Jak na jednotky? O čem je Alcatraz?

Borat

Člen
Zrovna objevuji Alcatraz a uvažuji o stavbě. Tady samé pochvaly, ale proč? Zatím se mu vyhýbám, protože potřebuje pekelně moc místa. Chyba. :cool:

Mám Guvernérovu vilu lvl. 9, která dává 4 nezávislé jednotky své doby. Postavil jsem z Egypta Královské lázně, zatím také se 4 nezávislými jednotkami a uvažoval jsem, že mohu Alcatraz klidně touto cestou nahradit. Jenže, náhodné jednotky jsou fakticky dobré jen pro plnění úkolů typu "rekrutuj 4 jednotky své doby". Což lze řešit rychle i pomocí cechovních expedicí.

Alcatraz generuje nezávislé jednotky - jednotky trestanců - odpovídající kasárnám stojícím ve městě. Mohu tedy generovat pravidelně třeba jen těžké jednotky ve velkém a ty hrnout do boje bez ohledu na ztráty. Mohu tedy ovlivnit, jaké jednotky Alcatraz generuje. Alcatraz je nenahraditelný pro hráče, co bojuje ve velkém třeba CB.

Dotaz? Pokud mám různá kasárna jednoho věku, jak to řeší Alcatraz? Dává všechny jednotky náhodně podle některých kasáren nebo rozdělí příděl na několik druhů jednotek? Počítám, že první verze je správně. Pro boje potřebuji zpravidla těžké jednotky a dělostřelectvo. Jen jedny kasárna mi stačit nebudou. A potřeba místa hoří... (Dnes 4 kasárna, zítra Alcatraz a 2 kasárna. Zas taková soda to nebude.)

Poznámka. Královské lázně i tak nejsou zcela marné, dávají vedle jednotek až 30 zboží do pokladny cechu.

A taková spekulace. Mělo by smysl válčit současně ve více dobách? Za týdenní úspěšné snažení je pár medailí... Tak snad, zářezy v žebříčku, co potěší. Dala by se postavit kasárna starší doby. Mohla by se nechat vila či lázně ve starší době. Město by tak získávalo jednotky různých dob. Smysl v tom moc velký nevidím. Tak snad, Alcatraz, když nemá kasárna, jednotky neposkytuje. Co se děje, když jsou kasárna jiné doby, než Alcatraz? Alcatraz to vzdá nebo poskytne jednotky starší doby?

Primárně se snažím bojovat pomocí závislých jednotek generovaných v kasárnách, abych je mohl obnovovat. Při zvážení místa na řadu kasáren nebo Alcatraz. Je Alcatraz pro útočení očividně jiná písnička. ;)
 
1. Bitvami se většinou dělá expedice, která je ve čtvrté úrovni drahá, co se týče zboží. Alcatraz tedy většina hráčů využívá k výrobě tuláků.
2. Alcatraz vyrábí náhodně jednotky kasáren, která máš ve městě postavená(nemusí být připojena k cestě), počet jednotek závisí na úrovni stavby.
3. Nelze!!! stavět budovy z vyšší doby.
4. Z tvého příspěvku je patrné, že se nesnažíš zjistit si sám informace. Myslím si, že v každém slušném cechu ti kdokoliv na tvoje dotazy odpoví.
 

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
Pokud mám různá kasárna jednoho věku, jak to řeší Alcatraz? Dává všechny jednotky náhodně podle některých kasáren nebo rozdělí příděl na několik druhů jednotek?
Nemusí být všechny stejné. Produkuje náhodně, tzn může dát x těžké, y dělostřelectva a z tuláků.
Jen jedny kasárna mi stačit nebudou. A potřeba místa hoří... (Dnes 4 kasárna, zítra Alcatraz a 2 kasárna. Zas taková soda to nebude.)
Stačí 1 kasárny a 1 tuláci. Pokud bojuješ s těžkou i dělostřelectvem, nech postavenou jednu a až nastřádáš nějaké tak vyměň za tu druhou kasárnu.
 

dudasek

Znalec
ještě dodám že alík dodává i spokojenost,což se dost hodí:zkus si zabojovat s 50%nadšením a 120%...asi seznáš rozdíl...
a kasárna nemusíš mít ani dostavěná:stačí je plácnout na plochu:dodávají jednotky i bez připojení kasáren k radnici(zvlášť u požadavku na dvouproudovou silnici fajn...).

edit:kasárna vyšší doby nepostavíš,ale třeba kopiníky a granátníky pro doplnění naverbovat s alkáčem lze...sám jsem verboval a vyhrával nižší věky v honbě za medailemi,ale ARCa náhozy mi dávají víc a krom nákupu pokusů v CE je vlastně vůbec nevyužiji(CvC nejedu)
 

RTV4

Psavec
A taková spekulace. Mělo by smysl válčit současně ve více dobách? Za týdenní úspěšné snažení je pár medailí... Tak snad, zářezy v žebříčku, co potěší. Dala by se postavit kasárna starší doby. Mohla by se nechat vila či lázně ve starší době. Město by tak získávalo jednotky různých dob. Smysl v tom moc velký nevidím. Tak snad, Alcatraz, když nemá kasárna, jednotky neposkytuje. Co se děje, když jsou kasárna jiné doby, než Alcatraz? Alcatraz to vzdá nebo poskytne jednotky starší doby?
Těch pár medailí za to nestojí, v 1.9 náhozu můžeš dostat několik desítek tisíc medailí za Nához.
Mám Guvernérovu vilu lvl. 9, která dává 4 nezávislé jednotky své doby. Postavil jsem z Egypta Královské lázně, zatím také se 4 nezávislými jednotkami a uvažoval jsem, že mohu Alcatraz klidně touto cestou nahradit. Jenže, náhodné jednotky jsou fakticky dobré jen pro plnění úkolů typu "rekrutuj 4 jednotky své doby". Což lze řešit rychle i pomocí cechovních expedicí.
Alcatraz se používá hlavně na vytváření tuláků, ostatní budovy co jsi psal tak tuláky nedávají...
Tuláci jsou nejsilnější jednotka ve hře.
 

Mrtvejmagor

Veterán
Královské lázně i tak nejsou zcela marné, dávají vedle jednotek až 30 zboží do pokladny cechu.
jenom?... Arc
1639909100997.png

Tak snad, Alcatraz, když nemá kasárna, jednotky neposkytuje
výrobu jednotek udělá, ale nevybereš ho
Co se děje, když jsou kasárna jiné doby, než Alcatraz? Alcatraz to vzdá nebo poskytne jednotky starší doby?
poskytuje ty jednotky ke keterým máš v městě postavený kasárny
klidně bez cesty a jen takhle v základu
1639909343872.png
Při zvážení místa na řadu kasáren nebo Alcatraz. Je Alcatraz pro útočení očividně jiná písnička. ;)
závislé jednotky jsou naprt každou chvíli ti chybí a musíš to obnovovat, lepší je Alik který ti dá klidně 98 jednotek/ den a ještě pokud máš z cechu urychlení léčení a rekrutování jednotek tak to je míň jak za 24h :D
1639909483773.png
 

Borat

Člen
Tak tuláci mě nenapadli. Skvěle! ;) Mám farmu malých tuláckých doupat, dala fušku. Může jít k vodě... A to jsem se chtěl pustit do nákupu slotů za diamanty. Takže, to nedělat. Díky všem za rady.

Tuláci jsou nejsilnější jednotka ve hře.
Jak s tuláky bojovat? Běžně vyhrávám s armádou z Průmyslového věku nad jednotkami z Moderní doby. (Oblasti území.) Tuláky užívám pro zachycení prvního úderu. V Moderní době mám pocit, že jednotky tuláky ignorují a spíš likvidují živou sílu. Pobíhá mi občas po bojišti tulák a tankům je to fuk. A naopak, pokud řeším ručně bitvu proti tulákům, zlikviduji nejprve živé jednotky a tuláci se pak rozplynou jak pára. Snadné. Dát moc tuláků do obrany města není moc chytré. Dá se na tuláky spoléhat v každém věku stejně nebo je bude časem umět chytřejší automatický protivník likvidovat?

Osobně si nedovolím postavit 7 tuláků a 1 jednotku. Přišlo by mi to jako velké riziko. Pro automatické bitvy je to cesta, a to cesta v každém věku?
 

