Jak na náhozy VB?

Borat

Člen
Projel jsem nedávné zprávy a zjišťuji, že jsem sklidil za náhozy na VB zase plno nadávek a stížností. Je to trvale o mém nezamýšleném naštvání jiných hráčů. Co s tím? :cool:

Dají se z těch stížností postupně stvořit pravidla náhozů VB, které prosazuje zdejší komunita a které není radno porušovat. Případně, které je dobré porušovat, pokud mafiánské praktiky podsvětí FoE nemusíte. Tady se tomu decentně říká "umět hrát FoE".

1) Šikovné náhozy na VB jsou silný nástroj výdělku - body výzkumu (FP), medaile (počítám, že 1000 medailí má hodnotu 20 FP) a plánky (od nahazované budovy - bez náhozů nelze cíleně těžit konkrétní plánky).

Se "šikovným výdělkem" se pečlivě počítá. Vydělat smí jen někdo. Zpravidla v rámci cechu běží domluva, kdo na jakou pozici nahazuje a kdo má právo shrábnout zisk. Ta dohoda se považuje za platnou a často ani nejde o zajištěné náhozy. Dokonce - ta drzost, VB všech hráčů FoE volně publikuje v rámci sousedů a přátel a nahodit může náhodně kdokoliv kolemjdoucí. Platí nepsané pravidlo, "to se přece nesmí". Prý je třeba rozlišovat, co je "slušné" a co "neslušné" hraní FoE. Co je "slušnost" určuje komunita. :cool:

Drobnost. Buď ve FoE záhy vstoupíte do nějakého cechu a necháte se táhnout cechem a získáte právo na "slušné náhozy VB" členů svého cechu. Nebo budete zcela neslušně nahazovat VB jak vás napadne a postavíte si ekonomiku na nohy jednoduše svépomocí. Protože cestou pouhé výroby a vytěžováním vlastních budov se nikam ve FoE nedostanete. K tomu ale sklidíte plno nadávek, že porušujete "nepsaná pravidla FoE".

2) Náhozy 1,9. (Tedy, na pozici se ziskem třeba 100 FP nahazujete dobrovolně a při plných smyslech 190 FP.) Vychází to z klíčové budovy FoE a to je Arc na úrovni 80, který vrací 1,9x FP z náhozu. Můžete tedy 100 FP přeplatit 1,9x a vrátí se vám do inventáře přesně 190 FP. K tomu vyděláte medaile a plánky. Kdo nemá Arc lvl. 80, má smůlu. Stejně musí sázet náhozy 1,9, jinak v náhozech vůči ostatním uspěje jen těžko.

Pravidlo "náhozy 1,9" je nepsané pravidlo určené zdejší komunitou a je tvrdě vymáháno. Pokud dáte méně, než 1,9 násobek hodnoty FP pozice děláte tzv. "podhození". A to je "neslušné". Fakticky se přetahujete s majitelem budovy o FP. Co nedáte vy, platí on. Proto vám nadává a je z toho celý pryč, že jiný hráč vydělal na něm a bez jeho souhlasu. Ve hře je přitom "zajištěný nához", kdy vás již nikdo nemůže přehodit. Pak má majitel budovy smůlu a bombarduje vás žádostmi, ať hrajete "slušně" a koukáte mu přidat chybějící FP do náhozu 1,9. :cool:

Občas se povede "přehození", pokud jedou hráči nezajištěné náhozy. Cílem je, dát "zajištěný nához", abych nemohl být také přehozen a ostatní hráče posunout na horší pozice a menší zisk. Co mě překvapilo, mám za to mrak stížností na moji "slušnost". (Naposledy, že jsem tak další hráče poškodil a majitel budovy jim teď musí ztrátu zaplatit. Cože? Domluvy o náhozech jdou až tak daleko, že jsou zisky s majitelem předem domluvené?)

Ve FoE se vyplatí postavit Arc, co nejdříve. Je třeba získat suroviny z doby Budoucnost. Lze si domluvit obchod, třeba v rámci cechu. Suroviny ze starších dob ale získávají na ceně. Já jsem vyobchodoval suroviny na Arc normálně na trhu bez domluvy a nějakých doplatků. (3x ve třech světech.)

3) Domlouvání náhozů. Na úspěšné financování úrovně VB potřebujete tak první dva náhozy od hráčů, co umí náhozy 1,9. Další pozice osobně dotáčím, aby šly řešit náhozy kolem 1. Což už dá většina hráčů i bez Arcu.

