Frontenac a úkoly u Vikingů - žádný vztah

Beru Vikingy jako zpestření hry .
Chtěli by jste na vše bonusy ale co pak ?
Uděláš úkolovou řadu o pád dní dříve....sérii Vikingů až k poslednímu vylepšení zkrátíš o měsíc....a co dál ?
Pak už jí dělat asi nebudeš, když jako odměna je 50 FB.
Co získáš tím, že díky bonusům budeš dřív hotov ?
 

Dan 77

Veterán
Před reakcí si prosím přečti, o čem se tu vlastně psalo, díky. Jinak budeš prostě úplně mimo téma.

O měsíc dřív určitě Vikingy nikdy nezvládnu udělat, ani jednu úkolovou řadu (jednu vesnici) o pár dní dřív. Bonus Frontenacu na to přece nemá (a ani by mít neměl) vůbec žádný vliv, hm. Doporučuju otevřít tuto stránku https://cz.wiki.forgeofempires.com/index.php?title=Hlavní_strana a vyhledat tam Frontenac a jeho bonus. Pokud neznáš bonus Frontenacu, budeš mimo téma vždycky, kdykoli a kdekoli bude o Frontenacu řeč.

To, co se týká mého návrhu, je spíš taková nedomyšlená drobnost, jelikož už mnohokrát vydali do hry něco beze všech náležitých důsledků a šité horkou jehlou.
 

Joxer

Psavec
Podle mně je to tam čisté území, na který má vliv pouze příběh ostrova nikoli VB.
 
Naposledy upraveno:

Dan 77

Veterán
Ale já nepíšu nic o tom, že by měl mít Frontenac vliv na vesnici jako takovou a přidávat do ní bonusy (taky jaké???), ale o tom, že co máš jako odměny z úkolové řady do města v měnách využitelných v hlavním městě (měďáky tam přece za odměnu nejsou!), tak tyto odměny nejsou Frontenacem násobeny (zboží, mince, zásoby - FP to nenásobilo dosud nikde), což považuju ta chybu a nedodělávku ve hře.
Tak už vím, jak to všichni kritici chápete, jenže si tam podle mě dosazujete něco jiného.
 

dudasek

Znalec
definice Fronta zní:"Když získáš mince, zásoby, zboží, diamanty nebo medaile jako odměny za úkoly, získáš dodatečné procento navíc.

proč to jinak stavět,když by to neplatilo?jestli to nechtěli tvůrci aplikovat na osady,Egypt...měli by se vyjádřit a jasně napsat,že získáváš odměny,ale nic ti žádná VB přidávat nebude...nebo to násobit dle dosud jasných pravidel!
 

DeletedUser5384

Host
No,asi s Tebou souhlasím, ale v INNO se, tedy alespoň podle toho, co vidím plánuje ze dne na den :D No a v době,kdy byl v plánu Fronte se vůbec o Vikinzích nevědělo :D A opačně: Když se domysleli Vikingové,už zas nikdo nepřemýšlel o tom,co bylo v dobách,kdy oni třeba ani nebyli ve firmě. OK ? :D
 

Mrtvejmagor

Veterán
jejíž marja, ta osada jak se tam dostáváš? lodí, takže tam ty výhody z velkolepek nefungují, ji tak nějak na jiném území...
 

Dan 77

Veterán
Aha.... takže podle tebe máme určitě zrušit i útočný bonus (také produkovaný velkolepkami a ještě kasárnami, speciálkami z eventů) tady všude:
- Expedice (nachází se až v Jižní Americe)
- CvC (nachází se až v Austrálii)
- všechny ostatní kontinenty na mapě území
A necháme útočný bonus (tak jako bonus k obraně města) jen pro boje mezi sousedy. Jsem zvědavý, jaké na to budou ohlasy. Ale tvou zásluhou, protože to je do důsledku dovedený nesmysl ve tvých příspěvcích.
Vikingové jsou ve Skandinávii, to je od Španělska mnohem blíž než leckteré jiné země, kde bojujeme/vyjednáváme. Lodí apod. se musíš dostat všude a útočný bonus tam i tak platí, takže kdyby byla u Vikingů možnost bojovat, fungoval by útočný bonus i tam (jako bys připlul s válečnou technikou nebo s know how získaným díky VB).
 

