Jak na diamanty s Château Frontenac?

Borat

Člen
Ahoj, naběhl jsem si s Château Frontenac, nevíte jak na diamaty? Je tady na fóru rozsáhlý příspěvek, jak vydělávat diamanty. Což je klíčové pro hraní FoE "zdarma". Co vím, jsou dostupné následující zdroje diamantů:
1) Farma Studánek přání či Fontán mládí, kde občas padá 50 diamantů. Ta farma zabere plno místa, aby měla smysl.
2) Zahradní bludiště umí to samé a oproti Studánkám s výběrem 1x za den dává odměnu patrně každých 12 hodin. Jen je o mnoho větší.
3) Měla to být VB Château Frontenac, která navyšuje hodnotu odměn za úkoly.
4) EB Vraní hnízdo - úr. 8., která má dát občas 25 diamantů.
Není ještě něco? Vydělávat diamanty ve FoE jde jen pracně a velmi pomalu. Moc se se získanými diamaty ze hry nedá počítat.

Château Frontenac má navyšovat odměny za úkoly. Doufal jsem, že navýší třeba i příhody či výběry třeba z VB. Tak to ani omylem. Takže je Château Frontenac v kolizi s diamanty placeným tlačítkem "sebrat veškerou výrobu". Musíte při sebrání výroby pěkně plnit úkoly, sbírat krok za krokem a odměny za ty úkoly Château Frontenac navýší.

Háček. Ty odměny jsou směšné. Proto hráči používají hromadné tlačítko. Jde třeba o 5 ks zboží za vybrání 150 tis. zásob. Aby z toho bylo 15 ks zboží, musí být Château Frontenac navýšen na úroveň 20, aby dal o 200% navíc. Továrny začne nahrazovat někde na úrovni 40.

Úkoly jsou tady Příběhové, Bonusové a Opakující se. Poslední dobou jsem tady diamanty nezahlédl. Jsem ve své době již dlouho. Příběhové a Bonusové úkoly mám ve své době již splněné a nyní zablokované. Jedou mi zde jen Opakující se úkoly. Diamanty tady prostě nepadají. Body výzkumu ano, to je tak max. odměna. (A umí ji vůbec Château Frontenac navýšit? Balíčky bodů či plánky VB podle mě nenavyšuje.) Co vím, když přejdu do novější doby, nějaké ty diamanty z úkolů napadají. Teď točím jen Opakující se úkoly a diamanty zde prostě již nepadají.

V čem je asi tak chyba? Château Frontenac je dost velká budova a potřebuje velké zhodnocení. Diamaty mi zatím nevydělala. Není to jedna z VB, kterým je lépe se vyhnout? Má smysl jí zhodnocovat? :)

PS: Jede Zimní událost a plno úkolů za Hvězdy. Château Frontenac tyto odměny za úkoly nenavyšuje. (Logicky. Rozhodilo by to obtížnost události. Ale je to škoda.)
 
Naposledy upraveno:

RTV4

Psavec
Diamanty tady prostě nepadají.
V každém z těch úkolů mohou padnout jen 1x, pak dostáváš medaile
Háček. Ty odměny jsou směšné. Proto hráči používají hromadné tlačítko. Jde třeba o 5 ks zboží za vybrání 150 tis. zásob. Aby z toho bylo 15 ks zboží, musí být Château Frontenac navýšen na úroveň 20, aby dal o 200% navíc. Továrny začne nahrazovat někde na úrovni 40.
V farmách se počítá s tím, že máš FP s kterýma nevíš co dělat, tak je házíš do Frontíka, a v hlavním městě se také počítá s tím, že by jsi to měl mít na 80. lvl, když už máš hlavní budovy které jsou potřeba na 80. lvl, do té doby by jsi neměl dělat Frontíka.
 
