FoE - stav hry, jak jsme se sem dostali a jak z toho ven..

d arvit

Odborník
Abych napsal svojí zpětnou vazbu.
Tragédie, katastrofa a zklamání. Jako já vážně nemám slov. Poslední 3 doby jsou pořád totéž v bleděmodrém, o tom že eventy jsou stále tytéž ani nemluvím.
Čím jen začít - dobývání nového území. Bývaly doby, kdy jsem se na každý boj pečlivě připravoval, zvažoval jestli můžu použít "staré" jednotky a nebo risknout těch nemnoho nových, pečlivě opečovávaných. Někdy byly boje krušné, protivník ač hloupý míval na svojí straně terén, takže to byla výzva. Dnes? Nastrkal jsem tam osm rychlých a prošel všechno jak nůž máslem. Skvělá zábava.
Výzkum - naprostá většina položek je úplně zbytečná - kromě rozšíření a vojenských budov. Zbytek veteš k ničemu, která se staví jen o eventech v úkolech. A to platí i o prémiových budovách. Jakože cože?
Expedice - opět, obtížnost je nastavená tak, že skladbu jednotek není třeba vůbec měnit až do posledních 4 bojů. A ani tam nejsou žádné ztráty. Co ztráty, ani škrábnutí. Na automat!
PvP arena - když zoufalec jako já je v top 20 tak to asi mluví za všechno.
Cechovní bitvy - pokud máte spoustu volného času v tu pravou chvíli namlátíte spousty bojů automatem bez škrábnutí. Hodně záleží na tom jak se sejdou soupeři na mapě, ale většinově - nuda nuda, šeď šeď.
Velkolepé budovy - hra se smrskla v honění Arc někam na 160-180 lvl, což je fakt zábavné. Ano, Arc je gamechanger. Ale jakmile je vysoko tak co? Matlat nahoru bojové budovy? Proč, když se většinou dá útok vyhnat snadněji z eventovek a počty bojů v CB záleží spíš na tom na kolika táborech bojujete než jaké máte statistiky. Proč budovy na fb, když jedním náhozem vyděláte násobky toho co dá Mys? O smysluplnosti VB z Jupiteru ani nemá cenu hovořit.
Eventy - archeo/halloween jsou dobré, zbytek se už několik let opakuje bez inovací a jakéhokoliv pokusu o zábavnost či vylepšení. Výroční k 10 letům byl asi nejhorší co pamatuju. Nevím na kom to testují, že jim to přijde zábavné, ale tohle bylo velký špatný.
Hradní systém - destilovaná nuda.
Vetešník - jediná celkem funkční věc.

Podle mě jsou tvůrci naprosto odtržení od reality. Místo toho aby jako premium nabídli hráčům oficiální Helper, dostali jsme něco o čem nevím že by si to někdo pořídil. Nebo byť o pořízení jen chvíli uvažoval. Ve hře jsou stále tytéž kritizované věci (po deseti letech nadávání konečně přijde něco jako hromadná motivace? neslýchané!) se kterýma se nic nedělá ačkoliv jsou už překonané. Musím bohužel konstatovat, že směr který FoE nabralo je podle mě opravdu nešťastný a dobrý snad pro nováčky, ale pro zkušenější hráče platí co jsem psal na začátku
pod toto se mohu jen podepsat, naprosto souhlasim.
a za mě přichází otázka do pranice - v čem si myslíte že je problém a jak ho řešit??
+ doplnující otázka - jaké herní problémy (a jejich neřešení) vás ve hře štvou??

tohle už je asi mimo téma, poprosim moderátory o přesun do správně diskuzní sekce
 
Podle mě by každá éra ve hře měla být o mnoho těžší než předchozí co se týká expedice, výzkumu, a dostupnosti VB z vyšších ér a spotřeby mincí, zásob , zboží a bodů výzkumu.

Jsem v postmoderní době, kvůli cechu zatím nemůžu postoupit dopředu a za chvíli budu mít 1mld mincí k ničemu. Každá eventovka dává úplně zbytečně desetitisíce(někdy i statisíce) mincí, které se ve hře téměř nepotřebují. To stejné zásoby. Stačí mít Hrad Himedži a máte ohledně zásob vystaráno.

