Jak na zásoby? Nestavte Věštkyni z Delf!

Borat

Člen
Dnes jsem raboval slabší hráče. Snad naprosto každý ve FoE má jako první či jedinou velkolepou budovu (VB) postavenu Věštkyni z Delf. Proč? Fakticky je to past. Zásob málo, náklady obrovské, užitek nikde. Dostal jsem tady za uši, že Věštkyně je hloupost. Ale očividně naprosto masová... Toto je snaha, jak pomoci radou. :cool:

Jde samozřejmě o volbu strategie. Od počátku jsem ve FoE dojížděl na nedostatek zásob. Mincí bylo vždy dost, ale zásob ne. Ještě v Koloniální době jsem urputně stavěl Tabákové plantáže. Šlo o to, že zboží vyrábím v továrnách a náklady na výrobu jsou zde velké. Takže se musí udržet v rovnováze produkce zásob a zboží.

Dostal jsem pár rad a pár přidávám:

1) Zboží získávat ve speciálních či velkolepých budovách. Zásoby nejsou tolik potřeba jako v továrnách. Akorát, v Moderní době začnou továrny vyrábět zboží ze zboží z předchozích epoch. Takže VB přejdou na dvojnásobnou výrobu staršího (nerafinovaného) zboží. Zatímco speciální budovy dávají stále zboží ze své doby. Což se zdá praktičtější. (Pěkně se rabují speciální budovy a továrny. U VB mám smůlu.) :D

2) Pak, dílny na výrobu zásob jsou ve hře velmi slabé. Je třeba stavět hodně těch nejsilnějších. Je lépe nakoupit speciální budovy ve Starožitnictví. To se ale odemkne až v Raném středověku. Vyplácí se mi jak malé Cukrovinky, tak Legendární cukrovinky.

3) Klíčem k řešení nedostatku zásob je ale zvyšování podpory zásob. Základem je udržet spokojenost na 120%. Za suroviny z Doby bronzové lze postavit Alexandrijský maják. Po zhodnocení dává stovky procent zhodnocení výběru zásob. Postupně pak stačí na zásoby jen několik dílen. Zhodnocení zásob také dávají některé speciální budovy z pravidelných událostí (naposledy Mlýn Suišun, 33 %).

Když jeden uvažuje, co poprvé zkusit z velkolepých budov, může dát ve stejnou dobu Věštkyni z Delf i Alexandrijský maják. Věštkyně je špatná volba. (A to se týká i Notre Dame). Co víc, Alexandrijský maják výběry zásob z Věštkyně nezhodnocuje. Cukrovinky mi dnes dají cca 100.000 zásob na jeden výběr, předražená zhodnocená Věštkyně zvládla jen ukápnutí cca 10.000 zásob.

(V Průmyslovém věku je třeba vybrat 150.000 zásob, aby za to byla odměna z opakujících se úkolů. Hraji si na odměny. Stavím speciální budovy tak, aby mi daly při výběru několikrát cca 150.000 zásob.) ;)

(K tomu mám baterii 11 Kovářů, které lze kdykoliv prodat a zase rychle postavit. Nejde o zásoby, ale o plnění úkolů typu "dokonči 22 čtyřhodinových výrob", "dokonči všech 6 druhů výrob" (myšleno 5 m, 15 m, 1 h...) apod. Jde o to, nenarušovat si produkci zásob plněním úkolů. Neprojdou jen úkoly, kde je vyžadována výroba v dílně z aktuální doby. Na to jsou dobré nejmenší dílny, Alchymista, Hodinář, Puškař...) ;)
 
Naposledy upraveno:

dudasek

Znalec
Delfy se jedou kvůli tutoriálu...hráči netuší,jak shánět plánky na něco užitečného,kladiva a spokojenost chybí a kam s body?tak zvedají a pak je jim líto investice...
já ve středověku stavěl kvůli kladivům semennou banku:zvedl jsem jí na 5 a šlapala-občas 50 dia,nějaká mince,kladiva ,zboží:dnes bych jí smazal,ale zas to stálo nějakou ledovku a místo si najdu....tak stagnuje,někdo tam občas něco hodí kvůli plánkům.....zatím zůstává.
Věž smíru jsem stavěl kvůli zboží za pomoc...taky sype kladívka...ale největší dodavatel je hrad himedži:ztím také moc nezvedám,ale i válečná kořist mi dost pomáhá...
maják mám slabej levl.spíš násobí osmihodinové výběry,zboží je fajn ....je malej.

nejhorší nápad je rafinovat ve skladech zboží starších dob+kladívka:drahé a zdlouhavé...!
existuje tolik speciálních a eventových bodov,co ti sypou zboží dané doby z které pochází-dají se (bohužel) jen zvedat v čase....vyrábíš,co chceš...leckdy 5*každá(sáňkař/24h),1*5(8h:potopený poklad,z osad za časovku máš nefritové sochy,obelisky,runové kameny....
 

