Diskuze Velké letní soutěže

Trolan

Nováček
Mám výtku k zadání prvního kola.
Zadání je sestavit budovy tak, aby plocha byla co nejmenší.
Ale pak v ukázce hodnocení řeknete, že řešení za max počet bodů je 8x8 a ten kdo najde řešení 7x8 (které je menší plocha) získá menší počet bodů.
 

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
Pokud najde řešení 7x8 a bude vše správně (bude tam mít vše co má propojené cestou atd) tak samozřejmě dostane plný počet bodů (znamenalo by to že našel lepší řešení než my, což je samozřejmě možné, ale nemyslím si to) ;)
 

DeletedUser

Host
Co přesně znamená nejmenší rozměr čtverce/obdelníku? Bere se to obsahově? Tzn. 9x4 je stejná velikost jako 6x6. Nebo je snad za menší považován čtverec? Tedy 6x6 (6+6=12) je menší, než 9x4 (9+4=13). Zatím to chápu tak, že se počítají rozměry, tzn. 6x6 je lepší, než 9x4.
 

Da Hero

Komentátor
Ad cesty:
Je uvedeno:
"Budovy (které to vyžadují) musí být spojené s Radnicí cestou (jako ve hře), na počet lidí se však nehledí. Počet cest a typ cest je na vás. "

tj. budovy vyzadujici cestu 2x2 musi byt pripojeny k radnici cestou 2x2 nebo "je to na me" jestli pripojim 1x1 ci 2x2 cestou ?
 
Znamená to, že pokud nemám některou z těchto budov - Radnici, Alcatraz, Továrnu na letadla, Studánku přání, Zmenšenou studánku přání, Sochu dia, Svatyni znalostí a 2x Obřadní oheň, tak se nemohu zúčastnit soutěže ?
 
Znamená to, že pokud nemám některou z těchto budov - Radnici, Alcatraz, Továrnu na letadla, Studánku přání, Zmenšenou studánku přání, Sochu dia, Svatyni znalostí a 2x Obřadní oheň, tak se nemohu zúčastnit soutěže ?

NE, máš to nakreslit na papír nebo do malování, a říct jaké je řešení. Je na tobě jak si získáš informace co která budova požaduje...
 
Správné řešení by bylo např. 10x5. Mi by to ale vyšlo tak, že by mi to zabíralo celkem 51 polí. Mohl bych tedy dát na 4 políčka cestu, která by tam byla sice zbytečně, ale díky tomu by mi to zabíralo plochu 11x5? Získal bych za to nějaké body?
 
Naposledy upraveno:
Správné řešení by bylo např. 10x5. Mi by to ale vyšlo tak, že by mi to zabíralo celkem 51 polí. Mohl bych tedy dát na 4 políčka cestu, která by tam byla sice zbytečně, ale díky tomu by mi to zabíralo plochu 11x5? Získal bych za to nějaké body?

Ahoj, je to jednoduché...
je-li řešením třeba 15x17 a ty uděláš to, že ti bude kus stavby třeba jen tři pole přečnívat a začneš tak další řádek nebo sloupec, tím se ti CELÁ "mapa" zvětší na 16x17 nebo 15x18 podle toho kam jsi se rozšířil o těch pár polí....

Je jedno zda je někde mezera nebo prázdno, i to se počítá
 
Nahoru