V rámci cechu se pozice náhozů domlouvají a hráči oznamují, že jdou nahazovat konkrétní pozici. Mimo cech se náhozy domlouvají ve veřejném vláknu. Cechy výhodnější náhozy připravují pro slabší členy, co ještě nemají Arc lvl. 80 a nerady vidí, když jim to někdo zcela cizí obsadí a se ziskem vybere. :cool:

Když jsme se o podobné chování v cechu kdysi snažili, pomáhat si vzájemně ziskovými náhozy, naše nezajištěné ziskové náhozy nám bez problémů sebral, kdo si vzpomněl. Obrana nikde. Tak jaké nedotknutelné náhozy pro členy cechu? A když koukám na veřejné vlákno, nerozumím. Majitel inzeruje VB, aniž nabízí zajištěný nához. Pár lidí mu nahází nezajištěné náhozy a celou úroveň dorovnává někdo, kdo dá třeba nához 2,2, aniž se mu vyplatí a aniž jde o členy shodného cechu. Navíc, odhaduji, že ve veřejném vláknu se domlouvá tak jedna VB ze sta. Ostatní se nahazují "naslepo", náhodně a bez předchozí domluvy. Jak lze pak na první pohled poznat, u které VB se náhozy domlouvají a u které ne? (Pro mě je to novinka, nikdy jsem u náhozů nic nedomlouval a domlouvání nerozumím.)

Co mě zaujalo, jsou tady hráči, co nedají do své VB pomalu "ani jeden FP". (Reálně třeba 100 FP.) Ale inzercí ve veřejném vláknu otočí celou úroveň VB a získají náhozy 1,9. (Řádově tisíce FP. Otočení budovy mají přímo "zdarma".) Tak by "domluva náhozů" asi měla vypadat. (Osobně natočím nějaký základ, pak mi náhodně přistanou náhozy cca 1,5-1,9 a následně úroveň dokončuji. Potřebuji k tomu stovky vlastních FP. Kapku FP druhým rozdávám bez užitku. Vadí mi hráči, co podhazují a pro dokončení budovy je třeba je přehodit - pokud nejde o 1 či 10 FP. A k tomu mám v poště stížnosti za nějaké "podhození" a o "mém neoprávněném zisku" a školení o "slušnosti"... K neuvěření.) :cool:

Nevím jaký je ve FoE poměr domluvených a nedomluvených náhozů? Nevím jak poznat ty domlouvané, abych nebořil druhým nějaké složité dohody? Nejmírnější stížnost, ať klidně nahazuji, ale ať se "předem domluvím". A to jak? Poslat zprávu majiteli VB? Protože vlákno třeba cechu k VB nevidím. Copak by se pak dal s nějakou konverzací o náhozech nahodit jediný ziskový nához? (První rok jsem Arc neměl a náhozy 1,9 by mě zničily. Přitom se to bere jako norma, že se nepodhazuje.)

4) Sousedé a přátelé. Další stížnosti, že se "přehazování" a "podhazování" přátelům nedělá, to je "slušnost", a klik a jsem bez přítele. Také řešení. :cool:

Máme 140 přátel a cca 75 sousedů. Pozor, v sousedech bývá i pár přátel. Zatímco přátele si hýčkáme, sousedy máme rabovat a ničit. Problematické náhozy u sousedů asi ničemu nevadí. Poškodíte nějaké domluvy o náhozech, klidně podhodíte či přehodíte. Vše v normě. Pokud to uděláte u přátel, dovíte se něco o "slušnosti". :cool:

Má to háček, z 75 sousedů potkáte slušné náhozy tak u 20 lidí, a to je málo. Aby se ekonomika točila, je 140 přátel velká pomoc.

5) Zlatá rada. Je to fuk. Lze dávat náhozy na zisk s podhozením a jak to vyjde. Stěžovatelé mají smůlu. (Takovou radu jsem dostal minule, když jsem byl zděšen zprávami, co mi za náhozy chodí.) :cool:

Generální dotaz, jak nahazovat a druhé co nejméně rozčilovat?

6) Uzavírání VB. Minule jsme tady řešili, že je slušnost VB náhozy neuzavírat. Jde o to, že si majitel nejprve VB vybere, pak úroveň uzavře a může VB hned vybrat znovu. Což je třeba u surovin či FP zajímavé. A je tady plno hráčů, kteří koukají shrábnout zisk okamžitě bez ohledu na majitele VB a dají nához, že úroveň VB uzavřou okamžitě a posunou tak 24 hodinový cyklus budovy. Majitel tratí a ještě si musí budovu přetočit v čase. Bere se to jako "neslušnost" a "záškodnictví".

(Ehm, minule jsem odplatou za "drobné" rabování uzavřel agresorovi VB a připravil ho o hodně FP. Ano, je to účinné záškodnictví. :D)

Vzoreček na zajištěné náhozy a přehození: (celkový počet FP úrovně budovy - nahozené FP celkem - nához přehazovaného hráče) / 2 + nához přehazovaného hráče. (Při výsledku končící na 0.5 zaokrouhlit nahoru.)

V případě vlastnění budovy Arc a jejího navýšení, se rovnou u VB zobrazuje, kolik váš Arc přidává zisku na jednotlivých pozicích.

PS: Ten vzoreček jsem hledal v návodech. Nenašel. Ale co mě překvapilo, "podhazování zajištěnými náhozy" není tady v návodech uvedeno jako cesta, jak efektivně vydělávat stovky FP, tisíce medailí a desítky plánků. (Pokud jsem se nepřehlédl.) :cool:
 
Naposledy upraveno:

Tommy Angello

Dopisovatel
2) Náhozy 1,9. (Tedy, na pozici se ziskem třeba 100 FP nahazujete dobrovolně a při plných smyslech 190 FP.) Vychází to z klíčové budovy FoE a to je Arc na úrovni 80, který vrací 1,9x FP z náhozu. Můžete tedy 100 FP přeplatit 1,9x a vrátí se vám do inventáře přesně 190 FP. K tomu vyděláte medaile a plánky. Kdo nemá Arc lvl. 80, má smůlu. Stejně musí sázet náhozy 1,9, jinak v náhozech vůči ostatním uspěje jen těžko.

Pravidlo "náhozy 1,9" je nepsané pravidlo určené zdejší komunitou a je tvrdě vymáháno. Pokud dáte méně, než 1,9 násobek hodnoty FP pozice děláte tzv. "podhození". A to je "neslušné". Fakticky se přetahujete s majitelem budovy o FP. Co nedáte vy, platí on. Proto vám nadává a je z toho celý pryč, že jiný hráč vydělal na něm a bez jeho souhlasu. Ve hře je přitom "zajištěný nához", kdy vás již nikdo nemůže přehodit. Pak má majitel budovy smůlu a bombarduje vás žádostmi, ať hrajete "slušně" a koukáte mu přidat chybějící FP do náhozu 1,9. :cool:

Občas se povede "přehození", pokud jedou hráči nezajištěné náhozy. Cílem je, dát "zajištěný nához", abych nemohl být také přehozen a ostatní hráče posunout na horší pozice a menší zisk. Co mě překvapilo, mám za to mrak stížností na moji "slušnost". (Naposledy, že jsem tak další hráče poškodil a majitel budovy jim teď musí ztrátu zaplatit. Cože? Domluvy o náhozech jdou až tak daleko, že jsou zisky s majitelem předem domluvené?)

Ve FoE se vyplatí postavit Arc, co nejdříve. Je třeba získat suroviny z doby Budoucnost. Lze si domluvit obchod, třeba v rámci cechu. Suroviny ze starších dob ale získávají na ceně. Já jsem vyobchodoval suroviny na Arc normálně na trhu bez domluvy a nějakých doplatků. (3x ve třech světech.)

to se primíárně točí v cechu toto pravidlo, není tak složité, aby se to člověk naučil. Co se týká toho vymáhání, náleží vždy na pravidlech cechu...
3) Domlouvání náhozů. Na úspěšné financování úrovně VB potřebujete tak první dva náhozy od hráčů, co umí náhozy 1,9. Další pozice osobně dotáčím, aby šly řešit náhozy kolem 1. Což už dá většina hráčů i bez Arcu.

V rámci cechu se pozice náhozů domlouvají a hráči oznamují, že jdou nahazovat konkrétní pozici. Mimo cech se náhozy domlouvají ve veřejném vláknu. Cechy výhodnější náhozy připravují pro slabší členy, co ještě nemají Arc lvl. 80 a nerady vidí, když jim to někdo zcela cizí obsadí a se ziskem vybere. :cool:

Když jsme se o podobné chování v cechu kdysi snažili, pomáhat si vzájemně ziskovými náhozy, naše nezajištěné ziskové náhozy nám bez problémů sebral, kdo si vzpomněl. Obrana nikde. Tak jaké nedotknutelné náhozy pro členy cechu? A když koukám na veřejné vlákno, nerozumím. Majitel inzeruje VB, aniž nabízí zajištěný nához. Pár lidí mu nahází nezajištěné náhozy a celou úroveň dorovnává někdo, kdo dá třeba nához 2,2, aniž se mu vyplatí a aniž jde o členy shodného cechu. Navíc, odhaduji, že ve veřejném vláknu se domlouvá tak jedna VB ze sta. Ostatní se nahazují "naslepo", náhodně a bez předchozí domluvy. Jak lze pak na první pohled poznat, u které VB se náhozy domlouvají a u které ne? (Pro mě je to novinka, nikdy jsem u náhozů nic nedomlouval a domlouvání nerozumím.)

Co mě zaujalo, jsou tady hráči, co nedají do své VB pomalu "ani jeden FP". (Reálně třeba 100 FP.) Ale inzercí ve veřejném vláknu otočí celou úroveň VB a získají náhozy 1,9. (Řádově tisíce FP. Otočení budovy mají přímo "zdarma".) Tak by "domluva náhozů" asi měla vypadat. (Osobně natočím nějaký základ, pak mi náhodně přistanou náhozy cca 1,5-1,9 a následně úroveň dokončuji. Potřebuji k tomu stovky vlastních FP. Kapku FP druhým rozdávám bez užitku. Vadí mi hráči, co podhazují a pro dokončení budovy je třeba je přehodit - pokud nejde o 1 či 10 FP. A k tomu mám v poště stížnosti za nějaké "podhození" a o "mém neoprávněném zisku" a školení o "slušnosti"... K neuvěření.) :cool:

Nevím jaký je ve FoE poměr domluvených a nedomluvených náhozů? Nevím jak poznat ty domlouvané, abych nebořil druhým nějaké složité dohody? Nejmírnější stížnost, ať klidně nahazuji, ale ať se "předem domluvím". A to jak? Poslat zprávu majiteli VB? Protože vlákno třeba cechu k VB nevidím. Copak by se pak dal s nějakou konverzací o náhozech nahodit jediný ziskový nához? (První rok jsem Arc neměl a náhozy 1,9 by mě zničily. Přitom se to bere jako norma, že se nepodhazuje.)

já dělal náhozy i když jsem neměl arc na 80 lvl, ano prodělal jsem, ale šlo mi o to , dostat ty budouvy o x levelů výše, protože to je rychlejší než kolečko...
4) Sousedé a přátelé. Další stížnosti, že se "přehazování" a "podhazování" přátelům nedělá, to je "slušnost", a klik a jsem bez přítele. Také řešení. :cool:

Máme 140 přátel a cca 75 sousedů. Pozor, v sousedech bývá i pár přátel. Zatímco přátele si hýčkáme, sousedy máme rabovat a ničit. Problematické náhozy u sousedů asi ničemu nevadí. Poškodíte nějaké domluvy o náhozech, klidně podhodíte či přehodíte. Vše v normě. Pokud to uděláte u přátel, dovíte se něco o "slušnosti". :cool:

Má to háček, z 75 sousedů potkáte slušné náhozy tak u 20 lidí, a to je málo. Aby se ekonomika točila, je 140 přátel velká pomoc.

ano - přátelům se to nedělá, teda aspoň těm co hrají, co se týká sousedů, u těch mi to je jedno, tam jedu čistě na zisk - ať se klidně vztekají
6) Uzavírání VB. Minule jsme tady řešili, že je slušnost VB náhozy neuzavírat. Jde o to, že si majitel nejprve VB vybere, pak úroveň uzavře a může VB hned vybrat znovu. Což je třeba u surovin či FP zajímavé. A je tady plno hráčů, kteří koukají shrábnout zisk okamžitě bez ohledu na majitele VB a dají nához, že úroveň VB uzavřou okamžitě a posunou tak 24 hodinový cyklus budovy. Majitel tratí a ještě si musí budovu přetočit v čase. Bere se to jako "neslušnost" a "záškodnictví".

