Diskuze

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11317
  • Vytvořeno

DeletedUser11317

Host
Milí hráči,

od poslední soutěže na globálním chatu uběhlo už více jak 365 dní. Po takto dlouhé pauze jsme ale zpět s novou a zábavnější verzí! V následujících týdnech se bude jednat spíše o zkušební provoz, čímž bychom vás rádi požádali o všechny vaše podněty, nápady, připomínky a komentáře. To vše nám pomůže hru dotvořit a vylepšit.

Věříme, že budete mít ze soutěže stejně velkou radost jako my!
Těšíme se na všechny vaše reakce.
 

Svatej

Legenda
1) oranžové políčko je označeno jako "1" znamená to že za umístění na něj samotné potřebuje 3 body ze soutěže? Nebo umístění na něj je automatické po zisku byť 1 bodu?
2) V případě že ve 4řech kolech soutěže získám plný počet - 9 bodů - skončím na 12té pozici, což je červená karta. Proč bych měl být trestán za to že jsem dobrý? :D
3) Seznam karet: Pochopil jsem to tak že seznam, v jakém jsou jednotlivé karty v balíčcích zná jenom daný moderátor. Otázka zní: kdo ohlídá hlídače? Co mi zaručuje že pokud mě daný moderátor/support nemá rád, tak mi schválně nedá nevyhovující kartu místo té kterou bych měl správně dostat? Já vím že je to o důvěře, ale tu jsem docela ztratil (a spousta lidí jí ani nikdy nezískala z toho co píší). Nebylo by lepší ten seznam karet zveřejnit? Aby to nezavdávalo teoriím o machinacích?
4.1) Z pravidel vyplívá, že k soutěži stačí, aby se zůčastnil jediný hráč. Nebylo by od věci nastavit minimální hranici 3 hráčů? V minulé verzi byla hranice tuším 6 lidí a to byl občas problém sehnat, to uznávám. Ale pokud bodujete 3 pozice, neměli by hrát alespoň 3 lidé?
4.2) V případě, že hraju soutěž jako jediný soutěžící a -logicky- vyhraju, získám odměnu za všechny 3 pozice?(9+6+3) Nebo jen za 1ní(9) - tu nejvyšší?
5) V minulé verzi byly dynastie zhruba na půl roku, pokud jsem správně počítal, nemělo by v současné verzi dojít k projití startem dříve než za 1 rok. Není to trochu dlouho?
6) Odměny..... :D k smíchu, ale stačí že to trochu oživí chat... ;)
7) Nejsem zmíněn ve šlechtické sekci minulé verze soutěže!!!!! :mad::mad::mad: :D
 
Naposledy upraveno:

KaseO

Administrátor

Člen týmu
Community Manager
Ahoj,
1) Pole Start - pole, na kterém všichni hráči vstupují na herní plán. Pokud hráč projde polem Start, dostane odměnu. Startem je možné procházet opakovaně.
+ Oranžové pole značí START. Na tomto poli začíná každý soutěžící. ==> Jinak řečeno, na STARTU už v tuto chvíli stojí všichni hráči FoE CZ a je jen na nich získat body a posunout se dále.
2) Asi to bude chtít zvolit vhodnou strategii a nebýt tak moc dobrý ;)
3) Ano pochopil jsi to správně. Nebude jej znát jen jeden moderátor, ale celá skupina moderátorů (resp. celý komunitní tým), kteří soutěž povedou. Jako úplně první věc bych radil nedělat si zle mezi moderátory... Ale to jen tak obecně spíš ;) Jako druhou věc bych radil, pokud nevěříš moderátorům, kteří ve svém volnu věnují čas připravě a vedení soutěže pro vaše pobavení, navíc s možností zdarma získat herní odměny, aby ses soutěže raději vůbec neúčastnil. Lidé, kteří soutěž připravili, jsou hře oddaní a dělají to vlastně i pro svoji zábavu a nevidím důvod, proč by neměli někomu nechtít dát něco, co si zasloužil.
4.1) Ne. Ne.
4.2) Ne, získáš ještě extra body za to, že ses jako jediný spasitel dostavil k soutěži :) Vážně...? Když doběhneš jako jediný běžec závod, dostaneš zlatou, stříbrnou i bronzovou medaili?
5) Asi jsme měli každý jinou matematiku. Podle mých výpočtu se dá, při ideální konstelaci, celé pole obejít za týden (neberu v potaz efekty). Not bad na 800 diamantů jako hlavní cena, co myslíš?
6) Viz odpověď 5. Nicméně třeba odměny jsou jedno téma, kde zřejmě bude docházet k balancování.
7) Prověříme a případně napravíme. Přece jen už je to nějaký ten pátek, kdy se sgch konala naposled.
 

