Forge magazín 1/2016

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11317
  • Vytvořeno

DeletedUser11317

Host
magazn.png

Editorial


Milí čtenáři,

už je to delší dobu, co jsem otevřela blog Forge of Empires a začetla se. Došlo mi ale, že je celý v angličtině. Možná si řeknete, že anglicky umí v dnešní době kde kdo, ale ráda bych vás hned zastavila. Mám ve svém okolí ještě dost lidí, kteří angličtině neholdují a překladač, přiznejme si to, nepřekládá vždy úplně smysluplně. Takže když jsem před třemi týdny snídala a projížděla si fórum, napadlo mě, že bych založila Forge magazín. Vizi jsem měla jasnou. Chci hráčům zprostředkovávat v českém jazyce informace z blogu a zároveň přinášet i něco navíc!

Teď právě čtete první číslo Forge magazínu a já doufám, že se vám alespoň trošku bude líbit. Musím se přiznat, že to ještě není úplně dle mých představ, ale o to lepší snad budou další čísla. Najdete tady několik rubrik, například Téma měsíce, Aktuálně, Co se událo apod. A samozřejmě také magazínovou soutěž o drobné ceny. Do dalších čísel bych ráda přidala více rubrik, ale to se nechte překvapit!

Forge magazín bude prozatím vycházet jednou měsíčně. Diskutovat můžete hned pod příspěvkem, stejně tak do tohoto tématu vkládejte i své odpovědi k soutěži.

Hezké čtení a krásný následující měsíc!
carameels

* * *

Téma měsíce

Do vašeho města přilétají bratři Montgolfierové!

balloon_teaser.png


Ustupte, ustupte! Ve vašem městě již brzy přistane skutečný horkovzdušný balón! Z jeho paluby vám slavní bratři Montgolfierové přinášejí novou historickou řadu úkolů a jsou odhodlaní vám svůj balón nechat, pokud všechny jejich úkoly dokončíte včas! Stane se druhou částí sady „Barokní zahrady“.

Kdo ale tito bratři vlastně byli? Bratři Joseph-Michel a Jacques-Étienne Montgolfierové se narodili v polovině 18. století ve Francii do velké rodiny 14 dalších sourozenců! Oba bratři rádi experimentovali, ale byl to Joseph, kdo přišel s nápadem použít ke zvednutí věcí do vzduchu oheň. Věřil, že spolu s kouřem se z ohně uvolňuje speciální plyn, který později nazval plynem Montgolfierovým. Když se zdálo, že jeho první experimenty fungují, povolal na pomoc se stavbou balónu bratra. První „testovací let“ se uskutečnil v prosinci 1782 a balón doletěl skoro 2 kilometry daleko.


balloon01.png


Aby posílili svůj nárok na tento vynález, rozhodli se bratři uskutečnit veřejnou demonstraci svého balónu. Sestrojili kulatý balón z pytloviny vystlané třemi vrstvami papíru. I tento balón uletěl 2 kilometry za ani ne 10 minut. Když se zpráva o tomto zázraku donesla do Paříže, provedl Etienne demonstraci přímo pro krále. Prvními živými bytostmi, které se ocitly v koši pod balónem, byli kachna, ovce a kohout. Demonstrace se odehrála přímo v paláci ve Versailles, před králem Ludvíkem XIV. a královnou Marií Antoinettou. Když balón bezpečně přistál, začal Etienne se stavbou většího, který by unesl lidskou posádku. Právě tento balón naleznete ve svém městě. Jeho model se dodnes zachoval v Londýnském muzeu vědy.

Nuže, toto byl náš krátký příběh pro osvětlení našeho příštího historického okénka. Děkujeme za jeho přečtení a přejeme hodně štěstí při plnění úkolů. Tato událost bude už brzy ve vašich městech!
(www.blog.forgeofempires.com, 23. 10. 2016)


* * *
Aktuálně

Čtvrtá část Ledové budoucnosti se blíží

Na blogu Forge of Empires předvedli dvě nové budovy a nabízí se otázka, jestli právě tyto dvě budovy najdeme v další části Ledové budoucnosti. Nicméně zatím nejsou k dispozici podrobnosti a údajně ani budovy neodpovídají herní skutečnosti, takže můžeme jen spekulovat. Nechme se tedy překvapit, co se z toho vyklube!

ledovkeee.png


Vánoční čas je ve vzduchu!

winter_logo_2015.png


Ho ho ho!
Vaše oblíbená událost je tady! Už teď ji můžete hrát na Betě, takže je čas, abychom si ji malinko připomněli.

V posledních letech jste si ve Forge of Empires mohli vychutnat vánoční atmosféru v Zimní události. Za splněné úkoly jste sbírali hvězdy, které jste pak mohli v Zimním obchodě směnit za dárky. Ale i z dárků jste kromě speciálních odměn mohli získat větší obnos hvězd. Tento rok chceme přijít s něčím novým: radnice vám každý den vyprodukuje určitý počet hvězd!