(Ehm, minule jsem odplatou za "drobné" rabování uzavřel agresorovi VB a připravil ho o hodně FP. Ano, je to účinné záškodnictví. :D)
toto záleží čistě na každém hráči, zda hraje jako prase nebo ne.....
Vzoreček na zajištěné náhozy a přehození: (celkový počet FP úrovně budovy - nahozené FP celkem - nához přehazovaného hráče) / 2 + nához přehazovaného hráče. (Při výsledku končící na 0.5 zaokrouhlit nahoru.)

V případě vlastnění budovy Arc a jejího navýšení, se rovnou u VB zobrazuje, kolik váš Arc přidává zisku na jednotlivých pozicích.

PS: Ten vzoreček jsem hledal v návodech. Nenašel. Ale co mě překvapilo, "podhazování zajištěnými náhozy" není tady v návodech uvedeno jako cesta, jak efektivně vydělávat stovky FP, tisíce medailí a desítky plánků. (Pokud jsem se nepřehlédl.) :cool:
vysvětli mi to podhazování - o tom totiž nevím......
 

Budik

Dopisovatel
Borate a to pláčeš, nebo to je návod?
Pokud pláčeš, že ti někdo podhodil, tak je na webu tolik nástrojů, který ti vypočítají, kolik dát do budovy, aby tě někdo nepodhodil, teda aby se mu to alespoň nevyplatilo.

Koeficient 1,9 není pravidlem, je tu spousta lidí, kteří mají Arc nad lvl 80 a bouchají klidně i koeficient 2,2 protože se jim to prostě vyplatí.

Nezapomeň, že je to strategická hra.
 

Borat

Člen
Borate a to pláčeš, nebo to je návod?
Je to pokus o návod "pro začátečníky" s dotazy třeba na ty domluvy o náhozech? A také, fakticky obecná žádost na zkušenější, jak se má nahazovat, aby nelítaly stížnosti a bany?


Koeficient 1,9 není pravidlem, je tu spousta lidí, kteří mají Arc nad lvl 80 a bouchají klidně i koeficient 2,2
Dnes jsem jeden nához cca 2,2 ověřoval. Hráč má Arc lvl. 40. Dával cizímu hráči 2200 FP. Třeba je za tím nějaký vzájemný obchod? Ale prakticky je to nesmysl. Zalovil jsem do historie. Dával to tomuto hráči podobně i v minulosti. (Umím si představit, že si hráči vzájemně pomáhají tisíci FP a o Arc nejde.)

A koukám na své VB. Mám náhozy od druhých 1,5 - 1,9. Mají Arc lvl. 120, 50 či 40. Někdo by mohl dát víc a raději na mě vydělá. Hodně lidí se snaží o nához 1,9 a prodělává.

počítám, že 1000 medailí má hodnotu 20 FP
Já si to přepočítávám osobně takto a výpočet náhozu si "opticky vylepšuji". Pokud mi přistane 5000 medailí, beru to jako 100 FP navíc. Jen, že není třeba počítat jen čisté FP a brát to jako "prodělávání".

vysvětli mi to podhazování - o tom totiž nevím...
To jsou ty stížnosti, že majitel VB vyžaduje striktně nához 1,9. Pokud dám slabší nához, dopočítá mi majitel chybějící FP do 1,9 a vystaví mi "dluhopis", ať koukám doplatit. Něco jako, že náhozy pod 1,9 mají právo dávat jen "úplní začátečníci", zatímco u mě je to ostuda, okrádat majitele VB a co je "slušnost"...

(Já čtu zprávy jen namátkově. Vůbec o stížnosti nevím. Na nějaké "dluhopisy" narazím až dodatečně. Ale poslalo mi je už víc hráčů a se shodnou logikou. Má se dávat nához 1,9. Slabší nához je podhození a můj neoprávněný zisk. A to bez ohledu, jak vychází zajištěný nához - ten bývá ziskový.)
 

Borat

Člen
Ad 3) Oznamování náhozů VB ve veřejném vláknu.
Docela jsem narazil. Ve dvou mých světech mi funguje dlouhodobě jakési vlákno, kam hráči dávají VB k nahození a je to zpráva, kterou vidím. (Takových vláken může být ve světě víc, ale nevidím je.) V jednom světě je to jen inzerce. V jednom světě hlásí hráči nahazované pozice. Je to skupinová zpráva a někdo mě musel zařadit do skupiny - nevím kdo, kdy a jak. Ale mohu sem jako přílohu zasílat své VB a inzerovat žádosti o nahození. Nezasílá se to všem hráčům - přátelům, ale zhruba 20, co tvoří tuto skupinu.

Dotaz. Jak se vlastně vytváří skupinová zpráva? Vyberu si třeba aktivní nahazovače z přátel a těm pošlu první zprávu? Dokud neopustí konverzaci, je skupinová zpráva živá. Jak ukončí konverzaci, je zpráva pro ně navěky mrtvá. Lze je nějak opět zařadit do skupiny? A neměla by se tedy první skupinová zpráva zaslat všem přátelům - tedy opsat pracně po jednom všech 140 přátel? A ehm, každý máme jinou sadu přátel. Nevím kdo skupinovou zprávu zakládal, ale měli by tam být hráči, které nemám v přátelích a vůbec mi nahodit nemohou. Fakticky bych to měl doladit čistkou mých přátel a zasláním žádostí o přátelství členům skupiny?

V 1 světě takovou skupinu ve zprávách nevidím a chtěl jsem ji založit. Jak na to? Možná v tomto světě někde taková skupina existuje. Jak se do ní zařadit?

Není třeba si vytvořit sadu aktivních přátel a mít s nimi trvalou konverzaci? Udržovat pomocí zpráv a vzájemných náhozů VB něco jako "širší cech" mimo samotný cech?

(Tak hlavně, že mám v 1 světě 4 stížnosti na podhazování a neoznamování náhozů. Ale žádnou konverzaci s těmito hráči nevidím. Ve skupině k VB nejsou a mohu jim jen posílat soukromé zprávy... Takové oznamování chtějí?)

S oznamováním náhozů končím dříve, než jsem začal. Nevím, jak na to? :cool:

PS: No tedy. V tom jednom vlákně řeší aktivní nahazovači naprosto to samé, co já. Hráčka nahodila neznámému z přátel a dostala stížnost, co si to dovoluje, nahazovat mu bez dovolení? Je z toho vedle, protože to je smysl "přátel" a pak chodí stížnosti... Z diskuse je rada. Nahazovat jen přátelům podle známosti. Je tady dost hráčů, kteří nevyžadují náhozy 1,9 a podhazování jim nevadí. Bývalo to zvykem, že hráč podhazuje a bere si tak za svůj nához odpovídající zisk. Dnes se tady rozmohl pokřik, že každý nához pod 1,9 je okrádáním majitele VB. (Tak mě napadá, a už to zde vlastně mám, že je třeba se sadou přátel cíleně pracovat a pokud jim můj nához vadí a stěžují si, tak je z přátel vyřadit. A postupně si vytvořit přátelštější sadu přátel.) :D
 

Borat

Člen
Zkusil jsem vytvořit skupinovou zprávu na náhozy:
1) Projel jsem své VB a historii náhozů a sepsal si hráče, co mi v minulosti nahazovali.
2) Projel jsem přátele a označil si je ve svém seznamu.
3) Vytvořil jsem zprávu a v příjemcích postupně zapsal přátele, co mi nahazovali. (Budou se po pár písmenkách nabízet, jde to rychle.)
4) Pozor. Přes sponku lze poslat všem příjemcům svoji VB. Ale příloha se hned odešle. (Smazala mi i rozepsanou zprávu.)
5) Hotovo. Kdo o to stát nebude, konverzaci ukončí navždy. Myslím, že skupinu mohou využívat pro inzerci náhozů svých VB i oslovení hráči vzájemně. Jen, nevím jak přidat další hráče? Patrně udržovat seznam (i podle toho jak kdo členství ukončí) a v případě změny členů vytvořit novou skupinovou zprávu.

(Chce to tedy správce, co to bude průběžně udržovat.)
 

DeletedUser

Host
Právě řešíme, že je FoE zamořeno sprostotou a arogancí "1,9". Kde se asi bere? :cool:
To mi teda vysvětli... s kým to řešíte? Chápu dobře, že vy co jste v tom vlákně? Takže v těch zprávách teda nešlo o nahazovací, ale o diskuzní vlákno? Nebo nějakej hybrid? Jaký je teda smysl toho tvého vlákna ve zprávách?

Není modlou, prozatím. Epidemie postupuje... :cool:
A tohle je co? Generátor náhodných slov? Nebos vysadil medikaci?
 