Budovy které lze koupit za peníze a zásoby jsou úplně k ničemu, výjimka jsou kovárny, které lze dobře využít při plnění "vyráběcích úkolů". Obyvatelé jsou od jisté doby k ničemu, protože jich máte desetitisíce navíc a nijak je nevyužijete.

Co se týče úkolů, jak denních, tak eventových: Pořád je to stejná písnička točící se okolo zaplaceních nebo získaných mincí, zásob, zboží a bodů výzkumu nebo kolem výrob v dílnách. Eventové úkoly se dají všechny proletět během jednoho dne, což je pro hráče nezáživné stejně jako opakující se úkoly.

Tohle je čistě můj názor a budu ráda za jakékoliv vyjádření k tomuto příspěvku.
 

d arvit

Odborník
za mě je největší problém FoE v získávání přemíry zdrojů a žádné možnosti jejich utracení. Za což můžeme poděkovat hlavně Velkolepkám, ale ty bych na druhou stranu nevinil, situaci šlo od začátku průběžně korigovat a přizpůsobit se jí pouze při troše předvídavosti a přemýšlení co ten či onen zásah do hry přinese..
dřív byly vb omezeny na lvl 10 (pravda, na těchto lvlech je jejich efektivita největší - náklady vs bonus) ale už tam bylo vidět jak brutální rozhození systému nás očekává se zrušením maximálního lvlu, situaci trochu zachránil min. nárůst bonusu po lvl 80 u některých budov v kombinaci s cenou, takže pro mnoho hráčů byl lvl 80 konečný cíl někde v nedohlednu, bohužel ty doby už skončili a nyní je lvl 100+ celkem normální (minulý rok bylo pár dokončených arců lvl 180 a top hráči si uvědomili že to neni zas tak nereálný cíl, letos se nám pomalu rozrůstá počet takových budov na desítky a příští rok očekávám expanzi 180 lvl budov na sto(vky)
dobrá, to je vývoj hry a nic s tim neuděláme - ale stále mi tady chybí možnost nějak utrácet nahromaděné zdroje.

když to vezmu popořadě:
mince
: super věc, že přišla možnost nakupování po 10, bohužel přišla tak pozdě, že pro hráče mající miliardy/desítky/stovky miliard to skoro nic nemění a stejně nemaji důvod = vynaložené úsilí vs získané množství fb, to podstupovat
kladívka: vyjma kupování budov na splnění úkolů žádný úbytek a i to stojí méně než je denní produkce
fb: na jednu stranu jich je pořád málo, na druhou stejně jediné do čeho je délehrající hráči mohou dávat jsou budovy lvl80+, výzkum sežere maximálně pár desítek tisíc bodů na eru na což je potřeba šetřit pár týdnů v roce
diamanty: tady existují dva tábory - lidé mající a nemající farmy- prvním se hromadí a druzí nemaji naději, že si někdy vůbec koupí všechna dostupná rozšíření, (zvlášt díky spoustě rozšíření z Jupitera)
suroviny: potřebné pouze pár týdnů po startu nové ery, jinak neni, jak na cechovní tak na osobní úrovni, důvod je smysluplně investovat
měny z vetešníka: jeho nabídka je tak nenáhodná a zastaralá a nepreferující potřeby hráčů že neni co kupovat, zdroje se hromadí, neni tlak na prodávání věcí z invu = neni důvod u vetešníka strávit víc jak 10s denně
čímž se plynule dostáváme k:

co mě ve hře štve??
když pominu přístup týmu k různým problémům a směřování hry, vypíchnu pár bodů
zastaralost částí hry ve smyslu, přidáme něco a nebudeme tomu věnovat do budoucna pozornost.
např. úspěchy, populace, spokojenost....

jednotlivá okna ve hře, přijde mi že hra byla programována na pc výkonu kalkulaček s 10cm monitorem (v takovém případě systém chápu) dneska už jsme trochu dál = ocenil bych možnost si okna zpravovat dle potřeby = upravovat velikost, mít otevřených více oken současně, zavírat je kdy chci a jak chci...

žebříčky = část hry kterou jsem nikdy nepochopil, proboha tohle má být budovatelská strategie, proč je ve hře pár nic neříkajích hodnocení zakládajících se na špatných segmentech hry (pořadí cechů na základě CB - něčeho o čem samotný tým řiká že už jim nevěnuje pozornost a navíc se tam jde přihlásit jen z PC, hodnocení hráčů hodnocené z 95%+ za body z bojů + ještě množství bodů určuje věk a druh zabité jednotky, hráč z nišší doby nikdy nepřekoná hráče z vyšší i kdy zabije stejné jednotky... já chci více relevantnějších žebříčků pro hráče i cech, z fleku bych vymyslel desítky různých žebříčků zajímavějších než tyto..

nehlídání hráčů - když se podívám do top budov vidim jak jsou v nich stejní hráči s tisíci/desetitisíci investovanými body, v minulém lvl ti stejní, předminulém taky atd.. vim že je ve hře prodávání surek za body, ale to kupují surky pro půlku serveru s vysokohorskou přirážkou ??

nereagování na přání hráčů: teprve po deseti letech se zkouší hromadné motivace.
směšný premium plus obsahující zbytečné funkce zlepšení..
já chci přehled a možnosti zlepšit správu města i jednotlivých funkcí , dejte mi do foe plus funkce z helperu a budu první kdo si to koupí..

jak bych situaci napravil??
místo přidávání nových částí aktualizovat stávající zastaralé části.
poslouchal hráče
vymyslel něco spotřebovávající zdroje hry (at už by jenom blbé eventové budovy měli denní poplatky na údržbu v mincích, surkách, kladívkách.. novou budovu/funkci (třeba helper) - ideálně spojující obě. - např. radnice, každý lvl by stál zdroje na stavbu a denní údržba by se počítala z lvl, na každém lvl by přidával jednu obdobnou funkce jako helper... prostě vymyslet něco..

trochu jsem se rozepsal, gratulka všem co to přečetli až na konec..

tím jde samozřejmě něco vysvětlit, ale ne všechno, ani většinu, radši bych byl v bodě, kdy bych něco takového viděl a řekl si, to bude asi tohle nebo tohle, ale určitě ne strkání (či jiný způsob podvodu) protože to si producenti hry hlídaji..
K tomuto bodu ti to trošku doplním muže se jednat o vzajemné vyměny bodu v rámci přesunutí deních vyběru do skladu.
Př: domluví se 2 hraci treba na dení vymeně 1000 FB do předem vybraných VB většinou u budov 80+ a tím že to dělají oba každý den tak ty budovy staví ale na rozdíl od toho že by si body davali sami tak jim přibývají body do rezerv takže vydelají oba.
 
Naposledy upraveno:
nehlídání hráčů - když se podívám do top budov vidim jak jsou v nich stejní hráči s tisíci/desetitisíci investovanými body, v minulém lvl ti stejní, předminulém taky atd.. vim že je ve hře prodávání surek za body, ale to kupují surky pro půlku serveru s vysokohorskou přirážkou ??

K tomuto bodu ti to trošku doplním muže se jednat o vzajemné vyměny bodu v rámci přesunutí deních vyběru do skladu.
Př: domluví se 2 hraci treba na dení vymeně 1000 FB do předem vybraných VB většinou u budov 80+ a tím že to dělají oba každý den tak ty budovy staví ale na rozdíl od toho že by si body davali sami tak jim přibývají body do rezerv takže vydelají oba.
 
