Jarní událost

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

carameels

Hlavní moderátor
Člen týmu


Získejte za plnění úkolů Jarní lucerny. Dostanete za ně fantastické ceny včetně nových budov s bonusem za nasbírání celé sady!


Vítejte na festivalu Třešňových květů! Pojďme jej oslavit prostřednictvím letošní Jarní události. :) Když kvetou třešně, schází se lidé v parcích a oslavují!
Festival Třešňových květů začne 28. března.


Během události bude do hry přidán nový zdroj – Jarní lucerny! Vyhraj je za plnění úkolů a sbírání sakur rostoucích za městem.
Lucerny mohou být vyměněny za truhly. Okno události otevřeš kliknutím na příslušné tlačítko:


Jak vidíte, skládá se okno z několika částí:

1. Počítadlo Jarních luceren. Počítadlo ukazuje, kolik luceren máš momentálně k dispozici. Hlavní způsob, jak je získat, jsou jarní úkoly. Pár luceren můžete získat i ze sakur, které se budou objevovat v divočině kolem tvého města, a z otevřených truhel získaných za dokončené úkoly. Samozřejmě můžete použít i Diamanty.
2. Truhly. Jsou tři: bronzová, stříbrná a zlatá. Každá z nich obsahuje jiné odměny a abyste je získali, musíte zaplatit lucernami! Přejeďte nad truhlou, kterou si vyberete, kurzorem a podívejte se, jaké ceny jsou k dispozici. Pro zobrazení detailního popisu každé ceny klikněte na ikonku „?“. Mezi výhrami nenaleznete jen budovy z předchozích událostí, ale také zcela nové budovy a nástroje! Více o nich níže. :)
3. Denní speciál. Obzvláště cenná odměna. Je přístupná ve všech truhlách a denně se mění. Šance na získání Denního speciálu se mění podle truhly.
4. Velká cena. Pokaždé, když otevřeš truhlu, dostaneš mimo jiné i Třešňové květy, které budou postupně plnit ukazatel postupu k Velké ceně. Tu můžeš získat několikrát (změní se na jinou), jelikož se ukazatel pokaždé, když ji získáš, resetuje.


Jako vždy jsou tu kromě prvků, které se ve hře již objevují, zcela nové prvky, které můžete získat!
Pojďme se nejprve podívat na budovy :)
Máme tu šest nových jarních budov, všechny inspirované japonským festivalem Třešňových květů:


Gong moudrosti
1x1, poskytuje medaile
Součást sady Třešňová zahrada – může poskytovat body výzkumu

Sakurová skála
3x2, poskytuje spokojenost
Součást sady Třešňová zahrada může poskytovat podporu útoku

Jezírko Nishikigoi
3x2, poskytuje spokojenost
Součást sady Třešňová zahrada může poskytovat podporu obrany

Zenová zóna
2x3, poskytuje mince
Součást sady Třešňová zahrada může poskytovat zásoby, body výzkumu a zboží

Císařova brána
2x3, poskytuje mince
Součást sady Třešňová zahrada může poskytovat body výzkumu, zásoby a medaile

Jednopodlažní pagoda
4x4 Obytná/kulturní budova. Poskytuje populaci, mince a spokojenost.
Není Součástí sady Třešňová zahrada.


Všechny nové budovy vypadají pěkně, ale pokud je sestavíte do následujícího uspořádání, budou vypadat ještě lépe:Jak jste si nejspíše všimli, je všech šest nových budov označeno ikonou „
Součást sady Třešňová zahrada“
. Pokud je seskupíte (Pagoda je samostatnou budovou a není součástí setu), dostanete další bonusy!
Je to proto, že mají všechny výše představené budovy schopnost „sada“. Když se k sobě sestaví budovy z jedné sady (různé), dostanou bonus. Například: Zenová zóna běžně poskytuje pouze mince, ale pokud se dotýká další budovy ze sady Třešňové zahrady, bude:

1. Produkovat zásoby navíc (pokud se dotýká alespoň jedné).
2. Produkovat zboží navíc (pokud se bude dotýkat alespoň dvou jedinečných budov).
3. Produkovat medaile navíc (pokud se bude dotýkat alespoň tří jedinečných budov).