Caratic

Komentátor
Ehm. Nevyžaduji na svých budovách 1,9 a ani nedodržuji. Jsem rád za nahození fb a evidentně vesele hraju, ekonomiku mám slušnou, nikdo mi nenadává.
Vlákno nemá žádnou informační hodnotu. Jediná pravidla jsou ta daná výrobcem.
Za mě rada: jestli ti někdo nadává můžeš ho vyrazit z přátel, nebo dát do ignoru a máš klid.
 

Borat

Člen
Ale no tak, podsvětí FoE jede na pravidlech určených cechy... O tom je či "má být" FoE. Vše ostatní je tady "špatně". Ano, přátele, co agresivně požadují 1,9 a domluvy o nahazování vyhodit a držet si přátele, kteří to neřeší. To je asi jasný závěr.

Minule mi tady na diskusi radili, že domluvy o náhozech jsou v cechu standardem a existují i veřejná vlákna, kde jede to samé mimo cechy. Kdo nahazuje nazdařbůh je jouda, který FoE vůbec hrát neumí... Názor zdejším mazáků. Tady se snažím o návod včetně toho, jak vytvořit takové veřejné vlákno na náhozy.

Má to zádrhel. Každý máme jinou sestavu přátel. To vlákno z přátel pak dobře slouží jen tomu, kdo ho založil. Ostatní členové "skupinové zprávy" přátelé být vzájemně nemusí. Přitom takové vlákno vidím v druhém světě a funguje jako nahazovací vlákno. Možná se všichni aktivní hráči musí stát vzájemně přáteli. Pak to teprve funguje jako otevřená služba. (U mé první skupinové zprávy vidím, že někteří hráči konverzaci ukončují a nemají zájem.) Aneb, minule tady byla rada, že se nějak takto mají domlouvat náhozy, jinak je to špatně. Jak asi? (Byl to komentář mimo mísu?)

No a končíme opět u komentářů, že je toto jen amatérská šaškárna, protože je správné být v cechu, řídit se jeho pravidly, nahazovat v domluvě ostatním přesně 1,9 a brát zisk z domluvených náhozů 1,9 od členů cechu. Napadá mě, mísí se tady rady přes rady. Jel jsem od počátku podle možností FoE a ekonomiku jsem si vytunil náhodnými zajištěnými náhozy. Doporučuji takto hrát. Přes stížnosti spoluhráčů se ale dobírám k tomu, že to nemusí být nejlepší cesta. Mám svůj vlastní cech na slušné pozici. Nechci ho opustit. To mě blokuje, abych zkusil jet v jiném funkčním cechu. (Jsou tady přitom tisíce mrtvých cechů, které jsou na tom shodně.)

Tak snad, co by to s FoE udělalo, pokud by mohl být hráč členem několika cechů současně? Nebo varianta dva, mám mrtvý cech. Chci si ho zamknout pro pozdější návrat a dočasně opustit. (Vůbec nevím, co se s cechem děje, když ho opustí všichni hráči? Je zrušen? Patrně by se proti pravidlům dal vytvořit další účet ve světě a tímto hráčem cech převzít. Co může dělat zakladatel cechu, aby si "zakladatele" udržel? Je mi líto zahodit 30. lvl. a pokladnici. Pode mnou jsou cechy, co mají 50-60 členů.) Věděl by někdo jak na to?

PS: Bral bych domluvy mezi přáteli jako předstupeň cechu, není to cesta, jak k členství v cechu vhodně "dozrát"?

PS2: Cechy jsou tragickou kritickou chybou FoE. Začnou chodit úkoly na cechy, když je hráč slabý a nemůže vůbec hrát a nejjednodušší je, cech si založit. A když je pokladna zajímavá, má ji hráč vyhodit oknem a jít do jiného cechu? (Co zavést možnost pokladnu a úroveň cechu převést na jiný cech? To by bylo zajímavé rabování...) :D
 
Naposledy upraveno:

traktorista

Odborník
Číst sice umíš, ale vůbec nechápeš co se ti tu okolí snaží říct. Jsou lidé, kteří nahazují jen v cechu, protože jim to vyhovuje. Jsou lidé, co si udělali svůj okruh přátel ( a ano, někdy je vlákno, kde jsou přátelé všichni mezi sebou, což vyžaduje trochu úsilí, musí udělat čistku, pak se navzájem pobrat a pak vzít teprve další zbytné do přátel) a nahazují tam. A pak jsou hráči co dělají buď oboje a nebo ani jedno z toho. Hra to umožňuje, každému dle jeho chuti.
 