Anti Bílý

Psavec
Himedži teď pohřbily odměny z cechovních bitev verze 2 (z pohledu hráče s 2000 boji/CB ve zlaté) a jistojistě bude i kladívek(zásob) přebytek.
Hrad na 80 mi dává 3,2M a to mi ve zlaté lize padne za kolik bojů? Má někdo číslo? :) Dává to asi 750k a padne to jednou za deset bojů? cca?
 
Na začátku, když jsi v době bronzové a máš např. eventový úkol nasbírej 1000 zásob a ty bys musel čekat až se ti vyrobí a už máš zadanou výrobu na nějaký úkol dopředu, tak to radši budu mít Věštkyni z Delf.
 

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Má někdo číslo?
Má. :) Sice je to trošku od tématu... těch 750k by odpovídalo Kolonizaci Marsu, jinak se dá získat až 1,18m ve Venuši, a šance (neoficiální) vychází na nějakých 9% ze všech odměn, s tím že je tam ~50% šance při boji na zisk jakékoli odměny.
3GngGeu.png
 

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Ju máš pravdu, moje chyba :D jsem to přetáhl automaticky pro diamantovou ligu, pro zlatou jsou jednotlivé hodnoty (balíčků) menší, tam je to rozdělené na Velký pro zlatou a Extra velký pro diamantovou, pro zlatou teda přiložím ve spoileru. A na to že zásoby jako jedna z možných odměn je možné získat jen z této mapy která je jednou za 4 týdny tak se přece jen v nižších dobách pořád oplatí více zmíněný Himedži Hrad který se těžko dá nahradit i s velkými kvanty bojů.
XOI62PZ.png

edit: A na to konkrétní číslo, ať se to i lépe počítá, každý druhý boj (50%) padne odměna a z toho je každá desátá (10%) kladívka tak ve zlaté lize a ve Venuši to vychází na 36.500/boj. :)
 
Naposledy upraveno:

Borat

Člen
když jsi v době bronzové a máš např. eventový úkol nasbírej 1000 zásob
Věštkyně dobrá... Pro mě záhada. Jsem v Průmyslovém věku. Moji sousedé jsou také v Průmyslovém věku. Hodně jich má jen 100.000 - 300.000 bodů a z VB třeba jen Věštkyni. Jak se do tohoto věku takto dostali? Úkoly na zásoby se pohybují v 10.000. Co s Věštkyní na lvl. 8, co dá 5.000 za den? V jaké epoše ji zlikvidovat? V Průmyslovém věku je směšná a stála stovky bodů výzkumu...

(Tedy, definice "slabšího hráče". Do starších epoch nevidím. Toto jsou slabí hráči ve vyšší epoše.)
 

Borat

Člen
Delfy se jedou kvůli tutoriálu...hráči netuší, jak shánět plánky na něco užitečného
Jak to vypadá s plánky VB na počátku? Já už si to nepamatuji. Je pár VB k dispozici nebo je třeba sbírat plánky, aby se všechny VB postupně "bez diamantů" odemkly? Pak, VB postavím a mám prvních 10 úrovní pro zhodnocování k dispozici, ne? Další plánky potřebuji na úroveň 11 a výš...

Plánky prší náhodně průběžně, třeba za pomoc přátelům a sousedům. Měl jsem dlouho pocit, že musím čekat, než mi plánky napadají. Pak jsem nahazoval přednostně Arc, abych vydělal medaile na rozšiřování plochy a přetáčel tak body výzkumu do inventáře. Dnes nahazuji u přátel přednostně budovy, na které potřebuji plánky. Jde to pak s plánky rychle. (Ale jedou tady náhozy 1,9. Pokud nemám Arc, zisk bodů a medailí čekat nemůžu. Plánky jsou za cenu ztráty.)
 

