Karnevalový event, nebo Den Sv. Patrika?

Která událost, se Vám líbila více?

  • Karnevalový event

  • Den Sv. Patrika


Výsledky se zobrazí až po hlasování.

DeletedUser

Host
Letošního roku jsme se dočkali nové události, která naprosto nahradila Karneval a touto událostí byl Den Sv. Patrika. Můj osobní názor, který se mimo jiné shoduje z mnoha jinými hráči, je takový, že tato nová událost se prostě nepovedla. Ať už byl koncept sám o sobě špatný, nebo chybělo událost řádně vypilovat, nesklidila zrovna kladné reakce. To bylo způsobeno:
  • V první řadě mechanikou události, která se mnoha hráčům mohla zdát lehce komplexnější, než na co jsou zvyklí.
  • Časovou náročnosti. (Stejně jako u jiných "Idle" her zde platilo, že čím víc času jste u okénka události strávili, tím častěji jste vylepšovali a tím větší množství čtyřlístků jste za danou dobu získali.)
  • Hlavní odměnou, kterou byla sada s možností vylepšení na úroveň dva. (Mnoha hráčům se nepovedlo dostat celou sadu na úroveň dva. To navíc bylo skoro nemožné bez použití diamantů, nebo jak je výš zmíněno, sezení u okénka události 24/7.)
  • Tématikou, která v mnohých mohla vyvolat pocit nadržování hráčům z anglického prostředí.
  • Nedostatkem odměn! V Patrikovi jste, krom hlavní odměny, měli možnost zadarmo otevřít jen jednu truhličku při dokončení města.
Oproti tomu, v minulých letech ve stejnou dobu probíhal zmíněný Karneval. Dle mého názoru byl o dost zajímavější a zábavnější. V hráčích podněcoval jistou soutěživost, vzhledem k tomu, že výhru Vám mohl kdykoliv "vyfouknout" Váš soused. Událost nabízela:
  • Sadu Náměstí, kterou je také možné vylepšit na úroveň 2. (Ve skutečnosti je, co se odměn týče, slabší, než Keltský les. Na druhou stranu, Náměstí působí estetičtěji (pokud nejste zrovna Greta :) a navíc, odměny za rok 2020 by určo byly "silnější", než v minulých letech)
  • Jedny z nejhezčích portrétů ve hře. (Ačkoliv sám preferuji ty z roku 2018, oproti 2019)
  • Na můj vkus hezčí grafické zpracování.
  • Jednodušší mechaniku události.
  • Možnost vyfouknout odměnu sousedovi, který Vás bez přestání rabuje :)
  • Více odměn!
Můj názor je jasný. Nabízí se tedy otázky: Která událost se více líbila zrovna Vám? Kterou událost byste raději viděli v příštích letech? Co jiného se Vám na událostech líbilo více a co méně? Co byste chtěli změnit? Také budu rád, když svůj názor zaznamenáte v přiložené anketě ;)
 
Spustil jsi tu hádku...
Kravina, Patrik byl lepší, jak i hlasování říká, takže první odstavec je hned lží...

Těžší mechanika? ani náhodou... spíš něco nového, neokoukaného, fresh, cool...

na vyfouknutí tu máme kolo štěstí a léto...


nemam náladu se tu rozepisovat a dělat negaci k tvojí afirmaci, protože na mne jde únava... ale jinak bych se tu hádal... je ot tvuj názor brát ti ho nebudu ale ne, patrik byl lepší...
 

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
Podle mého názoru byl lepší Patrik. Rozhodně to nebylo nic složitého ani časově náročného. Neseděla jsem u toho 24/7 a sadu mám celou na úrovni 2. Bylo to něco nového a pro mne mnohem zábavnějšího než nějaký karneval.
 

DeletedUser

Host
Spustil jsi tu hádku...
Kravina, Patrik byl lepší, jak i hlasování říká, takže první odstavec je hned lží...
Zrovna lží bych se neoháněl, když je tam jasně napsáno, že jde o vlastní názor. Co se reakcí hráčů týče, pohybuji se v jiné sociální bublince, než ty, tedy pro nás oba se může reakce okolí lišit. V každém případě, mnohem vhodnější je napsat svůj názor a přidat argumenty ;) Hádku jsem nespustil já svým názorem (koneckonců dal jsem i prostor ostatním, což byl záměr), ale ty svým způsobem vyjadřování. Stejně tak nemůžeš hodnotit objektivně podle hlasování vycházejícího ze subjektivních názorů (to bys musel vypracovat statistiku toho, kolik lidí se eventu aktivně účastnilo, přičemž nevím odkud bys musel brát data). Navíc, výsledek hlasování se může znenadání změnit.

