Hokej

Pajkazed

Host
Zlín a Plzeň, ty mají moje sympatie a to co předvedli ve finále...No nádhera- po dlouhé době fakt krásná finálová série.
 

Lord Termoplína

Host
Tak nám začalo Mistrovství :)
Chystáte se někdo přímo na místo činu, nebo dáváte přednost pohodlí televizní obrazovky?
 

DeletedUser2059

Host
Televizní obrazovky s plným jasem, s těmi Švédy to byly nervy.
 

Lord Termoplína

Host
Se Švédy to byl nádherný zápas, pro nezaujatého fanouška 100%, ale ten pravý boj očekávám zítra :)
 

Lord Termoplína

Host
Kde je vlastně v Ostravě oficiální Fan zóna?
Někde u ČEZ Arény? Nebo v Nově Karolině?
 

Henzis

Znalec
Ne ne ne, oficiální fan zóna je v dolní oblasti Vítkovic.

U Karolíny jsou neoficiální stany, nevím co tam je. A u arény jsem nebyl. Takže nevím co tam je.
 
Naposledy upraveno:

Lord Termoplína

Host
Nebyl jsem si právě jistý, zda ta nelegální je v Karolině, a pokud ano, kde je oficiální. Děkuji tedy za objasnění situace :)

Tak máme za sebou Kanadu. Výsledek rozhodně neodpovídá ději utkání, ale rozhodně naznačuje potenciál a kvalitu současného kanadského mančaftu.
 

Arthoris

Odborník
Kanada měla naprosto zápas pod kontrolou, rozhodně my jsme podali taktéž super výkon ale v obraně to ještě trochu vázne. Každopádně Kanada se porazit nedala mají hvězdný tým a když jsme dokázali vyrovnat, tak oni zvýšili obrátky a většina hry se odehrála v našem obranném pásmu. Prostě výhra byla nereálná ale naši do toho dali vše, teď jenom doladit obranu a zkusit vybojovat aspoň nějakou medaili ale bude to hodně těžké. Ale musíme věřit na medaili máme.
 

Lord Termoplína

Host
Nemyslím si, že by náš výkon byl až tak špatný. Obecně i u expertů převládá i přes porážku vlna pozitivních ohlasů. Zní to trochu podivně, když se podíváme na výsledek, ale zůstávám optimistou.
Troufám si tvrdit, že včera jsme si to prohráli hlavně sami. Poskytli jsme Kanadě příliš moc přesilovek, což smrdělo při pohledu na naši úspěšnost před zápasem v oslabeních, kdy jsme byli lepší jen než Lotyši. Když si ale zrekapitulujeme jednotlivé fauly, tak minimálně polovina z nich byla naprosto zbytečná. Být disciplinovanější, tak ten výsledek vypadá daleko jinak.

Hráli jsme proaktivně. Náš útok poctivě napadal a kanadské obraně to dělalo leckdy potíže. Jediná pevná hráz vzadu byl výtečně chytající Mike Smith.

Bohužel na MS budeme doplácet na obranu, která hraje dobře, ale to nestačí. Trochu mám strach z naší obrany i při výhledu na možný Světový pohár. Defenzivní lídři nám stárnou a už máme jenom poctivé defenzivní tvrďáky, kteři jsou bohužel mimo pro tento turnaj až na Hejdu. Hodil by se takový Židlický o pár let mladši. Snad do něj Šustr doroste.
 

Arthoris

Odborník
Nj, tak to chce vytvořit kvalitní juniorky, kvalitní zázemí. Vždyť je to strašné ale i přesto se občas objeví talent. Tak to udělali ve Švédsku, zainvestovali a jak se jim to vyplatilo? jeden borec za druhým a v USA přes 150 Švédů prostě aby jsme neztratili krok co už ztrácíme, musí se něco proto udělat.
 

Lord Termoplína

Host
Omlouvám se, že píšu až nyní. Bohužel co se týče obránců nepřejímáme moderní trendy. produkujeme většinou obránce podle vzoru staré školy. Například v tom Švédsku je ta výchova založena na jiných hodnotách. Hráči se odmala mazlí s pukem. U nás i mladí hrají na výsledky. Tady je prapočátek všeho.
Na Švédsko bych se moc nedíval jako na vzor. Té infrastruktury určené pro hokej (venkovní kluziště, ...) asi nikdy nedosáhneme kvůli menšímu zájmu o hokej, nedostatečné využívanosti a finančním nákladům pro rodiče při výchově hokejisty. Osobně bych se díval na USA, kde vyberou určitý nejlepší vzorek hráčů z daného ročníku a sním pak pracují. Na tomto principu by mohly fungovat nově zakládané akademie.