Borat

Člen
nejhorší nápad je rafinovat ve skladech zboží starších dob + kladívka: drahé a zdlouhavé...!
existuje tolik speciálních a eventových budov, co ti sypou zboží dané doby z které pochází
Mám hodně eventových budov a je to tak 10 - 25 zboží na budovu za den. Paběrkování. Stále držím farmu továren, co mi dá 80-100 ks konkrétního zboží denně (cca celkem 400 denně). Za to nakupuji ostatní zboží, co nevyrábím, na trhu. Prý to není dobré, stavět továrny, ale stále nevidím, jak takovou produkci VB nahradit?

Pak, potěšila mě Observatoř. Dává třeba 20 zboží do cechu, ale všech 5 druhů, tedy 100. Tak je to se zbožím do cechu. U VB je ve FoE zvykem dávat ale zboží náhodného druhu. Dostanu 20 pryže a hotovo. VB má co dělat, aby nahradila jednu továrnu...

Jsou speciální budovy, třeba Výrobce saní, co umí zboží všech druhů aktuální doby. Paráda. Ale další podobné budovy jsem nedohledal. Podle popisů na Wiki je to nepřehledné.

existuje tolik speciálních a eventových budov, co ti sypou zboží dané doby z které pochází - dají se (bohužel) jen zvedat v čase...
Zrovna toho Výrobce saní lze nechat třeba v koloniální době a on pojede pořád starší zboží. Pokud ho hodím do inventáře, tak neprodávat a třeba se bude hodit. A pořád lze starší zboží řešit pomocí trhu.
 
Věštkyně dobrá... Pro mě záhada. Jsem v Průmyslovém věku. Moji sousedé jsou také v Průmyslovém věku. Hodně jich má jen 100.000 - 300.000 bodů a z VB třeba jen Věštkyni. Jak se do tohoto věku takto dostali? Úkoly na zásoby se pohybují v 10.000. Co s Věštkyní na lvl. 8, co dá 5.000 za den? V jaké epoše ji zlikvidovat? V Průmyslovém věku je směšná a stála stovky bodů výzkumu...

(Tedy, definice "slabšího hráče". Do starších epoch nevidím. Toto jsou slabí hráči ve vyšší epoše.)
Jsou to farmáři, hrají jen expedici a eventy, jediné co potřebují je armáda a suroviny. Zbytek jen na plnění úklů.
 

Borat

Člen
Takový dnešní šok. Studánka přání a Fontána mládí přechází v Moderní době na nerafinované zboží. Což mi narušuje růžové sny o těžbě diamantů. Navíc, ani slovo, že by toho zboží byl dvojnásobek...

Uvažuji, kdy začaly ve hře reálně fungovat cechovní expedice? Podmínkou je členství v cechu. Zakládal jsem svůj cech. (Řešíme, že se má raději hráč přidat cechu. Jenže to je ještě doba, kdy na povinnosti členství nemá hráč kapacity.) V expedicích je mistrovství cechů, motivace. Je to ale jinak k něčemu dobré? Podmínkou jsou min. 3 členové cechu. (Začne to chtít zboží podle doby hráče. Hráč z jiné doby nadělá neplechu, mně třeba nejdou odemknout úrovně, chybí mi na to jeho zboží.) Teď jsem nahrabal ve 4. úrovni stovky diamantů. Fajn. Pamatuji, že to moje armáda dala také někam jen na začátek 2. úrovně. Pak už je vyjednávání za zboží. (K tomu pomáhá vytuněná Krčma a kupovat Tah navíc. Pak nehoří tolik diamanty za chybná vyjednávání.) Mám doporučen Chrám relikvií. Pokud jeden syslí přes Expedice, přidává relikvie v podobě bodů výzkumu, zboží, speciálních budov a jednotek. Diamanty jsou v expedici, v relikviích chybí.

Dají se expedice doporučit na těžbu zásob a zboží? Beru je jako doplněk. (Až tedy na ty diamanty na 4. úrovni. To jsem netušil, jak je 4. úroveň fajn. Musím sem častěji.)

