Dobrý cech

Téma v sekci 'Návody' založené uživatelem Gallienus 30. Požehnaný, 27. srp 2018.

 1. Gallienus 30. Požehnaný

  Gallienus 30. Požehnaný Turista

  Registrace:
  1. čer 2018
  Pravidla pro vytvoření dobrého cechu samozřejmě může každý vidět trochu jinak. Následující seznam byl psán spíše z pohledu, že méně je někdy více, za to by všichni měli mít šanci dozvědět se, proč je které pravidlo zavedeno a je vyžadováno jeho dodržování.

  Absolutní pravidlo: je to jen hra; osobní napadání mezi členy cechu by se dít nemělo, a to ani v případě, kdy někdo porušuje i ta základní pravidla. Děje-li se něco takového, je lepší se s dotyčným co nejrychleji rozloučit, než to složitě řešit ve fórech, zpravidla za cenu zhoršení celkové atmosféry v cechu.

  Na druhé straně, členové cechu by si mezi sebou měli pomáhat. Proto jsou navržena tato minimální pravidla:

  1. cech je jen pro aktivní hráče - neomluvená absence po dobu delší než 7 dní znamená vyloučení. Důvodem jsou hlavně cechovní expedice, kdy se i za neaktivního hráče od železné doby výše musí platit poplatek za otevření vyšších kol. Neaktivní hráči pak navíc zhoršují celkový procentuální výsledek cechu v expedici.
  2. hráči ve vyšších érách musí minimálně za sebe zajistit suroviny pro cechovní pokladnu. Důvodem jsou opět expedice, kdy otevření vyšších kol vyžadují suroviny z příslušné éry, které hráči z nižších ér prakticky nemají šanci sehnat. Cech by se měl snažit otvírat 4. kola, což představuje týdně zhruba 2-denní produkci ze dvou dolů nebo pořízení velkolepé stavby (např. observatoř), která tyto suroviny vygeneruje pro pokladnu cechu sama.
  3. je povinná účast v expedicích, minimálně do nějakého úspěšně zdolaného stanoviště (za sebe bych se přimlouval pro 24, což představuje osobní výsledek 50%). Důvodem je opět celkový výsledek expedice, ale také z něj plynoucí nárůst síly cechu, který se odráží v bonusech, které cech svým členům poskytuje. Alternativou může být zaplacení surovin a pořízení staveb, které sílu cechu ("korunky") generují napřímo.

  Kromě těchto bych uvažoval ještě o jednom volitelném pravidlu:

  4. férový obchod - pokud někdo občas dá nějakou nabídku, která není férová, dá se to tolerovat. Pokud však někdo pravidelně zaplavuje cechovní obchod neférovými nabídkami, které výrazně ztěžují šanci nalezení normálních nabídek ostatních hráčů, mělo by se asi proti takovému jedinci zakročit.

   
  petrpivoj za toto poděkoval.
 2. petrpivoj

  petrpivoj Veterán

  Registrace:
  31. kvě 2015
  Ok a to je nějak vseobecne dáno nebo to má být teda jako hlavní návod?

  Jako je to super, nicméně se to vlastně vztahuje pouze na cech, který hraje expedice, já bych ti k tomu ještě přidal třeba pomoc s výstavbou základních levelu VB, pomoc ostatním členům cechu motivaci a pomoc se surovinama na výstavbu velkolepych budov spoluhráčů v cechu a ještě by se určitě pár maličkostí našlo.
  Poradit každému členovi cechu co by bylo nejlepší pokud je v nižší éře, než ten který cech táhne a tak, být spravedlivý k ostatním :)

  Nicméně ten základ je dobrý a postupně se z dobrého cechu stane ještě lepší.

  Takže nezbývá než držet palce a mít správné spoluhráče:)
   
  Naposledy upraveno: 27. srp 2018
 3. Gallienus 30. Požehnaný

  Gallienus 30. Požehnaný Turista

  Registrace:
  1. čer 2018
  Myslím, že řadě lidí nedochází hlavně důvody, proč by se ta pravidla měla dodržovat. Minimálně ve dvou světech, kde mám město, se o tom vedou debaty.
  To vše ostatní, co zmiňuješ, bych jako pravidla cechu nedoporučoval - je to obtížně kontrolovatelné, vede to k různým debatám typu kdo komu co a kolikrát to má diskutabilní hodnotu (např. příspěvky na "lešení"). Což samozřejmě nebrání, aby si lidé mezi sebou takovýto typ spolupráce (nad rámec pravidel cechu) domluvili a sami si zajistili, aby to fungovalo. A např. u motivace by mělo být dostačující, co za to motivující dostane bez ohledu, zda mu to motivovaný vrátí (něco málo mincí, šance na nákres).
   
 4. petrpivoj

  petrpivoj Veterán

  Registrace:
  31. kvě 2015
  Jasně jenže ta motivace je ten nejzákladnější princip pomoci a lešení je taky nejzákladnější původ stavby, když pak chce někdo aby teda měl budovu třeba observatoře, která je pro celý cech měl by se na tom každý podílet.
  Nicméně jasně je to diskutabilní.
  Pouze expedice, která jako taková ve výsledku spíš přináší prospěch samotnému hráči, pochopitelně i cechu, na to pak ale neni potřeba cech a klidně si to může kromě mistrovství cechu hrát hráč sám.
  Cech by v tom případě měl být o kompletní pomoci ve všech aspektech.
  Samozřejmě to neznamená, že pokaždé všechno každý dodrží a mají se tam kvůli tomu mezi sebou dohadovat.

