BUDOVY hromadná výroba

 • Zakladatel vlákna DeletedUser16082
 • Vytvořeno

DeletedUser16082

Host
Ahojte, nevím zda tady nápad padl, ale moc bych uvítal možnost hromadné výroby jedním tlačítkem. Myslím, že třeba bych u jedné výrobní budovy vybral, že chci zahájit 4 hodinovou výrobu a byla by tam možnost zaškrtnou možnost - u všech výrobních budov zahájit 4 hodinovou výrobu. To samé v dílnách.

Děkuji
 

fmash-

Znalec
Taková možnost existuje, ale pouze na PC. Na levém okraji uprostřed máš ikonu hromadné sklizně, kde můžeš po jejím použití rovnou zadat, jaká má být další výroba. Je to ovšem prémiová funkce za 5 diamantů/jedno použití.
 

DeletedUser12887

Host
Nejspíš se nepočítá s tím ze by ještě někdo vyráběl suroviny v klasických výrobnach.
Nicméně asi býval problém a nejspíš zůstává i nadále rozlišit ty výroby 5, 15, 1h, 4h, 8h a 24h, které jsou brány jako výrobny kladivek a výrobny zboží 4h, 8h, 24h a 48h, tím pádem přes to vlak nejede a vyřešit to nejde.

Ve skutečnosti výroba zásob jako kladivek ačkoliv zásoby tam vyrábí jen šílenec a zboží jako výroba zboží klasicky.

Jinak i já bych to uvítal, jenže to nejspíš neuvitali vývojáři, takže je to takhle.
Vývojář je taky od slova vyvíjet, hru nejspíš ani nehraje, takže neví co je potřeba a co by se naopak hodilo hráčům.

Pro
 
Naposledy upraveno moderátorem:

fmash-

Znalec
ačkoliv zásoby tam vyrábí jen šílenec
Nejspíš se nepočítá s tím ze by ještě někdo vyráběl suroviny v klasických výrobnach.
Myslím si, že je velká spousta hráčů, kteří nemají frontenac aspoň na lvl 58, a taky spousta hráčů, kteří ani nevědí, k čemu by jim to bylo. A další spousta hráčů, kteří nemají arc na lvl 80, a i kdyby měli, nenašli si možnost, jak často protáčet úkoly.
Ostatně vím, že je celkem dost i dlouhohrajících hráčů, kteří ani netuší, že se úkoly dají efektivně točit. Takže asi tolik k tomu :) (Předpokládám, že tam jsi svými poznámkami mířil.)
 

DeletedUser12887

Host
Jj mířil.
Nicméně sbírat 5ti minutovou výrobu za diamanty budu spíš z kováren a na to je škoda diamantů:)
Já to myslel hlavně v tom smyslu, že už se málokdy staví klasické výrobny ať ty nebo ty, když suroviny jdou vyrobit ve farmách např.
Nicméně je tolik rozmanitých budov i z eventu, že když všude zadam třeba 8h výrobu dostanu ze všech možných budov všechno možné a stejně to je potřeba zadat ručně.

Nebo teda mít rozděleny budovy podle toho co mají vyrábět a sbírat za diamanty víckrát denně což bude hlavní záměr vývojáře.
 

