Diskuze Velké letní soutěže

DeletedUser

Host
Přítel na telefonu by šel, ale možnost nápovědy 50 na 50 nikde nevidím o_O
 
Bylo mne dovoleno vám sem dát nápovědu na tu alfanumerickou hodnotu, tedy:

(A-Z26) je označení "dimenze" ve které vy pracujete. Váš úkol je nalézt vhodnou metodu dekodování. Jedná se o jednu z nejvíce primitivních metod šifry využívající omezený počet znaků zapsaný právě v onom klíči.

Například (AO24) je systém AlfaOmega24 tedy řecká abeceda, řecké znaky od Alfy po Omegu. Podobně je na vás nalézt systém ve kterém vy pracujete.
 

HonzaHonzaHonza

Komentátor
Na wiki je Alcatraz jenom do lvl. 80. Je to tak, že to postupuje po jednom jako do 80?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Host
S pojmem Alfanumerická hodnota dále nesouhlasím, ale co se dá dělat.

V každém případě v poslední otázce není jasné, na co se máme zaměřit. Píšete, že chcete nejlevnější a zároveň nejrychlejší možnost a pak vypíšete 4 možnosti (1, 5, 10 a 20 rafinerií), kde, čím je daná možnost rychlejší, tím je dražší a vice versa. Vzniká tedy otázka, podle čeho máme doopravdy zvolit odpověď. Podle rychlosti, nebo podle ceny, či si máme spočítat poměr rychlost/cena? V podstatě jediné, od čeho je možné se odrazit je dle mého názoru "v rafinerii", což jasně značí singulár. Tudíž jsem zvolil možnost, kterou jsem zvolil (pouze jedna rafinérie), i když nemusí být správná.
Upřímně doufám, že na konci bude k této otázce i nějaká vysvětlivka.

Další problém je v otázce 8. Při tvorbě otázky jste nejspíš čerpali z české wiki. Tamní hodnota je ale špatná a měla by se opravit.
Překvapuje mě, že to při testování vůbec nikdo nezkusil doopravdy spočítat.

(Vzhledem k nápovědám ani nepočítám s tím, že tento příspěvek zveřejníte nebo na něj odpovíte před uzávěrkou tohoto kola.)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Ferda H.

Komentátor
Můžu u třetího kola soutěže ten obrázek stáhnout nebo vyfotit obrazovku a pak to dát do malování a ke každému obrázku bych přidal písmena a čísla? Například dva obrázky který se shodují bych označil 1A a 1A? Třeba radnice bych označil 1A a k tomu obrázek body výzkumu také 1A, že to má spojitost. Já totiž nechci dělat pracně každý dva obrázky k jednumu. A také bych to pojmenoval.
 
Nahoru