Jak na náhozy VB?

Borat

Člen
Jdi rovně. Všechny moje příspěvky trolluješ nesmysly mimo téma. Když ti to vyčtu, objevíš, že jsem troll?

Zamořuješ toto fórum.
Nevidím od tebe ani jednu věcnou reakci. Umíš se zapojit jen nesmysly a urážkami. Kdo tady pak co zamořuje?

Řeším nadávky, co tady poletují za náhozy na VB. Rád bych tady viděl návod, jak nahazovat bez přešlapů a sprostoty. Výsledek je všelijaký, ale téma končí sprostotou a nadávkami. Tleskám zdejším "zkušeným hráčům FoE" za "výborný umělecký dojem".

PS: Tady jsem našel shodné téma řešené před rokem: Jinak nahazovat přátele a jinak sousedy. Primárně pro náhozy pořídit Arc. Sprostotu ignorovat.
 
Naposledy upraveno:

Anti Bílý

Psavec
Kdo tady pak co zamořuje?
Zjevně zamořuješ ty, když po roce objevíš své vlastní shodné téma.

Nevidím od tebe ani jednu věcnou reakci.
Protože vím, že nemá smysl ti něco vysvětlovat nebo ti radit.

Víš proč oddělili Zpětnou vazbu a Krčmu ? Myslím si, že kvůli tobě a tvému zamoření.
Moje rada zní: jdi hrát hru a na toho fórum rok nic nepiš. Jen čti a chápej. Osobní deníčky si zapisuj do wordu.
 

Caratic

Komentátor
Ahoj v tomto vlákně není mnoho k poučení začínajícího hráče. Možná to může být nepříjemné, někdo už mohl odkaz poslat, ale také ještě zareaguji.
Hráč, který potřebuje relevantní informace by měl hledat tady:


Je to jak na talíři, stačí pročíst téma které zajímá, vyzkoušet, případně si člověk odvodí když ne.. pak se zeptá.
 
Naposledy upraveno:

Borat

Člen
Ahoj v tomto vlákně není mnoho k poučení začínajícího hráče.
Nesouhlasím. Jsem začínající hráč a snažím se takto v náhozech VB zorientovat - "vtipným" komentářem a dotazy - pro hráče na podobné úrovni. Tady popisuji svoji praxi ve FoE. Informace mám vcelku načtené. (Když jsem začínal FoE, tak tady některé ani nebyly.) Je třeba se v nich a ve FoE nejprve zorientovat. Díky za odkaz, tady dávám raději přímo související návody:

2) Velkolepá budova ARC - nához tzv. 1,9
2) Princip nahazování 1,9
2) Jak si zajistit místo ve výstavbě Velkolepé Budovy - vzoreček pro zajištěné náhozy
2) FAQ Velkolepých budov - Často kladené otázky

Nápad na Trh s náhozy VB, protože se náhozy musí stále domlouvat pomocí zpráv. Žebříček VB je neužitečný. (Je tady návod, jak si VB pro náhozy vyhledávat přes žebříček a pak pro nahození přidávat majitele VB do přátel.) Dohledávání náhozů po přátelích a sousedech je pracné. Zatím žádná změna...

Návody k náhozům začínají fakticky pro hráče, co mají Arc lvl. 80. Což není ve hře "začátečník". Navíc si myslím, že potřebují okomentovat.

Chybí tady zcela informace, že jde o klíčovou funkci FoE, která je mimořádně zisková a je užitečné VB nahazovat. Začátečník, protože na víc nemá, by se měl zaměřit na podhazování. Což je problematická praktika - odrbávání ostatních hráčů.

Všechny návody FoE začínají generálním doporučením vstoupit do funkčního cechu a nechat si pomoc k VB Arc. (Což celé zadání FoE staví na hlavu, protože jsou tady hráči ve středověku, co mají Arc lvl. 80. FoE to vylepšilo zrušením limitu VB na lvl. 80.) Budova Arc je pro nahazování VB velká pomoc a jde o klíčovou budovu celého FoE. Což je jen důkazem, že ziskové náhozy jsou motorem postupu ve FoE.