U Chateau Frontenac je jasně napsané, že navyšuje odměnu za úkol pokud získáš: mince, zásoby, zboží, medaile, diamanty jako odměnu. V příběhových úkolech se nachází spousta úkolů, kde jsou diamanty odměna. Momentálně mám jako příběhový úkol výzkum taktických jednotek a speciálních operací (moderní doba). Jako odměnu dostanu 138 dia, původní odměna mohla být tak 50 dia. Osobně si myslím, že není důvod si stěžovat. Nikdo tě nenutí Velkolepé nebo jakékoliv jiné budov stavět. Příště si aspoň pořádně přečti vlastnosti budovy, aby ses nedivil že nedělá to, co by si chtěl.
 

Borat

Člen
Příště si aspoň pořádně přečti vlastnosti budovy
No jasně, ale už tady mám výtku, proč si tady opakovaně stěžuji na nejasnou Wiki a raději nehraji FoE? Prostě jsem Frontenac zkusil s vidinou diamantů a ono nic. Sedím v Průmyslovém věku a syslím zboží. Příběhové úkoly mám již zablokované. Našli jsme tedy vadu na kráse. Až se hnu do jiného věku, pár diamantů přes Frontenac zahlédnu. Pokud už jsem diamanty ve svém věku za úkoly vybral, mám smůlu.

No a kde se toto popisuje ve Wiki? Nikde, že. ;)

A není mi jasné, proč je tady kolize Frontenacu s plněním úkolů a tlačítka "vybrat výrobu", když má provozovatel zájem na tom tlačítku a na sosání diamantů od hráčů? :)
 

DeletedUser

Host
Zvláštní, doposud jsem nikoho neviděl, že by si na Frontenac stěžoval. V poslední době jsem vydělal pár tisíc dia právě díky Frontenacu. Možná bys měl Borate vytáhnout hlavu z písku, o hře si něco načíst, sám pouvažovat a navrhnout si vlastní strategii (klidně založenou na strategii ostatních), případně se zamyslet, kde by mohl být ten tvůj brouk zakopanej... V každém tvém příspěvku vidím to samé... "Hra je špatná, ubližuje mi, když mi někdo poradí, tak mi radí blbě..." Je škoda, že to tak vidíš. Začínám v tom vidět jistou marnost. Většina problémů bohužel vyplývá z tvé špatné, či zkreslené informovanosti a za tu si jseš odpovědnej sám. Všechny potřebné informace dostupné jsou a ještě k tomu se dají jednoduše nalézt.

Já osobně z české wiki informace nečerpám, protože dobře vím, jak strohé bývají. Doporučuji ti primárně využít informace ve hře, případně, co není dostupné ve hře, si dohledat na Fandomu/Redditu. Ptát se na fóru je výstřel do tmy, obzvlášť když ty svoje dotazy píšeš tímhle pasivně agresivním a nepokorným stylem.
Pak není divu, že tě každý odpálkuje.

Už z principu nechápu, z jaké pohnutky si stavíš VB, když ani nemáš načtené, co vlastně ona VB dělá.
 

d arvit

Odborník
od toho jsou cechy a komunikace mezi hráči, stačí napsat v každém normálním cechu do oběžníku něco ve smyslu jak to funguje s frontíkem a diamanty a někdo ti odpoví, tobě něco nebude jasný a zeptáš se na to konkrétní a máš to vyřešený.

další věc frontík na lvl 20 je nic - zvedej zvedej, zvedej alespoň lvl 60-65 ( to je pořád levné) když už ne lvl 80..
máš 2 druhy úkolů
1, příběhové (ten(ty) splníš a šmitec) a po nich dostaneš úkoly druhého druhu
2, opakovací - to je sada např. 10 úkolů co se neustále opakují a z každého jednoho druhu ti jednou můžou spadnout diamanty (v jedné eře)

pro úplnost jsou ještě vedlejší příběhové úkoly - ty lze přeskákat a po splnění už je znova nedostaneš, mezi nima se taky vyskytuje pár odměn v dia..)

z toho vyplívá - čim dřív máš čim větší frontík a poctivě plníš všechny úkoly tim víc dia ti přinese...