Ještě je tu problém s nahlašováním problémových hráčů. Mnoho hráčů má proti pravidlům na jednom světě více účtů a inno s tím nic nedělá. V jiných případech jsou vulgární hráči, kteří si po zablokování pořád dokola zakládají nové účty a mohou dál bezstarostně hrát, tito hráči se pravidlům vysmívají a nikdo s tím nic nedělá.
 

d arvit

Odborník

Auri

Turista
je vidět že se tým ze svých chyb dokáže poučit a vždy najít nové způsoby jak ještě více znemožnit utrácení zdrojů ve hře, nechť vaše suroviny pěkně hnijou o_O

to bude dost změna, jestli tohle zavedou...noví hráči už nikdy nedoženou ty staré a CB se možná skoro přestanou hrát...pokud bylo cílem opět vnést do hry více soupeření místo dohod a farmení bojů, tak nevím jestli je tohle to pravé
dlouhodobě bojovat prostě nejde, dost to opotřebovává....možná by bylo lepší jen trochu zkrátit dobu trvání jednoho kola CB třeba na 5 nebo 7 dnů a udělat je jednou za měsíc
 

d arvit

Odborník
jj, na beta foru se o tom dost živě diskutuje a lidi jsou rozdělený tak napůl, jedni pro a druzí proti... obě strany uvádí dost pádné argumenty..
za mě je to krok špatným směrem, tohle mělo přijít v druhých, max. třetích bitevkách a ne po několika letech, kdy si ti aktivní stihli nahrabat statisíce FB, stovky milionů bodů do hodnocení (díky super logice skladby hodnoty hodnocení) a desítky CB speciálních budov, ne v takové nevybalancované podobě (tábory se omezily, pasti ne) a už vůbec ne v době kdy spousta lidí rozjela jádra kvůli surkám do pokladny...

jak jsem psal CB byli jediné stálé odbytiště (nepočítám prakticky stojaté vody CvC) surek, přeci jen postavit stovku(y) budov denně pokladnu něco stálo, postavit 2-3 desítky si může dovolit kdejaký třetiřadý cech..
 
Já hraju skoro 4 roky a nemám sebemenší šanci dohnat hráče co hrajou od začátku(nebo prostě znatelně déle než já). Jestli se to zavede, tak si nováčci ani neškrtnou.
 
Ještě by chtěla nějakou obnovu krčma přátel. Užitečná je do doby, než se hráč ohledně armády stane soběstačným a celou expedici dá armádou a přestane potřebovat čtvrtý tah na vyjednávání. Mně osobně je 500k stříbrňáků k prdu. Jediná funkce krčmy je plnění úkolů(mimochodem, díky hradnímu systému v úkolu: Utrať 2500 stříbrňáků musíš utratit nejméně 2790 s tím, že se původních 30 minut znásobí na 4 hodiny, protože zlevněním funkcí se zlevnily položky, co dřív stály 2500 stříbrňáků.)
 
Také mam s teto nové funkce ohledně cb smišené pocity na 1 stranu to odstaví hráče od nekonečných bojů kde se dalo bez problemu když vyšel los zahrat 10 000 a vic bitev (jsem jeden znich) viz foto pro neverici :) ( jednalo se o platinu po velkem fiasku v 1000 diamantu co nam nenechali zadny sektor dyl jak 4 h a propadli jsme se do platiny tak alespon tam se to trošku opravilo )



Screenshot_20220701-081829_Gallery.jpg a na 2 to třeba pomuže malým cehum (ktereho jsem součastí od počatku) ve smyslu že budou mit alespon nějakou šanci že vylezou dal od zakladny a že jim ty sektory vydrži dyl jak 4 h . Vzhledem ktomu že při 4 věžich už i velky hrač bude limitovany na cca 400 bitev deně + -.
 

Borat

Člen
Kdysi jsem se rozepisoval, že mi předčasný Arc přijde nemorální. Už v něm také jedu. Hloupý, kdo nejede. Základ FoE. Herní plán FoE rychle podrazit. :D

(Jak tomu rozumím, náhozy 1,9 jsou pasé. Už jedou Arcy, co zvládnou víc... Ostatně, osobně to neřeším. Mám hromady FP. Když mě tlačí plánky, střílím náhozy od boku a na jistotu. Proč vůbec řešit 1,9? Klidně rozdávám FP.)

