Forge magazín 4/2017

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11317
  • Vytvořeno

DeletedUser11317

Host
magazn.png

Editorial

Milí čtenáři,

je čas na dávku únorového čtení. V novém vydání Forge magazínu mám pro vás malé překvapení. Tentokrát se mi povedlo přidat jednu rubriku navíc, a to rozhovor. Zatím neprozradím, kdo odpovídal na mé dotazy, ale myslím, že stojí určitě za přečtení!

Také si můžete přečíst něco o novinkách, které se ve hře snad v brzké době objeví. Konkrétně se jedná o nové historické okénko a o novou úroveň v Cechovních expedicích.

Jelikož je samo o sobě toto číslo poměrně dlouhé, nebudu se více rozepisovat a jen vám popřeji hezké čtení!

Budu se těšit zase v březnu.
carameels

* * *

Téma měsíce

Benátský karneval

carnival_forum_logo.png


Určitě víte, že již brzy začne karnevalová sezóna. Takže si Forge of Empires nemohl nechat ujít možnost zapojit se do oslav a představit vám svou novou událost s tématem jednoho z nejstarších a nejslavnějších karnevalů na světě: Benátského karnevalu!

Než začneme mluvit o samotné události, pojďme se podívat na původ této tradice.

Karneval je období zábavy, během kterého se otočí ustálený pořádek a rozdělení rolí. Král se stává členem lůzy, žebrák je korunován králem karnevalu, každý chodí v masce či kostýmu a schovává se za škraboškou. Tak může činit to, co je běžně zakázáno. Konvence a společenská pravidla jsou během karnevalu otřesena, změněna nebo rovnou zapomenuta.

Karneval předchází Popeleční středě a půstu. Koná se v zimě (na severní polokouli), ale jeho konkrétní datum se mění, jelikož záleží na datu Velikonoc. Karneval začíná na Tři krále a končí den před Popeleční středou. Vrcholem veselí je Masopustní úterý. Podle země či oblastí, kde se koná, probíhá karneval během celého tohoto období či jen ve vymezené dny.

Tak, teď je na řadě se podívat na novou událost. Budete mít příležitosti vyhrát růže, které nabídnete jedné ze tří osob skrývajících se na překrásnými maskami. Každý maskovaný má větší, či menší pravděpodobnost, že vaši růži přijme. Pokud máte dost štěstí a vaše růže je přijata, vyhrajete srdce. A to všechna srdce, která se u dané osoby nastřádala z pokusů všech ve vašem sousedství!

Pokud dokončíte úkoly v události, vyhrajete nový portrét a nádhernou budovu, produkující (kromě spokojenosti) mince, zboží, zásoby či body výzkumu: Maškarní bál!

Můžete vyhrát i 3 další budovy:
Socha masky: Získáte ji, pokud se stanete největším Casanovou svého sousedství. A to tak, že vyhrajete nejvíce srdcí za jedinou růži.
Benátský kanál: Dekorace poskytující spokojenost (a samozřejmě bude ve vašem městě skvěle vypadat)!
Renesanční vila: Obytná budova poskytující populaci, mince a spokojenost.
(www.blog.forgeofempires.com, 13. 1. 2017)

Více si o Benátském karnevalu můžete přečíst i v oznámení na fóru.

* * *
Aktuálně

Těžší, těžké, nejtěžší, „nejtěžšejší“???

Milí hráči, dnes představujeme novou, ještě obtížnější úroveň Cechovní expedice! Budeme k vám upřímní: tato úroveň je extrémně obtížná – zato však s sebou přináší šíleně dobré ceny (mimo jiné diamanty a nové nástroje jako extra pokusy v Cechovní expedici, motivační sady a budovy)!

