Hra Rolí - Cerda zvany Plecity

Da Hero

Komentátor
kratka verze

0 vojaku v boji = 0 padlych vojaku ;)
Lord x je spojenec, zlikviduje 1.vlnu u vezi svymi vrhaci kamene ze sveho kopce.
Spioni znici vsechny, co jsou v podzemi.
Zbylou obsluhu vrhacu ve vlne 2. - tesne pred hradem - a jezdce na koni ve vlne 3. - na nadvori -, pak 12 lucistniku, jistenych 3 legionari, kteri si posleze promluvi s pani hradu.
Pred odchodem do boje budou bojovnici povzbuzeni plamennou reci velitele, bubeniky a vlajkonosi a v Obelixovym elixirem.

--------

Jmenuji Arwal Palicak a jsem vojak. Obykle jsem v prvni linii, ale dnes mi pan rekl:
"Arwale, dnes je Tvuj stastny den, podle vrchnosti nesmi dnes padnout ani jeden vojak. Jdi tedy s ostatnimi za Lordem X, drzte se mimo dostrel a pomozte muse zasobovanim vrhacu kamene, co ma na svem kopci."

Lord X je nas novy spojenec, puvodne to ani tak nevypadalo, ale trocha zlata a dva vozy lahudek ho pri tehle hladove zime presvedcily.
Bude se svoji dvacitkou vrhacu odstrelovat namorni pristup a pokud bude dobry vitr, tak i hrad.

Nas vojensky velitel je hlava otevrena a proto poslal do hradu spiony, rika, ze ma pro nasi armadu mile prekvapeni.

...

A uz je to na spadnuti, bubenici bubnuji, vlajkonosi mavaji vlajkami o stoset. Moralka a fyzicka muzstva je takova, ze by vylezli i sklenenou stenu.

Prichazi velitel.

Chlapi, dnes bude stacit jen 15 z Vas, 12 lukostrelcu a 3 legionari, abychom si udelali piknik na hrade za vodou.

Kral Frenegar ma na nas prichystane tri vlny utocniku, o prvni, ktera ceka u vezi, se postara Lord X se svymi vrhaci kamene.
Druhou a treti vlnu procisti nasi saboteri - pohrbi podzemni vycvikove prostory i s jejich osazenstvem.
Spioni uplatili kraluv hladovy lid jidlem a kozesinami, takze pro nas vycistili okoli hradu a pokud je nebudete provokovat, nebudou si vas vsimat.

Na vas, tak zustane obsluha vrhacu kamene a valecnici na koni.
Vrhace se dlouho chystaji do boje, takze je z dalky znicite driv nez stihnou zacit strilet, pak probehnete na nadavori, kde se schovate, pockate az vyjedou valecnici na koni a postrilite je, pak uz bude na legionari Martinovi, co udela s pani hradu.
A abych nezapomnel, u zbrojmistra se poradne napijte Obelixova elixiru.
Takze chlapi, kdo mimo Martina dneska pujde mistnim ukazat, jak se dela piknik ?
 
Nahoru