  Krom toho obtížné je všechno často z časových důvodů, ale mnohem obtížnější je právě být součástí cechu nebo ho třeba vést.
  Já vycházím z toho nadpisu dobrý cech, to může být tím pádem jakýkoliv, protože jsou i cechy, kde si rádi pokecaji a mají jiné priority.
   
  Naposledy upraveno: 28. srp 2018
  LordFrunDor za toto poděkoval.
 5. LordFrunDor

  LordFrunDor Legenda

  Registrace:
  21. čvc 2015
  5) Povinné přispívání XY bodů výzkumu do cechovních lešení - rychlé sundání lešení a vylevlení na +- 3-4 lvl v řádu dnů bývá celkem normální věc. Obvykle se přispívá částka rovnající se cechovnímu bonusu FB z radnice.
  - Tohle vůbec není problém kontrolovat. Stačí ti na to najít blb... někoho jako já :D:D
  [​IMG]
  Minimálně na Arvahalu vím o dalších 2 ceších které provádějí kontrolu stejným způsobem.
  6) Pravidelné klikání motivací/zušlechtění členům cechu. Pomáhá jak s osobním profitem členů cechu, tak s cechovním v případě že mají síně slávy.
  7)(volitelné) povinnost vlastnit alespoň 1x síň slávy. Čím vyšší doba síně, tím lépe. Pomáhá s růstem cechovního levlu.
  8)(v případě CvC zaměřených cechů) pravidelná kontrola CvC map a doplňování obran / účast na bojových akcích cechu.
   
  petrpivoj za toto poděkoval.
 6. petrpivoj

  petrpivoj Veterán

  Registrace:
  31. kvě 2015
  Tak nechci už zbytečně tu spamovat, ale je to tak a nemusí zákonitě to být v odlišení silnější slabší, jsou takové cechy a hráči, kde to tak funguje.
   
 7. Gallienus 30. Požehnaný

  Gallienus 30. Požehnaný Turista

  Registrace:
  1. čer 2018
  Souhlasím, ze podpora staveb podporujících cech muže být něco, na čem je možné se v cechu domluvit. Pak je to ale dáno povahou stavby a nemusí (nemělo by) se to vztahovat jen na leseni. U ostatních staveb by si měl každý být schopen nasbírat body sám, aby si to postavil hned, jak má nákresy. Osobně preferuji variantu dat ostatním vydělat medaile (napr. u stavby se 40 body dat 25, počkat na 2x5 a zbytek dostavět sám).
  CVC jsou (asi) dalším způsobem, jak kromě expedici a staveb typu sin slávy zajistit růst síly cechu. Na mobilu ale nejsou, proto se k nim vyjádřit neumím.
   
 8. dudasek

  dudasek Psavec

  Registrace:
  25. kvě 2017
  hraju jen na B-jsem ve vedení cechu:v popisu máme:

  Po získání prostředků na obnovu naší země je nutné v rámci možností **odehrát minimálně 2lvl (odemykáme 3, 4) z Cechovní expedice a darovat pár surovin* svého věku do pokladnice, aby bylo za co odemykat další levely expedice :)

  Boj se zlem vyžaduje velké nasazení, a proto neomluvená dlouhodobá/opakovaná neaktivita bude důvodem pro vyloučení

  Týmová komunikace a pomoc při stavbě velkolepých budov členů cechu je vítána.

  Pokud jsi aktivním hráčem, rádi tě u nás uvidíme.

  *závisí na pokladnici-naplatí pro hráče s observatoří/arcem/atomiem
  **omluva při nemoci,dovolené-suroviny lze směnit v rámci cechu


  radnice nám dává zatím 2 denně.nicméně valná většina dává víc do každého lešení-kolikrát se neudrží a dají 20-sám dávám každému 5 bez rozdílu.jestli mi přispěl-říkám si.že si třeba nevšiml.ale osobně to sleduji...

  rozjeli jsem se od 0.takže pomalu stoupáme a držíme se dlouhodobě na 15-16 aktivních...pravidelně vyhráváme expedice:48/11/6:zlatá/stříbro/bronz....nejedeme CvC.tak krom staveb a síní je to jediná šance na prestiž

  na body "nejlepší" 5,7mega-"nejslabší" pod 300k...sám stagnuju v pozdním středověku s 2,8mega(velkolepky pomáhají)...no sehnali jsme a postavili spoustu arců a observatoří,tak už pokladnu moc neřešíme...
   
 9. petrpivoj

  petrpivoj Veterán

  Registrace:
  31. kvě 2015
  jasný a máš teda nějaký výtah z toho co je dobrý cech ?

  takový dobrý cech to je na diplomku

  může být i horší stejný nebo dobrý
   
 10. Zelda

  Zelda Člen

  Registrace:
  29. kvě 2012
  Každý cech je tak dobrý, jak dobré má členy :)
  Na to, že náš cech má podle mého názoru hodně liberální pravidla se v něm těch 80 členů docela dobře snáší....
   
  LordFrunDor za toto poděkoval.

Nahoru