Většina budov z událostí (či jinak vzácných) byla nahrazena novými, navrženými speciálně pro Cechovní expedice, a někdy jde dokonce o vylepšenou verzi toho, na co jsme zvyklí! Prosím, nechte se trochu navnadit obrázky těchto nových budov:

Jste zvědaví? Šílený mód najdete brzy ve své hře nebo ho můžete již nyní vyzkoušet na naší Beta verzi!
(www.blog.forgeofempires.com, 17. 1. 2017)


expedice.png


Historické okénko Albert Einstein

einstein_forum_logo.png


Hráči Beta serveru mohou v současné době hrát nové historické okénko. Příběh úkolové řady je tentokrát věnován slavnému mysliteli, fyzikovi a snílkovi Albertu Einsteinovi. Za splnění všech úkolů hráči dostanou unikátní portrét nositele Nobelovy ceny a další část Barokní sady.

S napětím očekáváme, kdy se historické okénko objeví i na českých serverech.

* * *
Rozhovor

„Někam mě to posunulo a někam jsem to já posunul. Nazrál čas předat to dál,“ říká bývalý komunitní manažer Skrty

V únorovém vydání Forge magazínu přinášíme dlouhý, ale určitě zajímavý rozhovor. Na otázky odpovídal bývalý komunitní manažer
Skrty, který z funkce odešel 30. dubna 2016.

Původně měl být tento rozhovor na maximálně 15 minut, nakonec se pro vás Skrty tak rozpovídal, že doba konverzace se blížila k hodině. Ráda bych ještě podotkla, že rozhovor probíhal formou hovoru, následující text je tedy přesný přepis nahrávky.

Vzpomínáš si, jak jsi objevil hru Forge of Empires?


Forge of Empires jsem objevil ve chvíli, kdy byl vydaný inzerát na to, že hledají komunitní manažery, tak jsem se přihlásil. Prošel jsem nějakou sérií pohovorů, byl jsem přijatý a asi několik měsíců na to, co jsme byli vybráni, nám řekli, jakou hru dostaneme, což bylo teda Forge of Empires. Ve chvíli, kdy jsem se přihlašoval, respektive kdy se všichni komunitní manažeři přihlašovali na své pozice, tak jsme vůbec neměli tušení, co za hru to bude. Forge of Empires bylo ještě pořád pod pokličkou.

A jak je to dlouho?

Myslím, že to byl rok 2012, kdy jsme dostali přístup na nějakou uzavřenou interní betu v rámci InnoGames. Ale nevím to úplně přesně. Bylo to asi půl roku předtím, než se otevíralo Forge of Empires, kdy jsme dostali nějaké přístupy a informace.

Začal jsi tedy hned ve funkci komunitního manažera…

Tady v Česku jsem Forge of Empires startoval. Prošel jsem funkcemi supportera a speed admina na Divokých kmenech. Pak jsem se angažoval i v jiných hrách od InnoGames v rámci dobrovolnictví a když vyhlásili, že zase hledají komunitní manažery, tak jsem se prostě přihlásil. Takže jsem předtím měl takových 5 let zkušeností na těchto dobrovolných pozicích.

Zmínil jsi své předchozí zkušenosti v jiných hrách, jaká hra od společnosti InnoGames tě bavila nejvíce?

Jediná hra, která mě dlouhodobě bavila, byly Divoké kmeny. Hrál jsem svět 5, kde jsem dosáhl největšího úspěchu. Měl jsem asi stovky vesnic, už si to samozřejmě přesně nepamatuju. Strávil jsem tam tolik času, že se za to dodnes stydím. (smích) Ale bavilo mě to v té době, našel jsem tam dobré kamarády, to bylo fajn. Pak v rámci toho „supportního“ týmu to bylo také dobré. Nicméně ty ostatní hry od InnoGames mě vždycky po nějaké době pustily. Třeba West nebo Grepolis. Nedostalo se mi to pod kůži. Jediné Divoké kmeny mě fakt udržely měsíce, možná i několik let. Ale je to opravdu časově náročné.