Dá se v expedicích získat Terasovitá farma lvl. 2. Má umět 20 zboží od každého za 8 hodin. To tedy dává 100 zboží na výběr? (Jen těch 8 hodin. Co s tím? Příležitost na vyrabování. Ale nahradila by farmu továren. Skutečně jde o 100 zboží 3x denně?) A patrně si nehraje v Moderní době na nerafinované zboží. To vypadá dost užitečně. (Vedle je Kmenové náměstí lvl. 2. Chybí popis, jak to má se zbožím? Vypadá to jen jako zboží jednoho druhu. Budova na nic?)
 
Naposledy upraveno:

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Studánka přání a Fontána mládí přechází v Moderní době na nerafinované zboží.
Tam se to chová stejně jako velkolepky které také od moderny výš přepnout na dvojnásobek nerafinovaného, důvod za tím je nejspíš ten že se samy posouvají v době s hráčem bez nutnosti je zvedat renovačkami, tak aby to nebylo zase tolik jednoduché si obstarat zboží z nové doby po skoku.
Dají se expedice doporučit na těžbu zásob a zboží?
Ne tolik zásoby jako zboží, kromě odměn za střety může ze zlaté relikvie padnout i 200 současného zboží.
Dá se v expedicích získat Terasovitá farma lvl. 2. Má umět 20 zboží od každého za 8 hodin. To tedy dává 100 zboží na výběr?
Těch 20 je dohromady, takže 4 od každé, stejně jak je tomu třeba u Výrobce saní.
Vedle je Kmenové náměstí lvl. 2. Chybí popis, jak to má se zbožím? Vypadá to jen jako zboží jednoho druhu
Už je to nějaká doba co jsem je měl a vybíral, ale tady by to mělo dávat uvedený počet celkem, tedy 1 zboží od každé na lvl 1 nebo 2 od každé na lvl 2. Pokud není výslovně uvedeno že jde o náhodné zboží, jako je tomu třeba u Zvěřince nebo Chrámu šintó, tak se tím myslí zboží celkem kombinovaně.
IMG_20211222_085132.jpg
 

dudasek

Znalec
Skutečně jde o 100 zboží 3x denně?
fakt ne!to bych to také postavil!...20 zboží/8h...den má 24 h,tak když se snažíš máš za 24h 60 zboží,ne 100!(3*denně)
a kmenové náměstí dává za motivaci jednou denně 5-na 2 levlu 10 zboží/24h..sáňkař je menší 2*3 a dává za den15 ( 3*každé zboží/24h)...potopený poklad v režimu 8h dá 1*5zboží..tedy 3*5 za 24h...
 

d arvit

Odborník
Mám hodně eventových budov a je to tak 10 - 25 zboží na budovu za den. Paběrkování. Stále držím farmu továren, co mi dá 80-100 ks konkrétního zboží denně (cca celkem 400 denně). Za to nakupuji ostatní zboží, co nevyrábím, na trhu. Prý to není dobré, stavět továrny, ale stále nevidím, jak takovou produkci VB nahradit?
protože si jedeš svoje a nenecháš si poradit.. postav více eventových budov + postav k nim galaxii (eventovky ti daji body i surky), ted farmy ještě uživíš, ale v okamžiku kdy k produkci surek budeš potřebovat starší surky k jejichž produkci budeš potřebovat ještě starší surky tě výroba pár surek vyjde na tolik místa a spotřeba surek bude natolik velká, že jí timhle způsobem neutáhneš, ani kdyby jsi celý město zastavěl farmama. Asi nejlepší řešení je hrát komplexně všechno - surky produkuje spousta věcí (i po troškách) - v součtu do udělá hodně.. (expedice, velkolepky, osady, cb ... jo ale to by chtělo cech..)
Pak, potěšila mě Observatoř. Dává třeba 20 zboží do cechu, ale všech 5 druhů, tedy 100. Tak je to se zbožím do cechu. U VB je ve FoE zvykem dávat ale zboží náhodného druhu. Dostanu 20 pryže a hotovo. VB má co dělat, aby nahradila jednu továrnu...
neni to tak dlouho co ti tu někdo posílal obrázek arcu a někdo se divil proč stavíš VB které nemáš načtený ( já bych doplnil: načti si i VB které nemáš postavený a když nechápeš zeptej se na jejich funkci v cechu (aha, cech, to je ale náhodička) potom by ti bylo jasný proč je arc tak důležitý a proč aktivní cechy maji rádi členy s trojlístkem cechovních VB (arc,obserka,atomium) - otázka za zlatého bludištáka - proč jsou to cechovní VB??
tip do budoucna: VB produkující surky (pro tebe) s postupem do moderní doby začnou produkovat zboží o 3 doby starší - stejný systém jako studánky = i ty VB budou ze surovinového hlediska k ničemu



někde jsi psal že máš dost bodů na nához 1,9 i bez arcu - to je s prominutím největší blbost co jsem ve FoE snad slyšel. Naprosto vyhozený body které jsi mohl investovat do svých VB..

expedice jsou jen na 2 (pro pár hráčů na 3) věci
1, diamanty
2, otázka cti pro cechy
3, fontány na farmy

moje doporučení - zaměř se i na oboje útočné %, ve tvém věku dát expe bojem jen na první úrovni, nedokážu si představit jak nízké máš % (pro představu: na farmě mám v moderní době 145/90% (totálně mizerný staty) a expe dávám bojem na 48/64)

chválim za stavbu alíku- ovšem ten důvod: pro medaile z věží v dobách, pomalejší příjem medailí je snad už jen ze sbírání příhod okolo města (arc, Arc, ARC!!!!!)

hraj 1 svět, pokud chceš víc tak jen pro farmy, ovšem pozor vybudovat farmy vyžaduje obrovské množství času (eventy a expedice = musíš mít na ně sílu a čas = najít si cech co dělá pravidelně expe až do konce)
k úspoře času - děláš spoustu věcí zbytečných (více světů, rabování, motivace všude, obchodování, zadávání výrob atd.. stejný čas můžeš ve foe investovat mnohem efektivněji.

ptal jsi se v čem nechápěš foe jak jsem naznačoval..
tento typ her je vyjma placení postaven na 2 věcech:
1, pravidelné denní (i častější) přihlašování
2, vzájemná pomoc mezi ostatními hráči

první bereš jako nějaký útok nebo obtěžování ze strany foe a druhému se stále bráníš..

moje rady pro tebe
1, najdi si cech
2, s jeho pomocí postav arc
3, s pomocí 1 a 2 najed do osvědčených kolejí, bez urážky: nejsi dost chytrý= znalý foe na to, aby jsi vymýšlel nové věci, jenom si tak házíš klacky pod nohy.
 
Naposledy upraveno:

Borat

Člen
Dík za rozbor a vysvětlení. V mnohém nesouhlasím a "blbosti" bych si ve FoE odpustil. (Úkoly se tady běžně plní stavěním a okamžitým bouráním budov. Pokud nemám expedice, pro bitvy plením sousedy. Potřebuji trochu mincí, pomáhám sousedům. Cech potřebuji jen na plnění úkolů, víc mě teď nezajímá. Atd. Je tady plno prapodivných postupů. A hraji si na opakující se úkoly, a ne na hromadný výběr. Což je časově náročnější.) ;)

nejsi dost chytrý= znalý foe na to, aby jsi vymýšlel nové věci
Blížím se k moderní době a řeším co dál? Na Arc a Galaxii bez cechu sám ze svého věku nedosáhnu. Registruji, vím o tom. Už mi to tady říkáte podesáté. (Jak to udělali první hráči? Museli FoE odehrát krok za krokem a bez Arcu, ne? Hlupáci?) Mám šlapající ekonomiku na farmě továren, válčím se závislými jednotkami, padají mi diamanty... Podle fóra, vše špatně. Hrajeme strategii, nemělo by tady být jen "jediné optimální řešení". Zdejší rady jsou výborné pro další směřování hry. Ale mám cech na žebříčku v něm plno zboží, mám farmu továren, VB... Zahazovat to budu s těžkým srdcem a až čas dozraje. To samé vstup do velkého cechu. Mám pocit, že je třeba postupné evoluce a ne konstatování "zahoď to". :)

máš dost bodů na nához 1,9 i bez arcu... Naprosto vyhozený body které jsi mohl investovat do svých VB..
To těžko... Na jakoukoliv VB potřebuji nejprve sehnat plánky. To bez náhozů nejde. Bez ohledu na to, zda mám či nemám Arc lvl. 80, musím zpravidla sázet cca 2x tolik bodů, než se mi vrátí. Jinak se k plánkům nedostanu. Podle mě, ve FoE běžný postup. Mnozí majitelé neuzavírají VB pokud tam nevidí 1,9 náhozy. (A nejlepší, když mých 10 bodů náhozu spadne na 1 plánek nebo nic. To je jaký nához? :)) Aneb, spíš ukázka, jak cechy s předčasným Arcem hraní FoE zničily. S náhozy bez Arcu se lze jen těžko dostat do zisku, a to už ani v nějakém Středověku. Náhozy jsou ve FoE vesměs ztrátové. Zisk bodů se odehrává jinde, než přes náhozy. To pro vysvětlení "1,9"...