P.s. je třeba si uvědomit jednu důležitou věc
dia si můžeš koupit hned za reálnou měnu kterou jsi vydělal prací v reálu nebo si je vydělat pomalu prací ve virtuálu.
je na každém, kolik času mu stojí vydělat xx peněz na xx dia a kolik času je místo toho ochoten věnovat vydělávání ve hře.

k efektivitě? na fb se vyplatí zaměřit eventové budovy (zvolit ty co dávaji nejvíc fb) a ty nejlepší ještě násobit galaxií, ale opět se bavíme o galaxii lvl 80, nebo kde přesně jsou ty poslední dva zlomy (65 a 91??), galaxie lvl 5-10-30 je v podstatě jen pro parádu

opět platí čim dřív a čim výš jí vyženeš tim víc ti přidá fb.

za mě je galaxie top velkolepka která časem jen nabírá na hodnotě (zatímco naprostá většina časem ztrácí)
zatímco dřív přidávala sotva pár desítek FB denně, dnes dává zhruba tolik co 3 nejlepší FB velkolepky dohromady...

+ tam neni zmíněný CB
pokud dáš denně 100-200 bojů (střílim od oka) tak ti padne cca 4x25 dia..
ale zase je to o tom najít si cech co dokáže bojovat v diamantu a zajistí si možnost bojovat tisíce bojů denně a z tvé strany ochotu tomu věnovat ten čas a mít k tomu odpovídající prostředky (vojáky, %)
potom už jen opět záleží na možnostech každého a dávat třeba 1000 bojů denně a vytěžit tak z toho třeba 500 dia/denně..
 
Naposledy upraveno:

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu

Borat

Člen
Většina problémů bohužel vyplývá z tvé špatné, či zkreslené informovanosti a za tu si jseš odpovědnej sám.
Pardon, za špatné dojmy. Snažím se psát s humorem a o "mizernosti FoE" rád ironicky vtipkuji. Pokud v tom vnímáš agresivitu, nespokojenost a marnost, jde patrně spíš o tvoji hlavu vraženou v písku. Snažím se takto o informovanost svoji i ostatních. ;)

Hrou se postupně prokousávám. To je snad logické a přirozené. Vnímám jedno, kdo je ve hře výš a dál, radí často postupy mimo možnosti hráče "ve středověku" a na problémy na jeho úrovni už nereaguje k věci. Prostě si to už nepamatuje. Informaci v češtině mám jen zde a považuji to za vhodné místo. Rozhodně mě tady nikdo věcně neodpálkoval a zdejší rady postupně vstřebávám. ;)

Château Frontenac mi nedává diamaty. Problém. Nyní vím proč. Úspěch. (Ještě jsem na fanouškovské Wiki prohledal cechovní expedice, zda ty slavné "relikvie" nejsou o diamantech. Nejsou.)

Proč stavím VB? Jsem v Průmyslovém věku, mám jen konkrétní zboží, mám svůj cech. Nehodlám jít do jiného cechu a k přeskočení úrovní hry pomoci pokročilých spoluhráčů nemám kladný postoj. To jsme spolu řešili... Château Frontenac je VB, co mi přišla zajímavá (+radili ji tady na diamanty) a na kterou jsem poskládal zboží. Toť vše.

(Naopak, na radu z naší poslední diskuse jsem odpravil Delfku. Přišel jsem o desítky tisíc bodů v žebříčku a propadl jsem se v pořadí. Tisíce bodů výzkumu přitom proletělo komínem. Likvidace VB není zdarma. Aspoň vím, k čemu jsou ty "zelené věnce". Mám pocit, že rada od zdejších "popuzených hráčů" nebyla tak zcela kompletní. Pokud bych Delfku teď postavil, asi se nepostaví na úrovni, kde byla vymazána, že? (Mohl bych to zkusit...) Jen, jak dopadají zdejší dobré rady...) ;)