Opět na vás čeká řada úkolů, které vám Frosty bude každý den přinášet. A na konci celé úkolové řady na vás čekají Cukrovinky. Vzhledem k tomu, že jsou Legendární cukrovinky poslední možnou úrovní budovy, budete si je moct vylepšit maximálně na tuto velikost, další úroveň cukrovinek nebude. Ptáte se proč? Důvody jsou čistě estetické. Nicméně můžete vyhrát další Cukrovinky a mít jich ve městě tak několik!

legendaryc.png


Samozřejmě budete mít možnost získat také další speciální budovy. Například Louskáček, Zimní bránu, Sněhovou kouli, Zimní trh, Zimní pyramidu a mnoho dalších.

Letos na vás čekají dvě nové budovy:

vanocertr.png


Věž z dárků je nádherná dekorace, která bude zdobit vaše města a dýchne mu tu pravou vánoční atmosféru. Santova dílna bude vyrábět mince, zásoby, medaile nebo zboží. A ještě další věc, ale to zatím nechme být, ať máte taky nějaké překvápko!

Pokud jste zvědaví a nehrajete na Betě, tak šup tam!
(www.blog.forgeofempires.com, 2. 11. 2016)


* * *
Co se událo v říjnu

Změny v týmu

Říjen byl na změny opravdu plodný. Kromě smutných odchodů jsme se dočkali i nových posil!
Náš tým opustil moderátor lawnot66 a supporter Kornflakes. S velkou slávou jsme přivítali novou překladatelku Draki a moderátora peepee77. A u moderátorů nadále zůstaneme, protože si správce sociálních sítí mnemuk přibral další funkci a stal se novou posilou na fóru! Naopak moderátorskou pozici opustil Henzis, ale dále ho můžete vídat na supportu.

Statistiky

Počet registrovaných uživatelů: 62
Počet založených témat: 84
Počet příspěvků: 1016


Soutěže

Celý říjen vás provázela soutěž Soubor soutěží vědce Mandrubara a Generála Grivuse. Celkem bylo pro vás připraveno 5 kol, přičemž poslední kolo Souboj titánů končí už zítra 7. 11.! První kolo bylo o náhodě a vítězové willy2 a Arthoris uhádli celkem dvě dvojičky. Druhé kolo Scrabble bylo na vítěze už hojnější. Celkem se zapojilo 14 hráčů a téměř všichni prokázali své skvělé znalosti hry. Na Scrabble navazoval Příběh o princezně Mycieně. Všechny příběhy si zaslouží obrovskou pochvalu, ale vítězové mohli být jen tři. V tomto kole odměny posbírali Arfienel, zufinka a sabinabetty. Ve čtvrtém kolem vám šašek Rinbin zamotal trochu hlavy. Pomocí indicií jste měli hádat, kdo je ta tajemná osoba. I tady jste prokázali svůj skvělý postřeh a odměny si odnesli Dan77, jabloňové a Arthoris. Poslední kolo na své vítěze stále čeká, tak uvidíme, jak to dopadne!

Další soutěž na sebe nenechala dlouho čekat a už teď můžete svou fantazii nechat pracovat v soutěži o nejlepší tituly. Čeká vás opravdu královská odměna.

Výherní příběh ze soutěže Příběh o princezně Mycieně

Psal se rok MIRV. Nebo MIDV? Zkrátka byla zrovna překrásná noc letního slunovratu, jako zrozená pro mou první oficiální schůzku se ženou. Poznal jsem ji nedávno při vycházce. Láska na první pohled. Slovo dalo slovo a minulý týden mi dala nanodrát s tím, že už prý budu vědět, co s ním. A já věděl. Takže jsem několik dní po večerech zařizoval vše možné, aby naše prvotní rande bylo perfektní.
Ze své „rezidence“ jsem se do města dostal vcelku bez problémů. Hlavní promenáda, na jejímž konci se rýsoval Kapitol, vypadala lákavě, ale vzal jsem to oklikou. Mimo jiné i kvůli několika zastávkám.
Jako první jsem zamířil do jižní čtvrti, což byla oáza obchodu, které vévodila karavansaraj. Byl jsem tam domluven na předání knížky „Průvodce mužův ve věcech tajnosnubných”, jíž mi nechal známý dovézt karavanou z ciziny. Sehnal ji kdesi na černém trhu a musel jsem přísahat na Frostyho mrkev, že ho neprásknu. A to už něco znamená, když ten sněhulák dokáže do dárečku zabalit továrnu na tarasnice! Dokonce jsem slyšel, že na někoho z vánoční krabičky vyletěl i páv!
Příručku o randění jsem neměl moc čas prozkoumat. Nastudoval jsem jen základy, zatímco mě má cesta vedla směr gumárna (pro ochranu). Potom už jen zbývalo navštívit klenotníka, na zahradě mu rovnou potrhat pár květin a byl jsem připraven abych dobyl srdce své vyvolené. Docela jsem znervózněl, když se přede mnou za Kapitolem objevil její palác. Ale zhluboka jsem se nadechl a šel na věc. Když už, tak ať se mi ten risk pořádně vyplatí!