Pár dotazů k upřesnění:

VB budou ze surovinového hlediska k ničemu
Teď jsem dal Frontenac, Alcatraz a Galatskou věž. Tady na fóru se řešilo, když věž začala, že je lepší než Delfka. Dobrá na začátek. Zboží moc nedává. Je to výstřel mimo? Jako Delfku, rychle zlikvidovat a nezhodnocovat? Škoda bodů? Bral jsem ji jako doplněk k Alexandrijci. Na zboží z VB. Ale na vlastní zboží VB raději neuvažovat a nezhodnocovat kvůli moderní době? Na zboží cechu mají smysl jen cechovní VB?

moje doporučení - zaměř se i na oboje útočné %
U eventových budov se lze při stavbě rozhodnout, zda je zaměřit na produkci zboží či na posilu jednotek? Stavím je pro armádu, zboží do plných již nikdy nebudou produkovat. Je to dobré rozhodnutí? Armáda mi teď stojí na eventových budovách (cca 250 %) a beru spokojeně, že mi Stodola dala třeba 48/32 %. Což by Castelu a Diovi trvalo věčnost a stálo stovky bodů. A Stodola byl "dárek". (A zrovna u Stodoly, Vinice či Pirátského doupěte lze jednou políčka přeházet víc na zboží.) Jak navyšovat optimálně armádu? Opět mi přijde, že VB nejsou moc dobrou cestou. (A dorazí to Alcatraz, kde se hraje na kvantitu jednotek a "přijatelné ztráty". A ze zhodnocování jednotek se stane okrajová záležitost.) ;)

tento typ her je vyjma placení postaven na 2 věcech:
1, pravidelné denní (i častější) přihlašování
2, vzájemná pomoc mezi ostatními hráči
Držím v ruce šlapající města ve třech světech. Řeším jak je proměnit dál? Rada, dělej všechno jinak, než dosud, je pro mě kapku mimo. Bod 1 je o časové náročnosti a efektivních postupech. (Dost z toho jde za autory, kdy se tady provádí "úkoly pro úkoly" a jde o požírání času pro nic. Je to správné?) Bod 2 je debata, že kdo nešlape za cech, jak když zde není. Přitom mi město kde kdo vyplení, v CB si jdou všichni po krku... "Vzájemná pomoc" se týká nejspíš výhradně členů cechu. (Moje VB mi 1,9 zhodnocují přátelé. Jede tady snaha neškodit... Pomoc jede i mimo cechy.) A jakou to má ve FoE váhu? Agitoval jsem do svého cechu. Ani ťuk. Je zde plno hráčů, co cechy odmítají. Pak, úkoly pro cechy znamenají, že se zapojí celý cech. Pokud se hráč fláká, makají za něj ostatní... Jsou za členstvím povinnosti a požírání času. Přitom FoE má být jedinečná hra, právě dík přátelům a cechům. Jinde nepotřebují skupinky spojených hráčů. Je členství v cechu 100% nutnost nebo je to ve FoE dobrovolný bonus navíc a třeba jen pro někoho a od nějaké úrovně a doby? :cool:
 
Naposledy upraveno:

d arvit

Odborník
edit červeně

Blížím se k moderní době a řeším co dál? Na Arc a Galaxii bez cechu sám ze svého věku nedosáhnu. blbost: za 2-3 stovky FB seženeš sadu na arc za pár minut. Registruji, vím o tom. Už mi to tady říkáte podesáté. (Jak to udělali první hráči? Museli FoE odehrát krok za krokem a bez Arcu, ne? předtim Vb nebyly, proto byla nutnost stavět normální a premiové budovy z nabídky, na druhou stranu bylo jen pár rozšíření za medaile, v okamžiku kdy přidali VB a hráči objevili sílu arcu se to rozjelo Hlupáci?) Mám šlapající (dle mě rozšlapanou, jinak by jsi neměl problémy, ale to je věc názoru) ekonomiku na farmě továren, válčím se závislými (používaji se nezávislé,) jednotkami, padají mi diamanty... Podle fóra, vše špatně. Hrajeme strategii, nemělo by tady být jen "jediné optimální řešení" neni jediné optimální řešení - je soubor ,,pravidel" vedoucí k efektivnímu hraní, což je smysl strategie. Zdejší rady jsou výborné pro další směřování hry. Ale mám cech na žebříčku v něm plno zboží (kolik je plno?, pár desítek tisíc při správném vedení získáš za měsíc zpět), mám farmu továren, nejsou potřeba VB... Zahazovat to budu s těžkým srdcem a až čas dozraje. To samé vstup do velkého cechu. Mám pocit, že je třeba postupné evoluce a ne konstatování "zahoď to". :) postupná evoluce tě jen brzdí a bude ztěžovat každý další postup, čim dřív chyby napravíš tim dřív se z nich vzpamatuješ


To těžko... Na jakoukoliv VB potřebuji nejprve sehnat plánky. To bez náhozů nejde. Bez ohledu na to, zda mám či nemám Arc lvl. 80, musím zpravidla sázet cca 2x tolik bodů, než se mi vrátí. Jinak se k plánkům nedostanu. Podle mě, ve FoE běžný postup. proto se v cechu nechávaji 4,5 místa na plánky když někdo potřebuje, i s náhozem 1,9 je to skoro zadarmo, navíc z vysokých lvl je více plánků (např. u mě v arcu za 5té místo 10 plánků za 48fb = 2x 5té místo a máš s 99% šancí komplet plánky pod 100fb nákladů, pošleš v cechu zprávu, někdo odpoví, hodíš body a za chvíli máš plánky doma tohle je ta efektivita - nemusíš strávit odpoledne projížděnim sousedů, nahazovánim pozic a doufánim že to zavře dřív než umře) Mnozí majitelé neuzavírají VB pokud tam nevidí 1,9 náhozy. (A nejlepší, když mých 10 bodů náhozu spadne na 1 plánek nebo nic. To je jaký nához? :)) Aneb, spíš ukázka, jak cechy s předčasným Arcem hraní FoE zničily. S náhozy bez Arcu se lze jen těžko dostat do zisku, a to už ani v nějakém Středověku. Náhozy jsou ve FoE vesměs ztrátové. Zisk bodů se odehrává jinde, než přes náhozy. To pro vysvětlení "1,9"... náhozy 1,9 jsou tvůj příspěvek cechu který ti cech obratem vrátí, neni to o tom vydělat fb, máš z toho jen medaile a plánky, pokud na tom chceš vydělávat musíš čorkařit u sousedů nebo zvedat arc nad 80lvl - díky tomu se z toho stane 1 ze 2 neomezených zdrojů fb (zisk neomezených bodů leží tady a v cb a ne jinde) zisk z města je omezen, ostatní příjmy jsou nepodstatné v porovnání s těmito 3 - ale potřebuješ cech, to je ale divný co??

Pár dotazů k upřesnění:


Teď jsem dal Frontenac, Alcatraz a Galatskou věž. Tady na fóru se řešilo, když věž začala (správně, když začala šla stavět levně, potom jí docela znatelně prodražili, každopádně je to budova která je v žebříčku priorit někde v půlce druhé desítky VB), že je lepší než Delfka (než ta je lepší úplně všechno). Dobrá na začátek. Zboží moc nedává. Je to výstřel mimo? Jako Delfku, rychle zlikvidovat a nezhodnocovat? Škoda bodů? zbořit - škoda každýho bodu do ní investovanýho Bral jsem ji jako doplněk k Alexandrijci. Na zboží z VB. Ale na vlastní zboží VB raději neuvažovat a nezhodnocovat kvůli moderní době? Na zboží cechu mají smysl jen cechovní VB? neobratně podaný dotaz, ale chápu co tim myslíš - přímo ano, nepřímo můžeš mít všechny VB na surky a ty potom dávat ručně do pokladny, ale ty VB jsou velmi neefektivní v porovnání s cechovníma budovama, ze všech necechovních sur. VB možná maják kvůli % ke zdrojům