Borat

Člen
nechápeš co se ti tu okolí snaží říct
Nechápu. Potřebuji upřesnit, co přesně nechápu? Jsou tady rovnocenné a platné všechny uvedené metody náhozů a každý ať si hraje jak je mu libo?

(FoE má kritickou chybu v náhozech VB a okrádá a poškozuje hráče. Už jsem to sem dal na opravu marně asi 3x. Minule pobavená reakce, že kdo nahazuje bez domluvy, má dostat přes uši a pokud má na to FoE nechtěně takovouto chybu, je to jen dobře. Žádné opravy.) :) Rovnocenné metody náhozů nejsou "okolím FoE" uznávány. Proto to řeším.
 

Borat

Člen
nemám Arc na lvl 180, je chybou hry
Zase jen tvé subjektivní dojmy? Především asi nechápu, jak na tvé zavádějící trollování reagovat?

To, že mi FoE svévolně změní nához při kolizi náhozů a okrade mě, nemá nic společného s hraním podle pravidel a možností hry. Ten tvůj příklad je prostě mimo. (Ale bylo to tu už minule. Názor, že kdo odklikne nához, si za své okradení může sám. Neměl nahazovat. Jak logické.)
 

Tommy Angello

Dopisovatel
(FoE má kritickou chybu v náhozech VB a okrádá a poškozuje hráče. Už jsem to sem dal na opravu marně asi 3x. Minule pobavená reakce, že kdo nahazuje bez domluvy, má dostat přes uši a pokud má na to FoE nechtěně takovouto chybu, je to jen dobře. Žádné opravy.) :) Rovnocenné metody náhozů nejsou "okolím FoE" uznávány. Proto to řeším.
Jako sorry Borate, ale jakou chybu v náhozech máš na mysli? Žádnou chybu jsem nezaregistroval, podle tvých neustálých příspěvků bych tipl, že už hraješ pár let, nechápu, že tě pořád něco překvapuje (viz kdysi Alexandrijský maják a tvůj "problém" s ním...)
 

Anti Bílý

Psavec
Zase jen tvé subjektivní dojmy?
Vyžaduješ snad objektivní dojmy? :)))

A připomínka k otazníkům na konci tvých vět. Otazník na konci se píše, pokud jde o otázku. Nečetl jsem všechny tvé osobní deníky zde, to bych se po.., ale často na konci napíšeš otazník, i když věta není otázka a strašně mě to mate.
Nechápu. Potřebuji upřesnit, co přesně nechápu?
Především asi nechápu, jak na tvé zavádějící trollování reagovat?

Nediskutuješ ještě někde na internetu v otevřeném fóru? Pročíst si ho by možná pomohlo tě pochopit.
 
Naposledy upraveno:

Borat

Člen
Zkusil jsem vytvořit skupinovou zprávu na náhozy:
Tak další zádrhel. Jak dám do zprávy jako přílohu svou VB, je tam pořád a její stav se jen aktualizuje. (Po ukončení úrovně sama nezmizí.) Pokud chci "spamovat" přátele jen tehdy, když potřebuji nahodit je jediná možnost, ty inzerované VB ve zprávě průběžně mazat a publikovat jen tehdy, když chci nahodit. Řekl bych, pracné a hloupé. Asi by byla slušnost pak inzerovat, jen možnosti zajištěného náhozu.

Smysl má asi jen udržované nahazovací vlákno, kde je podmínkou fungování promazání přátel a nabrání aktivních přátel z vlákna, co přes něj nahazují.

A připomínka k otazníkům na konci tvých vět. Otazník na konci se píše, pokud jde o otázku.
O to se snažím, věc prodiskutovat. Jsou to dotazy. Čekám vysvětlení k náhozům, co mi třeba uniká. Řeším zdejších časté stížnosti. Zatím marně. Prostě platí bod 5) Zlatá rada. Kašlat na to. (Minule tady bylo opakované přání, aby se VB mohly uzamknout a majitel si mohl rozhodovat, kdo mu nahodí. Protože jsem osobně přes náhodné náhozy rozjel FoE, je to fakticky opakovaná snaha cechů celé slavné FoE zaříznout a zničit.)

jakou chybu v náhozech máš na mysli?
Navazuji na toto téma.
 
Nahoru