Hromadný výběr města vs. ruční

Borat

Člen
Zkouším poprvé hromadný výběr města za 5 diamantů. Nenašel jsem k tomu žádný popis a návod, tak se pokusím sám. Prosím o případné doplnění.

Hromadný výběr a hromadná pomoc jsou za mě super funkce. Odbavíte město za minutu, vypínáte počítač a odcházíte dělat něco užitečnějšího. Super! Město žije, suroviny se hromadí, výroba běží. Skvěle to uvolňuje ruce pro vše ostatní, pokud snad ve hře zůstanete dřepět. Konečně mám ve FoE co chválit a doporučovat. :cool:

Návod k hromadnému výběru

V okamžiku, kdy se ve městě dokončí libovolná výroba, zobrazí se na ploše vlevo ikona hromadného výběru. Proti nechtěnému vydání 5 diamantů má pojistku. Doporučuji ji nevypínat, jinak hrozí náhodné utrácení diamantů. Funkce je zdarma, pokud máte koupen balíček Forge Plus (750 Kč na měsíc).

Po odkliknutí následuje dotaz na čas nové výroby od 5 minut do 1 dne. Všechny ukončené výroby, které funkce vybere, současně startuje v novém čase. (Platí to pro dílny, továrny i Výrobce saní.) U továren nenabízí termín 2 dny. Dotaz na čas lze stornovat. Ukončené výroby se vyberou, ale nová výroba nebude zahájena.

Podmínkou výběru všech budov, co poskytují body výzkumu (FP) je, že nemáte překročen limit 100 FP na liště. Pokud je překročen, vyberou se jen budovy, co neposkytují FP. Pokud není limit překročen, vyberou se všechny budovy a všechny FP se připíšou do lišty bez ohledu na jejich množství. (Balíček Forge Plus zvyšuje limit na 1000 FP na liště. Patrně pak platí vyšší limit.)

Jsou zde stížnosti, že na Androidu bylo třeba vybírat v krocích po 100 FP a utrácet 5 diamantů opakovaně. (Nemám otestováno a nevím, zda bylo opraveno. Popisuji stav na PC.)

Při plnění úkolů je třeba zadávat v části dílen jiný čas výroby. Stačí u těchto dílen výrobu vybrat/zadat předem a hromadný výběr je nebude startovat.

V případě vlastnictví Modré Galaxie, je třeba nejprve vybrat budovy, u kterých chci výběr zhodnotit Modrou Galaxií. Teprve pak spustit hromadný výběr. (Tady používám Helper, který navrhuje pořadí budov k výběru. Ničí mě, že vidí, zda nevybrané Pirátské doupě poskytne 40 FP, zatímco hráč to vidět nemůže. Pak byl problém s duplicitními budovami. Kterou vybrat? Helper má lokaci budov. Stačí rozkliknout a ukáže na mapě, kterou budovu myslí.)

Hromadný výběr

+ Na dvě kliknutí vybraná a nově nastartovaná veškerá výroba města. Vhodné pro průběžně udržování města v provozu.
+ Kdo si potrpí na přesnost, mé srovnané časy města na další den. Město lze otáčet přesně ve shodný čas.
- Není vybírán Hradní systém.
- Nejsou vybrány příhody.
- Chybí efekt zisku diamantů. Je informace k sebraným sadám a budovám. Nikde nepoletuje modrý diamat. Je třeba kontrolovat částku konta diamantů.
- Drobná spotřeba diamantů. Po zaříznutí CE v dubnu 2023, FoE odpovídající zdroj diamantů začínajícím hráčům neposkytuje. Hromadný výběr je pro ně pak nedostupná funkce. Pro hru "zdarma" je třeba vybudovat zdroj diamantů.
- Nejsou dostatečně využity opakující se úkoly. (Mám Château Frontenac. Postupný výběr mi dá denně tak 100 surovin, 10 FP a je naděje na diamanty. Ztráta - další poplatek, který je třeba odepsat. Château Frontenac se patrně vůbec nevyplatí stavět. Na začátku nepomůže a pokročilý hráč ho hromadnými výběry "vypne".)

Ruční výběr

+ Lze využít opakující se úkoly a město vybírat po mincích, zásobách a konkrétních výrobách a těžit odměny za výběry. (Odměny zvyšuje Château Frontenac.)
+ Pro plnění úkolových řad událostí je vhodné město vybírat úkol za úkolem a splnit třeba 10 úkolů současně na 1 výběr města. Hromadný výběr se nedoporučuje.
- Je pracný a zdlouhavý. U většího města pracnost neúměrně narůstá.
+ Lze ušetřit 5 diamantů "dřevním" výběrem města bez ohledu na odměny a zadáním výroby ručně. Cesta pro skrblíky a fandy sběru diamantů. (K tomu má FoE hromadné zadávání výroby. Což je vcelku nová funkce.)
 

