Dobrodružná diskuze o Společenství

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
Je pravda že ten za dia je lepší, ale i s klasickým ligovým hrdinou lze skončit ve stříbrné lize.
 

Borat

Člen
No, reálně nelze.

Můj výsledek: Tři světy, 2x stříbrná liga, co vydržela chvilku. Ve třech světech jsem bez měny a stříbrná liga všude nadohled. Pokud bych o ní stál, potřebuji teď hodně utrácet diamanty za usmolený výsledek. Jen motivace na to, abych pro nic utrácel diamanty. Pokud bych šel první den do Ultimátního, byl bych jinde. (Stejně bych asi skučel, že 5% hráčů hraje placenou hru a ani za 150 diamantů nejsem v čele žebříčku, ale sedím leda tak s jistotou ve stříbrné.)

Z mých příspěvků je vidět, že základní problém, nechápal jsem, zda Pokrokový hrdina má nějaký vliv na postup v lize? Z návodu a rad to jasné není. A má. (V popisu je míle. Nikde není, jak souvisí s bodem v lize? A znají to hráči, co to jedou podesáté.)

Pak to má tři možné kroky. O taktice ani slovo. A návod řeší nesmyslné nekonečné popisy vlastností postaviček, které s výsledkem nemají absolutně nic společného. (Nebo je to jinak?) Hrál jsem to na nejefektivnější postup a občas sbíral FP. Tady chybu nevidím.

A když 5%, čistě matematicky, událost musí zkazit a prohrát 95% hráčů FoE. To je v zadání.
 
Tak liga a zebricek je nadstavba eventu, eventovou budovu hrac ziska i bez tech vyberovek z ligy. A vzdy bylo ze za lepsi vysledek tu clovek musel
neco prihodit..snad nehrajes mesic?

A rozhodne to nestalo stovky diamantu..ja dal 300 a mam fora, a nedelal jsem to kvuli lize, ale kvuli padnuti vyberovky a dvojnasobne sanci pripadne.
Utratit 300 dia neni zase buhvico, to clovek nahraje ve hre.

No nechci tu videt ty slohovky u Summeru, a urcite zmeny co tam bude..to bude poctenicko.:)
 

d arvit

Odborník
opravdu netušim na co si stěžuješ, asi oba očividně hrajeme jinou hru... i když je tato hra relativně jednoduchá na přemýšlení, občas musí člověk zapojit ty malé mršky, šedé mozkové buňky, aby dosáhl toho co chce nebo aby maximalizoval svůj zisk.
Tak pro pána ve třetí řadě (co už hraje několik let a i přes to že si většina lidí ztěžuje jak jsou eventy stejné a stále se opakují nepochopil jejich princip) ještě jednou.

máš několik hrdinů kde každý dává nějaký bonus (postup navíc, šance, body...) a jednoho za diamanty který dává stejné bonusy jako všichni ostatní dohromady - tohle se dozvíš když se na ně podíváš = to je jeden fakt který je nyní zřejmý.
dále víme ( i snad ty, že eventy jsou stavěné tak aby jsi získal hlavní odměnu bez dia pokud odehraješ správně celý event - schválně jsem napsal správně protože je tam ještě malá rezerva, nemusíš ho odehrát dokonale a existuje jistá proměnná ve formě příhod) - druhý fakt
položim si otázku - co chci z tohoto eventu získat (hlavní budovu, nějakou denní, zlatou ligu, co nejvíc) - třetí fakt
a ted nastává ten správný okamžik zapojit výše zmíněné mršky a vymyslet způsob jak z těchto faktů vymyslet svojí strategii ke hře
ano - existuje možnost na to všechno kašlat a absenci strategie nahradit diamanty..

máme různé hrdiny s různou účinností (vždy vybíráš ze tří) a několik šampionů s různými bonusy.. hle asi mezi nimi a jejich volbou bude nějaký rozdíl, jaký a jaký to bude mít vliv na postup událostí?? to asi bez zkušeností nebo hodně přemýšlení a použití matematiky dohromady nedáš - ale naštěstí pro tebe existují 2 možnosti jak z toho ven - zeptat se zkušených kolegů v cechu a nechat si poradit, nebo se kouknout na forum k diskuzi z minulého eventu kde se to určitě bude rozebírat...

