teď to vidím podobně, budu rád za jedno nasbírání.
 
Já už se ani nedivím a ani nesnažím, jakmile se v eventu sbírá něco, za co je po nasbírání odměna, tak jsou automaticky procenta na zisk uplně mizivá. V posledním eventu jsem ani jednou nenasbíral všechny knihy, abych měl ten portrét druida. Teď to vidím podobně, budu rád za jedno nasbírání.
Asi by si měl člověk fakt zvyknout, že bude o zisku hlavní výhry jen číst od těch šťastnějších a sám bude sbírat zcela bezcenné ,,odměny" občas proložené tím zamícháním, které působí jako neuvěřitelný (výsměch+facka) x pohrdání ² . Ono zamíchání by třeba mohlo být bokem jako speciální tlačítko, jehož stisk by byl třeba zpoplatněn 30-50 hvězdičkami...počet si dosaďte dle libovůle. Šlo by o dobrého sluhu, nikoliv však strašlivě zlého pána. Ale ne, když je samotná možnost zisku výhry malá, tak proč ji neodsunout do říše snů, že áno. Hráč má totiž nervy jako špagáty a mezi jeho záliby patří braní antidepresiv, sebemrskačství a luštění křížovek.
 

Dan 77

Veterán
Hlavní cena je dobrá, za trochu námahy stojí. Kromě losů, kteří přibyli jakoby navíc a z nichž jde odměna vybrat jenom za fixní cenu v diamantech, je tento zimní event stejný jako všechny předchozí.
Teda až na jednu důležitou drobnost: Zdá se mi to, nebo původně hra po půlnoci sama nezamíchala znovu celé pexeso, ať už jste byli v jakékoli fázi odkrývání? Je to změna oproti minulým zimním eventům nebo ne? Ale to se taky získávaly bonusové hvězdy za zamíchání. A ty se přesunuly teda do těch automaticky splněných úkolů za denní přihlašování? Nebo?
A zamíchání v pexesu bylo vždycky, člověk ho ideálně našel až po nalezení denní speciálky, aby mohl hledat denní speciálku znovu, na druhou stranu je tam velmi malá šance, že se ti povede denní speciálku zdvojnásobit pomocí další karty. Na tomhle se nezměnilo zhola nic.
 
Naposledy upraveno:
Hlavní cena je parádní, kdybych ji fakt získal, tak to nepochybně stojí za absolvování mnohých úkolů, které mají k zábavě výrazně daleko. S odstupem času přemýšlím, jak se povedlo nashromáždit tu obrovskou sadu, která byla snad v roce 2017, dokonce na dvou serverech. Zamíchání je každopádně k vzteku a bylo by lepší, kdyby to hráč mohl ovlivnit. Ať si za zamíchání třeba zaplatí víc, ale současný model je fakt otřesný. Za zamíchání člověk dostane jak jsem to pochopil vratku hvězd za jeden pokus. Co se týče počtu hvězd, tak jsem maličko srovnával, snad přesně. V letošním eventu lze získat v rámci denních odměn 320 hvězd, za splnění questů 700 hvězd, navíc dohromady 120 hvězd za 50. potažmo 70. quest. V roce 2017 právě když byla ona obrovská sada zisk v rámci denních odměn 340 hvězd, za splnění questů 390 hvězd. Za 10. a 20. quest dohromady 50 hvězd. Čili letos 1140 hvězd, v roce 2017 bylo 780 hvězd. Za odhalení dárku vždy 10 hvězd, herní pole bylo stejné. Jak se mi povedlo nasbírat sadu čítající osm bud je mi fakt záhadou.
 

Tomas 0482

Psavec
Event je skoro stejný, s tím souhlasím, a hlavní cena je skvělá, akorát přidali soby, které lze získat za denní speciálky a to je ten problém. Normálně jdu stejně po hlavní ceně a na denní speciálky prakticky kašlu, jen si počkám až je nějaká lepší a utratím to najednou, přičemž mi je jedno, kolik jich získám, ale když je za denní speciálku ještě něco navíc, tak to mění situaci a můj přístup.
Každý event jsem rád, když získám 6 speciálek, pokud je nějaký výhodnější event, tak jich může být o malinko více, ale tenhle event se rozhodně mezi ty výhodné, na zisk speciálek, neřadí. Z toho už ted plyne, že nemám šanci nasbírat 9 sobů, a proto jsem nespokojen. :)
Jinak v zisku speciálek v tomhle konkrétním případě (myšleno tu cenu např. vogónky) mi nevadí, když jich budu mít méně, protože jde o řetězovou cenu, takže nevím, kam bych tak dlouhý vlak dal (kdyby bylo vagónků třeba 12).
 