Mrtvejmagor

Veterán
Doporučuji ji nevypínat, jinak hrozí náhodné utrácení diamantů. Funkce je zdarma, pokud máte koupen balíček Forge Plus (750 Kč na měsíc).
jaká funkce je zdarma po koupi Forge Plus balíčku???
NASTAVENÍ>>
1681921655607.png
POZOR pro továrny to neplatí, ty mají výrobní hodiny jinak (4h, 8h, 1den, 2dyn)...
nebo se něco změnilo? nezkoušel jsem...
Jsou zde stížnosti, že na Androidu bylo třeba vybírat v krocích po 100 FP a utrácet 5 diamantů opakovaně. (Nemám otestováno a nevím, zda bylo opraveno
už je opraveno, nesetka ljsem se stím že by se to seklo na 100fb
Ničí mě, že vidí, zda nevybrané Pirátské doupě poskytne 40 FP, zatímco hráč to vidět nemůže
jak tě to ničí? hru by jsi si neměl nijak ulehčovat viz pravidlo >>

§ 6 Boti a skripty​

Je přísně zakázáno používat boty a skripty.
Příklady:
- Je zakázáno použít boty nebo skripty, které automaticky sbírají výrobu.
- Je zakázáno používat skripty nebo nástroje, které minimalizují počet manuálních kliknutí.
- Je přísně zakázáno používat nástroje, které napodobují prémiové výhody nebo poskytují nespravedlivou výhodu.

- Není vybírán Hradní systém.
- Nejsou vybrány příhody.
Hradní systém je mimo město, příhody jsou schované a musíš je sám najít...
 

Borat

Člen
Katastrofa... Jak jinak s FoE. :cool:

POZOR pro továrny to neplatí, ty mají výrobní hodiny jinak (4h, 8h, 1den, 2dny)...
Ano. Továrny jsem netestoval. V pokročilejších městech je nemám. Pro mě šok. Zkusil jsem výběr za 5 diamantů ve vrcholném středověku. Továrny se vyberou, ale nenastartují se. Proto ty rozdílné časy nevadí, protože továrny hromadný výběr ignoruje. Zrada. Aspoň ten 1 den by to mohlo umět za 5 diamantů zadat...

jak tě to ničí?... Je přísně zakázáno používat boty a skripty.
Hromadný výběr je skript, co minimalizuje počet kliknutí a automaticky sbírá výrobu. Je součástí hry. :cool:

Pokud bych viděl předem, co přesně vybírám z budovy, která má náhodnou produkci, by nejspíš žádné porušení pravidel nebylo. Takové pravidlo nevidím. Ostatně, Helper mi doporučuje Pirátské doupě i když tam 40 FP není. Tak vlastně netuším, co v tomto případě pro Modrou Galaxii přesně doporučuje? Pak, Helper je kontrolován InnoGames. Podle mě, užívat Helper je zcela legální. Záměrně neumožňuje obcházení pravidel a zjednodušování hry.

Výpadky tlačítka hromadného výběru. Mnohokrát se mi stalo, že otevřu svět, co mi běžel v záložce na pozadí. (Možná ho prohlížeč nějak uspal. Jedu MS Edge.) Mohu pak klikat po městě na co si vzpomenu a zdá se, že vše funguje. Ale tlačítko hromadného výběru nelze odkliknout a výběr se nespustí. Je třeba svět restartovat a načíst znovu. Pak výběr jede. Zrada.
 
Prdlacky FOE helper to ukazuje vzdy,tak jak ma, nestalo se mi,ze by Druidi,ci Piratske doupe dalo FB a on to neukazal.
To zase bude chyba u klavesnice.:)
 

Borat

Člen
nestalo se mi,ze by Druidi,ci Piratske doupe dalo FB a on to neukazal.
? Zase komentář mimo mísu?

Mluvím o seznamu eventovek pro Modrou Galaxii v Helperu. Helper mi doporučuje Pirátské doupě a to 40 FP nakonec nedá. Není mi jasné, co vše Modrá Galaxie zdvojnásobuje? Patrně i suroviny. (Nevím zda i mince, zásoby či medaile?) Ve městě mám dost nevybraných eventovek, co dávají třeba 10 FP. Přesto Helper doporučí třeba 5. v pořadí Pirátské doupě, kde FP nejsou.

Vysvětlení nemám. Buď mu přijde, že zdvojnásobit 85 surovin je cennější, než zdvojnásobit cca 10 FP jinde nebo do toho Pirátského doupěte nevidí. Ale když je v nabídce Pirátské doupě 1. v pořadí, zpravidla dá 40 FP.
 
Naposledy upraveno:
Sak jasne, ze mluvim o Modre Galaxi a Foe helperu...nikdy se mi nestalo, ze by mi spatne ukazal,co bude Piratske davat ci treba Druidi,ci treba Vrani hnizdo.

Dalsi uz je jedno celkem, tam uz vybiram dle bodu,co dava dana budova.

A snad staci si najit co Modra Galaxie vsechnno dava, ci na co nejde...jen studuj pekene,, vse je vysvetleno.
 
Nahoru