Ale funkce komunitního manažera byla určitě ještě víc časově náročná, než hraní…

Ta funkce je dost proměnlivá, nebo spíše to závisí na nadšení člověka. Protože když chce, tak může pracovat jako komunitní manažer 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Nebo takhle… to dělá vždycky, ale může pořád něco realizovat a dělat něco nového. Nebo to může mít na 10 minut denně, ale samozřejmě tím pak trpí ta kvalita týmu. V nějakém nouzovém režimu to fungovat může, na bázi, že se tomu člověk nevěnuje dlouho. Zároveň je ale prostor tomu věnovat neuvěřitelné množství času. Takže každý komunitní manažer si v tom musí určit své vlastní hranice, jak minimální, tak maximální, aby cítil, že tomu dává to, co tomu patří. Já si myslím, že pro mě nějaké minimum byla třeba hodina denně, se kterou jsem vždycky počítal, ale většinu času je to mnohem více. Ne možná té soustředěné práce, že by člověk sednul a pracoval v kuse, to byla asi ta hodinka. Ale přes den má spousta lidí spoustu dotazů a hledají u tebe nějakou odpověď nebo chtějí poradit nebo ty chceš vědět, jak se jim daří. Jestli všechno šlape, jestli překonali nějaký problém, o kterém víš, že ho měli. A to zabírá opravdu hodně, hodně času, což se nezdá. A člověk nad tím pořád přemýšlí a musí být ve střehu.

O časové náročnosti nejde pochybovat, ale zároveň co se týče třeba viditelnosti na fóru, tam jsi příliš aktivní nebyl. Samozřejmě je to také z toho důvodu, že každý člen českého týmu má svou určitou funkci, kterou plní, tím pádem značnou část právě té „administrativy“ na fóru řeší oni. Mohl bys teda hráčům přiblížit, co komunitní manažer dělá a jak funguje proces z Německa a zpět?

Já to možná rozdělím na to, jak moc je ten komunitní manažer vidět v rámci té hry, o kterou se stará, a pak jak funguje ten proces z Německa a zpět.

Nejdříve jak moc je vidět. To závisí na každém komunitním manažerovi. Někteří jsou hodně komunikativní a mluví s těmi hráči neustále, což je super. Já jsem byl spíše takový, že jsem četl. Člověk musí určitě číst fórum, vědět, co se děje, kouknout na sociální sítě, na chat do hry, prohlídnout si tikety (tikety jsou dotazy od hráčů). To děláš na každodenní bázi. No a pak jsou prostory pro to, abys sám odpovídal, zasahoval do toho, co se děje, třeba na fóru. Záleží na tom, kolik práce ten komunitní manažer předá tomu týmu a kolik jí dělá sám. Určitě by to mělo být vždycky tak, že ten komunitní manažer má přehled. Ale nesdílím tu myšlenku, že by měl dělat všechno sám. Já jsem byl naopak velmi rád, když byli lidi soběstační a uměli si to fórum pohlídat. Nebo herní podporu. Člověk mohl mít spolehnutí na to, že ta práce, která je tam vykonána, je vykonána velmi kvalitně. V mnoha případech lépe, než bych ji udělal třeba sám. Každý máme různé talenty.

Co se týče komunikace dovnitř týmu, tedy ne ke hráčům, ale směrem k lidem v týmu. Ta musí být na denní bázi. Je třeba se dívat na společný chat, číst dotazy, které mu lidi posílají a samozřejmě řešit jejich problémy. Takže vevnitř týmu probíhá nejvíce komunikace, dokonce je jí mnohem více než směrem k hráčům. Komunitní manažer hlídá strukturu, fungování, jestli nejsou problémy, řeší přenice, řeší, když má nějaký hráč problém se členem herního týmu.