ale v tvém konkrétním případě ohledně použití hrdiny a šanci na postup do zlaté ligy

zlatá liga je pro 1% aktivně event hrajících hráčů (přesná definice tohoto pojmu nás zajímat nemusí)
stříbrná pro 5% ...

jaká je šance že 1% z hrajících použije dia?, docela velká - použiji je já?? ne - mám šanci na umístění?, maličkou pokud zahraji dokonale tak abych šel po umístění v lize.. (zvolim šampiona na zdvojnásobení bodů do ligy a vždy budu volit hrdinu který je nejefektivnější v poměru cena/vzdálenost) jak zjistim který to je??
1, vypočítám si náklady na 1 jednotku pro každého hrdinu
2, nebo kouknu na wiki kde to je sepsaný
3, použiji FoE helper kde ti to rovnou píše jak je který efektivní pro tvůj konkrétní cíl

správnou volbou šampiona ke svému cíli nezískáš lepší postavení oproti ostatním, pouze nenecháš ostatní aby před tebou získali výhodu, ten za dia je stejný jako tvůj, jen přidává i bonus ostatních ve stejné výši - je dobrý pouze v okamžiku kdy chceš vše a nevadí ti použít pár diamantů - ale klíčem k výhře neni.

za celý event získáš nějaký balík přídělů - volbou hrdinů a šampiona určuješ jak daleko s nimi dojdeš, kolik získáš bodů a kolik denních odměn- navzdory stejné počáteční částce je možno spoustu výsledků v konkrétnim cíli. Pustit se do eventu bez rozmyslu, strategie a cíle je dokonalý návod jak nakonec zaplakat ve všech ohledech..
 
Naposledy upraveno:

Caratic

Komentátor
Přijde mi to, že hráč hraje event a neví co vlastně chce a navíc si ani nepřečte o čem ten event je..

Víc asi nemám co dodat.

Jen možná pro případné uklidnění: Já jel tento event na strážní věže+ vylepšení strážních věží. Výsledek je ten, že s naprostým klidem skončím v amatérské lize a budu muset popřemýšlet nad přestavbou města. Jde o volbu priorit a taktiku viz výše napsáno od předchozích.
Za mě spokojenost.
 

Borat

Člen
opravdu netušim na co si stěžuješ, asi oba očividně hrajeme jinou hru...
Já to reálně také nevím? Oficiálně jsem zcela spokojen. Událost je naprostá nuda bez jakékoliv obtížnosti a bez potřeby uplatni byť jen jednu buňku mozkovou. Snažím se ji zpestřit a zkusil jsem to bez diamantů - moje volba, moje hra. Utekla mi dík tomu lepší liga. Pouze tady padají rady, že to i tak šlo, dát stříbrnou. Já tvrdím, že nešlo.

Pro příště víme, nejlepší je hrát diamantového hrdinu a bude z toho stříbrná liga. Možná, pokud to tak udělá jen 5% hráčů. Finta k úspěchu, 95% hráčů FoE se tady nesmí recept na úspěch dozvědět. Tak pššš.

Jedou dovolené. Jakákoliv událost během června, července a srpna je pěkná šikana. Prostě FoE. Krčma je docela zajímavá, škoda ji nemít. Rodina mi za FoE těžce nadává a událost po mně opět chce, ať u FoE poctivě dřepím tři neděle. O dovolené, uprostřed léta... Brrr. (Od půlky události je třeba denní úkoly krokovat. Událost nelze sfouknout za 3 dny. Navíc vyčkávání na denní speciály a syslení měny... Principy FoE. Uspět nelze, ale hrát se průběžně musí. Vnucená nuda.)

Detail, irituje mě ta klamavá reklama na každou událost. Co vše úžasného lze získat! Reálně nelze. Ano, musí se hodně přemýšlet, co vlastně vytěžit? (Strážní věže... Ehm, takové smetí už začínám vyhazovat. Škoda místa.)

Dnes jsem to přepočítal. Poslední den události máme program, vypínám FoE. Výsledek události mám nakonec zcela na vodě. Počítal jsem s 9. navýšením Krčmy z dokončení události. (Když nemám výjimečně stříbrnou, kam sáhnout?) Nudná událost o ničem a na závěr bez Krčmy. Dnes jsem tedy do toho narval diamanty a vzal jsem si 9. navýšení ze hry. Mám splněno v trapné lize za diamanty - peníze. Kde jsou má předsevzetí?

Jsem naprosto spokojen. Úžasná zábava... (To jen tady tak vrčím, asi dík těm nadávkám mého okolí.) :cool:

(Jede tady debata, o čem je FoE a jak ho nakopnout? Mám ji stále v hlavě. Hraji v kempu na Slapech FoE a malý kluk mi přišel radit. Že to mamka také hrála. Ta se dušovala, že je zcela normální a FoE už nehraje. O jednom druhu nakopnutí FoE bych už věděl. Ostatně, vedle mi ho zdejší mazáci z cechů už opět doporučili.) :D
 
Takove slohovky..a Oficialne jsem spokojen.:)

Tak co by jsi chtel vyhravat, vzdyt je jasne,ze jsou to vzdy budovy z minuleho eventu a nebo klasiky napric eventy, tu snad cekas neco jineho.
Ja treba se soustredil,jak jsem psal na tu Strazni vez...pro tebe brak..no dobra, ja spise viidm,ze po ni je poptavka porad..bohuzel mi na hodne
mosen dala hra 1 ks. Pak Mlyn a tam ho mam cely..jak jsem psal jsem spokojen celkove.
Rozhodne tohle je event kde se aspon neco da vyhrat v klidu...za to kolo stesti co bude,to je dle me pekna bejkarna od FOE, tam to sharovani odmen,
jedna odmena na kole co stoji za neco a doubloonu malo. A ta budova..blee.:)
 

d arvit

Odborník
Pro příště víme, nejlepší je hrát diamantového hrdinu a bude z toho stříbrná liga.
jak řikám, nechápeš...

událost po mně opět chce, ať u FoE poctivě dřepím tři neděle. O dovolené, uprostřed léta... Brrr. (Od půlky události je třeba denní úkoly krokovat. Událost nelze sfouknout za 3 dny. Navíc vyčkávání na denní speciály a syslení měny... Principy FoE. Uspět nelze, ale hrát se průběžně musí. Vnucená nuda.)
opět totální kec, událost tě rozhodně nenutí hrát 14 dní v kuse, pokud ty potřebuješ 14 dní na splnění, můžeš obvinit pouze sebe..
událost lze sfouknout za pár hodin poslední den komplet, jen je k tomu potřeba mít trochu věcí v inv. a nebát se je použít
naopak hrát průběžně je skoro až na škodu když chceš nějakou denní událost.
čekání na denní odměnu se nerovná nutnosti u toho sedět 24h v kuse, stačí se přihlásit udělat výběr, vybrat krčmu a zkouknout denní v eventu - práce na 2 minuty za celý den

Detail, irituje mě ta klamavá reklama na každou událost. Co vše úžasného lze získat! Reálně nelze. Ano, musí se hodně přemýšlet, co vlastně vytěžit? (Strážní věže... Ehm, takové smetí už začínám vyhazovat. Škoda místa.)

reálně lze získat vše co prezentují. strážní věže jsou takový odpad že už je vyhazuješ?? :D :D :D :D :D :D to asi vše vysvětluje..

Dnes jsem to přepočítal. Poslední den události máme program, vypínám FoE. Výsledek události mám nakonec zcela na vodě. Počítal jsem s 9. navýšením Krčmy z dokončení události. (Když nemám výjimečně stříbrnou, kam sáhnout?) Nudná událost o ničem a na závěr bez Krčmy. Dnes jsem tedy do toho narval diamanty a vzal jsem si 9. navýšení ze hry.

poděkuj jen sobě že jsi do toho musel dát diamanty, komplet krčma šla získat zadarmo, bez splnění předchozího eventu před koncem eventu bez odměny za umístění, dokonce dodám že velmi lehce s velkou rezervou...
 