Těžší mechanika? ani náhodou... spíš něco nového, neokoukaného, fresh, cool...
Mechanika je opravdu nová pro hru FOE, avšak, kdo se lehce orientuje ve světě her, ten ví, že princip Idle her je už dost starý a kupříkladu pro mě dost ohraný. Myslím si, že v kombinaci s FOE to moc dobře nedopadlo, nebo to alespoň mohlo být zpracováno jinak (neptejte se mě jak). Nakonec, kdyby se mi princip líbil, tak nehraju FOE, ale namísto toho si "klikám sušenky" v jiné hře ;).

na vyfouknutí tu máme kolo štěstí a léto...
Ano, to je pravda, ale netuším jestli tomu bylo kdysi jinak, ale poslední rok event takhle moc nefungoval. Když se na kole vyčerpala odměna, člověk mohl okamžitě za cenu 1 Dublon "vyměnit" kolo za nové a okamžitě se snažit o novou hlavní odměnu. Tím chci říct, že ti nikdo nemohl vytrhnout tvůj postup z ruky.

nemam náladu se tu rozepisovat a dělat negaci k tvojí afirmaci, protože na mne jde únava... ale jinak bych se tu hádal... je ot tvuj názor brát ti ho nebudu ale ne, patrik byl lepší...
Velice skromné prohlášení.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

sir mcbacon

Komentátor
Shrnu to stručně:
Karneval se mi líbil, ale nestrávil jsem u něj moc času, půl roku jsem nehrál.
Patrik byl něco úplně nového. Souhlasím, že odměny jsou lepší v karnevalu. Keltský les mám bez dia komplet na lvl 2 celkem bez problémů. Zatím se ještě ankety nezúčastním, u dvou tak rozdílných událostí se mi těžko rozhoduje
 

d arvit

Odborník
anketa o ničem, neúčastnim se.

za mě:
mechanika - neni o nic komplexnější než cokoliv jiného, jediné co bylo jiné bylo to že to je novinka
časová náročnost - nebylo to o nic náročnější než ostatní eventy, možná dokonce méně náročné, stačilo tomu věnovat půlhodinku na začátku, klidně při práci ve městě a potom to jelo samo, kdo se k tomu v průběhu dne párkrát přihlásil a něco postavil, neměl větší problémy (stačí přes mobil během pauzy, čekání ve frontě na wc atd..)
hlavní odměna - mnoho hráčů nedokáže dostat žádnou odměnu na max, problém neni v eventu (navíc tady neni potřeba mít všechny budovy na lvl 2 což značně snižuje náročnost)
tematika - od toho je to tematika, vybere se jedno téma a podle toho se to udělá, někomu by se nemuselo líbit že egypt je podle egypta a jou tam sloni, jinýmu že karneval je karneval a odkazuje na Brazílii..
nedostatek odměn - hlavní odměna je fajn a v denních byla spousta dobrých věcí, víc už by bylo na škodu


estetika: každému se líbí něco jiného, mě se např. náměstí líbí velmi málo, je divné mít město ve městě když ostatní věci jsou samostatné budovy, zato keltský les, konečně něco zeleného do města, příjemná změna
portrety: je mi úplně u .. jaký jsou kde portréty, mám jeden a ten mi stačí
mechanika: ne jednodušší - jen jiná
možnost vyfouknout odměnu sousedovi: koukám že máš velký problém s tim že tě ostatní rabují když porovnáváš hodnotu eventu podle toho jestli můžeš vzít sousedům odměnu před nosem, stejně tak může soused který tě rabuje vzít odměnu tobě..
nepotřebuji více odměn:
stačí jedna hlavní a jedna zajímavá v denní: zbytek už je v každym eventu +- stejný a neni potřeba se na něj zaměřovat (uložení, renovačky, studánky, tuláci atd.. a když to tam je a někdo to chce tak proč ne na výběr má..
 