Bonusy se sčítají, takže pokud se bude dotýkat dvou budov, dostane bonusy pro obě. Konkrétní detailní množství budou k nahlédnutí v rozbalovacím menu, které se zobrazí, když přes budovu přejedete kurzorem.
Doufáme, že se vám tento obrat v principech vývoje měst bude líbit :)

Nové budovy do sady Třešňová zahrada najdete v události jako Denní speciály. Nicméně můžete je nasbírat i z dalších míst:
- Zenová zóna: v jednom z prvních úkolů.
- Gong moudrosti: na konci hlavní jarní řady úkolů.
- Sakurová skála: jako první Velkou cenu, kterou získáte za otevírání truhel.


Pro Jarní událost jsme připravili i pár dalších novinek.
Jak jistě víte, představili jsme nedávno nový přehled bonusů. Nyní bude ještě užitečnější, jelikož představujeme nové nástroje s bonusy, které můžete aktivovat, kdy si zamanete!
Kromě všeho, co jsme již jmenovali, totiž nyní můžete získat i Bedny s bonusy:Každá Bedna s bonusy vám při otevření poskytne náhodný bonus. Existují 4 typy bonusů:
Podpora útoku
Podpora obrany
Podpora zásob
Podpora mincí

Jakmile truhlu ve svém inventáři otevřete, změní se v jeden z bonusů vypsaných výše (náhodně vybraný).
Každý z bonusů může být v jedné ze 3 velikostí (malý, střední a velký). Ty jsou znázorněny velikostí lahve. Zde jsou například podpory obrany ve všech třech velikostech:

Ty pak můžete použít podle vlastního uvážení, v inventáři zůstanou, jak dlouho si budete přát. Efekty jednotlivých bonusů se sčítají - kromě útočných bonusů - takže můžete použít několik bonusů najednou.
Účinek bonusů bude samozřejmě viditelný v přehledu, při jehož vytváření jsme měli na paměti i tyto nové nástroje.


Letos bychom také rádi představili nový princip pro plnění úkolů. Ve všech dosavadních událostech jsme používali buď pouze denní úkoly (typicky jeden pro každý den) nebo přímo dostupné úkoly (ty byly dostupné okamžitě). Tentokrát máme přichystané oba typy :)
Máme tu 25 úkolů, které můžete dokončit ihned a tvoří páteřní linii události:Jejich dokončení vám zajistí hlavní ceny za úkolovou řadu (kterými budou Japonskem inspirované portréty a Gong moudrosti ze setu Třešňové zahrady).

Nicméně věříme, že je dobrý nápad dát vám více příležitostí k získání luceren. Proto se, jakmile dokončíte tuto řadu úkolů, spustí denní úkoly. Dostanete pak nový úkol každý den, až do posledního dne události. Jelikož jsme připravili úkol pro každý den, počínaje dnem prvním (který jen nebude viditelný, protože se budete prát s hlavní řadou úkolů), bude jich na vás nejspíše, až se k nim dostanete, čekat několik pohromadě.

A to pořád není vše! Každý den dostanete 10 luceren navíc ze své Radnice a jako třešničky na dortu můžete najít pár luceren visících ze sakur v divočině kolem vašeho města:Kdykoli otevřete truhlu nebo dokončíte úkol, objeví se nový strom. Množství luceren, které dostanete z jednotlivých stromů, je náhodné, v rozpětí od 1 do 10. Přirozeně budou sakury s jednou lucernou nejčastější a pro nalezení deseti budete potřebovat pořádnou dávku štěstí!Na dokončení úkolů budete mít čas do 17. dubna. Přejeme vám, abyste si na festivalu Třešňových květů užili mnoho zábavy! Doufáme, že se vám budou líbit i všechny představené novinky.

Zde nám můžete dát vědět, co si o nich myslíte :)

Krásné jaro!
Váš tým Forge of Empires
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.