Jinak bude hrát hráč v cechu a jinak mimo cech. V cechu se náhozy na VB domlouvají. Nahodilé náhozy jsou problematická praktika. (Je to tu pořád dokola. Většina hráčů začne pod tlakem úkolů s vlastním cechem, i když se to silně nedoporučuje. Záchranná rada, co nejrychleji ho zahodit a zapojit se do funkčního cechu. Slepá ulička - před kterými hra nevaruje. (Je jich tu mrak. V tom je asi "strategie" hry. Nenaletět na zlomyslné neužitečné možnosti hry.) Mám problém, mám nyní solidní cech, co nejede. Abych si ho udržel a mohl jít jinam, musím podle všeho porušit pravidla FoE. Zachytil jsem, že je to vcelku běžné, mít několik účtů. Má to jiné řešení? Opakuji dotaz - pro mě je to nyní klíčové, jak si zachovat svůj cech a jít do jiného cechu? Když jsem tedy svým školáckým soukromničením početnější cechy převálcoval... Což je asi slepá "národní třída FoE".)

Resp. zkoušení postupu ve hře plné neužitečných slepých uliček je pracné a nedoporučuji ho. Wiki je strohá. Návody nemusí začátečníky oslovit a je třeba je komentovat. (Přes všechny hádky mě rady na fóru posouvají ve hře vpřed. Považuji komentování FoE za užitečné. A jak tak vidím, chodí sem pravidelně jen pár stejných lidí. Tisíce hráčů FoE nejspíš ani netuší, že tady nějaké fórum je - prý se ale mnoho základních dotazů vyřeší v cechu.)


Osobní deníček Borata

Náhozy VB můžeme dělat jen u členů svého cechu, sousedů a přátel. Dnes jsem ověřil jednu stížnost, prská na mě jedovatě soused, že jsem si měl nához předem domluvit. (Jak asi?) Sousedům tady máme přímo škodit a rabovat je. Podhazováním a přehazováním náhozů na jejich VB je obdoba rabování. Dnes jsem sousedy projel a dokonale je vydusil. Vydařená přehození a zisková podhození. Jedna radost. Jejich stížnosti mohu ignorovat. Uff. "Láskyplné hraní FoE." U přátel je třeba postupovat opatrně, takto ne, svými náhozy je pokud možno nerozhodit.

Mé (výše popisované) vlákno na inzerci náhozů vypadá, že funguje. Podmínkou je, vložené VB mazat, když nemá nához smysl a inzerovat VB jen tehdy, když mi může někdo nahodit. Porovnávám to se světy, kde si musí přátelé náhozy na mé VB najít. S inzercí mi chodí náhozy rychleji. Ale přes ty zprávy je to krkolomná záležitost.

Pak mi vyjel úkol na bitvy, takhle v neděli, kdy mám CE ukončeny. FoE si přeje zmasakrování sousedů. Beru to od nejslabších. Jako, ne. Mrak lidí, co se vůbec neobtěžuje postavit obrannou armádu, nebo tam má třeba jednoho tuláka. K neuvěření. (To je takový problém nezávislé jednotky nastrkat do obrany?) Ztráta času, je za to pro mě nulová odměna. Všichni začátečníci staví Věštkyni z Delf jako svoji první VB. Je to zlomyslná slepá ulička. Vůbec se na ní zhodnocování VB nelze naučit, protože s tak hloupou budovou nikdo zkušenější pomáhat nebude. A vrcholem je rabování. Všude samé továrny bez zdroje surovin. Neskutečné...

Kde jsou ty zdejší návody? Vůbec se nedivím, že kdo začne s FoE takto a s Wiki v ruce, za pár týdnů FoE zahodí jako nesmysl. Proti tomu se snažím něco dělat. Pokud máte jiný nápad, sem s ním.


Moje rada zní: jdi hrát hru a na toho fórum rok nic nepiš. Jen čti a chápej. Osobní deníčky si zapisuj do wordu.
OK, registruji, už zde byla, vím o ní.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser

Host
Návody k náhozům začínají fakticky pro hráče, co mají Arc lvl. 80.
Není pravda. Právě naopak, pro začínajícího hráče je nejlepší vstoupit do cechu s 1.9 vláknem. Zaprvé může nahazovat nízké pozice (malá ztráta, ale fajn zisk plánků a medailí), za druhé si sám může nechat nahazovat pozice na svých VB.

Začátečník, protože na víc nemá, by se měl zaměřit na podhazování.
Blbost, o odstavec výš jsi psal, že začátečník nemá Arc lvl. 80. Podhazování např. bez Arcu, nebo s nižší úrovní? No nemožné to není, ale hodně štěstí... Projdeš tisíce velkolepek a najdeš možná pár pozic, které se ti budou hodit.

Všechny návody FoE začínají generálním doporučením vstoupit do funkčního cechu a nechat si pomoc k VB Arc. (Což celé zadání FoE staví na hlavu, protože jsou tady hráči ve středověku, co mají Arc lvl. 80. FoE to vylepšilo zrušením limitu VB na lvl. 80.)
Zadání FoE? Tobě někdo zadává domácí úkoly, nebo co? FoE je hra, tedy prioritou by měla být zábava. Navíc velkou roli hrajou právě cechy. Hráč v nich může získat benefity a nějaký společný cíl, tedy táhnout za jeden provaz. Cech má benefity, ale ty často nejsou zadarmo. Co čekáš? Většina benefitu vyplývá z toho, že ostatní cechovníci věnujou čas tobě. Proč by mělo být problémem, že za oplátku žádají něco od tebe?

Což je jen důkazem, že ziskové náhozy jsou motorem postupu ve FoE.
Bullshit, nic to nedokazuje. Jen jsi dal za sebe dvě věty s nulovou souvislostí nebo vysvětlením. Ziskové náhozy (rozumím, že tím myslíš podhozy) jsou motorem tak akorát špatné reputace. Motorem postupu jsou Body výzkumu. (nebo pro mě dia a počet studen :)) Ať už je získáš jakkoliv. A možností je spousta. Osobně nedoporučuji cestu k zisku podhazováním.

Jinak bude hrát hráč v cechu a jinak mimo cech.
Neví jestli o hře mimo cech se dá mluvit jako o hře. Většina zajímavých herních částí je spjatá právě s cechem. Konkrétněji CEx, CB, CvC. Mimo cech si můžeš tak akorát užít eventy, PvP arénu, případně PvP mezi sousedy a možná někomu přijde zábavná kontinentální mapa a příběh v úkolech :) . Jinak se ve hře nic neděje. A to mě vede k tomu, že:
Většina hráčů začne pod tlakem úkolů s vlastním cechem, i když se to silně nedoporučuje.
Tohle není úplně pravda. Ani s tím silným nedoporučováním nesouhlasím. Pokud se člověk nechce socializovat, tak by měl právě založit alespoň ten jednočlennej cech. Tím si odemkne přístup k výše zmíněných herním částem. Akorát ti pak v rámci cechu nebude nikdo nahazovat body :D Tedy i ty plánky se ti budou poměrně těžce získávat. Tedy, jestli se fakt za žádnou cenu nechceš socializovat, doporučuji si založit alespoň jednočlennej cech. Navíc jsou to právě malé cechy s malými ambicemi, kdo má v CvC největší moc ovlivnit žebříček.

Nahodilé náhozy jsou problematická praktika.
Co se tobě může jevit v cizí VB jako nahodilej nához, může být například výsledek nahazování v kolečkách, platba za zboží, oplácení laskavosti, nebo pouhá snaha získat plánky. U tvých VB to budou nejčastěji ty plánky, pokud k tomu nemáš nějakej další kontext. Případně může jít o nezkušené hráče, kteří ještě nebyli seznámeni s žádnou formou nahazování. I tyto náhozy se často dají otočit v zisk, pokud máš správné knowhow a případného komplice :)

Slepá ulička - před kterými hra nevaruje.
Co přesně je podle tebe slepou uličkou?

mám nyní solidní cech, co nejede
Tak tady si mírně protiřečíš :D

Abych si ho udržel a mohl jít jinam, musím podle všeho porušit pravidla FoE.
To teda ne. Navíc jaký smysl by mělo udržovat si starý cech, když máš plánu přejít do nového a lepšího?

Zachytil jsem, že je to vcelku běžné, mít několik účtů.
Tak to jseš asi lepší než administrátoři hry. Ti často mívaj problém porušení pravidel přesně identifikovat. Zvláštní, že ty máš - na rozdíl od nich - jasno. Podle čeho multiúčet poznáváš? Ty někde vidíš IP adresu ostatních hráčů? A i kdyby, jak víš, že nejde o více lidí hrajících z jednoho zařízení?

Má to jiné řešení?
Má. Pracné, zbytečné a vyžadující komplice.

Když jsem tedy svým školáckým soukromničením početnější cechy převálcoval...
Ha, pochlub se... :D Porazil jsi je v CB? Nebo podle čeho soudíš? Já před pár měsíci sesadil top 1 cech a od té doby ho držím mimo první pozici. A jsem na to sám, občas se sejdeme dva. Nikde se tím ale nechlubím (až na to, kdy onen cech provokuju ve zprávách :) ). Není ani čím, není to nijak složité a udělat to může kdokoliv.

Resp. zkoušení postupu ve hře plné neužitečných slepých uliček je pracné a nedoporučuji ho.
Až na ten nonsense se slepými uličkami souhlasím. Ve výzkumu nemá smysl spěchat do dalších dob. Je rozumné usadit se v jedné době a před postupem pořádně posílit. Já mám aktuálně představu, že minimální kritéria k rozumnému postupu jsou vybrané diamanty z opakovacích úkolů (ideálně s ChF lvl. 80 :) ) a schopnost zvládnout celou expedici bojem. Ve vyšších dobách přibývá kritérium mít dostatek speciálních surovin, ale to se týká až vesmírných dob.

Přihlas se za wiki odpovědným lidem a rozšiř ji :D Tady na fóru je vlákno, ve kterém se dá k wiki vyjádřit. Sepiš informace k danému tématu, a věřím, že kdo má wiki na starost, je tam rád doplní :)

A jak tak vidím, chodí sem pravidelně jen pár stejných lidí.
Tohle je kriticky důležitej poznatek. Proč? Protože sám vidíš, že tvoje dotazy tady na fóru jsou vesměs zbytečná omáčka, kterou zbytečně vysáváš čas ze spousty lidí. A proč to? Tisíce lidí rozumí náhozům a podobným mechanikám, a přitom se tady na ně nikdy nezeptali. Proč jsi zrovna ty výjimkou v obou smyslech (na rozdíl od nich se ptáš a na rozdíl od nich ani přesto věcem nerozumíš), je mi záhadou. Problém ale určitě není v tvých respondentech tady na fóru. Navíc to svědčí o tom, že tadyty tvoje pseudootázky nepomáhaj ani tobě, ani ostatním hráčům.

Co se týče tvého deníčku, ten ani číst nebudu, protože se mi nechce a ani mě nezajímá.

OK, registruji, už zde byla, vím o ní.
Haha, to určitě. Radu registruješ asi tak jako posledně viď? ;) Doufám, že nám dokážeš, že se mýlím.

Snad jsem ti tímto zodpověděl všechny tvé nevyřčené dotazy.

Kvůli rozsáhlosti zabaleno do spoileru.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Borat

Člen
Díky za vysvětlující reakci. Je to podle mě plno slovíčkaření, kdy nejsme v rozporu. (Reklamuji 1 členný cech a CE. CE se odemknou (mistrovství cechů přesně) až při 3 členech v cechu. Nám se povedlo mít v cechu hráče v pokročilé době a CE chtěly pro odemykání suroviny z jeho doby, čímž jsme si CE opět zablokovali... Cech potřebuje silné hráče, ale zhruba ze shodné doby.)

Osobně jsem právě dospěl k poznání, že "podhazováním nejdál dojdeš". Postavil jsem si na tom ekonomiku a není to těžké. Souhlas, že najít vhodnou pozici je pracné, ale podle mě to jde. Teď jsme tady upřesnili, že ve FoE je to "neslušné" a mělo by se podhazovat jen v rámci "rabování" sousedů. (Zkusil jsem to pohlídat, a jde to. Abych přátelům nahazoval "slušně" a přehazování a podhazování si nechal na sousedy. Pak zbývají stížnosti, že co není nához 1,9, mnozí reklamují jako podhození.) A takový detail, nízké pozice se často nechávají slabším hráčům pro nahození 1 či podhození 1. Já nejedu nahazování v cechu. Všechny náhozy ve svých VB stavím tak, aby šly podhodit a hráčům se vyplatilo mi nahazovat. Oproti tomu, doporučuješ jet všem domluvené náhozy 1,9 v cechu. Začínající hráč tak rozdává své FP "vedoucím cechu", ale má za to jistotu rychlého zhodnocování svých VB... Na své úrovni nevěřím, že je to lepší cesta. To je asi tak celý náš spor.