U eventových budov se lze při stavbě rozhodnout, zda je zaměřit na produkci zboží či na posilu jednotek? (pokud na poslednim lvlu dávaji na výber z různých typů tak ano - většinou je na výběr ze 3 zaměření - surky, fb, %). Stavím je pro armádu, zboží do plných již nikdy nebudou produkovat. Je to dobré rozhodnutí? Armáda mi teď stojí na eventových budovách (cca 250 %) nechápu jak s těmito % můžeš mít problémy v expe. 3tí úroveň musíš dát bojem na automat v pohodě, kecám chápu: dáváš prostě špatný jednotky) a beru spokojeně, že mi Stodola dala třeba 48/32 %. Což by Castelu a Diovi (Zeus - schválně si najdi na jaké úrovni ti Zeus dá 48% dává k útoku i obraně, nebo 40/40% aby jsi měl stejně % kolik ti dává stodola, a kolik ti zabírá stodola aby tohle poskytla?? ) trvalo věčnost a stálo stovky bodů. (stálo by to (desítky tisíc), ale stále by se to vyplatilo, věčnost by to trvalo jen pokud to nebudeš stavět.) A Stodola byl "dárek". (A zrovna u Stodoly, Vinice či Pirátského doupěte lze jednou políčka přeházet víc na zboží.) Jak navyšovat optimálně armádu? Opět mi přijde, že VB nejsou moc dobrou cestou. (A dorazí to Alcatraz, kde se hraje na kvantitu jednotek a "přijatelné ztráty". A ze zhodnocování jednotek se stane okrajová záležitost.) ;) (nechápu jak myslíš navyšovat armádu a co zhodnocovánim jednotek, jestli počet jednotek tak je alík super volba, navíc alík ti zvedá i spokojenost)


Držím v ruce šlapající města ve třech světech. Řeším jak je proměnit dál? Rada, dělej všechno jinak, než dosud, je pro mě kapku mimo. (je to správná rada) Bod 1 je o časové náročnosti a efektivních postupech. (Dost z toho jde za autory, kdy se tady provádí "úkoly pro úkoly" a jde o požírání času pro nic. (požírání času pro nic je hrát špatně na 3 světech, cokoliv jiného je výrazné zlepšení) Je to správné?) Bod 2 je debata, že kdo nešlape za cech, jak když zde není. (to je pravda) Přitom mi město kde kdo vyplení, když ti maji co vyplenit tak se budou rádi vracet v CB si jdou všichni po krku od toho jsou cb, dělaji to protože se jim to vyplatí ... "Vzájemná pomoc" se týká nejspíš výhradně členů cechu. (Moje VB mi 1,9 zhodnocují přátelé. Jede tady snaha neškodit... Pomoc jede i mimo cechy.) A jakou to má ve FoE váhu? Agitoval jsem do svého cechu. Ani ťuk. nedivim se, nemáš co nabídnout, taky bych k tobě nešel ani s dia farmou, připojí se k tobě jen někdo ještě neznalejší hry než ty Je zde plno hráčů, co cechy odmítají. je zde plno mrtvých hráčů a budoucích mrtvol Pak, úkoly pro cechy znamenají, že se zapojí celý cech. Pokud se hráč fláká, makají za něj ostatní... správně, proto jsou v aktivních ceších aktivní hráči a vyhazují zátěž, to je odlišuje od neaktivních cechů. Jsou za členstvím povinnosti a požírání času. (v jiných ohledech ti to čas šetří a na oplátku získáváš lepší podmínky, možnosti a zdroje.) Přitom FoE má být jedinečná hra, právě dík přátelům a cechům. Jinde nepotřebují skupinky spojených hráčů. (vždy je tu možnost to zabalit a hrát jinde, navíc všude jsou různé klany, cechy, aliance kde se lidé združují z nějakých důvodů, kdo chce hrát sám najde si jednorázové hry pro jednoho hráče, sem chodí lidé co chtěji hrát s lidmi proti lidem) Je členství v cechu 100% nutnost nebo je to ve FoE dobrovolný bonus navíc a třeba jen pro někoho a od nějaké úrovně a doby? :cool: to je docela filozofická otázka, odpověděl bych stejně: kolik je na foru hráčů bez cechu s totálními problémy základní úrovně při hraní hry?? kolik je hráčů v top 100/200/300... bez cechu (napiš každýmu proč je bez cechu a počkej na odpověd), proč pravěcí lidé tvořili tlupy, když mohli chodit sami a lovit klackem různé kořínky a houby a zjištovat co je jedlý a co ne??
 
Naposledy upraveno:
Nahoru