Co se týče komunikace mezi komunitním manažerem a Německem. Tam je to velmi nárazové. Němci používají takový nástroj, jmenuje se to Task Tool. Tam zadávají úkoly, které je potřeba udělat, například vydat aktualizaci, udělat překlady apod. To jsou nějaké termínované úkoly, které musí manažer plnit. Pak ještě manažeři mají nad sebou hlavního komunitního manažera. V tuto chvíli je to Bartek. Tento člověk sídlí v Německu, přímo na centrále. A to je hlavní propojný bod mezi komunitním manažerem a Německem. Tam je ta komunikace také intenzivní, i když ne tak, jak už jsem zmiňoval dovnitř do týmu. Ale rozhodně si s tím člověkem několikrát do týdne píšeš nebo voláš, abys něco vyřídil, zjistil, zeptal se.

A pak ještě spousta komunikace probíhá mezi komunitními manažery. Na Skypu je udělaný takový chat, kde komunitní manažeři řeší problémy mezi sebou. Radí si, řeší chyby, které se objevily v různých jazykových mutacích… To byla taková obrovská studnice informací, kde ti lidi vědí o té hře první poslední, když se dají takhle dohromady. Jediný neduh je to, že je tam spousta spamu. Ale to je kdekoliv, kde je spousta lidí. Byly tam i stovky zpráv denně a je těžké se v tom zorientovat, aby člověku neuteklo zrovna něco důležitého.

dsc870ljl.jpg

I každý člen Forge of Empires týmu musí být náležitě vidět. A to nejen ve hře!

Spousta úkolů a informací přichází z Německa. Jak je to ale s komunikací do Německa. Často se hráči ptají, proč se neřeší problémy nebo nápady, které mají. Jak jsi to vnímal ze své funkce. Je zpětná vazba hráčů brána v potaz, nebo se vývojáři soustředí spíše na jiné věci?

Vývoj té hry má nějaký plán. Je to plán v řádech roků, měsíců, co se bude vyvíjet a co se bude dělat. V rámci toho plánu je vždycky nějaký volný prostor, v němž se opravují chyby a implementují nápady. Hráči mají často pocit, že jejich nápady nikdo neslyší, že je nikdo neimplementuje a nezaobírá se tím. Chci říct několik věcí: ty nápady jsou určitě čteny! Ale hráčů je spousta a ten důležitý nápad, který má jeden hráč a jemu samozřejmě přijde skvělý a je to věc, která by tu hru obohatila… tak mnohdy je to pravda, ale takových nápadů vznikají desítky nebo stovky. Řekněme každý den. Z těchto nápadů se může vybrat jen omezené množství, které se do hry použije. Vím, že v rámci toho plánu byl určený myslím měsíc, kdy se čistě implementovaly nápady od hráčů. Ale šance, že zrovna ten váš nápad se použije, pokud se neshodne spousta, spousta hráčů, a nejen z Česka, ale i z dalších jazykových mutací, je dost mizivá. Často to, co my máme pocit, že by bylo užitečné, tak designeři hry buď nechtějí, aby ta hra obsahovala, nebo je extrémně složité dotáhnout to do všech detailů. Případně je to moc složité na programování. Pak jsou věci, které nejsou složité naprogramovat, ale nepřijdou nikomu tak důležité a zásadní, aby se do toho investovaly peníze. To znamená, ano Němci ty nápady čtou, jsou jim předávány, některé z nich se naimplementují, ale většina obsahu, který se do té hry dostane, tak je vytvořena designéry hry a z těch hráčských se tam dostává minimum, ale zato to minimum je opravdu to, co chce spousta hráčů a co hru obohatí. Pokud můžu dát nějakou radu: Když dává někdo nějaký nápad, buďte si jistí tím, že je to zásadní, že to hru obohatí, že máte nějakou podporu, jinak nemá smysl tento nápad dávat. Protože šance, že se uchytí, je téměř nulová. Naopak když přijde s něčím, co má podporu spousty hráčů, tak šance, že se to ve hře objeví, je velká. Opravdu dobrý nápad se dostane až do Německa, a navíc když je tam podpora ostatních hráčů, tak se v té hře objeví.

Vrátím se k tomu, že jako komunitní manažer člověk musí fungovat 24 hodin 7 dní v týdnu. Ale i komunitní manažer je jen člověk, který je někdy vyčerpaný, nemá náladu, možná ho to i nebaví a chce odpočívat. Jak je těžké v těchto situacích motivovat ostatní členy týmu nebo vůbec ten tým vést?

Rád bych podotknul k tomu, jak si říkala, že možná byly i chvíle, kdy mě to nebavilo, tak opravdu takové chvíle byly. Někdy je to opravdu vyčerpávající, je to složité. Je pravda, že motivovat lidi, když člověk sám není na 100 % motivovaný, je těžké. V tomhle si myslím, že je potřeba být velmi profesionální, protože ten tým je to, co dělá tu hru tak skvělou. Je to ten tým, proč to člověk dělá, respektive proč já jsem to dělal. Tým je to, co mi dávalo největší radost na té hře. Takže vzhledem k tomu týmu jsem se snažil být v rámci svých možností a schopnosti fér, mít čas poslechnout, když to bylo důležité, vyslechnout názory, motivovat. Ale samozřejmě nevím, jestli se to vždycky povedlo. Snažil jsme se také si s těmi lidmi sednout a zjistit, jestli nemají nějaký problém, a ne třeba jen herní, a pomoct jim, pokud to šlo. Jít si s nimi sednout na večeři. To, že někdy je člověk unavený nebo nemá náladu, tak na to musí okamžitě zapomenout. Protože dobrovolníci a členové týmu pracují spolu s ním proto, aby ta hra byla dobrá. A ty jim můžeš být jen vděčný, neměl bys být naštvaný. Tihle lidi si zaslouží to nejlepší, tvé nejlepší já, pokud to jde. Což se asi ne vždy povede, ale je důležité se snažit.

A v jaké podobě přicházela motivace z Německa, jak oni vás motivovali?

Moc nemotivují. Nicméně jednou za rok se nás snažili pozvat od Hamburku, kde pro nás připravili program, kde jsme se naučili něco nového. To bylo velmi pěkné a užitečné. Takže jednou za rok jsme v Německu měli školení a zároveň to byla odměna za naši práci. Ale takovou jako dennodenní motivaci jsem až tolik necítil. Jednou za pár měsíců jsme dostávali i hodnocení své práce, což bylo fajn. Ale myslím, že tam je prostor pro zlepšení. Jsou tam určité rezervy, ale zase je tam spousta věcí, které se dělají dobře – třeba ten Hamburk nebo hodnocení.

A co bych ještě rád řekl, že vždycky, když člověk potřeboval pomoc, tak ji dostal. Když šlo o nějakou praktickou pomoc, tak nebyl nikdy problém.

I český FoE tým pořádá srazy…

Tým se schází oficiálně jednou za rok, neoficiálně se snažíme častěji, což ale nejde s celým týmem, tak alespoň s nějakými členy. Ale jednou za rok nás InnoGames pozve na své náklady na sraz, který trvá různě dlouho. My ho většinou máme jako prodloužený víkend. Tam se tým může poznat face to face, kdy ti lidi můžou spolu mluvit osobně, což je fajn. Přes ten internet to často není takové nebo člověk má mylné představy, někdy si něco špatně vyloží. Sraz je taková chvíle, kdy si všichni odpočinou, navážou hlubší vztahy, jsou schopni si vyříkat nějaké věci. A co je důležité u každého srazu? Aby tam byl nejhorší internet, protože jinak všichni sedí u nějakých her, a aby tam byl program. My se teda snažíme mít srazy docela dost organizované v tom, co se bude dělat a kam se půjde. Takže jsme je vždycky prožili naplno. Navíc je to takové rodinné, jíme spolu, vaříme si. Mně se to moc líbilo a bylo krásné pozorovat ty lidi. Člověk je pozná z úplné jiné strany a často je velmi příjemně obohacený.

forgemagaz.jpg

Tak do takových vesniček prosím jezdíme. Hlavně žádný internet!

Někdy ale možná i nepříjemně. Která vlastnost tě dokáže nejvíce rozhodit?

To je hned několik věcí. Jedna je samospravedlivost. Když člověk, i přesto, že se mu něco nepovede nebo nevyjde úplně tak, jak by mělo, se snaží sám sebe ospravedlnit, i když to třeba fakt provařil. Nebo to na někoho shodit, to mě vyloženě fakt vytáčí.

A pak jedná věc, se kterou bojuju, je lidská hloupost. Když jsou prostě hloupí lidi. S tím mám velký problém a těžko se mi s nimi pracuje a těžko je respektuju.

To jsou takové dvě věci, které jsou mi hodně nepříjemné. Lidi, kteří je hodně projevují, tak je pro mě těžké se s tím vyrovnat, aby člověk k nim byl příjemný. Tak hlavně doufám, že se sám těmito vlastnostmi moc neprojevuju, nebo alespoň ne moc. (smích)

Povedlo se ti někdy za tvé éry nabrat člověka, se kterým jsi pak měl problém vycházet?

Ano, povedlo. Ne že by byl takový problém ten problém skončit, ale vnitřně mně to bylo nepříjemné a bylo těžké se přes to překlenout. Takže jo, povedlo se mi nabrat člověka, se kterým to pak nevyjde.

Naopak jakou vlastnost u člověka máš rád?

Když na sobě lidi chtějí pracovat a jsou upřímní. Upřímní v tom, co se jim líbí i co se jim nelíbí. A jsou ochotní to říct. A také, když chtějí rozvíjet své schopnosti, zlepšovat se a učit se novým věcem. S takovými lidmi se dá skvěle pracovat, spolupracovat a neuvěřitelně rostou. Člověk to vidí díky těm možnostem a příležitostem, které mají, jak přes ně rostou, a to je odměňující pro mě, vidět ten rozvoj.

V souvislosti s tím, co už bylo řečeno ohledně té motivace a vedení lidí. Minule jsem si na sraze všimla, že jsi s sebou v tašce měl i pár knih, které se týkaly právě toho vedení a rozvoje. Čerpal jsi hodně pro funkci komunitního manažera z odborné literatury?

Rozhodně většina části je intuice, cítění, co člověk má. A zbytek byly různé věci, o kterých si člověk čte. Buď si přečte knihu nebo jde na workshop, který se týká vyjednávání nebo vedení týmu. Na pár takových školení a workshopů jsem šel. Třeba na způsob komunikace, asertivitu... Takže odborná literatura a školení, které jsme měli při škole, to byla velká inspirace. Určitě doporučuju, když člověk chce něco takového poznat, knihy a osobní zkušenost jsou nejlepší. A pak samozřejmě zkoušet. Někdy to ale nevyjde a někdy trošku jo, časem se to všechno lepší.

Co tě donutilo z funkce odejít?

No nedonutilo mě nic!

Ani čas?

Ani ne. Co mě donutilo… Když člověk něco dělá, tak by tam podle mě mělo hrát roli pár věcí. A všechny zároveň ideálně: je schopen on někam posouvat věc, to, co dělá, tak je zároveň schopné posouvat jeho, dělá to rád, naplňuje ho to a těší. A že má takovou vnitřní motivaci, drive, to dělat. Což je po nějaké době u těchto činností obtížné. Hledat dál tu motivaci a dávat tomu motor. Takže myslím, že přišel čas na změnu. Jednak udělat prostor pro to, aby se toho chytil jiný člověk, aby se chytil kormidla a dal tomu jiný směr, aby to člověk netáhl pořád někam, kam si myslí, že je to dobré. Ten svěží vítr jednou za čas je určitě obohacující pro tu věc. A pak má někdy člověk pocit, že si splnil nějaký cíl nebo to, proč tam šel. To si myslím, že mně se stalo, cítil jsem určité naplnění, možná to naopak mohlo přijít dřív. To, že jsem tu funkci předal někomu novému. Možná to mělo být po třech letech, ne až po čtyřech. Ale samozřejmě jsou tam ty aspekty, že člověk má rád tým a lidi, a to ho drží. Ale vždycky by tam měly hrát roli i ty ostatní věci, které jsem zmiňoval. U mě to bylo z těchto důvodů, vnitřní motivace ochabovala a cítil jsem naplnění toho, co jsem si předsevzal – někam mě to posunulo a někam jsem to já posunul – tak si myslím, že jsem pak měl ten pocit, že nazrál čas, aby se toho chytil KaseO. Zpětně to, že jsem to předal někomu dalšímu, hodnotím velmi kladně.