Zrovna řeším, že mi náhozy stojí a rozjíždím aktivní členství v otevřených nahazovacích - inzertních vláknech. Ve dvou světech je mám (někdo si mě přidal), v jedno jsem ho založil. Vše mimo samotný cech.

A opakuji, mám 1 členné cechy (3x, 3 světy) mám je v popředí žebříčku dík CB, suroviny za rok práce. Nevím jak dál? Členy asi nenaberu a varianta, vzít rok snažení ve FoE a vyhodit ho oknem bez užitku, protože jsem prostě naletěl na "zavádějící" princip FoE - obří slepou uličku (co ostatně doporučuješ), se mi opravdu nechce. Patrně se musím snažit svůj cech rozjet. Jiné řešení není. Na tom končí všechny zdejší rady, "jít do cechu". (Podle mě, je to na změnu pravidel FoE, aby hráči mohli cechy slučovat, nějak využít úroveň a suroviny, jet členství v několika ceších současně nebo cech opustit a nezrušit... Nevím přesně. Ale za mě tady chybí nástroj, jak mrtvé cechy využít a pročistit. Asi jako mrtvé VB, na které nahodím a NIC.)

Slepé uličky tady mám třeba v "deníčku": Věštkyně z Delf, 1 členný cech, továrny bez zdrojů surovin, dále je to hromada budov, co se ve FoE vůbec nevyplatí vzít do ruky atd. Hodně to rozporuješ. FoE na zlomyslnosti přitom dost staví.

Dotaz k cechům, (to jsou ty nejasnosti dík strohosti Wiki a možnosti, zorientovat se ve hře):

CE mají smysl jen na 4. úrovni pro těžbu studánek - fontán a diamantů. První tři úrovně jsou vcelku o ničem - možná na těžbu jednotek. Pak jde jen o turnaje PvP, zisk nikde. Možná je třeba Chrám relikvií, nevím. Asi je to jen dobré měřítko síly armády, kam až zvládne bitvy. Jenže, zmatek v tom nadělal Hradí systém, kdy by se pro těžbu bodů měl rozložit postup v CE na bitvy a vyjednávání. Posílení cechu je z CE jen maličké.

Překvapilo mě, jak snadno šel můj cech nahoru dík CB. CB se jednoznačně vyplatí. Posilování cechu z ostatní hry je oproti CB jen paběrkování. CB potřebují ale slušnou armádu, Alcatraz, zdroje surovin - šlapající ekonomiku... a čas na hru.

Jak je to s CvC? Smysl jsem zatím nepochopil. Co jsem zatím zkusil, přišel jsem nenávratně o plno jednotek. Asi je nezbytný Alcatraz. Vyplatí se CvC z hlediska posilování úrovně cechu?
 
Naposledy upraveno:

Kashttan

Nováček
Borate jak dlouho tu hru hraješ, že se nazýváš začátečníkem? A na kterém světě máš ten veleúspěšný cech? Já tě znám jen z jednoho, ale... Nevím jestli má pokec s tebou smysl, když místo hromady komentářů se dá vždycky napsat jen: najdi si cech. Ta hra je o čisté matematice. Cech mi dá víc než já dám jemu. Jedna budova dá víc než jiná, tak je vyměníš. A s cechem je to stejný. Můžeš ho mít rád, ale v jisté chvíli jdeš dál. V dnešní době, kdy je nedostatek aktivních hráčů jsou hráči, co chtějí hrát, už od začátku v (přinejhorším) top 100 cechů. Pak jsou hráči, kteří mají ve hře úplně jiné cíle. Třeba staví velkolepky jako Socha Gaea, protože je hezká. A nebo kteří mají svůj jednočlenný cech a je to pro ně středobod hry. Znám takových několik a je zajímavé, že jim ty herní sociální interakce chybí a když nespamují fórum, tak spamuji globál.
 
Nahoru