Dan 77

Veterán
Pořád tady nikdo nevysvětlil, co brání spárování úkolové řady s Frontenacem.
- Osada a mateřské město nejsou izolované, protože jinak bychom stavěli vikinské budovy za měďáky a nedostávali bychom odměny v mincích/zásobách/zboží/medailích, třeba.
- Pokud jako argument někdo uvádí, že je to na bonus Frontenacu daleko, protože se tam dostává lodí, tak já můžu odpovědět, že ty mince a zásoby na stavbu budov musely do osady taky nějak připlout z městského skladu a naopak že odměny z úkolové řady musely připlout z až daleké Skandinávie :D (mimochodem nějak podezřele okamžitě, ta loď je spíš teleport ;), chápu to v průběhu vzkvétání osady, změníš roli starosty města na ambasadora nacházejícího se jinde, ale ten ambasador se z/do osady při započetí/ukončení návštěvy osady dostává nějak okamžitě), no a když se něco děje ve městě přes jakoukoli úkolovou řadu, má na odměny Fronetenac vliv.
- Nevím, co je/bylo těžkého pochopit na tom, že Frontenac žádnou výhodu osadě nepřidává (když na měďáky ani kulturní zboží nefunguje, i kdyby to padalo z úkolů u Vikingů, což stejně nepadá). Funguje jen na MINCE, ZÁSOBY, ZBOŽÍ, MEDAILE a DIAMANTY, což jsou měny mateřského města, ve kterém se dá Frontenac stavět.
- Problém je jen v tom, že je v tomto hra nekonzistentní, zřejmě opět zavedli do hry novinku šitou horkou jehlou a bez náležitých důsledků a souvislostí s ostatními částmi hry.
Bobbyc: Přesně! :D Vývojáři hry prostě nemají podmínky k tomu, aby novinky ve hře domýšleli a přidávali dodělané! Někdy ani k tomu, aby nahlášení objevené nedodělávky opravili dřív než za pár měsíců nebo dokonce let. (Někdy to opraví brzy, ale někdy ne no.)
 

Dědeq

Znalec
Na druhou stranu, i když to asi není úplně totéž, když získáš např. mince za získání sektoru nebo provincie, taky na to nefungují bonusy frontenacu. Ani jiných bonusových budov, které přidávají procenta k produkci.
No ale vzato kolem a kolem, jde ti o princip, nebo o ty mince a kladiva? Ono mi to připadá trochu jako bouře ve sklenici vody, nic ve zlém :)
 

dudasek

Znalec
tak přidávat kladiva a mince asi nikomu moc nepomůže,medaile někdy někomu,ale fp to už je jiná!vikingové diamanty za úkoly nepřidávají-to tvůrci domysleli....
že za dokončení území/oblastí se odměna nezvedá jsem si nevšiml,neboť mi na pár mincích/kladiv/medailích moc nesejde..mě jde o splnění úkolů,bonusů na zboží a sem tam nějakého rozšíření...
 

Dan 77

Veterán
V tom máš pravdu Fmashi a jo, jde mi jen o princip, protože mám za to, že jde třeba jen o nedodělávku ve hře, kterých už bylo víc a nakonec se opravily (Terakotka, Kluzáky).

Frontenac odměnu FP nenásobí, ale zboží jo.
 

Dědeq

Znalec
Terakotu myslíš tu opravu nákladů stavby, co zapomněli apgradovat? No to zrovna radši mohli zapomenout, stejně jako u IT :)
 