Svatej

Legenda
2) To je nápad... boha jeho :D Takže jinými slovy schválně prohrát...
3) To že to dělají pro vlastní zábavu neznamená že to dělají spravedlivě. ;) Trollové také trollí pro vlastní zábavu... ;)
4.2) Nicméně myslím že v minulosti byla takto hodnocena alespoň jedna soutěž tady na fóru - zůčastnil se jen jeden, tak shrábl odměny... Nevím jestli šlo jen o jedno kolo soutěže nebo celou, ale bral jsem to jako precedens. ;) (další kospirační teorie: Jednou tak a podruhé jinak...:p)
5) Takže jinými slovy: Zůčastnit se můžu soutěže na všech světech a ne, jako minule, jen na jednom týdně? Toto pravidlo jsem asi přehlédl, tak proto... (i tak ale... 5*3 pole = 15 polí je 20...dva týdny minimálně. Leda že by se soutěž pořádala častěji než 1x týdně na každý svět?)
 
Naposledy upraveno:
Globálním chatem je myšleno takové to okénko v pravém horním rohu desktopové verze?

Vaše hra, vaše pravidla, ale jednak budou tímto mimo hru ti, co hrají pouze na mobilu, a jednak díky nastavenému času mají smůlu také lidé, kteří odpoledne odejdou z práce, odpoledne a večer věnují dalším povinnostem (a rodině) a teprve potom se opět dostanou k počítači. Případní zaměstnanci odpoledních směn mají smůlu také.
Nešlo by časové okno udělat širší nebo třeba pro každé kolo v trochu jinou dobu, aby nebyli někteří hráči v systematické nevýhodě? (třeba pro mne by byl ideální čas 7:00-15:00, kdy sedím téměř denně u počítače)
 

DeletedUser13875

Host
Hraji jen na mobilu, na počítač se dostanu sotva kdy ve škole, domácí mi totiž krachnul. Rád se účastním všech soutěží. Je tu nějaká možnost pro hráče mobilní hry????

Jen tak mimochodem, mohl by jste se prosím podívat na návrh události, co jsem podal do hráčské komunity? Zatím se objevují jen samé pozitivní ohlasy.
Zde je odkaz: https://forum.cz.forgeofempires.com/index.php?threads/návrh-události.9658/#post-75927
Děkuji.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

peepee77

Veterán
Takže jinými slovy schválně prohrát...
Neber to jako prohru, ale jako taktiku. To, že získáš méně bodů pro tebe potom bude výhra, protože stoupneš na pole které chceš a vynecháš to nežádoucí ;)

5) Takže jinými slovy: Zůčastnit se můžu soutěže na všech světech
Ano, soutěžit můžeš všude

Já to pochopil tak, že se bude v jednom okamžiku dát soutěžit jen na jednom světě (na ostatních v tom čase nic nebude)
To jsi pochopil správně, ale dříve se hráči mohli soutěže účastnit pouze na jednom ze světů, kdežto teď mají možnost soutěžit ve všech soutěžích.

Globálním chatem je myšleno takové to okénko v pravém horním rohu desktopové verze?
Ano, přesně to je tím myšleno. Dříve tam soutěž probíhala, probíhala ještě dřív než byla zavedena mobilní aplikace. Teď je obnovená v novém kabátě.

Je tu nějaká možnost pro hráče mobilní hry?
Mobilní prohlížeš Puffin umí rozjet prohlížečovou verzi hry, ale chat jsem na něm nezkoušel.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser2059

Host
Zdravím,

jsem velice rád, že se soutěž vrací na naše světy, konečně budu moci zažít ten pocit soutěžících. Velice se mi zamlouvá princip konta, který jsem prosazoval od samého začátku, ale k jeho realizaci nikdy nedošlo. To konto jste převtělili do herního plánu, kola. Princip toho konta mělo být schraňovat body hráčů, aby zbytečně při soutěžích nepropadali. Proto prosím máte mou úctu k tomu, že body hráčů budete shromažďovat a vyměňovat je za výhody ve hře.

Hlavně nezapomeňte dělat odměny dostatečně vysoké, aby mohly motivovat hráče, tím jak se v průběhu hry postupně přidávaly možnosti jak získat zdroje, hodnota odměn klesala. Dnes je zcela běžné, že hráč vyprodukuje více než sto bodů za den, dříve to byla opravdu částka více dnů.

Hlavně také myslete na odpočinek, aby se hra nepřehrála a nestala se něčím samozřjemým. Přeji hodně štěstí, fandím vám a myslím na Vás vždy když válčím se svým cechem na Arvahallu.