"Rád se hádám. I přesto se chovejme jako lidé." Aha, zvedl jsi mě ze židle tím mým zaslepeným odsudkem, co posbíral souhlasné palce. Tak díky za odpálkování. :)
 

RTV4

Psavec
Informaci v češtině mám jen zde a považuji to za vhodné místo
V cechu mluvíte anglicky?
//Už jsi si našel aktivní cech?
Naopak, na radu z naší poslední diskuse jsem odpravil Delfku. Přišel jsem o desítky tisíc bodů v žebříčku a propadl jsem se v pořadí. Tisíce bodů výzkumu přitom proletělo komínem. Likvidace VB není zdarma. Aspoň vím, k čemu jsou ty "zelené věnce". Mám pocit, že rada od zdejších "popuzených hráčů" nebyla tak zcela kompletní. Pokud bych Delfku teď postavil, asi se nepostaví na úrovni, kde byla vymazána, že? (Mohl bych to zkusit...) Jen, jak dopadají zdejší dobré rady...) ;)
Na body v žebříčku se tu nehraje, navíc Delfka je opravdu k ničemu a ty FP si do ní neměl dávat...
A ne, na té úrovni se ti nepostaví.
mám svůj cech. Nehodlám jít do jiného cechu a k přeskočení úrovní hry pomoci pokročilých spoluhráčů nemám kladný postoj. To jsme spolu řešili...
Cech by měl vést zkušený hráč, ty jsi začátečník co nezvládl začátek ještě... Kolik tam máš členů? Jakou má úroveň? Je tam někdo zkušený? Pokud tam není nikdo zkušený, tak tím budeš škodit nováčkům co se tam připojí, protože jim nikdo neporadí a ty jsi schopen jim poradit aby stavěli věštkyni.
Prostě pokud máš cech vlastní a nemáš zkušenosti, tak ho zruš, protože tím budeš škodit nováčkům.
Nikdo tě nebude nutit aby jsi si od něj vzal surky a FP... A nechápu co myslíš přeskočením úrovni hry? Tím myslíš že nechceš jít moc rychle do vyšších dob? Do toho tě dobrý cech nutit nebude, naopak bude chtít aby jsi zůstal v nižší době delší dobu... Jestli myslíš VB, tak tahle se ta hra nehraje, pokud nejsi top hráč na Novém světě (nejsi)...
Ještě řekni, že hlavní naší radu (postavit Arc), jsi nevyužil... :D
 

Borat

Člen
Ještě řekni, že hlavní naší radu (postavit Arc), jsi nevyužil...
Jak vidíš, řeším teď Château Frontenac a diamanty. S chatem a komunikací v cechu i mimo nemám dobré zkušenosti. (Naposledy jsem dostal sodu za přehazování druhých na VB. V cechu bylo zase ticho po pěšině... Takovou "komunikaci" ve FoE moc nemusím.) O vstřícnosti zkušenějších hráčů si dělám obrázek zde. Reklama na zavedený cech to moc není... :) Jak tak rabuji druhé, ve FoE se nezkušeně plácá každý druhý... A pak odejde.

Jako naprostý začátečník jsem své 3 cechy dostal na cca 200. pořadí a 30. úroveň. (Náhodní spoluhráči odpadli.) FoE mi úkoly cech vnutil, tak jsem ho založil. O tom, že je lépe naskočit do zavedeného cechu, nikde ani slovo. Nyní tuním ekonomiku na CB. Přece to nevzdám.