Joxer

Psavec
Na druhou stranu, i když to asi není úplně totéž, když získáš např. mince za získání sektoru nebo provincie, taky na to nefungují bonusy frontenacu
Musel jsem to tu celé číst několikrát, abych pochopil ty argumenty a protiargumenty.
fmashi, pokud získáš cenu za získání sektoru, tak to vliv na frontenac samozřejmě nemá, jak správně uvádíš, ale pokud je v např. úkolové řadě uvedeno získej ten a ten sektor, tak tato odměna už je vázána na frontíka. Dan tu prostě uvádí do příběhu jen úkolovku, což mi došlo po jeho slovech, kdy uvedl, že podle něj si tam dosazujeme něco jiného, což má fakt pravdu.
Pak jsem se teda koukl na celej ten problém jinak a koukal, proč by to tak nemohlo být a všiml jsem si jedné věci, že pokud dojedu do té vesnice, tak ta lišta nalevo, kde je uvedena denní, příbehové a opakující se úkoly, zmizí, a naskočí zcela jiná lišta. Zato v expedici a na mapě území mi zůstává. Pak ta propojenost s eventama je v té liště, kde zaleze do jednotného boxu, který je pouze rozdělován kartami, které jsou ale stále v jednom boxu. Tady bych tipoval, že právě proto jsou na sebe vázány. Ale pokud hraješ např. eventovou minihru, tak úkol v něm splněný se nezapočítává do úkolu typu "splň další 2 jakékoli úkoly" a cena hupsne do invu, která má propojenost s městem. Eventová úkolová řada ovšem ano. Opět ta bonusová linie cen z příběhu, kdy dostáváš např. za 6 úkol něco a za poslední konečný úkol taky něco, se do úkolovky taky nezapočítá. Ale vše, co je v jednom boxu, ikdyž oddělené kartami, které pozor jen tyto různé úkolovky člení, tak do úkolovky a frontíka započítá.
Podle mně je problém v tý nepropojenosti s boxem, kdy ti zmizí ty úkolovky z města, které jsou navázany na VB a při vstupu do vesnice se do hry načte jiný box na úkolovky. Možná odpověď je v tom změněnym herni poli, kdy absence té hlavní úkolové lišty zabraňuje takovej záznam pro frontíka vůbec pořídit.

edit: Což samozřejmě nevysvětluje tu nedotaženost nenávázánosti na VB. Snažil jsem se pouze najít možnou technickou příčinu v nefunkčnosti VB ;)
 
Naposledy upraveno:

Joxer

Psavec
Napadlo mně ještě další vysvětlení.
Propojenost se základním systémem hry může mít na starost nějaká funkce v tabulce databáze, kdy by se tato celosystémová informace musela předělat pro jednotnou systémovou akci, která by se musela upravit tak, aby vytvářela funkci i pro tuto vesnici. Celá vesnice je ale třeba jen prozatímní zkušební projekt, který po křiku nebo nezájmu hráčů bude zrušen jako např. poklady a pro odstranění by se opět muselo zasahovat do nějaké hlavní systémové informace. Takhle jen smáznou a hotovo. Třeba po odhlasování "že teda jo, necháme", tu informaci nechají zavést ;):D
 

Dan 77

Veterán
Joxer: Díky za podpoření. Myslím, že jde fakt jen o banalitu, ale zvedla se proti tomu vlna odporu, jako bych chtěl snad aplikovat Baziliku na měďáky (což nechci ani vzdáleně), navíc jsme se tu dosud de facto jen točili v kruzích.

A to, jestli má vliv rozdělení úkolů do dvou boxů (městský se 3 třídícími záložkami a pak ten u Vikingů), nad tím jsem moc neuvažoval a vypadá to jako pravděpodobná příčina. Samozřejmě úkoly u Vikingů nelze splnit nijak tím, co uděláme paralelně ve městě, a naopak co uděláme u Vikingů, nemá vliv na paralelní úkoly ve městě, ale už tu bylo několikrát zmíněno, se něco někdy započítá, takže je to poněkud nekonzistentní. Na to, kdy a kde který box zmizí, bych moc nehleděl, protože třeba v CvC zmizí i ten městský, do kterého se boje v CvC počítají, nebo při bitvě, během které se do úkolu počítá, kolik jednotek pobiješ, při návštěvě cizího města zase motivace/zušlechtění.

Terakotu myslíš tu opravu nákladů stavby, co zapomněli apgradovat? No to zrovna radši mohli zapomenout, stejně jako u IT :)
Přesně tak. Ale byl to jejich renonc, že na něco zapomněli.
A těmi kluzáky myslím to, že neuměly přeletět jezero, byly omezovány v pohybu.
 

Dan 77

Veterán
- Opravili jsme úkoly Virtuální budoucnosti, kde nebyl správně započítán bonus z velkolepé budovy Chateau Frontenac.
- Opravili jsme ikony ve dvou úkolech Virtuální budoucnosti, které neodpovídaly popisu úkolu.
Ještě se někdo diví, proč navrhuju opravu / nahlašuju nekonzistentnost ve hře? Viz výše citace z popisu poslední aktualizace (1.147), tohle je prostě klasika, že se tu na detaily zapomíná.
 
Nahoru