Že bych měl ale všeho dostatek? To asi ne. V zásadě jsem proti zvyšování obtížnosti. Naopak, chci si nahrabat rychle a s minimální námahou. To je přirozené chování. A samozřejmě, proč vlastně? FoE je jen o těžbě. Nic jiného se zde neděje. Pro mě, hra bez hry. Utrácení mého času.

Jaký je vlastně smysl FoE? Toť otázka.

Mám právě depku z Fotbalového poháru 2022. Napálil jsem to a byl ve třech světech 20. na žebříčku. Pak jsem hrál, jak to šlo a co událost umožnila. Spadl jsem postupně do stříbrné ligy na nějaká 500. místo. Prostě hra, kde není postup vpřed vůbec možný. Musel bych to celé prolévat diamanty. Což jsem i dělal a jsem s diamanty bankrot. V jednom světě jsem udržel zlatou ligu na 80. místě. Přišla mi příhoda s 10 lístky na zápas. Výsledek nakonec určený z kola štěstěny. Abych získal komplet Mlýn, vůbec jsem se tak snažit nemusel. InnoGames zvládlo událost, která dobře motivovala hráče utrácet. Což o to. Ale ve finále to nemělo vůbec žádný smysl. Nad tím mě napadlo, že ve FoE se žádná "soutěživá hra" neodehrává. Nelze vítězit v události, nelze vítězit ve FoE. V čem se tady "hra" ukrývá?

V jednom světě jsem na žebříčku hráčů v místě, kde pravidelně klesám. Poskočím vpřed a pak padám zpět. Mám z toho pocit, že stojím na místě. Tak jasně. Až dám Arc 180, tak budu o kousek víc nahoře. Vpřed, zpět nastane na lepší pozici. Už se těším. :cool:

No a teď se hrozím, že InnoGames zavede reklamy do hry a bude můj čas vytěžovat "pro nic" ještě důkladněji. (Na mobilu je to nářez.)
 

d arvit

Odborník
a proto mi tady chybí více různých žebříčků :-D

s takovym přístupem nikdy arc lvl 180 nepostavíš - asi nemáš tušení jak je to nakonec FB a časově náročný ... nehledě na to že body za celý arc lvl 180 ti daji méně než jedno kolo v CB velmi aktivního hráče..

ono je hrabat a hrabat, hrabat fb se hodí, ty můžeš vždycky utratit, ale hrabat zdroje, surky nebo mince - od určité hranice už ti je to úplně jedno a celou položku ignoruješ..
když máš 10 000 jedný surky a víš že utratíš pár desítek ks za měsíc tak už je jedno jestli za ten měsíc nastřádáš dalších 1000 nebo 10000....
 

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Načalo se tady několik herních prvků, tak si to pojďme nějak shrnout ať to nezakotví na mrtvém bodě a má nějaké konstruktivní rozuzlení. :)