Naposledy upraveno:

Borat

Člen
velmi lehce s velkou rezervou...
Odhaduji rezervu cca 1/2 kola dle výsledku ve třech světech. (Včetně následujících 2 dnů.) Žádná "velká rezerva" na splnění eventu tady není. 1/2 kola se dá prohospodařit snadno.

Měna se musí sebrat denně. Jinak chybí. Úkoly nějaký čas chtějí. Vytahování, jak to lze sfouknout poslední den, je pěkný nesmysl. (Šlo by to, ale je to hodně špatná rada.)

Po splnění první várky úkolů, chodí jen 1 denně. (Tak jako vždy.) To je přece funkce FoE. Dávat měnu v eventu 14 dní po kapkách. Proč nějaká vina hráče, že se otravuje s úkoly v eventu 14 dní? Tak to určuje FoE. (My se jen neshodujeme na pojmu "hrát". Chyba.)

Souhlas, pokud chci třeba Mlýn a Krčmu, nelze hrát event průběžně. (Což tady opakovaně popisuji a musím znovu?)

Za mě, je tady až moc špatných rad "zkušených hráčů".

Jen mě napadá, v dávnověku moje ekonomika neměla na to, plnit úkoly eventu. Bral jsem lvl. 4-5 a byl rád. Úkoly eventu chodí podle odemčené doby, ale ta musí šlapat. Jinak se nedá event splnit. Je tady zrada, když se otevře doba, chvíli trvá rozjet ekonomiku. Přechod do doby je tedy dobré dělat po ukončení eventu a koukat mít na další event už šlapající ekonomiku. A je to fofr. Vedeme tady akademickou diskusi "nadupaných hráčů" o naprostých prkotinách. Základní podmínka na plný zisk z eventu je o dobré schopnosti plnit denní úkoly. (A speciální budovy z eventů jsou dobré. Ale jen na max. lvl.)
 

d arvit

Odborník
ano základní podmínka pro plnění eventů je mít ,,nadupané" město - ale toho jde docílit za rok hraní bez investic, stejně tak přechod na novou dobu troufám si říct pro normálního hráče (s nadupanou ekonomikou = pár renovačních sad a tisíc bodů v inv) je otázka vzpamatování se v řádu dnů/týdnů, alespoň v dobách než jsou potřeba speciální suroviny, navíc pokud je trochu předvídavý a aktivní tak si předem v cechu zajistí pár stovek/tisíc surek od každé které bude potřebovat a otázka vzpamatování se bude záležitost hodiny

ano event jde dodělat za pár hodin i když úkoly chodí po 1 denně - stačí počkat na konec eventu a vynahradit si pár hodin v kuse - úkoly nejsou nic jiného než postav, vyzkoumej, vybojuj, získej, vyrob - takže jen odklikáváš úkoly a stavíš budovy, případně použiješ urychlení výroby na úkoly typu vyrob xx x hodinových výrob - samozřejmě musíš mít hotovou expedici, výzkum dané doby a na mapě území připravené prozkoumané území - navíc dnešní eventy dávaji možnost volby co chceš splnit radši..

moje rezerva bez vylepšení z bedny za minulý event a po investovaných 150 dia za hrdinu..
 
Tak snad se logujes kazdy den..tak co ti vadi na denni mene. Tak maj to tak delane,at jsou lidi aktivni. Ostatni ukoly jdou naflakat behem chvile, tak ty kdyz ty Strazni veze pro tebe jsou brak,musi byt TOP hrac ve trech svetech,ty to zfouknes za den ne..a podle diskuze zde, v dennim prihlaseni nebude problem.
Podle me jen si stoural...a i dle psani snad nejsi nekdy cech, me to pripada jako translator..ale sorry mozna jen moje pomileni.

Vsechno mas,vsechno je brak,ale chces neco vice,ale nevis co, a vlastne jsi spokojen,jak je psano nahore. Asi mas super zivot.
 
Nahoru