fmash-

Znalec
Patřím k těm, kdo už nemá žádné výrobny zboží, takže nevím, jak se to chová u továren. Ale možná by se hodilo dát sem k tomu automatickému "sklízeči" za diamanty pár poznámek - čistě pro pořádek a třeba se někdo dozví něco nového, protože nevím, jestli je někde na wiki popis:
 1. Tlačítko za 5 diamantů sklidí veškerou hotovou produkci ve městě, tj. z dílen, továren, velkolepek i speciálních budov.
 2. Sklizeň se provede naráz. To má výhodu v tom, že se tím obejde limit 100 bodů v liště, což je zejména pro pokročilé hráče velmi výhodné.
 3. Má to nevýhodu v tom, že pokud se sklidí zároveň například velké množství kováren nebo výrob kladiv, rovnou se nekontrolovaně vyčerpá maják nebo Albert hall (pokud jsou také předmětem této automatické sklizně).
  To se dá obejít tím, že se malé dílny na kladiva sklidí předem ručně.
 4. Po použití automatické sklizně se nabídne automatické zadání výroby v šesti obvyklých možnostech (5 minut až 1 den).
 5. Toto zadání výroby se aplikuje hromadně, avšak pouze na budovy, které byly tlačítkem automaticky sklizeny. V ostatních budovách zůstane budova nezadaná.
  Tím se dá obejít zadání nežádoucího času výroby (například pokud chci pro všechny bodové speciálky s denní bodovou produkcí zadat rovnou 1 den, ale pro rosarium či opus magnum chci osmihodinovou výrobu, osmihodinové produkce sklidím před automatem, načež je po jeho použití zadám ručně - ale všechny farmy, moštárny, zatopené poklady apod. jsou již zadány naráz automatem).
 6. Zadání automatické výroby se neaplikuje na výrobny zboží. Pravděpodobně proto, že jejich produkce vyžaduje zaplacení mincí a zásob, případně v pozdějších dobách dalších surovin, což je v případě hromadného zadání potenciální komplikace (by mohly dojít, a obecně jde o relativně nekontrolovanou spotřebu, což není vhodné).
 7. Automatická sklizeň se nemusí provést u produkcí korunek, pokud se použije v době přepočtu.
Další zajímavost mě nenapadá, ale třeba mě někdo doplní.
Tímto díky za body 6. a 7., které doplnil Žitomír Ralok s upřesněním peepee77.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser12887

Host
Jo máš to správně a tím pádem je potřeba stejně zadávat a rušit některé výroby ručně a jde teda spíš o to, že by pomalu lepší bylo kdyby byla možnost nezadat žádnou výrobu a naklikat si to podle sebe.
Jelikož nýbrž a protože je ten rozptyl 6 možností a když se většinou všechno netrefí do toho co se zrovna hodí. Dá se to rovnou zadat ručně a tím pádem i vybrat. Protože výhoda toho že se využije lišta existuje pouze v případě zadání výroby na 24h a v některých případech při zadání 8h výroby ve speciálních budovách což znamená minimálně 1 -3 použití za diamanty během 24h..a to ještě v případě že teda není úplně rozkosena výroba díky jiným úkolům.

Na tom by ale nic ani nebylo prostě to tak je, až na to že nechápu proč nejde teda zadat výroba třeba železa nebo mramoru stejně jako to ostatní.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

fmash-

Znalec
Protože výhoda toho že se využije lišta existuje pouze v případě zadání výroby na 24h a v některých případech při zadání 8h výroby ve speciálních budovách což znamená minimálně 1 -3 použití za diamanty během 24h
Tak soudím podle sebe, když říkám, že automatický výběr používám jen v případě, že nemám čas řešit DENNÍ sklizeň, prostě na to kliknu, zadám denní výroby (s tím, že co se mi nehodí, a toho je minimum, vyřeším ručně dle postupu výše) a jdu od toho, a na ostatní možnosti by mi bylo líto diamantů.
Pokud chceš použít totéž i na výrobu surek po osmi hodinách, tak prosím (pokud to jde, což neověřím, jelikož nemám surkárny).
Každopádně by určitě byl prostor pro zlepšení v tom, že by se nabídka zadání automatické výroby rozdělila na dvě sekce - dílnovou a továrnovou. Ale této možnosti se směju do hrsti, chichi, protože jestli se neřeší ani např. zobrazení času produkce VB, pak tohle je cíl v mlze tak husté, že se nedá ani krájet.
 
Továrny na suroviny se nezapojí ani při zadání 4, 8 nebo 24 hodin. ty je nutné nastavit vždy ručně
+ pokud se tlačítko použije v době přepočtu, nemusí se vybrat síně slávy nebo budovy, kde se vyráběly korunky
 

peepee77

Veterán
Je to jen moje doměnka, ale myslím, že továrny se po hromadném výběru nezapojují proto, že zadání výroby stojí mince a kladívka a v pozdějších dobách i suroviny. V některých případech by mohlo dojít k tomu, že by něčeho nebylo dost. Ale opravdu je to jen moje doměnka.