Hraješ momentálně ještě nějakou hru od InnoGames?

V tuhle chvíli nehraju vůbec žádnou hru. Objem toho, co se snažím stihnout přes den, se mi zvětšil natolik, že na to není čas. Ale o svátkách jsem hrál Zaklínače, chtěl jsem si to vyzkoušet.

Tak ještě prozraď, která jednotka ve Forge of Empires byla tvá nejoblíbenější?

Má nejoblíbenější jednotka byla kopiník, protože se rychle rekrutovala a dalo se s ní dobře testovat.

Rozhovor se pomalu schyluje ke konci. Musím podotknout, že jsem byla mile překvapena, že jsi dneska dodržel čas (Skrty měl totiž takovou vlastnost, že když jste něco opravdu nutně potřebovali, odpověď přišla třeba až za tři dny :) – pozn.)

A to by tady mělo zaznít. Co bych změnil, kdybych mohl projít znovu tím časem. Snažil bych se být důslednější. Vím, že v tom objemu té práce si člověk nadomlouval věci, které nestihl a nemohl stihnout. Dochvilnost a důslednost jsou věci, se kterými bojuju a které mi moc nejdou. Určitě bych se snažil být ještě důslednější, člověk má rád důslednost od svého okolí nebo očekává, že když se rozdají úkoly, že se splní a pak mu někdy samotnému to nejde. A to je špatně, to je věc, na které musím hodně pracovat, aby se lidem se mnou pracovalo líp. Člověk pak i hodně prioritizuje, udělá to důležitější, ale zároveň tím odsouvá ty nedůležité věci, na které čekají ostatní a ty lidi to naštve.

* * *
Co se událo v lednu

Statistiky


Počet registrovaných uživatelů: 44
Počet založených témat: 55
Počet příspěvků: 1 116


Děkujeme za vaši aktivitu!

Soutěže

Koncem ledna jsme si pro vás připravili bonusové pokračování Silvestrovské soutěže. Příběh o silvestrovské oslavě, ve kterém si zavzpomínáte na své bujaré oslavy, můžete psát až do 13. února. Na ty nejlepší spisovatele čekají diamanty. Zapojit se můžete tady. Jsme zvědaví, jak příchod Nového roku slavíte vy! :)

* * *

Magazínová soutěž

V minulé magazínové soutěži jsme se ptali, kolik bude v měsíci lednu napsáno celkem příspěvků?
V lednu bylo napsáno celkem 1 116 příspěvků.
Vítězem se stal
MrPatas. Gratulujeme!

V tomto měsíci magazínová soutěž nebude. Ale můžete se zapojit do soutěže, která aktuálně běží na fóru. Na vítěze čekají diamanty!

Další číslo: 5. března 2017
 

DeletedUser11317

Host
Vážení hráči!

Jelikož víte, že Forge magazín se snaží přinášet novinky hlavně z blogu Forge of Empires, mám pro vás dnes špatnou zprávu.
Na blogu přibyl po celém měsíci článek až před chvíli a neradi bychom do magazínu dali jen tak něco pro vyplnění, rozhodli jsme se proto další číslo vydat až v průběhu příštího týdne. Nejpozději však do 11. 3.

Děkujeme za pochopení a přejeme hezký zbytek večera.
carameels
 
Nahoru