FÓRUM - Postup tvorby NÁVODU

Jste pro nebo proti?

  • Proti

    Hlasy: 0 0,0%

  • Celkový počet hlasujících
    15

Svatej

Legenda
Současný stav:
- Lze stvořit a vložit cokoliv, od velmi kvalitní práce po velmi nekvalitní stoku.
- Taky lze až do uzavření tématu moderátorem fóra komentovat ostatními hráči, což vede k zaspamování, někdy i zcela zbytečně. V návodu dle mě nemají komentáře co dělat.
Nápad: Hotový návrh nápadu by se posílal ke schválení moderátorovi fóra - třeba soukromou zprávou nebo nějakým formulářem(podobně jako odesíláte tickety na herní podporu). Smyslem tohohle bodu je, aby moderátoři sloužily jako QA v oblasti gramatiky a toho, že ten návod je správný a neuvádí hráče v omyl a že mají návody nějakou ucelenou formu zvýrazňování, odrážkování atd.
Moderátor by pak takový návod přesunul do jím založeného nového vlákna a to poté zamknul - zabránil spamování.
Výhody: zkvalitnění nových návodů, zabránění spamu komentářů ve vláknech návodů.
Nevýhody: Více práce pro moderátory. Nalejme si čistého vína, tolik návodů se na CZ fóru netvoří. Ale i tak je to prostě práce navíc pro lidi, kteří už takhle mají hromadu záslužné práce okolo fóra. :rolleyes:
Zkoušel jsem nápad hledat zde na fóru:
jop
 
Naposledy upraveno:

d arvit

Odborník
reakce na mě :p
rozhodně jsem pro, pokud by byla zachována možnost se někde (třeba ve speciálnim vlákně diskuze k návodům) vyjádřit se svými dotazy, poznámkami či připomínkami protože většina návodů si nějaké poupravení zaslouží.. víc hlav víc zkušeností = lepší návod
 

Svatej

Legenda
Nejen na tebe, takhle zaspamovaných je nebo bylo víc návodů, sám jsem to taky udělal. :rolleyes:
 

DeletedUser

Host
Byl bych pro, ale i tak pochybuju, že se s tím někomu bude chtít párat.
 

Svatej

Legenda
@Henzis já asi ne, ale od tebe, jakožto bývalého moderátora, si toho názoru cením.
Shodneme se alespoň na tom, že současný stav vlákna návodů je nevyhovující?
 

Henzisek

Znalec
Ano to se shodneme.
Už teď je vidět že moderátoři nestíhají.
Technický se to řešit dá. Zamknout kategorii pro přidávání témat. Vytvořit jedno vlákno, které je moderováno (viz soutěž). A pak moderátor by jen vloženy příspěvek přesunul do nového vlákna, které by bylo otevřené. Nicméně bych to nechtěl dělat kdybych byl moderátor.
 
Pro. Nejhorší jsou pro mě gramatické chyby. To se zaseknu a řeknu si, jak by to mělo být správně, a pak o tom ještě dlouho přemýšlím a nevnímám obsah.
 

Chimichurri

Psavec
nevím....spíš by to u návrhů mělo skočit rovnou na ten návrh a ne na poslední příspěvek. Tak by, kdo nechce číst komenty, mohl rovnou hlasovat a kdo si chce pročíst příspěvky a názory jiných tak by si to pročíst mohl. Nebo by to mohlo fungovat podobně jako u profilových příspěvků.....jen s tím rozdílem, že návrh, by vždy byl nahoře odděleně s hlasováním. Já osobně si rád přečtu názory zkušenějších, protože se aspoň dozvím něco nového (někdy) a tím i důvody proč nápad , který se mi zdál dobrý je vlastně špatný:D

takže Proti

vím že je to otravné číst dokola stále stejné, či (z něčího pohledu) hloupé návrhy, ale i tak by měli mít možnost hráči návrh nejen podat, ale i sdělit svůj názor na podaný návrh.
 

Lord Org

Psavec
Já si v tomto případě dovolím být proti
Návody sice moc nečtu, resp. spíš vůbec (nic proti nim, je to možná spíš moje chyba), ale vzhledem k tomu, že je ten návod vždy první ve vlákně, je podle mě celkem irelevantní, co je v příspěvcích pod ním. Komu se to chce číst, přečte, komu ne, spokojí se jen s tím návodem samotným.
Naprosto chápu cíl nápadu, ale mám za to, že v porovnání s tím, že by to přineslo práci navíc dalším lidem (krom přímo tvůrce nápadu), a při tom taky znemožnění případné (potenciálně sem tam i prospěšné) reakce, není tahle cesta úplně správná
 

Lord Org

Psavec
A opět se ukazuje, že současné nastavení vlákna návodů vede k problémům. :rolleyes:
Nezbývá než souhlasit, proto opravuji svoje původní PROTI na PRO, ale jen v první části nápadu - schválení návodu členem týmu. Moje proti k zamčení návodu si ponechám, viz moje už uvedené důvody.
Nicméně bych ještě přidal poznámku, že měnit zavedená pravidla jen kvůli jednorázovým excesům se mi nejeví být úplně vhodným. Prostě se musíme smířit s tím, že se čas od času objeví někdo, kdo nějaký ten ne úplně kvalitní příspěvek sesmolí :rolleyes:
 
Nahoru