Cechovní bitvy - bez debat nejdiskutovanější téma, s řadou připomínek, problémů, nespokojenosti, ale i návrhů na zlepšení.
Problém​
Možné řešení​
Nerovné přiřazování cechů do skupiny na mapěNavíc k přiřazování cechů do skupiny s ohledem na Ligové Body zohlednit také počet členů, podobně jako u expedice, tak aby se nestalo že proti sobě půjdou cechy s např. 20 a 80 hráči (již několikrát navrhnuto i předáno)
Do vyšších lig se dostanou cechy které nemohou svou aktivitou soupeřit se silnější konkurencí, nebo naopak v nižších ligách jsou některé mapy takřka nedotčenéTady nebude zcela jasné nebo jednoduché řešení, pravděpodobně by bylo potřeba změnit systém Ligových Bodů, zatímco během prvních měsíců od vydání odpovídala aktivita cechů lize ve které se umístili, dnes už tomu tak zdaleka není - ve zkratce, "trestat" více cechy co se umístí na nižších pozicích, a méně "odměňovat" ty které se umístí výše by podobným situacím mohlo zamezit, případně omezit počet cechů na mapě s ohledem na ligu - v těch vyšších by bylo cechů méně, v nižších naopak více (několik podobných návrhů bylo předáno)
Nejsilnější cechy na mapě navzájem mezi sebou "točí" sektory a zbylé cechy nemají prostor si zahrát / Boje s 5 a více Oblehy vede k boji bez navýšení, čímž hráči získávají mnoho odměnMožné řešení se právě zkouší na beta serveru kdy nebude možné donekonečna bojovat bez navýšení, čas ukáže zda nebo v jaké podobě se nějaká změna objeví i u nás na živých serverech
Malé cechy mají problém se dostat ze základnyMít možnost útočit na sousední území základny s malou šancí na nenavýšení oslabení / Možnost postavit budovy přímo na základně
Vyskakovací okna s odměnami jsou po čase otravná odklikávatOdměny zobrazit jako malou bublinu (podobně jako při sběru budovy) nebo jako souhrn odměn v jednom okně, podobně jako u hromadné motivace (podobné návrhy byly předány)
Nejvyšší diamantová liga není dostatečně motivujícíZavést dodatečnou nejvyšší ligu - Mistrovská(?) kde by se utkali 4(?) cechy které měli za předchozí kolo nejvíce bodů vítězství (přímo tato varianta nejspíš nebyla předána, ale o obecné touze po vyšší lize se ví)
To jsou ty hlavní se kterými se setkávám, beze sporu jich bude daleko více, ale konečné rozhodnutí zda se nějaká změna realizuje už je jen na vývojářích, a ti mají na stole za ty roky spoustu návrhů. :)

Komodity - mince, kladívka, medaile a zboží se postupně stává přebytkovým bez žádného dalšího zjevného využití, tady bude na vině vývoj hry kdy jsou postupně přidávány silnější a mocnější způsoby jejich zisku, ať už to jsou velkolepé budovy, budovy událostí nebo jiné způsoby.
Problém​
Možné řešení​
Přebytkové zboží, bez dalšího využitíJistý způsob jejich vysávání ze hry výměnou za nějaký bonus či odměnu - něco podobného se chvíli zkoušelo na beta serveru ve formě Cechovních výhod, jenže se to mezi hráči neujalo dobře tak se odložili na neurčito; jiná možnost v dohledu není
Při vydání nové doby je spotřeba na výzkum a velkolepé budovy hotová prakticky hnedToto platí hlavně pro vyspělé a dlouholeté hráče, tady asi žádné vhodné řešení nebude, ne za současného systému jejich snadného obdržení kdy se dají produkovat a tisknout pomocí Frontenacu ve velkém, a jen pouhé navýšení požadovaného množství třeba o x10, x100 nebo x1.000 by nejspíše nebylo moudré
Tady osobně netuším zda by s tímto šlo něco udělat, případně jak vhodně vyřešit.

Žebříček - občas zazní přání na jeho úpravu.
Problém​
Možné řešení​
Žebříček seřazuje hráče jen podle bodůZavést několik podtypů žebříčků:
  • podle éry hráčů
  • podle doby hraní/registrace (např. rok 2013, 2014, 2015,...)
  • podle počtu bojů/vyjednávání/útočných bonusů
(několikrát předáno)
Opět mají vývojáři přeposlaných několik možností na úpravu, konečné rozhodnutí je na nich, sám bych ovšem změnu velmi uvítal. :)

Starožitnictví - časté stížnosti na přebytek měny a nezajímavé položky.
Problém​
Možné řešení​
Hromadění měnyMožnost utratit měnu ve velkém počtu za jisté odměny:
  • kosmetické (portrét, vzhled Starožitnictví,...)
  • rozšíření města
  • dodatečný bonus do radnice
Nezajímavé/Nežádoucí/Zastaralé položky a celkově jejich velký početS postupným přidáváním dalších položek bude tento problém jen větší, možné řešení je seskupení některých budov do sady týkající se stejné skupiny budov - např. zimní dekorace, jednotlivé budovy stejných setů atd., čímž by se snížil celkový počet a zvýšila se tak šance na výskyt žádoucích položek
Jelikož je poptávka, a s tím spojená i velikost útraty měny, vázána na hráče samotné jak moc některé položky chtějí a jsou ochotni utratit tak se toto moc ovlivnit nedá, a nové předměty jsou postupně přidávány, byť ne vždy takové po kterých by hráči toužili. Jisté využití to ovšem má, a to takové že se dají "vyměnit" za Hradní body za koupi předmětů v obchodě.