Borat

Člen
Ne že bych stál o šampiony, bubeníky a vlajkonoše... Ale pokud Alcatraz dává tuláky, uměl by i stovky bubeníků? :)
 

Mrtvejmagor

Veterán
Ne že bych stál o šampiony, bubeníky a vlajkonoše... Ale pokud Alcatraz dává tuláky, uměl by i stovky bubeníků? :)
jo, dává všechny jednotky od kterých máš postavené kasárny ve městě ;)
když tam máš víc kasáren jiných jednotek, tak alík dává random počet od všech co máš ve městě (ale dohromady max počet co může dát)
takže když vezmeme alcatraz na lvl22 - dává 20jednotek (aby se to lépe počítalo ;) )
- ty máš ve městě třeba Kasárnu kopiníků, kasárnu válečníků a Doupě tuláků (připomínám, nemusí být úplně dostavěna a nemusí být spojena cestou)
- zajeden den ti dá třeba 10kopiníků, 2 válečníky a 8 tuláků, za druhý den ti dá třeba 1 kopiníka, 14 válečníků a 5 tuláků ;)
 

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
Osobně si nedovolím postavit 7 tuláků a 1 jednotku. Přišlo by mi to jako velké riziko. Pro automatické bitvy je to cesta, a to cesta v každém věku?
Já dávám pro jistotu 2 jednotky a 6 tuláků (hlavně když jsou bitvy dvojkolové tak je to větší jistota). A ano funguje to v každém věku ale dávej si pozor právě na tu mapu území. Tam jdou protivníci nejdříve po jednotkách a poté po tulácích (nevím jestli vždy nebo od určitého věku) ale v CE, CB a CvC jdou nejdříve po tulácích takže tam to je v pohodě.
 
Tuláky užívám pro zachycení prvního úderu. V Moderní době mám pocit, že jednotky tuláky ignorují a spíš likvidují živou sílu. Pobíhá mi občas po bojišti tulák a tankům je to fuk
Co se týče PvP arény, tak jednotkám z vyšší éry, než ve které jsi ty, jsou tuláci úplně...však vy víte u čeho. Myslím, že když mají útočný bonus proti lehkým jednotkám, tak se občas do tuláka trefí, ale jinak je berou až na konci. U mapy území, vždycky používám tuláky a žádný podobný problém jsem s tím neměla.
 

Kayro

Znalec
Já dávám pro jistotu 2 jednotky a 6 tuláků (hlavně když jsou bitvy dvojkolové tak je to větší jistota).
Ja treba v CB davam 3+5 a potom uz jen podle potreby doplnuji tulaky dokud nepadne posledni jednotka co neni tulak.Trochu se tim zrychluje doplnovani armady a o to jde,v dobrem cechu zalezi na kazde vterine kterou clovek neztrati vymenou armady.Ze si clovek musi vyhodit z hlavy ze armada ma mit osm vojaku o tom ani psat nebudu.
 

Borat

Člen
jeden den ti dá třeba 10kopiníků, 2 válečníky a 8 tuláků, za druhý den ti dá třeba 1 kopiníka, 14 válečníků a 5 tuláků
Nechtěl jsem tomu věřit, popisy tak nezní a čekal bych při výběru jednotky náhodně jen jednoho druhu. Je to ale pravda. Začínám, mám 4 jednotky. Dnes 3 tuláci a 1 tarasnice. :cool:

Dát moc tuláků do obrany města není moc chytré.
Hmm, opravuji. Dnes mě dostala sestava 2 + 6 tuláků. Napadal jsem sousedy automatickou bitvou. V tomto případě šly moje jednotky nejdříve po tulácích a byl to pěkný masakr. Pokud bych bitvu řešil ručně, nebude mít taková armáda šanci. ;)
 

dudasek

Znalec
když dáš automat nevíš,co šlo do bitvy dříve:většinou tuláci trčí na místě a ostatní jdou kvapem vstříc nepříteli:narazí,umřou a tuláci se pak nemají v co proměnit a padají jak mouchy..CE/CB se šikovným útočným bonusem se v sestavě 2 těžké/6 tuláků osvědčují...u sousedů pokud nemá v obraně 2 kopiníky raději volím ruční boj...
 
Nahoru