Jiné prostředí království/města i mapy příběhu

  • Zakladatel vlákna DeletedUser16021
  • Vytvořeno

DeletedUser16021

Host
Je zajímavé aspoň zběžně sledovat zájem hráčské komunity FoE - dotazy, nápady, rady. V sekci "nápady" jsem zjistil 773 příspěvků. Kdybych chtěl všechny pročíst, zda neobsahují i můj nápad/dotaz, tak bych asi zešedivěl :confused: .
Nedávno proběhla na fóru soutěž a více méně mi osladila mé hraní této hry. Oznámení Nového světa, jsem zaregistroval s radostí, ale svým způsobem jsem si naběhl. Popravdě jsem očekával něco jiného.
Ano, nakonec mi nevadí že si v něm opět od píky tvořím další svět a mohu jej udělat jinak než v těch dvou co už mám :) . Co mě ale původně napadlo při ohlášení Nového světa bylo to, že jsem myslel, zda nebude ono království či město, každý hráč si jej označuje jinak, i v jiném prostředí.
Například bude vyrůstat v poušti, buši, polární oblasti či na ostrově.
Základní pointa hry - rozvoj, výzkum body, podpora sousedů, zisk přátel, cechy, specifické stavby - to vše by bylo stejné.
Jen by každému světu odpovídaly jiné budovy, které by se měnily v návaznosti na éru. Jiné velkolepky. Jedna mapa světa tvořena dunami písku, oázami. Druhý svět zamrzlý. A na dalším světě by se hráč posouval po mapě z ostrova na ostrov či menší pevninu. A zde by třeba místo oblasti s věží k soubojům musel získat prostor vodní/mořské hladiny s válečnou lodí.
Byl zde již podobný nápad, návrh, dotaz?
Je mi jasné že vytvořit tento aktuální svět FoE nebylo také jednoduché a dle ohlasů hráčské komunity jde o skvělé dílo.
Myslím si že pro lidi kteří umí takto tvořit, animovat prostředí hry, budovy, postavy by to nemusel být problém. Než mít 4-5 světů/klonů ;)
 

Joxer

Psavec
Bylo by to oživení.
Za mně PRO.
Jen se obávám, že se v inno tímhle nebudou chtít zabývat.
 

Dědeq

Znalec
Jisté vodítko mi dává nadpis příspěvku, ale popravdě mi není úplně jasné, v čem tkví ten nápad. Máš na mysli, aby se okolí města měnilo v závislosti na tom, v jaké éře se město právě nachází? To bych řekl PRO. Stejně tak k tomu, aby se některé speciální budovy vzhledově měnily v závislosti na éře (moc se mi nelíbí třeba středověké strážní ohně, ty jsou myslím typický příklad toho, co by mohlo např. v ledovce vypadat jinak).

Pokud máš ale na mysli "svět" jako server A, B, C atd., tak jsem proti, to by si pak hráči vybírali svět ještě podle toho, jak se jim líbí, a některé světy by byly na hráče ještě chudší, než jsou dnes. O složitosti vytváření nových velkolepek nemluvě, už takhle má fantasie tvůrců dost omezené hranice.
 

Svatej

Legenda
Je zajímavé aspoň zběžně sledovat zájem hráčské komunity FoE - dotazy, nápady, rady. V sekci "nápady" jsem zjistil 773 příspěvků. Kdybych chtěl všechny pročíst, zda neobsahují i můj nápad/dotaz, tak bych asi zešedivěl :confused: .
Od toho máme funkci "HLEDAT", kterou proženeš několik klíčových slov tvého nápadu a koukneš na výsledky. ;)

Co se nápadu týče, přijde mi to jako zajímavá idea, ale v prostředí FoE bohužel neproveditelná. Nejenom že by bylo nutné vytvořit stovky nových grafik pro budovy, ale i dalších věcí jako je mapa, okolí města... :cool: Čemuž moc nadějí na úspěch nedávám.

Ostatně, prostředí mapy už se přeci mění, po poušti se pohybuješ v současnosti, v oblasti věčného ledu v ledové budoucnosti. Bush najdeš v budoucnosti a z ostrůvku na ostrůvek se pohybuješ zase v moderní době.

Pokud to chápu správně, tvůj návrh je o tom aby takto tématické nebyly jen věky, ale celé mapy světů. Otázka je, kolik hráčů by taková monotónost bavila. :rolleyes:

Osobně, Pro, s vědomím že tenhle návrh nemá šanci. ;)
 

Kayro

Znalec
To co tu popisujes jako napad tu tak nejak v podstate je.Jsou to jednotlive doby.Napriklad stredovek se od oceanky lisi celkem podstatne.To co chces ty INNO nikdy neudela,je to pro ne zbytecna prace navic,vlastne az na zakladni principi nova hra.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser16021

Host
Od toho máme funkci "HLEDAT", kterou proženeš několik klíčových slov tvého nápadu a koukneš na výsledky. ;)

Co se nápadu týče, přijde mi to jako zajímavá idea, ale v prostředí FoE bohužel neproveditelná. Nejenom že by bylo nutné vytvořit stovky nových grafik pro budovy, ale i dalších věcí jako je mapa, okolí města... :cool: Čemuž moc nadějí na úspěch nedávám.

Ostatně, prostředí mapy už se přeci mění, po poušti se pohybuješ v současnosti, v oblasti věčného ledu v ledové budoucnosti. Bush najdeš v budoucnosti a z ostrůvku na ostrůvek se pohybuješ zase v moderní době.

Pokud to chápu správně, tvůj návrh je o tom aby takto tématické nebyly jen věky, ale celé mapy světů. Otázka je, kolik hráčů by taková monotónost bavila. :rolleyes:

Osobně, Pro, s vědomím že tenhle návrh nemá šanci. ;)

Dikec Lorde,
dobré vědět. no to bude tím, že jsem teprv ve středověku :) . Tak to se mám na co těšit. Na mapě zatím vidím co mi mlha dovoluje jen zelené pláně, což bude ten důvod proč mi bylo divný, že všechny světy na začátku jsou stejné a není aspoň jiné prostředí samotného města.
 

DeletedUser16021

Host
Jisté vodítko mi dává nadpis příspěvku, ale popravdě mi není úplně jasné, v čem tkví ten nápad. Máš na mysli, aby se okolí města měnilo v závislosti na tom, v jaké éře se město právě nachází? To bych řekl PRO. Stejně tak k tomu, aby se některé speciální budovy vzhledově měnily v závislosti na éře (moc se mi nelíbí třeba středověké strážní ohně, ty jsou myslím typický příklad toho, co by mohlo např. v ledovce vypadat jinak).

Pokud máš ale na mysli "svět" jako server A, B, C atd., tak jsem proti, to by si pak hráči vybírali svět ještě podle toho, jak se jim líbí, a některé světy by byly na hráče ještě chudší, než jsou dnes. O složitosti vytváření nových velkolepek nemluvě, už takhle má fantasie tvůrců dost omezené hranice.


Dikec za odpověď fmashi,

nevěděl jsem, že se mapa v dalších érách už mění, jak jsem psal Lordovi. Ano, pravda, je fakt že by si hráči asi vybírali anebo chtěli hrát všechny :)
Samo je to na vývojářích, jakou cestou se chtějí ubírat. Na druhou stranu máš taky dobrý nápad, aby se prostředí města měnilo v závislosti na éře ;)
 
Nahoru