Expedice - po čase repetitivní a bez žádné další výzvy.
Problém​
Možné řešení​
Expedice je příliš snadná, lehce se dá celá splnitZavést 5. nepovinnou úroveň (nepočítala by se do cechovního hodnocení) kterou by si hráč sám otevřel, síla soupeřů by byla zohledněna útočnými bonusy hráče (např. v poměru 1:1, 2:1, 3:1), větší obtížnost střetů - 3, 4, případně 5 vln na jeden střet, a s tím také větší odměny
Není to zase tak dávno co přidali rozšíření - nové odměny, ale touha po dalším vylepšení i návrhy jsou, někde jsem dokonce postřehl i plán o páté úrovni, ale to se nejspíš buď odložilo nebo nerealizovalo, každopádně opět je rozhodnutí zda se bude něco měnit na vývojářích.

Události - opakující se, stejný princip a mechanika; i když bylo pár změn v poslední době (10. výroční událost) tak jsou jedna druhé kopií - toto ovlivní jen herní designéři, ale věřte že podobných ohlasů se k nim dostalo nespočet. Za sebe mi spíše těch událostí přijde za rok moc, byly doby kdy jich bylo jen pár, dnes je mezi jednotlivými událostmi odstup 14 dní a i odměny jsou postupně lepší a lepší, i když názory na ně a jejich odměny tomu tak neodpovídají, že? :) Až mám docela obavy kam až se to dostane, ale to je jen můj názor.

Velkolepé budovy - do tohoto si vývojáři nenechají mluvit, veškeré rozhodnutí je na nich, nicméně cílem dalších nově vytvořených je většinou zacílení na co největší skupinu hráčů která by jejich bonus využila (např. Jádro z Jupiteru na rychlejší postup érami vyžadující speciální zboží + potřeba cechovního zboží na výdaje pokladny).

Hradní systém - hlavně zacílený na nové hráče, ale i ty pokročilé, kdy po čase jen běžným hraním se dá vypracovat natolik že je co do výkonnosti lepší než většina nejlepších budov události aniž by zabíral jakékoli místo ve městě. Upřímně nerozumím krátkozrakým ohlasům typu že je destilovaná nuda nebo že jsou jeho odměny naprosto směšné (jak bylo zmíněno ve zpětné vazbě k této funkci), ale každý má právo na svůj názor. :)

PvP Aréna - téměř nevyužitá, slabé odměny, opakující se soupeři - zatímco souhlasím že není perfektní ani dokonalá, je to pořád lepší než původní verze kterou chtěli vypustit. Nicméně je dobrovolná, kdo chce se zúčastní, kdo ne tak ji ignoruje, a je to alespoň další žrout medailí které se jinak jinde moc utratit nedají.

Nereagování na přání hráčů - tady můžu mluvit jen za sebe, respektive nás za komunitní tým, že pravidelně jednou za týden podáváme hlášení o celkové náladě (ne/spokojenost), přání a nápady hráčů; to jak s tím bude naloženo a případně následná reakce už tady neovlivníme, ale také bych jako hráč uvítal větší transparentnost nebo komunikaci ze strany vývojářů. S ohledem na dobu trvání zavedení hromadné pomoci tak bych byl jen rád že se vůbec realizovala, původně ji několikrát kvůli technické náročnosti zamítli.

Kdo to dočetl celé až sem, klobouk dolů. :) Snad jsem toto téma alespoň trochu osvětlil, případně rozpoutal další konstruktivní diskuzi. Pokud máte další připomínky nebo dotazy, prosím nebojte se o ně podělit, od toho tu máte ten prostor.
 

traktorista

Odborník
Jen 2 poznámky - CB - proč není u cechovních bitev něco jako v expedici, tj. máš skill na tuhle ligu, zaplať odpovídající množství surek, zlaťáků ....a kdo nezaplatí, jde o ligu níž. To by cechy rozdělilo poměrně snadno (navíc by ty surky byly k něčemu).
Hradní systém - destilovaná nuda je to z důvodu, že to prostě jen přibývá (kvůli hráčům, co si body prostě koupí). Kdyby byl na konci každé úrovně souboj nutný pro přechod výš. Například.
 