Na Arc myslím. Suroviny nemám. Mohu ho ale celý koupit za diamanty, to by mi přišlo korektní. Pracuji na farmě na diamanty. Aspoň vím o příhozech 1,9. Teče mi tolik FP, že si takový příhoz mohu dovolit i bez Arcu. Jen je fakt, že je tady plno hráčů, co jsou za mnou pozadu, ale Arc už mají. Budiž jim přáno. Mantra FoE to ale není. ;)
 

DeletedUser

Host
Já si Borate myslím, že tvůj problém vychází také z toho, žes ještě nebyl v top cechu. Jako o aktivních ceších se dá bavit hlavně o ceších v top 30. Na některých světech je ten rozsah užší, na některých možná širší. Jestliže jedeš sólo v mrtvém cechu, tak nemáš ani moc příležitost něčemu se přiučit, natož se někam dostat. O tom koneckonců MMO hry jsou. Spojit se s hráči a společně se někam dostat. Málokterá hra tohoto typu je výjimkou. FoE jí jednoznačně není.

"Rád se hádám. I přesto se chovejme jako lidé." Aha, zvedl jsi mě ze židle tím mým zaslepeným odsudkem, co posbíral souhlasné palce. Tak díky za odpálkování. :)

Jsem rád, že tady jsi vypíchl něco naprosto bez kontextu a jsem rád, že ti to posloužilo. Vánoce jsou za rohem, tak proč se neradovat. Myšlenka byla jednoduchá a to, že i když se lidé hádají, tak by měli udržovat jistou slušnost jeden vůči druhému. Párkrát jsem se tady na fóru už nechal unést a pár škaredých slov mi už ulítlo. @Svatej že jo? :D Nemyslím si, že zrovna tobě bych teď nějak křivdil, nebo použil vulgarismus, či tě k něčemu škaredému přirovnal.

SÁM si ve hře zvětšuj obzory jak to jen jde... nic jiného ti už poradit nedokážu. Za celé 4 roky mi k informovanosti stačil cech a Fandom. Na fóru jsem se nikdy na nic neptal, alespoň co si pamatuju. Max na názor ostatních ohledně nějaké novinky atp. Semtam se na fóru objeví nováček a zeptá se na nějakou, z pohledu nás zkušenějších hráčů, banalitu. To je ale naprosto pochopitelné. Ty se tady na druhou stranu chvástáš tím, že hraješ rok a půl a přitom se furt dokola ptáš na dlouho známé a zažité herní mechaniky, které máš, jak tady na fóru, tak na Fandomu krásně rozepsané. Kdybys byl v aktivním cechu, viděl bys, že se jedná o denní chleba a dost rychle naskočil na stejnou kolej. Tam holt nejsi... To bude pravděpodobně ten písek, ve kterém máš tu hlavu :D No a to, že tady nikoho nebaví ti na tyhle otázky odpovídat, bo je to furt to samé dokola, to je ta marnost.
 

Borat

Člen
No a to, že tady nikoho nebaví ti na tyhle otázky odpovídat, bo je to furt to samé dokola, to je ta marnost.
Cokoliv jsem tady otevřel, výsledek jsem se dozvěděl + mnoho dalšího. Podle mě, takto má fórum fungovat a očividně tak funguje. Tady se, podle mě, škaredě pleteš.

Rabuji začínající hráče... Vidím jaké dělají přešlapy. Je třeba řešit otevřeně i banality, aby mělo smysl FoE hrát. Plno hráčů to pravidelně zabalí. Dotaz, potřebují šlapající cechy nové a nové hráče nebo je to jedno? Třeba tady razím nějaký chybný idealismus o růžovém světě ve FoE. Možná tady jedou zavedené party a víc není ke štěstí třeba. Vystačí si. Já tady pak jen narušuji jejich kruhy. ;)
 
Rabuji začínající hráče... Vidím jaké dělají přešlapy.
Škoda že svoje přešlapy nevidíš

Je třeba řešit otevřeně i banality, aby mělo smysl FoE hrát.
Aby to mělo smysl, tak se musíš naučit banality

Dotaz, potřebují šlapající cechy nové a nové hráče nebo je to jedno?
Hráčů v cechu může být max. 80 a v top ceších o 80 členech to chodí tak, že když to nějaký hráč zabalí, tak si seženou dalšího, který splňuje kritéria. V CB se hodí každá ruka.
 
Nahoru