8) Jak zjistit aktivitu přátel

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Acodeti

Komentátor
Stane se, že už máme maximum přátel a nemůžeme již přijímat nové. Zároveň víme, že někteří naši přátelé nejsou moc aktivní - nemotivují naše budovy, nechodí do naší krčmy. Možná už přestali hrát. Ale jak zjistit, kdo je aktivní?

Velmi špatným řešením je poslat hromadný mail a vyžadovat od přátel nějakou akci - opustit vlákno, napsat nějaké slovo. To přátelé nesnášejí a někteří dokonce autora pošlou někam (však víte, kam). No ono také, kdyby tohle udělalo 100 jejich přátel, tak by to bylo fakt na zabití.

Jak tedy zjistit, kdo je aktivní, kdo mne motivuje a navštěvuje mou krčmu?

Jsou dva elegantní a "neinvazivní" způsoby.

1) První spočívá v tom, že jeden den pomůžeme všem svým přátelům. Naprosto všem. Následující den vstoupíme do radnice, tam (na PC) přejdeme na kartu Novinky, klikneme na tlačítko Historie událostí. Tím se mi zobrazí všechny události za cca posledních 6 dnů. Nastavím si filtr: Přátelé a Sociální interakce. Tím se mi zobrazí jen události, kdy mne nějaký přítel motivoval. A u každého je oranžové tlačítko Pomoc (nebo je tam šedé tlačítko s časovým údajem, kdy mu budeme moci pomoci). A odtamtud namotivuji všechny své přátele, kteří se mi tam zobrazi. Až dojedu na konec seznamu, tak zavřu okno radnice a podívám se na proužek přátel na obrazovce dole. Kdo má u sebe oranžové tlačítko "Pomoc", tak ten mne posledních 6 dnů nemotivoval. Což však může znamenat, že mne nemotivoval z toho důvodu, že jsem ho nemotivoval já, že on pravidelně motivuje přes radnici, jako jsem to učinil já před chvílí a on motivuje obden. Proto je dobré tento postup opakovat ještě následující den.

2) Dalším způsobem, jak zjistit aktivitu, je doplněk foe-helper pro prohlížeče Firefox a Chrome na PC. To je doplněk třetí strany, nikoliv Inno Games. Po instalaci si otevřeme historii událostí (viz bod 1), nedáme však žádné filtry a projedeme všechny obrazovky. Foe-helper si posbírá všechny události, které pak umí dále zpracovávat. Například jednou z funkcí je ukázat, kdo mne v posledních dnech motivoval, kdo navštívil mou krčmu atp. Takže si kliknu na příslušnou ikonku (obsahuje lidičky, domeček a zlatou hvězdičku), a koukám se, kdo mne kdy motivoval.
 
Naposledy upraveno:

Acodeti

Komentátor
Nutno dodat že FoE-helper není považován za povolený doplněk a jeho používání může být trestáno banem (i když obvykle nebývá).
Máš k tomu nějaký zdroj? Pokud vím, tak v červnu byly v tom doplňku značné změny po dohodě s Inno, například už není nápověda při vyjednávání v CB (ale zůstala v CE a v denních výzvách, protože tam na čase nesejde).
 

Acodeti

Komentátor
Tady je k tomu více:
After a recent evaluation of the FoE Helper by InnoGames, we were asked to change the way some features work with the game. Due to the big popularity of our expansion (over 80,000 installations) we are aware of our responsibility for the community and will of course meet these requests to ensure a positive gaming experience for all players. The following changes will be implemented:
 

Svatej

Legenda
Jedna věc je co ti napíšou vývojáři toho doplňku, druhá věc je, že při posuzování prohřešku proti pravidlům je nejvyšší instancí vždycky komunitní manažer dané jazykové mutace. v našem případě jde o KaseO.
No a ten se přímo k tomuhle 16.3.2020 vyjádřil takto :
Společnost InnoGames nepodporuje podobné aplikace či doplňky, zkrátka software třetích stran. Jejich používání je vždy na vlastní riziko a uživatel se vystavuje možnosti zablokování účtu za porušení herního pravidla § 6 Boti a skripty.
Nebudeme se vyjadřovat k jednotlivím aplikacím, protože není naší povinností znát jejich funkce a z toho vyplývající účinky ve hře.
Téma uzavírám.
Což je poslední oficiální info ohledně FoE helperu na CS verzi co je.
zdroj: https://forum.cz.forgeofempires.com/index.php?threads/foe-helper.11722/#post-100974
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru