Karavany trhovců (přepracováno, zjednodušeno)

  • Zakladatel vlákna DeletedUser16021
  • Vytvořeno

DeletedUser16021

Host
Současný stav:
získané území na mapě není již dále využíváno

Nápad:
Třídenní výzvy s úkoly v rámci „karavany“ se zaměřením na všechny hráče.
Jednotlivé výzvy se zobrazují blikající ikonou označující šarvátku nebo stánek na mapě území a to ve všech provinciích, oblastech, které hráč už vlastní.
Blikající výzva se hráči zobrazuje na mapě území 24 hodin. Po této době výzva z mapy zmizí.
Při rozkliknutí výzvy se hráči zobrazí :
hlavní úkol : porazit každý den se svoji skupinou, skupinu protivníka,tj.co nejméně tahy.
Speciální výzva: zobrazí se samostatně. Hráč se sám rozhodne, zda jej chce plnit či nikoli, respektive si vybere mezi speciálem a hlavním úkolem
Tyto výzvy se hráčům na mapě území zobrazují ob 3-4 dny.
Trhovci v „karavaně“ nefungují stejně jako CECH !
Ve skupině se mohou potkat spolucechovníci nebo přátelé. Zde však mohou hrát proti sobě.
Hráči obchodních skupin „karavan“, se snaží v rámci daného úkolu směnit / vyjednat obchod v nejkratším intervalu. Tj. za použití co nejméně tahů. Ale v rámci „karavany“ obchodují i mezi sebou. S každým protivníkem či spoluhráčem jen 1x denně. Pokud neplní speciální výzvu – „grázl“.

Jedná se o otevřenou skupinu až 15 hráčů. Hráči se ve skupině prolínají.
Hráč používá pouze suroviny z dané doby. Vyjednávání probíhá stejně jako ve světě FoE.
Aby s ním mohl obchodovat obchodník z jiné skupiny nebo i z jeho, má každý hráč možnost si na daný den vytvořit svoje dvě vlastní kombinace surovin, které musí ostatní uhádnout. Hráč může během dne kombinace střídat, pro případ, že by mezi sebou náhodou obchodníci z jednotlivých skupin komunikovali. Počet nastavených surovin ve čtyřech jednotlivých polí, tj. odběr soupeři je 5 ks = 20 ks celkem.
Za každý vyjednaný obchod získá hráč 1 kopu smaragdové prášku. Za 20 kop smaragdu si může koupit přepravní prostředek (k dané éře – povoz, kočár, dodávku, kamion, vznášedlo apod.) , který mu každý den / 24 hodin vyrobí 15ks surovin, tj. od každé z dané doby 3ks. Dopravní prostředek je zobrazen na mapě území. Výroba o celkem 10ks v tomto dopravním prostředku lze zvýšit o další úroveň za 30 kop smaragdu. Atd.
Obchodování se surovinami mezi obchodníky ve skupině probíhá férovým a neférovým způsobem.
V rámci „karavany“ není možné napadnout kohokoliv bojovou jednotkou. Tato možnost nebude zpřístupněna.

SPECIÁLNÍ VÝZVA
grázl“ – neobchodovat s žádným protivníkem, nepodporuje hlavní úkol skupiny.
- obchoduje pouze s hráči z vlastní skupiny a to 2x za den, jednání musí získat na 3 tahy, popř. 4 tahy pokud si hráč jeden tah dokoupí v krčmě. Kromě toho se hráči zobrazí jedna surovina na správném místě, tudíž musí uhádnout zbývající tři pole.
Za splnění této výzvy by musela být lukrativnější odměna, aby ji hráč hrál. Např. 20 kop smaragdu.

Popřípadě zvolit ještě jinou alternativu odměn v rámci FoE.

Zkoušel jsem nápad hledat zde na fóru: ANO
 

DeletedUser16021

Host
15 hráčů je v tvé skupině proti nimž můžeš hrát a 15 hráčů je ve skupině protivníků. Každý den můžeš třeba hrát proti jiným hráčům, protože jak se prolínají, tak třeba 10 hráčům vyprší třídenní výzva a místo nich automat přiřadí další.
 

Mrtvejmagor

Veterán
cože? takže jsou dvě skupiny (po 15 hráčích) kteří nebojují proti sobě ale jen v těch skupinách? takže ty proti 14ti dalších hráčům?
 

DeletedUser16021

Host
;) . Celkem proti 29. Ty jsi ve skupině s dalšími 14 "trhovci" a na co nejméně tahů vyjednáváš proti 15 "žebrákům" z jiné skupiny.
Asi zajímavé, i přínosné by mohlo pro hráče být, že mohou zpětně hrát v érách, kterými si dávno prošli. A v každé z nich získávat v kopy smaragdů a mít onen specifický dopravní prostředek, který hráči postupně vyrábí z dané éry surky. V každé době může mít hráč ten dopravní prostředek na jiném levelu.
 

JOSEF 70

Psavec
Tohle je příliš složité. Ale napadlo mě že to jde předělat a použít v cech válkách. Šlo by v nich útočit vojensky jako doted´nebo nově obchodně vyjednáváním typu expedice POUZE s vybraným soupeřem z druhého cechu . Tím by danému cechu byl vyhlášen a oznámen útok- . Vybraný soupeř nastaví co nejtěžší kombinaci 5 polí z 5 druhů zboží dané doby cechovních válek a útočník ho za zboží odhaluje. Utočit může každý člen cechu i opakovaně-celkový počet vyjednávání během útoku je určený okamžikem útoku. Stejně tak počet vyjednávání útočícího cechu pouze s jedním členem bránícího se cechu. Když útočící cech vyhraje určitý počet výher bez dosažení daného počtu proher je pole jeho . Zahájení útoku stojí zboží. S rostoucím počtem získaných polí se množství zboží nutné k obchodnímu útoku zvyšuje.
 

JOSEF 70

Psavec
Ani bych neřekl. obsazení území má dvě možnosti -obchodní a vojenskou . Osobní expedice také. Jen cechovní války kupodivu ne - takže to hru dělá neúplnou. A expedice je známý prvek .-))
 
Nahoru