Hra vs realita

  • Zakladatel vlákna DeletedUser14844
  • Vytvořeno

DeletedUser14844

Host
Co všechno je ve hře jinak, než to bylo (je, eventuálně bude) ve skutečnosti? Nebojte se, rozšířit ostatním obzory ;o)

A rovnou vykopávám. Tady jsme diskutovali ohledně "Doby železné" a tomu, že reálie této doby ve skutečnosti odpovídají antickému Řecku a Římu, tedy něčemu poněkud jinému. Pojďme si o tom nebo třeba o něčem úplně jiném nezávazně podebatovat ;o)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser14844

Host
Ve hře můžeš obehnat vyloučenou obytnou lokalitu šibenicema a pranýřema a stoupne ti všeobecná spokojenost.
Zkus obehnat pranýřema a šibenicema třeba Pražský Žižkov a ukamenujou tě dřív, než dokončíš první... :D
Tak, tahle praktika patří do středověku nebo ranýho novověku a "spokojenost", nebo spíš "klid" se tím v té době dala zajistit vcelku spolehlivě. To zrovna moc mimo realitu není ;o)
 

Svatej

Legenda
Tahle "praktika" se nikdy tak jak ji popisuju nepraktikovala. ;) Nebo alespoň nevím o tom že by někdo obehnal kus města šibenicema a pranýřema. :D

A kdo mluví o středověku? :D Já píšu o dnešní současnosti (herně spíš zítřek).

Ano, byly stavěny šibenice a pranýře, ale obvykle jen pár kusů na obec, ne desítky/ stovky. ;)
A než na mě vytáhnete Německou inkvizici a hranice na každém kopečku, či Vlada Tepese a jeho lesejček před hradbama, tak upozorňuju že já tu mluvím o šibenicích a pranýřích, ne hranicích a lidech naražených na tyč. ;)
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser14844

Host
S oblibou i na náměstí (pranýř prakticky vždy), ale je fakt, že o "obehnávání" se mluvit opravdu úplně nedá ;o)
Takže kdybych to měl nějak zevšeobecnit, tak realitě neodpovídá jednak to, že lze zpětně stavět jakékoli objekty (což reálně z různých důvodů není vždy možné) a dále to že jich lze postavit "libovolné" množství. Co ovšem odpovídá je to, že pokud stavíme objekty z minulých dob, má to menší účinnost než soudobé prostředky a tudíž se to nevyplatí ;o))
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser14844

Host
Nejen brambory ale i kukuřice ;o) Podobná situace je třeba s tiskárnou ve vrcholném středověku a kdybychom byli důslední, našli bychom i spoustu dalších nepřesností. Třeba mosaz byla sice známa už v době kdy se ve hře objevuje, ovšem skutečně masového využití se jí dostalo až v době kdy se z manufaktur stávají továrny, tedy víceméně v 19. století. Otázkou ovšem zůstává, jak Inno vlastně definuje "středověk" ;o)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Dan 77

Veterán
Přesně, ta šibenice a tiskárna mě taky napadly. :) :)
Přitom výzkum knihtisku je až v pozdním středověku, jak to má správně být, ale ta tiskárna (prémiová kulturní budova, tj. už na začátku vrcholného středověku) je moc brzy. Kdyby byla tiskárna třeba skriptoriem (písárnou pro mnichy), bylo by to mnohem charakterističtější pro přelom raného a vrcholného středověku.
...nejvíce nepřesností je právě na začátku stromu výzkumů, hlavně v době železné, kdy jsou takové banální výzkumy jako třeba zemědělství, orba a lukostřelba zásadně opožděné a patřily by už do doby kamenné, i když chápu to, že potřebovali do těch epoch něco dát a nějak to rovnoměrně rozvrhnout.
To samé s výzkumem Akvadukty v raném středověku (i když akvadukt je už prémiová dekorace v době železné) a se zbožím raného středověku, což by všechno mohlo být už v době železné, ale asi to potřebovali nějak rovnoměrně rozvrhnout.

Jinak mi připadá, že v každé části středověku je to, co do ní patří, tj. co je pro ni charakteristické. Mohl bych se třeba zmínit i o tom, že jeřáby (název výzkumu) byly už mnohem dřív než v pozdním středověku, ale uvádět i takové příklady by už bylo hnidopišství.
Od koloniální doby do Budoucnosti jsou ty epochy ale ještě mnohem přesněji navržené.
 

DeletedUser14844

Host
Tak jasně, že mnohé věci zhruba odpovídají. netvrdím, že ne. K těm vysloveným nesmyslům mě mimochodem ještě napadají třeba pouliční lampy v pozdním středověku, ve skutečnosti se objevující v ulicích až v 19. století, nebo takový ten prémiový sloup, co člověk dostane v boji proti barbarům, který by spíš patřil až někam do barokního období atp.
 

DeletedUser14844

Host
Ještě jedna věc z těch chronologických chyb mě teď napadla. Castel del Monte rozhodně nepatří do pozdního středověku, ale kamsi mezi středověk raný a vrcholný. Samozřejmě zase záleží na definicích. Z Italského hlediska už je to jistě středověk vrcholný, z hlediska středoevropských dějin spíše ještě stále raný. Pozdní ovšem v žádném případě ne.
 

Dan 77

Veterán
Asi chtěli mermomocí osvítit noční vrcholně-středověká města. :) Pilíř vítězství? Kdysi vypadal jinak a pak ho trochu upravili do dnešní podoby spolu s celou dobou bronzovou a železnou. Castel del Monte je zkrátka vrcholný středověk, většinou jedno z hlediska kterého státu, protože to slohy se postupně šířily.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser4749

Host
Postavy vystupující v této hře mají zvláštní (nadlidské) schopnosti. Teď mám na mysli ty v animacích ve městě. Zkuste vzít kosu tak, jak ji drží farmář z vrcholného středověku a uvidíte, kolik toho posekáte. ;)
 
Nahoru