Myciena mne očekávala. V okně jsem ji hned podaroval sedmikráskami. Nic moc, ale lepší než nanodrátem do oka. „Zamýšlel jsem vás obdarovati růžemi, ale prý jejich květ může svým tvarem připomínat ženské lůno. Podle mě je to hloupost, spíš mi jej připomínají některé tropické rostliny.”
Poděkovala a celá se začervenala.
Pak mě uvedla do své komnaty, kde čekala prostřená tabule, na ní rozličné cukrovinky a čokoládová fontána s ovocem. Usadili jsme se a služebnictvo nám naservírovalo žabí stehýnka. „Znal jsem vědátora, který s nimi prováděl pokusy. Nechal jejich mrtvolkami proudit blesky a ony začly po stole tancovat čardáš,” zasmál jsem se té vzpomínce.
Princezna vykulila oči a odsunula od sebe talíř. Tím dala signál k dalšímu chodu. Kafe.
„Víte o tom, že ta nejkvalitnější káva se nejprve nechává projít trávicím traktem cibetek?”
Zakuckala se a vyprskla nápoj na stůl.
„Ale nebojte, tahle určitě ničími střevy neprošla… Ta výsada čeká až na vás,” dodal jsem spěšně, abych zachránil situaci. Moc to ale nepomohlo. Musel jsem tedy tasit trumf. Perlový náramek. Situace se rázem uklidnila. „Mimochodem, víte, že perla vzniká v útrobách škeble obalováním zrnka písku jejími slinami? Znám lidi, kteří by do sebe klidně ládovali písek po hrstech, aby mohli kálet perly na počkání…“

Zatímco mě stráže hnaly zpět na Alcatraz, přemítal jsem, co jsem asi tak udělal špatně. Vybavil se mi dodatek z příručky: „Ženy jsou ze všech tvorů ti nejnevyzpytatelnější. Řídí se námi dosud nepochopenou logikou a měsíčními cykly…” Vzhlédl jsem k obloze a zaklel. Zatracený úplněk!
(Arfienel, 21. října 2016)

Více příběhů najdete tady: https://forum.cz.forgeofempires.com/index.php?forums/příběh-o-princezně-mycieně.140/


* * *

Magazínová soutěž

Pojďte si zasoutěžit s magazínem! Odpovězte na otázku a získejte odměny.

Soutěžní otázka: Tipněte si, kolik zobrazení bude mít za 14 dní (20. 11. 2016 ve 20:00 hodin) první číslo Forge magazínu?

Do odpovědi napište váš tip (číslo), vaši herní přezdívku a svět.
Své tipy zasílejte do 13. 11. 2016 do 20:00 hodin.

Odměna pro nejlepšího tipujícího:
1. místo: 1 libovolný plánek a 30 výzkumných bodů


Další číslo: 4. prosince 2016
 

DeletedUser11297

Host
Super nápad. Je dobré, když to bude takto přehledné pro všechny hráče. Blog i betu hodně sleduji a snažím se sem ty informace také dávat, ale je to vždy neúplné (většinou jen obrázky) a rozházené všude možně. Vydávat to takto dohromady je zlatý nápad. :) Navíc se mi líbí i připojené povídání o nadcházející události (v tomto případě bratrech). Přes historii jsem byl vždy mizerný a ve hře ta okénka vždy jen prolétnu, takže takto se aspoň něco málo dozvím na jednom místě. :)

No a ještě tip. 223 zobrazení - Cirgard
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser13875

Host
Super magazín na něco podobného jsem se už dlouho těšil :D
Můj tip: 27 429, Martin Wilde, Cirgard.

A chtěl bych se jen zeptat, na jakých stránkách mohu najít Betu? Děkuji.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Arthoris

Odborník
Skvělá práce, tohle je dobrý projekt. Takhle ty informace budou mít k dispozici všichni. Doteď se muselo chodit pro info na cizí fóra(např.:beta). WinJet se je snažil zveřejnit, jak to jen šlo(ale byly to vesměs obrázky, jak sám zmínil). Co se týče toho blogu, tak je celý v en, jak si psala. V tomhle magazínu, jak bylo zmíněno je v hromadě spousta informací, což je super, a ještě i to povídaní o těch událostech, moc pěkné. A hlavni věc, která je potlesku hodná, že ses do tohoto pustila, a chceš pro cz komunitu vymýšlet super věci, jen tak dál. Jinak dle tebe to není ještě podle tvých představ, tak ale povedlo se ti to výborně :). Jinak tip: 300 zobrazení- Arvahall
 

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
Skvělej nápad dělat takový magazín :) Doufám že se udrží co nejdýl...
Tip: 180 zobrazení - Ečko
 

DeletedUser12887

Host
Děkujeme překladatům a Draki obzvlášť aspoň za sebe, je to jen malý hlas, ale třeba potěší.

chyba se dá najít všude, takhle dlouhý text i s různama překličkama je super.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru