Frontenac a úkoly u Vikingů - žádný vztah

Dan 77

Veterán
Nevím, jestli to je záměr anebo chyba, proto si nejsem jistý, jestli to mám vkládat do Návrhů nebo do Chyb, píšu to sem, ale považuju to i za chybu hodnou nápravy.

Frontenac nemá vliv na úkoly ve vikinské osadě, nenavyšuje tam odměny. Měl by mít vliv, ale nějak nemá, protože mi to dává za odměnu pěkně zaokrouhlený sumy, což by neodpovídalo mému nezaokrouhlenému bonusu a jaké nezaokrouhlené sumy dostávám z úkolů jinde.

Zdá se mi, že to tu ještě nikdo nehlásil. Asi to platí pro všechny světy, všechny platformy a všechny verze všeho. :D
 
Naposledy upraveno:

RomanS24

Člen
Vikingove jsou jina osada, v které nemaš žádnou velkolepku a nejsou tudíž vázany na město. ve městě nemusíš mít nic a jet jenom vikingy. takžen asitkak
 

Dan 77

Veterán
Úplně všude? Ale u Vikingů se nebojuje :D:D
A kdyby se tam bojovalo, asi bys místním v boji pomohl a poskytl jim útočný bonus. :) Vždyť by se nemuselo bojovat jen za pomoci místních možností bojování. Ale nebojuje se tam.
A jo, úplně všude... od Severní Ameriky po Austrálii na mapě území. :D To mi nepřipadá jako okolí města. Stejnětak expedice není okolí města, to je jižní Amerika, Vikingové jsou ve Skandinávii. Podle logiky, že se to musí týkat města, by měly bojové bonusy platit jen u sousedů.

Mnohem víc mi dává smysl, co odpověděl Roman.
Samozřejmě je to tak, ale do toho mateřského města dostáváš odměny, ať v něm něco máš nebo ne. Stejnětak do osady vynakládáš mince/zásoby z mateřského města, nestaví se tam budovy za měďáky, tak proč by neměl mít Frontenac vliv na odměny z úkolové řady osady.

Další věc, dostáváme z osady odměny do hlavního města (budovy, emisary), což by Frontenac stejně nenásobil, protože to nedělá u takových odměn dosud.
To vše naznačuje, že osada a mateřské město jsou velmi propojené, nic izolovaného.
Krčma by na to taky mohla mít vliv.

Jo a taky by mě zajímalo, zda a nakolik jsou cena stavby v osadě za mince/zásoby a odměny za úkolovou řadu ovlivněny věkem, ve kterém se hráč aktuálně nachází, protože pro hráče v raném středověku by pak musela být stavba Vikinské osady ekonomicky velice náročná, kdežto pro hráče ve Virtuálce směšně levná.
 
Naposledy upraveno:

dudasek

Znalec
osada nemá s městem nic společné.dává odměny:emisar/run-kámen/Yggdrasil/mince/kladiva/motivační sada...do mateřského města,ale úkoly,ani třeba výroba 5´-10´-15´-1h se nezapočítává do úkolů a eventů---škoda,že to nepropojili s krčmou,ale asi to chtěli nechat jako samostatnou kolonii,aby měli všichni stejné podmínky-teď neberu v potaz náklady mincí/kladiv na stavbu u vikingů.
 

Dan 77

Veterán
Ralok: Díky za info, zatím jsem to nezpozoroval. Tak aspoň máme další propojení s městem - dokončené úkoly - i když výroba u Vikingů se k městské nepočítá do úkolů, jak píše Dudasek.

Dudasek: Výše jsem vyjmenoval, čím vším jsou město a osada úzce propojeny, nechce se mi to znovu psát. Uváděl jsem například právě emisary, obě hlavní ceny a pak taky mince a zásoby, za které jim tam stavíš i budovy místo za měďáky, ale které vikinskou měnou nejsou! K tebou vyjmenovaným odměnám bych ještě přidal zboží a z těch všech by Frontenac měl klasicky násobit odměnu mincí, zásob a zboží, zbytek samozřejmě nikoli (nejde mi ani tak o ty odměny jako o princip). A jak už Fmash psal, v potaz náklady na stavbu v mincích a zásobách brát můžeš, protože v tomto všichni stejné podmínky mají: ceny jsou odstupňované podle věku, ve kterém se hráč nachází.

Shází mi pořád důvod, proč by úkolová řada u Vikingů měla být vyňata z pole působnosti Frontenacu. Vždyť se přece nesnažím třeba aplikovat Baziliku sv. Marka na měďáky (ani vzdáleně).
Mohl by někdo z moderátorů tohle téma přesunout do Návrhů? Kdyžtak i podle toho předělám úvodní text, aby šel do šablony.
 
Naposledy upraveno:

dudasek

Znalec
nápad..spíš to zkus reportovat jako chybu...s osadami vývojáři nejspíše nepočítali..a zapomněli to spojit!jako odměny získáváš zboží,medaile,fp,mince a ne měďáky,takže by to mělo brát na fronte zřetel!
 

Dan 77

Veterán
No původně to je reportováno jako chyba a žádal jsem moderátory ve svém posledním příspěvku, aby tohle téma přesunuli do Návrhů, zatím nic.
Ale jinak přesně tak Dudasku, vůbec bych se nedivil, kdyby vikinskou úkolovou řadu zapomněli spojit s Frontenacem - kolikrát se už stalo, že nějakou věc do hry zavedli beze všech důsledků, které k ní ve hře patří??
Uvedu příklady, na které si teď hned vzpomenu: 1) zpětně dali Terakotce větší bodové náklady na stavbu úrovní, prostě aby cena nebyla stejná jako u oceánských VB (to úrovně VB z PMD a Současnosti stojí taky stejné množství bodů, ty ze Současnosti se proto staví na vyšších lvlech úplně zadarmo, ale to je asi fuk :D), 2) kluzáky, rychlé jednotky z Oceánky, mají schopnost Létání, takže nemohly být přímo zasaženy dělostřelectvem, ovšem nefungovalo na ně ignorování náročnosti terénu, alespoň v tom, že se nemohly pohybovat nad vodní plochou, než jsem to nahlásil a bylo to opraveno.
(ještě toho bylo mnohem víc, na tohle jsem si vzpomněl)

... Osada je mimo město jako jiné městě takže když se to vezme jako dvě města tak v každé mám své výhody, jen odměny jdou do hlavního města
No právě... odměny ve měně, kterou ale osada neumí využít a ani ji produkovat, ale je pro hlavní město, z jehož zdrojů (mince/zásoby) tu osadu stavíš místo za měďáky. Už jsem tu vyjmenoval několik věcí, kterými jsou osada a hlavní město propojeny velmi úzce, i analogii s útočným bonusem, který ti platí všude, nejen u sousedů (při jejich napadání + obranný při obraně města, ale taky poskytují obranu sektorům v CvC = Austálie, naše města jsou ve Španělsku, zbylé země a kontinenty dobýváme při postupu výzkumem).
 
Třeba stavění v kulturních osadách se počítá do úspěchů (postav 280 cest apod), ale už ne do úkolů.
Tam splněné úkoly se do úkolů počítají (splň X dalších úkolů). Útrata tam se také počítá.
 

dudasek

Znalec
měl jsem v eventu splnit úkoly a vikingy mi to nezapočítalo...zato mi to udělilo ocenění za rozšíření(urbanizace)
 
Nahoru