Jinak k samotnému šampionátu. Vnímám ho velmi kladně. Je to způsobeno hlavně tím, že MS už nepovažuji za jakýsi vrchol hokeje. Tím jsou pro mne olympiády a světové poháry. Mistrovství svým každoročním pořádáním ztrácí na prestiži. Osobně se přikláním pro model lichých let.
Z tohoto pohledu je pro mne úžasné, jakým způsobem se MS vyvíjelo z pohledu atmosféry okolo. Medaile byla vedlejší. Dostali prostor mladí hráči, kteří neměli šanci ukázat se ještě na mezinárodní scéně. Navíc jak Jágr poznamenal něco v tomto duchu: "Kluci spící v hokejové výstroji, jsou víc než jakákoliv medaile."
 

Arthoris

Odborník
Jasně neříkám, že si máme brát vzor od toho nebo od toho, jen poukazuji na to, že si Švédi řekli, takhle to dál nejde a začali to řešit, udělali ten krok dopředu. A teď se jim to vrací, ta práce jim vynáší ovoce. To, že mají v USA tolik hráčů o něčem svědči. My máme taky kvalitní hráče ale pořád chybí udělat ten krok k tomu aby jsme dostihli tu špičku momentálně jsme zaspali.Ještě do nedávna to byla dobrá éra pro náš hokej, jenže jsme neudrželi stou špičkou krok. Jak již si psal je to hodně o financích, jak pro rodiče, tak do samostatného hokeje. Jinak co se týče toho zájmu o hokej, tak spíš naopak ten zájem je právě dost velký a je to národní sport. Spíš to chce začít řešit od základu nebo zůstaneme na místě a nepohneme se. Je jasné, že teď už je to dost vyrovnané ale i přesto momentálně Kanada je o dvě třídy výše, pak o třídu je USA,Švédsko,Rusko,Finsko a my už trochu za nimi zaostáváme, takže pokud se to nezačne řešit, tak se budeme rovnat z Francii,Švýcary atd.... Samozřejmě tyto týmy jednou překvapily a říkalo se, že se už se dostávaly na úroveň výše zmíněných ale není to pravdu pořád jsou níž a taky to na tomhle šampionátu potvrdili. Prostě, jak sem již psal máme dobré hráče, talenty ale to nestačí bez toho co dělá Kanada, USA a spol. Pěkné ale je, že se můžeme pyšnit tím, že jsme čtvrtá neproduktivnější země, v ohledu hráčů, kteří jsou v NHL. Jasné je, že tam máme dosti starších hráčů ale to ukazuje naší dobrou hokejovou Éru, která teď upadá a proto by se měla řešit je to přece náš NÁRODNÍ SPORT.
Kanada 29 gólmanů + 419 hráčů do pole
USA 16 + 191
Švédsko 9 + 61
Česko 4 + 33


Co se týče šampionátu, tak po stránce návštěvnosti a organizace velice ale velice vydařené a chválihodné padl i rekord, který překonal Minsk. Co se týče výkonu, tak souhlasím z hráči, kteří řekli to samé co si myslím, bylo to nahoru dolů a to se dneska nevyplatí. Další věc je, že to růža pořád míchal a tak nemile to i skončilo, bohužel proti USA o bronz to byla marnost a když si vezmeme, že jsme ještě hráli doma a na druhé straně USA měli mladé kluky a ještě někteří z farem(to svědčí o propracovaném systému a práci z hráčemi) a přejeli nás nevím ta medaile se urvat měla a i když co Jarda řekne to je pro mě svaté a dosti ho uznávám, tak to musíš brát s nadsázkou. On rozhodně turnaje bere velice vážně a tu medaili chtěl ale sám to nevyhraje. Proti Finům super Jardův zápas ten nám to vyhrál a žádní rozhodčí a podobné bláboly ten kdo to tvrdí ten zápas asi neviděl. Proti Kanadě, taky dosti solidní zápas i sami Kanaďané to potvrdili. Ale bylo řečeno, že se opakovalo to co minulý rok a to že jsme nebyli schopní dát poslední dva zápasy gól ale proti Kanadě jsme ho dali a byl regulérní a možná by se to vyvíjelo jinak ale to jsou jen dohady a už je to pryč. Další věc je dobře, že je to každý rok, protože to je vždy kvalitní šampionát a když to lze dělat každý rok, tak ať se to dělá. A podle mě to je to MS atraktivní a prestižní pořád akorát, jak si již psal pro někoho se to může zdát nudnější, že je to každý rok. Jenže kdyby ZOH byly každý rok, tak by to tak atraktivní taky nebylo ale že je to co čtyři roky, tak je to jasné, že je to něco jiného něco většího a nějaký vrchol. A další věc je Kanadský nebo-li Světový šampionát, tak tady se dá opravdu říct to už je jiná dimenze a nejprestižnější turnaj už podle toho, že se koná po velmi dlouhé době a hrají tam hráči jen z NHL a pořadatel je přímo NHL. Zde de zjistit, kdy se vyskytovaly tyhle turnaje KP 1976 • KP 1981 • KP 1984 • KP 1987 • KP 1991 • SP 1996 • SP 2004 • SP 2016 tohle je už opravdu kvalita sama.
 
Nahoru