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Těžko říct zda by takové řešení mělo ten správný efekt na fungování bitev, ale je zjevné že nějaká změna je zapotřebí, budeme muset počkat s čím na nás přijdou. :)
A to že se úrovně Hradu samy navyšují je špatně, nebo nedostačující? Jeho hlavním smyslem je odměňování hráčů za aktivitu, vidím v tom něco podobného jako úroveň cechu, která se aktivitou taky zvyšuje a také odměňuje cechovníky, bez nějaké potřeby podnikat mezikroky k postupu výš. Navíc si dobře vzpomínám jak mi při spuštění někteří hráči naříkali že je už ve hře dost aktivit na to aby se museli věnovat ještě něčemu dalšímu, tak nakonec byli rádi že se bude zvedat sám jen obyčejným hraním.
 

d arvit

Odborník
CB - za mě je problém v tom že se do nejvyšší ligy dostanou cechy které tam absolutně nemaji co dělat, celý systém je špatný když uvážim že s jeho pomocí je v diamantové lize 80-90 cechů ze 100 a přiznejme si jaké kvality jsou cechy v druhé polovině oproti první polovině - za mě by v diamantu mělo být 8 nebo 16 nejlepších z nichž by horší polovina šla dolu po kole a místo nich nastoupili nejlepší z nižšší ligy...

komodity - vývoj hry a lepší budovy bych z toho nevinil - hlavní důvod je v tom že komodity nemaji absolutně žádné využití a jenom se hromadí, je jedno jestli mi přibyde denně 100 nebo 1 000 000 když ubyde 0.. - jediné řešení je dát do hry funkci které bude žrát zdroje - i to jde lehce vymyslet...

žebříček - škoda slov, současný je odpad a zajímavější v nedohlednu

událostem by rozhodně nevadilo trochu ubrat na četnosti, tim by se zároveň i snížil pocit nudy, opakování a stejnosti..

VB - jediné co k tomu dodám je: poslední VB kterou jsem postavil je z virtuálu, vše v novějších dobách pokud to neni rovnou odpad tak je minimálně nezajímavé...

pvp arena, teoreticky žrout medailí - prakticky možná tak pro pár hráčů vzhledem k tomu že bez jediné investované medaile jde udělat za 21 dní klidnou hrou, 18 dní při troše štěstí a neprošvihnutí pokusů..

vetešník - bohatě by stačilo dát stejnou šanci na všechny položky nebo dokonce upravit šance ve prospěch novějších věcí - zabíjí ho 2 věci které můžou za finální hromadění měny a jeho nezajímavost - stále stejný odpad na poličkách ve formě 1 nepotřebné jednotky, dekorace, prastaré budově události, či vylepšení nepoužívané věže atd.. a časté nabídky nejhorších věcí v aukci..


vim že je to obsáhlejší téma - ale stále je tu problém neaktualizování již přidaných částí hry a tim jejich zastarání do směšně nefunkční podoby..
 
S těma mincema by mohlo být řešením nakup FB ale musel by se system upravit na libovolné množství protože při současnem stavu by byl problem vyklikat ty miliardy.
Popř přidat možnost koupit FB za zásoby jinak nevím co stím :)
 

d arvit

Odborník
napadá mě pár možností jak z toho ven, ale všechny jsou více či méně radikální nebo zasahují do oblastí kam se dle Inno nemáme vrtat, tak je mi jasný že to je bez šance :D , jsem proti přidávání jednotlivých nesouvisejících/nepropojených částí do hry a radši bych to vyřešil lepším propojením současných částí.

pár příkladů jak bych to já řešil..

1,
2,
3,
4,
 
Nahoru