Diskuze - Trochu balancu a logiky pro Aztéky

erza scarlet

Dopisovatel
Ne..nakonec si pár slov neodpustím. Kéž by se vývojáři zamysleli, najali si nějaké testery, co to opravdu odehrají a pak třeba prohodili pořadí Dekorativní sochy s kukuřičnou farmou. Že?

Protože toto pořadí dává vééééélký smysl, že?
Svatyně - platidlo*
Kvesarové - zboží
Rezidence - lidi
Farma - zboží
Dekorace - spokojenost
Toxcotringo - spokojenost + platidlo
Kamenné sochy - zboží
*(záměrně nedávám spokojenost, protože 5x 4 = 20. Takže si postavím sochu a mám to stejně)
 

erza scarlet

Dopisovatel
Problém je v tom, že ta osada je úplně hloupě postavená. Jako vážně je nějaká osada složená ze 150 kamenů? Proč se to teda nazývá osadou? Na jednu stranu se tady buduje nějaký příběh, na druhou stranu zbourejte všechny cesty, všechny domy a postavte milion kamenů. U Vikingů to ještě nebyl takový extrém. nejlépe balancnutí byli Japonci a pak Egypťani. tohle je vyloženě směšný.
P.S. Miloši, já jsem 228 v globale. Já vím jak hrát, abych si postavila, co potřebuju. Aztéky stavím už podesáté a podesáté mě to přijde ulítlý.
 

dudasek

Znalec
add obrázek:kolik máš obyvatel?nedalo by se smazat pár chýší?
prostě to chce zbořit-nabrat loyalitu,vykoumat a pak holt ty dekorace boříš...je to občas pruda.

aztéky jsem hrál jen *15 a nefritové sochy mám 5+5+2lvl+pár zlomků....přestalo mě to bavit,tak jsem přestal jet na zlato.
podobně jsem odehrával vikingy:tam mám runové kameny 5+4lvl a pak jsem je definitivně zatratil...
japonci byli o náhodě,co ti padlo na trhu..buďto tě to nakoplo,nebo nepomohlo...
a egypt je můj nejoblíbenější.tam ty zlaté stihnu skoro vždy:4+4+4+4+4+1lvl a mám rozjeté *22 zlato-tam se mi zdá ta loyalita nejlépe vybalancovaná:sazenice za 7(1*1),kultivované palmy za 26(1*2/2*1)a ozdobná p.zahrada za 55(1*3/3/1)...vodní zahradu,procesí a oázu stavím jen kvůli úkolu a ihned mažu...pyramida pak pomáhá s tou trapnou podmínkou nasyslit 30000 debenů...takže na konci mám 2-3kousky+baráky,,,,a 24/48 vždycky zbyde...
 
Naposledy upraveno:

erza scarlet

Dopisovatel
já vím, že by to stačilo, ale prostě mi to v té hře přijde fakt pitomé. Stačilo by prohodit posloupnost budov. Snížilo by to množství "kamenů" pro dostatek spokojenosti. Vždyt co je to za hru a za princip, když "stačí resp když "musíš" zbořit půlku města a postavit tam milion 1x1 základních budov na spokojenost
 

RTV4

Psavec
U Vikingů by to také chtělo trošku dříve dát totem, musel jsem zbourat většinu budov, abych mohl postavit kameny... a to jsem ještě neodemykal totem, ale loveckou chýši, takže ještě 15 kamenů...
1627214978515.png
 

RTV4

Psavec
1628533617927.png
Na odemknutí totemu je celkem potřeba 63 (tj. bez 1 kamene 8x8 plocha kamenů)... (Svatyně dávají na 1 políčko stejně Diplomacie), takže Vikingové jsou na tom dost podobně a chtělo by to trošku více balancu... :D
 

dudasek

Znalec
na logiku bych nespoléhal..i když testují na Betě a testeři nadávají INNO a jejich vývojáři na jejich názory a nápady moc nedají...je spousta nápadů,kterými by se dala hra vylepšit ,ale když jim je naši admini pošlou oni to v dojčlandu smetou ze stolu...je to streašná škoda,že nedbají na zpětnou vazbu a jedou si vlastní cestu...
 

Dan 77

Veterán
U Vikingů a Japonců stačí zbourat cesty a místo nich postavit dekorace, co jsou postavené v nejkratším čase (za 1 minutu), vyzkoumat, pak zase zbourat a postavit zpátky cesty. Cesty tu totiž stojí jen pár mincí a zásob z hlavního města, ale nic z osady.

V Egyptě, u Aztéků a v Indii cesty za celou osadu skoro vůbec nebourám, protože stojí mince té dané osady. Takže co tam zbourat, abych získal dost místa? Egyptské kasárny ne, tam se investovaly mince do odemčení slotů a výcviku jednotek a jednotky potřebuju cvičit na kořist. Domky ne, jinak bych musel vybourat kvůli nedostatku populace většinu města, čekat na nové domky s populací a pak zas čekat na postavění většiny budov = o to větší zdržení. Diplomatické budovy ne, protože diplomacie je to, co aktuálně potřebuju, a dekorace 1×1 dávají míň diplomacie na políčko než ty ostatní. Takže zbývají jen výrobny zboží - zbourat, dát stavět dekorace, vyzkoumat v ambasádě (vše, na co mám zboží, pokud mám dostatečnou rozlohu města a postupuju souběžně i v úkolech), zbourat dekorace a pak dát stavět znovu výrobny zboží = zdržení lehce přes 1 hodinu.

Nikdy jsem ani u Aztéků nenarazil na problém, že by se ta diplomacie nedala získat. Takže zas tak nevyvážené to nebude. A snad v osadě každé kultury bylo nejdelší získává diplomacie někde v půlce výzkumu ambasády.

Problém je v tom, že ta osada je úplně hloupě postavená. Jako vážně je nějaká osada složená ze 150 kamenů? Proč se to teda nazývá osadou? Na jednu stranu se tady buduje nějaký příběh, na druhou stranu zbourejte všechny cesty, všechny domy a postavte milion kamenů. U Vikingů to ještě nebyl takový extrém. nejlépe balancnutí byli Japonci a pak Egypťani. tohle je vyloženě směšný.
P.S. Miloši, já jsem 228 v globale. Já vím jak hrát, abych si postavila, co potřebuju. Aztéky stavím už podesáté a podesáté mě to přijde ulítlý.
V tomto bodě souhlasím, až na to, že Vikingové byli ohledně runových kamenů ulítlí úplně stejně a že konec Egyptské osady byl kvůli její rozloze a velikým požadavkům na diplomacii podstatně horší než Aztékové.
 

dudasek

Znalec
egypt je paráda-zbývají mi vždy 2 dny bez utrácení diamantů(nebo je utratím tak,že jsem pohodlný čekat hodinu na stavbu dílny a chci jít spát/do práce)...diplomacie je tam na pohodu.
Aztéci maj to textočingo,co ti dává i mince,taky to jde uhrát....japonce si už moc nepamatuji,vikingové a jejich šutry mě štvali(ale zase to byla první osada a člověk se poučil)

zato Mungal moc nechápu:mince ti tečou po 51/4h-dílna chce 1000/4h/5zb-2000/8h/10zboží a slušnej barák,co dá 206 mincí/8 je až třetí ve výzkumu a žere 50 zboží...moc lehce to tedy nejde...
 
Nahoru