PS: mohu se také zúčastnit? Přeci jen znám mnoho z těch tisíců otázek :)
 

Svatej

Legenda
peepee77: Soutěžit všude jsem mohl i v předchozí verzi, ale vyhrát jsem mohl jen 1x týdně, což je to co v nových pravidlech není a to mě zmátlo. ;) dál už v tom asi nemá smysl se patlat. Děkuju. ;)
Thomas Jir: Mluvíš mi z duše. :) Jinak, nevím proč bys nesměl. Embargo platí jen na členy týmu. To že znáš otázky.... A já jsem je snad neznal? :D Po tolika kolech na více světech už jsem je tehdy uměl skoro nazpaměť. :p A myslím že jsem v tom nebyl jediný. ;)
 

DeletedUser12887

Host
Jako za mě tohle určitě je dobrá součást hry.
Akorát teda si pamatuju i hořké chvilky, kdy se pracně hledalo ještě několik hráčů, aby soutěž mohla být zahájena a to se snad už teď vyřešilo, když nefunguje chat na MT.
Ale nemyslím to špatně, několika lety prověřená zkušenost.

jinak jsem měl tu možnost jednou vyhrát a jednou jsem byl druhý ve speciálu, ale o to ani tak nejde, spíš o to, že tím získat pergamen bych byl vyloučen a sebral radost z výhry ostatním spoluhráčům a co horšího byl bych i kandidátem na funkci pracovníka Foe a přeci jen se domnívám, že si to zaslouží ostatní :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser11317

Host
konečně budu moci zažít ten pocit soutěžících.

Thomasi, tak ti nevím, ale tu sis jednou napsal sám pravidla, tak asi máš smůlu :p Dovol, abych tě citovala:
Čestné členství - hráč šlechtic se stává členem FoE týmu a již nemůže získat žádnou odměnu a to doživotně.

Samozřejmě si uvědomuji, že tys nikdy neměl šanci hrát, takže čistě hypoteticky čestné členství nemáš, ale na druhou stranu...
...když doživotně, tak doživotně :p Jinak samozřejmě otázky stejné nebudou ;)
 

Svatej

Legenda
petrpivoj: To bych nepřál nikomu hele... :D

carameels: Teď si zahraju na ďáblova advokáta (protože Thomas má velice dobré znalosti FoE a čím tvrdší soupeři, tím lépe)
Titul čestného členství je podmíněn titulem šlechtice. Je to přímo v té větě. ;) Thomas nikdy šlechticem nebyl, čili nikdy nemohl získat ani následný vyšší titul čestného člena. ;)
 

Joxer

Psavec
Jelikož mám rád soutěže, kde se nevyplácí bejt moc chytrej, tak bych rád přispěl otázkou, samozřejmě bez moudrosti, páč modíci jí asi moc nemusí, když jí nejenom nepožadují, ale v soutěžích jí označují za né zrovna přínosnou :D. Tak otázka: Jak se postavím na start? :rolleyes:
Jestli mohu ještě druhou otázku: Červená karta je specifikována pouze náznakově. Co všechno může znamenat tahle karta? Prosím o vyjmenování všech možných postihů.
Díky
 
Naposledy upraveno:

dudasek

Znalec
2. Konání soutěže
▪ Soutěže se budou konat pravidelně a rovnoměrně na všech světech.
▪ Den konání soutěže bude ohlašován předem na fóru, nikoliv však čas. Ohlášení může být několik dní dopředu, ale i jen pár hodin. Doporučujeme fórum kontrolovat pravidelně.

kde se zveřejňuje svět,kde aktuálně proběhne soutěž????

???
 

DeletedUser11317

Host
Jak se postavím na start?

Viz pravidla.
- Oranžové pole značí START. Na tomto poli začíná každý soutěžící.
- Hráči se do soutěže nepřihlašují. Účastníky se stanou ve chvíli, kdy se aktivně zapojí do soutěže, tj. odpovídají na kladené otázky.

Na startu začíná úplně každý hráč, který aktuálně hraje hru Forge of Empires. Zda se z toho startu posune, či nikoliv, záleží pak na jeho účasti v soutěži.

kde se zveřejňuje svět,kde aktuálně proběhne soutěž????

Informace se budou zveřejňovat v sekci Soutěž globálního chatu v nějakém konkrétním tématu, které ještě tady není. Nicméně bude pak jasně označeno, tak doporučuji sledovat ;)
 

DeletedUser2059

Host
Ahojda, no Lorde děkuji za obhajobu, to by mě ani nenapadlo, každý paragraf si nepamatuji a takto se to dá implementovat, že nemůže hrát třeba Rama? :D No já se samozřejmě nebudu intenzivně zapojovat. Ale v budoucnu kdo ví :)

Jinak carameels: ten pocit soutěžícího teď zažiji ne že bych se soutěže účastnil, ale protože ji budu moci přihlížet jako nestraník. To bylo myšleno spíš obecnš. :)

No ale doufám, že tu databázi otázek jste nevymazali, protože to by byla škoda... Samozřejmě pokud máte nové, jedině super, ve hře se toho už tolik změnilo. :)
 
Nahoru