Monkeyskunk01

Dopisovatel
Vidíš a já odměnu "promíchat vše" mám rád. Když jsem začínal a hrál asi 3 měsíce (ten ročník se zimním setem), jsem nejel po onom setu, ale po svatyních jako po denním speciálu. Díky "promíchat vše" jsem jich získal asi 14 :))
 

Dan 77

Veterán
Mika:
Tady odhadují jako minimum při plnění eventu v plné šíři 1170 hvězd, takže jsi to trefil.
Já ten set "zimní městečko" ani neposbíral. No já ho vlastně stejně ani nechtěl, protože mi přišel dost nevýhodný a překonaný ještě před jeho vydáním do hry, snad horší efektivitou body/plocha než terasa a s větším počtem cest nutných k připojení všech budov na té ploše. A vymýšlely se různé kombinace, které by vyhnaly set k trochu větší efektivitě (zaměřené třeba na produkci bodů atd.), jen to dobře poskládat a vyhrát si s tím. Pak už budovy ze setu získat nešlo, až u starožitníka, který vzácnost budov stvrzuje tím, že za ně chce hodně drahokamů, a přitom je ten set nic moc...
 

Svatej

Legenda
Kayro: Já to teda pochopil tak že sám sebe vyhodil z cechu kvůli neschopnosti. Akorát nevím jakou popkulturní referenci navázat na tohle. :D

Nucení myslím tím, že šéf bývalého cechu nastolil svými statěmi bez hlavy a paty psanými nad žejdlíkem piva ...

Mika:
Tady odhadují jako minimum při plnění eventu v plné šíři 1170 hvězd, takže jsi to trefil.
Já ten set "zimní městečko" ani neposbíral. No já ho vlastně stejně ani nechtěl, protože mi přišel dost nevýhodný a překonaný ještě před jeho vydáním do hry, snad horší efektivitou body/plocha než terasa a s větším počtem cest nutných k připojení všech budov na té ploše. A vymýšlely se různé kombinace, které by vyhnaly set k trochu větší efektivitě (zaměřené třeba na produkci bodů atd.), jen to dobře poskládat a vyhrát si s tím. Pak už budovy ze setu získat nešlo, až u starožitníka, který vzácnost budov stvrzuje tím, že za ně chce hodně drahokamů, a přitom je ten set nic moc...
Njn, já jsem si splácal poměrně funkční set na FB a útok srovnatelný se sakurovou zahradou a jsem s tím v pohodě.

Co se letošního eventu týče, nějak nemám motivaci jít ani po jedné z nabízených odměn. Prostě mě to nenadchlo. Vláčky svýma bonusama nejsou nic zvláštního, napojování vagónků za vlak mi nepřijde nijak úžasné, spíše vice versa. Dlouhý řetěz vagónů má velice specifický nárok na umístění do města a je tedy méně manipulovatelný ve městě než třeba právě sada zimního městečka. Chci-li zvýšit mobilitu, potřebuju další lokomotivu, což je cca 20.000 dia?
Vzhledem k tomu že už teď mám město plný eventovek, speciálek a dalších ek ppro mě právě mobilita umístění začíná hrát klíčovou roli.

Suma sumárum, tentokrát se dle mě nevyplatí do eventu investovat RM. Odměna není dostatečná.
 

dudasek

Znalec
minulý zimní event jsem měl rád,i když jsem vše potřebné nedostal a splácávám to doteď z denních a starožitníka...ale už na to asi kašlu-přestalo mě to bavit.....použitelní "koníci" na útok chtějí vedle sebe 3*jinou budovu,takže je to pak náročné na místo-svíčkařův/dráteníkův/slaměné hvězdy/madam Fortuny: jediní ze setu nepotřebují cestu,ale zase nicotné odměny...mám něco z nich v invu+4*výběrovou sadu,takže možná něco vymyslím...

vláček se mi líbí,ale jestli budu zapojovat víc,než 2 vagonky už to bude docela masakr! to někam nacpat...
 
Naposledy upraveno:

Dan 77

Veterán
Já si naštěstí na ten vlak s vagóny našel ideální místo (vagónů klidně můžu připojit 6 nebo 7) a mobilitu od toho neočekávám.
 

DeletedUser12887

Host
Vlak vypadá celkem solidně, snad se bude kourit i z komína, nicméně je poměrně dlouhý na počet políček, chtělo by to ještě přidat rozšíření a za 500 dia mít možnost aby jel jiným směrem. Já třeba bych chtěl raději aby vlak jel na opačnou stranu.
V éře Marsu bych tam spíš viděl aspoň shinkanzen, ale uhlí se bude dovážet a voda taky, tak je to nejspíš jedno
 

DeletedUser12887

Host
Podle mě by jít rabovat měl, pokud není potřeba motivovat
 
Nahoru