Hrady

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

kaktusak_cz

Nováček
Napadlo me ,ze by u nejake budouci velkolepe stavby nebylo naskodu dat bonus i na utok pro obranu,treba 50% obrana a 50% utok pro obranu.
 

DeletedUser9061

Host
Útočných i obranných budov se mi zdá vcelku dost.
Mylsím, že v dalších doách přijdou další takovéto budovy, ale nemyslím, že dají i útok i obranu do jedné VS.
 

DeletedUser7347

Host
Je fakt že by to něco s touto situací chtělo udělat ale nic se dít nebude (můj názor) Např.Hráč s armádou z pokroku s bonusem obrana útok 40% mě krásně vyklepne i když mám obraný bonus 134% (samo že mám též armádu z pokroku)
 

DeletedUser7772

Host
Útočných i obranných budov se mi zdá vcelku dost.
Mylsím, že v dalších doách přijdou další takovéto budovy, ale nemyslím, že dají i útok i obranu do jedné VS.

myslím, že autorovi ide o útok/obranu brániacich jednotiek útočné VB (Zeus, Cáchy, Castel) podporujú oboje, kdežto obranné VB len obranu, čo dáva útočníkovi veľkú výhodu - napr. útočím z bonusom +120% obranca má 120% a rozbijem ho v pohode, lebo on má bonus len na obranu a jeho vojaci musia útočiť bez bonusu - takže jeho bonus na obranu akoby neexistoval a on musí prebiť obranu +120% mojich a k tomu UI nie je zrovna najbystrejšia...

sorry pôvodne som chcel citovať príspevok nižšie, ale to je aj tak jedno :)
 

DeletedUser9061

Host
myslím, že autorovi ide o útok/obranu brániacich jednotiek útočné VB (Zeus, Cáchy, Castel) podporujú oboje, kdežto obranné VB len obranu, čo dáva útočníkovi veľkú výhodu - napr. útočím z bonusom +120% obranca má 120% a rozbijem ho v pohode, lebo on má bonus len na obranu a jeho vojaci musia útočiť bez bonusu - takže jeho bonus na obranu akoby neexistoval a on musí prebiť obranu +120% mojich a k tomu UI nie je zrovna najbystrejšia...

sorry pôvodne som chcel citovať príspevok nižšie, ale to je aj tak jedno :)

Ano, ale také se musí podívat na další věci:
a) máme 3 útočné budovy, které dají maximálně 150% útoku
b) obranné budovy máme 2, celkově dají 200% obrany
c) také existuje klášter +20% a strážní oheň +4% (Strážních ohňů můžeš mít i několik)


PS: měl jsem souseda, který měl: Chrám Vasila Blaženého (8. úroveň); Dealský hrad (8. úroveň); 1x klášter; 59x strážní oheň = 416% obrany. Takže myslím, že v tomto případě většinou vyhraje tento obránce. Toto byl jen příklad, jak může být i obránce ve výhodě.
 

DeletedUser8903

Host
Krom detailu, že efekt +0%/+300% není zdaleka adekvátní efektu +150%+150% i když se opticky(Matematicky) Tak jeví ...

Protože jednotka, jenž má stav 100+150%/100+150% = 250/250 (Útok/Obrana) Je na tom lépe, nežli jednotka 100+0%/100+300% = 100/400 (A to ještě s ohledem, jaké jsou jednotky krom některých, definovány hodnotami třebas 40/30 + bonusy za typ, který hráč využívá, ale PC tupě nikoliv) ...

Takže útočník jde do útoku třebas s jednotkou 40/30 +150% = 100/75* A obránce tam má jednotku 40/90* ...
(Ano, pro rejpaly, jsou i jednotky 30/60 nebo 40/40, ale obecně je poměr vyšší pro útok a bonus proti jednotkám, to u útočníka dovyšuje, když si vezme třeba děla proti tankům, řídí je takticky, a PC jen tupě dělá blbosti) ...

*Takže je pěkné, že je bonus pro útok jen +150% a +150%, kdežto obránce má třeba +400%, jenže poněkud neuvádíš, že ten bonus 400% většinou pracuje s mnohem nižšíma čísly, než jaké bonusuje útočník v základu jednotek ...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser7772

Host
PS: měl jsem souseda, který měl: Chrám Vasila Blaženého (8. úroveň); Dealský hrad (8. úroveň); 1x klášter; 59x strážní oheň = 416% obrany.

tak v tomto prípade OK - máš pravdu, ja mám najvyššiu obranu v susedstve +230% a z +125% útoku to dám...
ani si neviem predstaviť ako niekto nazbiera 59 ohňov... ale to je možno jeden na servery, z aktuálne 82 susedov mám 2x cez +200 potom 3-4 okolo +150-180% a tí ostatný menej takže všeobecne platí, že útočník má výhodu :)
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru