Globální chat

Smígl

Člen
současný stav: z jednoho světa si můžeš psát na globálním chatu jen s lidmi z tvého světa
nápad: udělal by se další global chat kde by si lidi mohli psát mezi světy, ale zároveň by zůstal ten globální chat, který je teď
zkoušel jsem hl... na fóru. : Trochu jo
 

Svatej

Legenda
hmm, mohlo by se to udělat další záložkou v chatu (jako teď máme záložky cechovní chat a chat se sousedy + soukromé chaty)
PRO
 

chlastakov

Komentátor
Bylo by to fajn, hlavně když by se tam třeba dodělalo i šeptání. Takhle musím skákat ze světa na svět když chci s někým mluvit.
 

Pikolo

Komentátor
A k čemu by to vlastně bylo? Pokud vím, globální chat je především určený na inzeráty do cechů, shánění zboží a aktivních přátel a to všechno je možné jen v rámci jednoho světa. Pokud by šlo jenom o tom si tak mezi světy "popovídat" už to se hrou moc nesouvisí

proti
 

Smígl

Člen
ano, je to určené taky k povídání, ale například když lidi hrajou na víc světech tak mohou verbovat lidi do cechu i z jiných světů !!! A musíte přiznat že FOE by bylo bez pokecu celkem nuda.
 

Roginel

Komentátor
A k čemu by to vlastně bylo? Pokud vím, globální chat je především určený na inzeráty do cechů, shánění zboží a aktivních přátel a to všechno je možné jen v rámci jednoho světa. Pokud by šlo jenom o tom si tak mezi světy "popovídat" už to se hrou moc nesouvisí

proti

zase ty světy jsou dost provázané a mnoho hráčů má více měst na více světech, takže inzeráty cechu, shánění zboží , pokec by tím vůbec neutrpěl ..

Mě tady shodili nápad, hlavně kvůli datové náročnosti .. a toho bych se v tomto případě spíše obával, a druhé věci, že by tam nakonec vznikl při 7 světech v podstatě chaos .. ten se však dá nějakým způsobem vyřešit .. třeba (příznakem z kterého světa kdo píše .. )

opatrné pro
 

chlastakov

Komentátor
A k čemu by to vlastně bylo? Pokud vím, globální chat je především určený na inzeráty do cechů, shánění zboží a aktivních přátel a to všechno je možné jen v rámci jednoho světa. Pokud by šlo jenom o tom si tak mezi světy "popovídat" už to se hrou moc nesouvisí

proti

Mám i cechy, které jsou na všech CZ světech a převážně se stejným osazenstvem. Věř mi, že pro hru by to přínos mělo a velký :) Když je třeba akutní situace na A a jsem zrovna na B, bylo by super vědět o tom, aniž bych musel svět přepnout.

zase ty světy jsou dost provázané a mnoho hráčů má více měst na více světech, takže inzeráty cechu, shánění zboží , pokec by tím vůbec neutrpěl ..

Mě tady shodili nápad, hlavně kvůli datové náročnosti .. a toho bych se v tomto případě spíše obával, a druhé věci, že by tam nakonec vznikl při 7 světech v podstatě chaos .. ten se však dá nějakým způsobem vyřešit .. třeba (příznakem z kterého světa kdo píše .. )

opatrné pro

Jako vývojář vnímám spojení chatu naopak jako možnost, jak hře ulehčit. Chat by takto mohl běžet nezávisle na konkrétním světě a tedy i na odděleném serveru. Hře samotné by se tedy ulevilo oddělením části zátěže, i když věřím, že zrovna ten chat je zátěž minimální. Hra stejně jen posílá volání na webové API, tak by požadavky chatu mohly směřovat na oddělený server, který hravě jeden zvládne požadavky všech světů v daném regionu. Odpadne tak i nutnost nějak synchronizovat zprávy mezi servery různých světů.

Odlišit by se to dalo velmi snadno nějakým třeba suffixem k nicku, tedy "nick (A)", "nick (B)" atd. Věřím ale, že pro jednotlivé světy by tam stejně byly samostatné záložky.

Super by také byla možnost vytvořit "místnost", kde by mohli být lidi napříč světy. Pro tuto komunikaci teď v cechu, který existuje napříč světy používáme Skype a je to otrava.
 
Naposledy upraveno:

Smígl

Člen
samozřejmě že by to muselo být odlišné např když budu psát z světa Briscard tak by tam bylo Smígl (B), když z Cirgard Smígl (C),
 

Dan 77

Veterán
PROTI
Nevidím v tom přínos, jediné k čemu by to vedlo je výměna bodů mezi světy.
... Která je zakázaná, za to lze dostat ban. Takže dávám taky PROTI.

Jestli si chce někdo číst a dopisovat na chatu ve všech světech, ať hraje všechny světy, stejnětak kdo se chce účastnit SGCH... Globální chaty dohromady nemíchat, byl by v tom chaos, i kdyby tam byla nějaká značka, ze kterého světa člověk zrovna píše. A co když bude ten hráč psát z několika světů současně? :) :)
 
Nahoru