Erb / vlajka

Daniel V.

Psavec
Současný stav: Erb / vlajka neexistuje.
Nápad: Co takhle vytvořit vlajku která by byla vyvěšena na radnici (obrázek zde)
Hledal jsem zde na fóru: Ano

Upřesnění: Vlajka by byla vyvěšená na všech radnicích kromě doby bronzové, železné a ranného středověku. Bylo by potřeba vyzkoumat první výzkum ve vrcholném středověku. Vlajka by sloužila jako dekorace a také by poskytovala bonus výroby mincí v radnici. Bonus by se každou érou zvyšoval o 1. Např. VS - 1%, PS -2%, KD - 3 %, PV - 4 % až KV - 16%.

Vysvětlivky: VS - Vrcholný středověk, PS - Pozdní středověk, KD- Koloniální doba, PV - Průmyslový věk, KV - Kolonizace Venuše

Závěr: Tento nápad není myslen jako ulehčení hry ale jako její zpestření.
 

DeletedUser

Host
Proti.

  1. Jestli si chceš ve hře vybírat erb, tak se staň velitelem cechu (propracuj se nahoru/založ vlastní).
  2. Vlajka by na radnici nešla ani vidět, pokud bys neměl hru bůhvíjak zoomnutou.
  3. Dokážu si představit, že tebou zamýšlenou funkci vlajky/erbu již poskytuje portrét hráče.
  4. Existuje možnost pojmenovat si město, přesto má většina lidí jména cizích měst tak nějak na háku. Podobně by dopadla tato vlajka.
  5. Kombinace Radnice a dekorace mi přijde až nepříjemně exotická.
  6. Tebou vypsané bonusy by na hru neměly nijaký efekt, proto mi přijdou zbytečné.
 

HonzaHonzaHonza

Komentátor
kromě doby bronzové, železné a ranného středověku
Proč zrovna v těchto dobách ne?

poskytovala bonus výroby mincí v radnici
No, právě tenhle bonus by se spíš hodil v těch nižších érach (bronz, železo, rs). Ve vyšších érách máš zlata dost. A taky píšeš že by v vs zvyšoval o 1%. Radnice v vs produkuje 4k mincí, takže tenhle bonus by ti dával pouhých 40 zlaťáků. A třeba ve venuši, kde radnice produkuje 150k, by ti to dávalo 24k, což je na tu éru dost směšná částka, takže podle mě zbytečné.

Takže PROTI
 

Daniel V.

Psavec
Proč zrovna v těchto dobách ne?


No, právě tenhle bonus by se spíš hodil v těch nižších érach (bronz, železo, rs). Ve vyšších érách máš zlata dost. A taky píšeš že by v vs zvyšoval o 1%. Radnice v vs produkuje 4k mincí, takže tenhle bonus by ti dával pouhých 40 zlaťáků. A třeba ve venuši, kde radnice produkuje 150k, by ti to dávalo 24k, což je na tu éru dost směšná částka, takže podle mě zbytečné.

Takže PROTI
Není to na produkci radnice ale na produkci celého města.
 

Svatej

Legenda
Není to na produkci radnice ale na produkci celého města.
To neřeší skutečnost že pro pozdější věky je zlato surovina, které mají nespotřebovatelné zásoby a tudíž i něco, na co nepotřebují bonus. :rolleyes:

Navíc do cizího města už skoro nikdo nechodí - vlajka by tak byla estetickým prvkem pouze pro hráče samotného a bohužel - estetických prvků pro nás samotné jsou ve hře tuny a stejně hráči jdou častěji po produkci a ne po vzhledu.

Spíše proti
 
Naposledy upraveno:
Nahoru