Naposledy upraveno:

dudasek

Znalec
líbil se mi víc keltský les-proto jsem s ním náměstí nahradil..zdál se mi efektivnější(nepočítal jsem),ale hlavně se mi líbí...všechny eventy-teda krom odměny památníků hrdinů jsem dal bez dia na full,,,,je to spíš o taktice a troše štěstí,než o protěžování diamantů a 24/7 aktivity.
většina denních odměn mě nezaujme,a tak vybírám renovačky a věže na útok(taktik,strážní),dobrý jsou kolotoče(12ks v invu).výrobce saní(5 v invu)=dobré budovy,ale jsem líný na přestavbu...šachovnice bude supr!
 

Dan 77

Veterán
Ze zdejší debaty mám pocit, že se zapomnělo rychle na to, že event měl kromě hlavní úkolové řady ještě 3 různé typy úkolových řad v irských městečkám, kde se hospodařilo se sekudární a terciální eventovou měnou, že byla na začátku velká klikačka (a až pak několikrát denně a co nejčastěji obouchnout dražší vylepšení a těžší úkoly, na což zabralo nějaký čas našetřit), že pokud člověk nedodržel přesně vymezenou strategii a nachytal se při vývojáři nabízeném vybírání truhel s odměnou nebo vylepšil příliš nějaké manažery, nemohl s primární eventovou měnou vyjít a set na lvl 2 už pak bez dia neměl šanci získat. Naštěstí u jedné budovy šlo to vylepšení snadno oželet, což s ob dvěma městečky znamená, že stačilo udělat i o 3 městečka méně, aby byl člověk spokojen.
Karnevalový event byl jednodušší a časově nenáročný, začal už být teda taky na hraně s utrácením dia k získání jedné eventovky na max, ale ne tak snadno, ale i u něj se zapomnělo na negativa: odměny v truhlách byly Innoprocenta z Innoprocent. :D
Úplně původně stačilo splnit úkolovou řadu a člověk měl z eventu hned budovu. :) Ale to tolik nevydělávalo a nemotivovalo hráče, bylo to víc o F2P.
 

Monkeyskunk01

Dopisovatel
snadno, ale i u něj se zapomnělo na negativa: odměny v truhlách byly Innoprocenta z Innoprocent.
První event, kde mě innoprocenta opravdu přály. 2 sety se všemi budovami na 2. levelu! :-D Samozřejmě bez dia, ty jsem použil v eventu poprvé teď při fotbalu, protože mi chyběly 2 kopy na poslední vylepšení. Právě bylo tehdy sympatické, že části hlavní odměny byly i jako denní speciál, to už moc nebývá.

Jak píše Dan, Patrik byl opravdu časově náročnější, ikdyž to bylo ve vlnách (začátek každého města, pak už pohoda takže žádných 24/7). Komplikovanější taky byl, ale pokud není člověk úplně mimo, tak jeho mechaniku pochopil poměrně rychle ("sušenkovou" předlohu neznám). Byly tam kroky, které když člověk udělal, automaticky přišel o možnost mít Les na max., ale s tím souhlasím. Pokud chce člověk něco na max., měl by se pro to i trochu snažit a né to jen tupě odbouchat. Betu jsem nehrál, ale stačilo si před eventem přečíst jeden článek o těchto rizikových krocích a bylo po riziku, takže možnost se těmto vyhnout byla, když se člověk zajímal.

Les jako takový řadím mezi nejpovedenější budovy/sety ve hře po vzhledové stránce. Náměstí je takový normál, nenadchne ani neurazí. Vyhazování sousedů nijak neřeším, nechci ztrácet čas čekáním a kontrolou, kdy se tam konečně objeví ten hajzlík co mi vyraboval 2 FB. Tematika je tematika, to si hráči stěžují, že Jarní event nadržuje japoncům? :-D A co teprve Haloween, který nadržuje zombiím a nemrtvým nebo Archeologie Indimu :-D Tohle mě vážně nenapadlo, zajímavé... No a ten balast navíc? Možná by něco káplo od starožitníka, ale většinou je to stejně 1 jednotka nebo pár medailí do toho bazénu co už mám, takže to neberu nijak tragicky. Zdrojů pro starožitníka je dost a stejně mi nenabízí budovy/sady co bych chtěl, takže zatím mám naškudleno víc než dost. Jo a portréty taky neřeším, mám svého Ammanase a ten mi stačí :)

Ve výsledku bych volil asi Patrika, přišel mi svěžejší.
 
Nahoru